Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2022., 20:58   #63091
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Za prepoznati Multilink na Octaviji treba izrazito fina guzica u sjedalu. Vozio sam duže vrijeme 2.0 TDI (go kart kruti ovjes u DE) i VRS (multilink) i iskreno, nisam osjetio neku razliku.

Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ima ima, RS samo
151ks+

Octavija je tak popularna bas zbog tih dimenzija/gepeka. Za relativno malo love dobijes puno auta.
Prije je dobar dio sluzbenih bio golf, sad je octavija.
Čekaj, može se načipirati na multilink? :-o
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 21:38   #63092
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Octavia 3 je imala multilink samo u kombinaciji sa motorima jačik od 110 kW, i u verzijama sa pogonom na sva 4 točka. Mislim da je ista priča i sa četvrtom generacijom.

Mislio sam da je i sa Golfom 7 ista priča, ali se ispostavilo da nije. Kod golfa je ta granica na oko 90 kW.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 21:39   #63093
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Realnost: porast globalne temperature za 2-4 C dovodi do pojacanog isparavanja oceana, sto vodi k lavinskom efektu grijanja planeta (point of no return)

Na kraju nebitno jer su EVi zakon za voziti, a ekologija istih tek zgodna nuspojava koja pridonosi subvencijama i drustvenoj prihvatljivosti.

Sto se Kalifornije tice, i da voze elektrane 2 mjeseca godisnje samo na fosilna goriva, opet je cjelokupna bilanca daleko bolja neko voziti ICE. Uostalom, fosilna goriva su i dovela do ekstremnih vrucina i susa koje smetaju elektranama.

Bio prije dva tjedna na Hoover Dam (dom Transformera ), temperatura zraka je bila 44 C u hladu, a akumulacijsko jezero Mead skoro prazno.
Ekološki otisak EV-a će se vidjeti eventualno kad tvoja djeca dobiju djecu.
Privatna mobilnost zanemarivo utječe na globalnu sliku. Teme društvene prihvatljivosti bi se trebalo dotaknuti u širokom luku u svim mogućim sektorima, ali smo trenutno svi nekako zapeli za automobil koji se najčešće suptilno i indirektno, ali sve češće i direktno, etiketira kao najveći uzrok globalnog zatopljenja.

Da smo i prije 20 godina imali aute na bateriju, ledenjaci bi se i dalje topili nepromijenjenom brzinom.
Zastanem u mislima svaki put kad dođem na Rhone glečer, iz godine u godinu se to čudo topi, bez obzira dal ja došao cipelcugom ili prometalom s motorom na unutarnje izgaranje.

Prema svemu što sam dosad stavio na papir, i dalje ispada da je ekološka bilanca dolaska 20+ godina starim autom do te točke na karti bolja nego da sam kupio novi e-auto, s uzetom prognozom za dva desetljeća koja dolaze.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Za benzince, ako motor radi s 95, neće biti nikakve koristi od sipanja 98 ili 100. Ako se osjeti neka razlika, to samo znači da nešto na motoru nije ispravno i da kvalitetnije gorivo prikrije taj kvar.
S takvim izjavama se vidi da nisi bio u doticaju s prometalima koje imaju rafiniranije sustave upravljanja motorom, nisi u situaciji osjetiti razliku ili nemaš sposobnost osjetiti razliku (bez predbacivanja, većina je takva).
Razlike u gorivu se mogu osjetiti na potpuno ispravnim motorima, dapače, novim motorima direktno ispod peke. I to ne samo između nazivnih oktanskih brojeva, već i između dvije susjedne benzinske s nazivno istim benzinom.

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
No knock efekt može lako osjetiti u benzincima kad se stoji - barem mogao se osjetiti na sva 3 benzinca koja sam posjedovao. Bilo u prastarom Polu, bilo u Fokiju i sad u Mazgi. (svi klasični atmosferci)
Fascinantno.
Kucanje bi se trebalo najviše osjetiti pod opterećenjem, a ne na ler gasu.
Ako ler gas trokira, nešto ne štima, ili je gorivo izuzetno loše (dugo stajalo, voda u gorivu) ili motor vuče zrak gdje ne treba.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 00:13   #63094
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Za prepoznati Multilink na Octaviji treba izrazito fina guzica u sjedalu. Vozio sam duže vrijeme 2.0 TDI (go kart kruti ovjes u DE) i VRS (multilink) i iskreno, nisam osjetio neku razliku.

Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.



