Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2022., 21:05   #63151
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
@murina
Je, imao sam prilike koristiti yoyo2. Nama nazalost ne mogu biti ni kao travel kolica, ne pasu nam uz lajfstajl i previsoki smo za njih (kao i za veliku vecinu kompakt kolica).

Tako da racunam na zeninu visinu i da ce moci hendlati kutiju na krovu cemu u prilog ide i sto nemamo Stupid Urban Vehicle But hey, jos se stignemo razocarati!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 21:09   #63152
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Isti motor ja uzimam. Ti si ga mapirao ili si ga takvog dobio? Jel se osjeti razlika?
Brat mi ima A4 (2012.) 190hp čipiran., ja A4 (2016.) koji nije. Ja razliku ne vidim. Ali moguće da je i do mene, ne vidim razliku ni kad mi je u drive select namješten na "auto" u odnosu na "dynamic".
Moj troši manje, ali nije samo starost u pitanju, kod njega su 19", kod mene 17"...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 22:06   #63153
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Brat mi ima A4 (2012.) 190hp čipiran., ja A4 (2016.) koji nije. Ja razliku ne vidim. Ali moguće da je i do mene, ne vidim razliku ni kad mi je u drive select namješten na "auto" u odnosu na "dynamic".
Moj troši manje, ali nije samo starost u pitanju, kod njega su 19", kod mene 17"...
Ma vidjet ću a ću čipnut odmah ili ne.

Auto koji kupujem ni nema ispod 18", tako da sam osuđen na 18 ili 19.

Vidjet ću. Hvala svakako.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 22:15   #63154
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma vidjet ću a ću čipnut odmah ili ne.

Auto koji kupujem ni nema ispod 18", tako da sam osuđen na 18 ili 19.

Vidjet ću. Hvala svakako.
ja sam na 20" i prosjek izlazi 6.5L, 75% gradska voznja na kratke relacije... Imam auto god i pol, doslovno sam bio tek desetak puta na benzinskoj

Citiraj:
Autor Zika21 Pregled postova
Ako se ne varam Kodiaq kreće s cijenom kao i Superb, a i gepek je tu negdje...
To mi je preskupo, malo bolja oprema u kodiaqu me izade cca 8k eura od touarega, a sigurno nije udobniji i prostraniji, jedino bi bio 3 god noviji ali i znatno skuplji...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 06:22   #63155
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Meni se čini da ti nećeš tako brzo kupiti auto. Hoćeš SUV za 30k sa velikim gepekom i da se sviđa ženi. Neće ići. Nemere. Svaki od tih zahtjeva pobijaju jedan drugog.
Pričekaj malo da dođe Renault Austral. Radi se o kopiji Qashaqija, ali malo dužoj. Jedino bi cijena mogla biti van tvog budžeta. A pogledaj si Megane Conquest (4,56m) ili polovni X-Trail.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 14.09.2022. u 07:16.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 07:34   #63156
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ajme meni drame.
Nikad nisam shvatio dramu oko prostora u autu dok nisam vidio gepek od P3008, Vitare i S-Cross, C4, Audi A3-A6 i sl. Na papiru i nije tako loše, ali u praksi katastrofa, svaki ima neki drek koji sužava ili smanjuje korisnu visinu.

U Alfi 147 sam furao 2 sjedalice i 2 mala bebača sa svom potrebnom opremom i pizdarijama za njih, i stvari za more u njoj, bez da sam zakrčio sve do stropa.
U Ford C-Max nisam mogao iste stvari strpati, a vizualno i na papiru je duplo veći auto od AR147.

U Opel Merivi sam furao novi krevet na kat s podnicama koje se nedaju sklopit/rastaviti, skupa sa madracima. Bez problema zatvorio bunker, isto nije stalo kasnije kad se selilo u C-Max, Golf 6 Plus i sl., moralo je na prikolicu.

