Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 13.12.2021., 14:26   #1891
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Pametan čoek.
Nakon ove lakrdije jucer ja se takodjer povlacim. Takodjer ovo je kap koja je prelila casu te nakon 33 godine vise ne pratim ovaj "sport". Odnosno vidjet cu hoce li se nesto poduzeti oko ovog race directora i sudaca ali vise necu pratiti utrke kao sve ove godine. Pogledat cu mozda rezultate ali vise nemam namjeru trositi svoje vrijeme na ovaj americki show a ne sport.

Meni je ovo u rangu kao da nogometni sudac 5 minuta prije kraja finale lige prvaka kaze necu vise suditi offside da bi popravili show i dali sansu ekipi koja gubi da okrene rezultat.

Ovo jucer je bila cista manipulacija rezultata. Ili su mogli dati crvenu zastavu odma, ili su trebali pustiti sve vozace da se unlapaju, ili su mogli pustiti VSC.
Mercedes je ocito racunao da nece prepustiti poziciju na stazi jer su znali da je malo krugova do kraja i ako se postuju pravila onda ce utrka ili zavrsiti pod safety carom (nebi bilo prvi put) ili ce pustit jedan krug na kraju ali to znaci da nece pustiti da se svi unlapauju jer za to nema vremena. Da su znali da suci mogu ovako izimprovizirati pravila vjerojatno bi pozvali HAM u box po soft.

Max je zasluzio biti prvak isto kao i HAM ali ja ovdje govorim o lakrdiji u reziji sudaca koji su cjelu sezonu bili totalno nedosljedni tako da ovo na kraju je jedino tako moglo i zavrsiti, kontroverzno.

Kao sto sam i prije pisao ne svidja mi se kako se ovaj sport pretvara u cisti americki show i ovo je samo jos jedan dokaz tomu.
Romul je offline  
Staro 13.12.2021., 14:33   #1892
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Pametan čoek.
Nakon ove lakrdije jucer ja se takodjer povlacim. Takodjer ovo je kap koja je prelila casu te nakon 33 godine vise ne pratim ovaj "sport". Odnosno vidjet cu hoce li se nesto poduzeti oko ovog race directora i sudaca ali vise necu pratiti utrke kao sve ove godine. Pogledat cu mozda rezultate ali vise nemam namjeru trositi svoje vrijeme na ovaj americki show a ne sport.

Meni je ovo u rangu kao da nogometni sudac 5 minuta prije kraja finale lige prvaka kaze necu vise suditi offside da bi popravili show i dali sansu ekipi koja gubi da okrene rezultat.

Ovo jucer je bila cista manipulacija rezultata. Ili su mogli dati crvenu zastavu odma, ili su trebali pustiti sve vozace da se unlapaju, ili su mogli pustiti VSC.
Mercedes je ocito racunao da nece prepustiti poziciju na stazi jer su znali da je malo krugova do kraja i ako se postuju pravila onda ce utrka ili zavrsiti pod safety carom (nebi bilo prvi put) ili ce pustit jedan krug na kraju ali to znaci da nece pustiti da se svi unlapauju jer za to nema vremena. Da su znali da suci mogu ovako izimprovizirati pravila vjerojatno bi pozvali HAM u box po soft.

Max je zasluzio biti prvak isto kao i HAM ali ja ovdje govorim o lakrdiji u reziji sudaca koji su cjelu sezonu bili totalno nedosljedni tako da ovo na kraju je jedino tako moglo i zavrsiti, kontroverzno.

Kao sto sam i prije pisao ne svidja mi se kako se ovaj sport pretvara u cisti americki show i ovo je samo jos jedan dokaz tomu.
Sve je točno i ovo boldano je zašto sumnjam da je Netflix pritisnuo Masija. Jer po mom, subjektivnom (anti Mercedes) mišljenju Masi je cijelu sezonu navlačio za Mercedes, uključujući i glupu odluku da se auti ne mogu unlappati... i onda odjednom se okrene za 180 stupnjeva i donese još jednu glupu odluku, ali jedinu moguću u tom trenutku jer je već toliko sjebao da je sad bilo ko živo blato, što se više koprca van, dublje upada.

Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Naravno da ništa od toga, F1 nikad nije bio popularniji a oni imaju najbolji bolid i uz nove cost caps to se ne bi trebalo bitno promijeniti.

Easy money + najbolja reklama Mercedesu. Ne idu oni nikam i prijetnje bi bile smiješne.

