Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2008., 01:13   #1
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
D-Link DSL-584T prekidanje veze molim pomoc

Poz svima evo ovako prije D-linka sam imao usb modem siemens a-100-i i prekidala mi se veza i kupim D-link i ne prekida se nekolia dana radi odlicno bez ikakvih prekida i sad je opet pocelo vecinom se prekida kad igram online igre npr:LFS,CSS.... ali i kad surfam povremeno ne kuzim u cemu je problem t-com uvjek napravi ali brzo rikne to je bilo sa siemensom.Neznam jeli problem sa splitterom sutra cu ih nazvati i reci problem a ako netko od vas je imao isti problem ili zna o cemu je rijec please nek mi rece ovo nije prvi put da mi net ne valja ali sa d-linkom radi bolje puno nego sa siemens a-100-i s njim se svakih 2 min prekidala veza nadam se da cete mi pomoci

Pozdrav
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 10:14   #2
maksimovic
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 43
ja imam isto taj d-link i nemam problema
provjeri si taj spliter ali prije toga probaj postaviti d-link u ruter mod
i namjesti na njemu da ti je stalno spojen na net
ako neznaš kako javi se ili prošvrljaj po forumu naćeš
maksimovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2008., 10:36   #3
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
jest konekcija je always on probao sam i drukcije al ja mislim da je splitter problem danas cu zovnut t-com pa bi sutra trebali doc
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 11:21   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Taj modem ima dosta problema (blesiranje, teško spajanje, pucanje veze,...) kada je naštiman u router mode. Moj je savjet da ga vratiš u bridge mode.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 17:01   #5
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
ni nije u ruter modu ide na ppoe probao sam i na bridge sad jos malo pa cu zovnuti t-com
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 17:22   #6
Enigma9
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: home
Postovi: 16
probao sam pronaci na dlink-ovim stranicam 584t router ali nisam uspio. čini se meni da je to neki šrot pa su ga poslali u nerazvijene zemlje kao da im pomognu u internetizaciji, a naš velikodušni t-com ih dijeli za 1kn
Enigma9 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2008., 23:59   #7
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Enigma9 Pregled postova
probao sam pronaci na dlink-ovim stranicam 584t router ali nisam uspio. čini se meni da je to neki šrot pa su ga poslali u nerazvijene zemlje kao da im pomognu u internetizaciji, a naš velikodušni t-com ih dijeli za 1kn
Ti se ocito neznas sluziti internetom, 584t na dlink-ovim stranicama imas ovdje:
http://www.dlink.de/?go=gNTyP9CgrdFO...rqxSBE94gJDd/i
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 10:57   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Malo predrastična tvrdnja. Štos je u tome da se pojedini uređaji "vide" prema ciljanom - namjenjenom tržištu. Drugim rječima ako otvoriš us site nećeš vidit ovaj uređaj, ako pak otvoriš de site onda vidiš ovaj uređaj. Razlog tome je i šta se kod nas u T-Com mreži koristi adsl Annex B kao i u Njemačkoj. Osobno me katkad nervira takva situacija jer nisam s njemačkim na ti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 11:24   #9
Enigma9
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: home
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Ti se ocito neznas sluziti internetom, 584t na dlink-ovim stranicama imas ovdje:
http://www.dlink.de/?go=gNTyP9CgrdFO...rqxSBE94gJDd/i


i jedino tamo, gle čuda njemačke stranice pitam se zašto. za internet cijene koje plaćamo trebali bi dobit space shuttle a ne 584t "router"
Enigma9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 19:00   #10
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Enigma9 Pregled postova
i jedino tamo, gle čuda njemačke stranice pitam se zašto. za internet cijene koje plaćamo trebali bi dobit space shuttle a ne 584t "router"
Tko kaze da je samo na njemackom??? Evo ti link za 584 i na engleskom:
http://www.dlink.biz/?go=gNTyP9CgrdF...DruzSRK94gOBdo=#
A moja ocjena da se neznas sluziti internetom i dalje stoji
Andrija M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2008., 20:27   #11
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
I ja sam imao problema sa tim routerom i zvao sam t-com.Došli su brzo i zamijenili su mi router ( opet d-link 584 ) i sve je radilo odlično oko 2 tjedna i sad je opet počela veza pucati sve češće. Evo sada oko sat vremena i čak nisam ni mogao ući u njega a na start-run-cmd pisalo sve kak treba.Onda sam iz očaja isključil router iz struje na par minuta i evo sad radi.
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2008., 21:10   #12
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
I ja sam imao problema sa tim routerom i zvao sam t-com.Došli su brzo i zamijenili su mi router ( opet d-link 584 ) i sve je radilo odlično oko 2 tjedna i sad je opet počela veza pucati sve češće. Evo sada oko sat vremena i čak nisam ni mogao ući u njega a na start-run-cmd pisalo sve kak treba.Onda sam iz očaja isključil router iz struje na par minuta i evo sad radi.
hmmm ja sam ih sinoc navecer zvao 25 min i niko se nije javljao i nije mi se vise dalo zovnut cu ih u nedjlelju nikako nemogu ono kako bi se reklo izac na zelenu granu s tim netom ali reci cu im i da provjere sve i na 192.168.1.1 i liniju i ruter i splitter nek se hebu
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2008., 18:45   #13
nylaia
Premium
 
nylaia's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 82
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
I ja sam imao problema sa tim routerom i zvao sam t-com.Došli su brzo i zamijenili su mi router ( opet d-link 584 ) i sve je radilo odlično oko 2 tjedna i sad je opet počela veza pucati sve češće. Evo sada oko sat vremena i čak nisam ni mogao ući u njega a na start-run-cmd pisalo sve kak treba.Onda sam iz očaja isključil router iz struje na par minuta i evo sad radi.
dobio sam taj router i blesirao se svakih: 1 sat i 27 minuta jednostavno bi umro, lampica za dsl bi svjetlila, a neta ne bi bilo, u sluzbi za korisnike bi rekli da je s routerom sve ok i da se njima pokazuje kao normalan, tj kad se zablesa njima je u sustavu sve ok,nakon 3-4 poziva sluzbi za korisnike i vise razgovora s tehnicarem dosao je ciko u t-com kombiju i dao mi drugi, ovaj radi (zasad) bez problem
nylaia je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 13:04   #14
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Pozdrav svima!

Vidim da je tema malo starija, al jedva sam nasao nesto sto se pise o ovom problemu. Dakle imam iste simptome, svakih nekoliko minuta mi pukne veza, imam doticni siemens a-100 s kojim nikad do prije nisam imao nikakvih problema. Imam doma d-linkov dsl-584T, al nemam pojma o postavkama. Probao sam ga samo ustekat al se ponavljaju iste stvari kao kad siemens padne, znaci samo lampica zmiga. Molim nekog ako moze objasnit di mogu kakve drivere nabavit ili sto trebam napravit da instaliram d-linkov modem.
Unaprijed hvala! Ubija me ovo prekidanje veze!



Edit: na speedtestu imam samo 2mb/s download a T-com garantira 4. (na pocetku kad su podizali brzinu imao sam 4 i nikad nisam poslje bas provjeravao al sad max 2mb/s) Kad zovem sluzbu za korisnike oni kazu da je s njihove strane sve u redu i da im pokazuje isto tako da je moj modem u redu.
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 18:09   #15
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
mislim da bi ti jako pomoglo da u njega ubaciš original firmware
freddie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na