Gepeki su varljivi, jebo litraže na papiru. Isto kao i kabine.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 07:52   #63157
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@murina
Je, imao sam prilike koristiti yoyo2. Nama nazalost ne mogu biti ni kao travel kolica, ne pasu nam uz lajfstajl i previsoki smo za njih (kao i za veliku vecinu kompakt kolica).

Tako da racunam na zeninu visinu i da ce moci hendlati kutiju na krovu cemu u prilog ide i sto nemamo Stupid Urban Vehicle But hey, jos se stignemo razocarati!
To je razuman razlog, mislim da sam ja sa 185 na granici upotrebljivosti
__________________
murina je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 08:32   #63158
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
A kak je u karavanima onda više mjesta? Ja imam qasqai 2+ i fkt veliku haubu ima i visoku jer nema odrezan kraj. Ovi novi karavani mi se svi čine kao da se stražnji kraj spušta pa se gubi na visini. Ja napunim kolica, prijenosni kinderbet i naše stvari sve stane, čak i zatvorim onu prekrivku prtljažnika. Jedino ako idemo na kampiranje onda znam nadodati na visinu, ali tako da uvijek vidim iza. Ne znam bi li to sve stalo u karavan? Nisam ga nikad imao ni vozio ni sjedio čak pa me zato zanima.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 08:51   #63159
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
A kak je u karavanima onda više mjesta? Ja imam qasqai 2+ i fkt veliku haubu ima i visoku jer nema odrezan kraj. Ovi novi karavani mi se svi čine kao da se stražnji kraj spušta pa se gubi na visini. Ja napunim kolica, prijenosni kinderbet i naše stvari sve stane, čak i zatvorim onu prekrivku prtljažnika. Jedino ako idemo na kampiranje onda znam nadodati na visinu, ali tako da uvijek vidim iza. Ne znam bi li to sve stalo u karavan? Nisam ga nikad imao ni vozio ni sjedio čak pa me zato zanima.
Tvoj Qasqai ima 450L prtljažnik, jedna superb ima 665L. Jednostavna matematika. Ovisi i o konfiguraciji samog prtljažnika, nisu uvijek litre sve, ali da, po mom iskustvu, više toga sam ugurao u Octaviu combi nego u rav4 npr.

Mislim da ovi novi SUV-ovi, primarno su eye caching auti s ne pravim karakteristikama SUV-ova, kojima u suštini nije svrha imati najveći prtljažnik, nego biti SUV u pravom smislu riječi. Mislim da je karavan baš tu za to, da ima najviše mjesta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 08:57   #63160
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Automobili

Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Multilink je sjajan dok seleni drze. Kad kupis malo stariji auto s njim, pa ti meho krene nabrajati koliko selena treba promijenit, vrlo ti brzo prisjedne

Zasto? Ja sam mijenjao 11 komada odjednom na mojem C5 X7 nakon 220000 km ,doslo me s rukama 2200kn.Prije toga 3-4 komada onih glavnih na prednjim vilicama svezajesno 600kn na 200000km. Nije neki trosak nakon toliko Km

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Usporedio sam od P308 i BMW 1 E81 gepek (412l vs 330l). Ne znam koje je godište tvoj, ali vjerojatno ima veći gepek od jedinice koju sam ja imao. Dok sam stavio kolica u gepek i torbu s pelenama jedva da je ostalo mjesta za jedan veći ruksak. Kolica stvarno puno prostora zauzimaju. Znam da ima različih modela i da se svakako mogu sklopiti, ali ova moja su zauzela cijelu duljinu gepeka. Ne kažem da je bilo nemoguće putovati, ali vjeruj mi, vrlo brzo ćeš vidjeti koliko imaš malo prostora. Pa čak i dok ideš sa ženom i bebom u trgovinu
Čak me i F31 neugodno iznenadio koliko malo stvari stane dok utrpam kolica. Jedva čekam da prođe još tih par mjeseci da ih izbacim van

Passat je kralj gepeka ako gledas limuzine do takvih novaca. U nijednoj limuzini nisam uspio ugurat toliko stvari. Ne znam koliko L ima gepek,ali je kao kutija,sve se da sloziti kao u vojsci. Kolica, 2-3 kufera razlicite velicine,pa brdo visece odjece blabla. Jedino superb u toj klasi nisam uspio probat. Moj C5 X7 je siromasan u usporedbi s njim. Govorim o klasicnim limuzinama ,ne karavanima jer ih ne volim.