Čekaj, može se načipirati na multilink? :-o

Aha, das puno vise love za potencijalno prejak motor koji ti potencijalno ne treba i najjacu opremu (u drugim opremama je max 150ks) i hop evo multilinka
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 02:11   #63095
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
The Best 10 All Season / All Weather Tires for 2022 Tested and Rated!
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Osobno prezadovoljan s CC2. Necu se vracati na dva seta, radije svake 2-3 god vrhunske cjelogodisnje.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bas gledam ovih dana uzeti CC2 i opet mi ispada Vulkal kao najjeftinija opcija. 850kn/kom, sve ostalo sto sam nasao je barem malo skuplje (225/45 R17 XL).
Prošle godine 13.10.21 uzeo CC2 također u Vukalu dobio sam još neki popust preko poznanika; demontaža starih, balansiranje i montažom novih ispalo me 865 kn po gumi.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 06:58   #63096
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Prošle godine 13.10.21 uzeo CC2 također u Vukalu dobio sam još neki popust preko poznanika; demontaža starih, balansiranje i montažom novih ispalo me 865 kn po gumi.
Kakve su CC2 za makadam tj. kao ga podnose?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.
I nek se odluči za kaj mu auto treba.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Aha, das puno vise love za potencijalno prejak motor koji ti potencijalno ne treba i najjacu opremu (u drugim opremama je max 150ks) i hop evo multilinka
JER BEZ MULTILINKA AUTO NE VALJA! Ajde... Pa da mogu birati prije bi 180 hp motor nego multilink.

Nisam skužio ništa drugačije dok sam se vozio u tvojoj corolli. Iste dimenzije guma vjerojatno isti tlak u njima...meh...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 07:41   #63097
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Multilink = udobnije i sigurnije, kvalitetnije upija rupe na cesti, pri većim brzinama i glavu spašava.

Šteta što nije default u svakom autu, već je bila priča o tome da će EU propisati obavezu takvog ovjesa, ali valjda je preskupo svima osim azijatima za napravit ga i prodat po normalnoj cijeni.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 08:28   #63098
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Petrolhead's p0rn - Pagani Utopia
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 08:58   #63099
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Multilink = udobnije i sigurnije, kvalitetnije upija rupe na cesti, pri većim brzinama i glavu spašava.

Šteta što nije default u svakom autu, već je bila priča o tome da će EU propisati obavezu takvog ovjesa, ali valjda je preskupo svima osim azijatima za napravit ga i prodat po normalnoj cijeni.
Ljepše je dva selena na polukrutoj zamijeniti nego nekoliko njih ili cijelih spona/ramena na multilinku
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 09:14   #63100
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Multilink = udobnije i sigurnije, kvalitetnije upija rupe na cesti, pri većim brzinama i glavu spašava.

Šteta što nije default u svakom autu, već je bila priča o tome da će EU propisati obavezu takvog ovjesa, ali valjda je preskupo svima osim azijatima za napravit ga i prodat po normalnoj cijeni.
Sve ok ali nije baš da je auto nesiguran bez multilinka. Malo se previše drami oko istog. Ne velim da bi se ritao ili protivio da ga imam ali da ga vidim kao must have kao recimo ABS ili ESC/ESP. Čak ni ovo drugo nije MUST HAVE.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 09:16   #63101
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
KIA ima 7 godina default jamstvo, Škoda 3 -5, ovisi koliko platiš ... znači duplo.
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
5 nije duplo manje od 7 po niti jednoj matematici.
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
3 do 5, 5 ako doplatiš. Znači duplo, jer ovdje je 7 kak ogod ga uzeo.

Zapeli ste u prošlosti, Škoda ima 6 godina garancije ili 150 000 km.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 10:33   #63102
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Multilink se osjeti, tj kruta se osjeti i na našim cestama.

Kada sam testirao Mazdu 3, da vidim koliko me smeta ta kruta iza, sve je bilo u redu i mislio sam kako ovo nije strašno... dok nisam došao na našu izraubanu zg obilaznicu i primjetio da zadnji kraj konstantno nemirno skakuće... možda da je netko sjedio iza bi bilo bolje, ili da stavim 100kg ploču u gepek... ali ovako prazan je nemirno skakutao i nimalo se nisam ugodno osjećao. A još manje komforno.

Ali za po gradu i pri manjim brzinama, ili boljim cestama, vjerujem da se teško vidi razlika, jer kažem, po gradu je nisam ni ja previše osjetio (gužve, manje brzine, povremene rupe nisu toliki problem..).
Elven je offline   Reply With Quote