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
I šta da mu ja sad kažem? Moj stari uvijek tvrdi da sam hipersenzitivan na ovjese u autima i da pretjerujem, da on ne kuži razliku, tj kuži, ali njemu je to svejedno i ne smetaju ga neke stvari.

Razlika između multilinka i torzije apsolutno postoji. I može se osjetiti. Nekome to nije bitno i ne osjeti, ili mu se to ne čini tako drastično. Pogotovo ako je do sad vozio neke razvaljene aute ili isto tako s torzijom.

Sve je relativno... osim činjenice da postoji fizička razlika između torzije i multilinka.



meni je ovo osobno nevjerojatno, ali isto tako je tebi nevjerojatno da ja osjetim razliku na dvije nove corolle... nismo svi isti.
Makar Meriva i A6 je stvarno poprilična razlika... ko da kažeš da ne osjetiš razliku vozeći se na katamaranu i običnoj jedrilici... ali ok, onaj kome je muka na moru, vjerojatno mu je jednako muka u oba
Ti si stvoren za Citroenov hydroactive 3+

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 14.09.2022. u 09:21.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 09:21   #63161
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ma kakvi karavani za more, bez 1000+ litara prostora nemam kaj ic na more

Zivio thule.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 09:23   #63162
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ajme meni drame.
Nikad nisam shvatio dramu oko prostora u autu dok nisam vidio gepek od P3008, Vitare i S-Cross, C4, Audi A3-A6 i sl. Na papiru i nije tako loše, ali u praksi katastrofa, svaki ima neki drek koji sužava ili smanjuje korisnu visinu.

U Alfi 147 sam furao 2 sjedalice i 2 mala bebača sa svom potrebnom opremom i pizdarijama za njih, i stvari za more u njoj, bez da sam zakrčio sve do stropa.
U Ford C-Max nisam mogao iste stvari strpati, a vizualno i na papiru je duplo veći auto od AR147.

U Opel Merivi sam furao novi krevet na kat s podnicama koje se nedaju sklopit/rastaviti, skupa sa madracima. Bez problema zatvorio bunker, isto nije stalo kasnije kad se selilo u C-Max, Golf 6 Plus i sl., moralo je na prikolicu.

Gepeki su varljivi, jebo litraže na papiru. Isto kao i kabine.
Furao sam i ja 147icu nije bas neki gepek, ali su stale stvari, pogotovo za dnas minikaturnih 270l, Golf 7ica (znam da nisi njih usporedjivao) za 380 ima osjetno veci i lijepo su stale stvari, ali sad u Giuliji, koja ima navodnih 480l... najneupotrebljiviji gepek ikad... niski, suzava se na dva mjesta (kad spustis siceve otvor je tocno 80cm sirok), jos ima subwoofer u gepeke, koji visi sa stropa gepeka i dodatno smanjuje ionako niski gepek... kaos. To nema veze sa 480l, i u Golfa i u 147icu je stalo vise stvari, pogotovo kad se spuste sicevi.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2022., 09:23   #63163
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ma kakvi karavani za more, bez 1000+ litara prostora nemam kaj ic na more

Zivio thule.
Dva kofera velika, dva ruksaka, razne vrečice, prijenosni hladnjak, električni romobil x10, električni bicikl preklopni i velika kutija s alatom + cura i ja u autu s 523L prtljažnikom koji nema ni peta vrata.

Jel si vi svi nosite i sve što planirate konzumirat u tih tjedan-dva mora pa su vam potrebne tolike količine trunk spacea?
strgani je offline   Reply With Quote