Vjerojatno će tražiti pravdu sudskim putem i pristat na nagodbu + smjena Masi-ja i ekipe cisto kao upozorenje buducim race direktorima.
Ovo je 1/1 i bez pritužbe Mercedesa, a ovako će to napraviti kao ispriku Mercedesu i bit će vuk sit i ovca cijela. A Merc je ionako osvojio lovu i konstruktorski naslov, pa im je automatski i motivacija za pritiskanje žalbi do kraja manja.

Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Potpis na sve. Znam da je Ham/Mercedes vec dosadan bogu i vragu, ali zar zaista nije moglo drugacije?
Opcenito sam nacin, ovo je bas brutalna samarcina FIA-e Mercedesu, pred ocima cijelog svijeta, vrlo hrabro. Koliko pametno, vrijeme ce pokazati.
Baš šamarčina Mercedesu, a pogotovo jer su im išli cijelo vrijeme na ruku...

Doslovce kao što je kolega napisao sa offsideima, samo što prije toga cijelo vrijeme navlačiš za ekipu koju si sad na kraju sjebao. Kako? Zašto? Tko te odjednom stisnuo? I to više od Mercedesa? Mislim Toto direktora utrke naziva "Mikey..."... ne znam baš da bi timovi trebali biti tako bliski s direktorima utrka... dobro da mu nije rekao "neću ti doć na Božićnu večeru"...

Uglavnom ogromni ćušpajz i ako ne dobiju suci i/ili bar Masi, nema šanse da ću gledat utrke iduće sezone, jer kečere u režiji Netflixa mi se ne gleda.

Znači summa summarum koja sve pokazuje... mi koji smo navijali da Max osvoji smo dobili što smo htjeli, a osjećamo se loše, ogorčeno i grozno... ne mogu si uopće zamisliti kao se Hamilton osjeća i njegovi pristaše... i kao ljubitelj sporta (poštenog) mislim da se nijedan sportaš illi navijač ne bi trebao osjećati kako se sad osjeća Hamilton.. mislim sve govori to da mi koji smo navijali za Maxa nismo sretni... a kad ni pobjednici nisu sretni onda znaš koliko si jako sjebao stvar
Elven je offline  
Staro 13.12.2021., 14:53   #1893
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Sve je točno i ovo boldano je zašto sumnjam da je Netflix pritisnuo Masija. Jer po mom, subjektivnom (anti Mercedes) mišljenju Masi je cijelu sezonu navlačio za Mercedes, uključujući i glupu odluku da se auti ne mogu unlappati... i onda odjednom se okrene za 180 stupnjeva i donese još jednu glupu odluku, ali jedinu moguću u tom trenutku jer je već toliko sjebao da je sad bilo ko živo blato, što se više koprca van, dublje upada.



Ovo je 1/1 i bez pritužbe Mercedesa, a ovako će to napraviti kao ispriku Mercedesu i bit će vuk sit i ovca cijela. A Merc je ionako osvojio lovu i konstruktorski naslov, pa im je automatski i motivacija za pritiskanje žalbi do kraja manja.



Baš šamarčina Mercedesu, a pogotovo jer su im išli cijelo vrijeme na ruku...

Doslovce kao što je kolega napisao sa offsideima, samo što prije toga cijelo vrijeme navlačiš za ekipu koju si sad na kraju sjebao. Kako? Zašto? Tko te odjednom stisnuo? I to više od Mercedesa? Mislim Toto direktora utrke naziva "Mikey..."... ne znam baš da bi timovi trebali biti tako bliski s direktorima utrka... dobro da mu nije rekao "neću ti doć na Božićnu večeru"...

Uglavnom ogromni ćušpajz i ako ne dobiju otkaz suci i/ili bar Masi, nema šanse da ću gledat utrke iduće sezone, jer kečere u režiji Netflixa mi se ne gleda.

Znači summa summarum koja sve pokazuje... mi koji smo navijali da Max osvoji smo dobili što smo htjeli, a osjećamo se loše, ogorčeno i grozno... ne mogu si uopće zamisliti kao se Hamilton osjeća i njegovi pristaše... i kao ljubitelj sporta (poštenog) mislim da se nijedan sportaš illi navijač ne bi trebao osjećati kako se sad osjeća Hamilton.. mislim sve govori to da mi koji smo navijali za Maxa nismo sretni... a kad ni pobjednici nisu sretni onda znaš koliko si jako sjebao stvar
Elven je offline  
Staro 13.12.2021., 15:02   #1894
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
pokrili se po ušima. i bolje im je

Mercedes set to abort appeal against Max Verstappen’s title win over Lewis Hamilton

izvor: The Times
https://www.thetimes.co.uk/article/m...-win-mcs6cbbz7
 
Staro 13.12.2021., 15:16   #1895
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
pokrili se po ušima. i bolje im je

Mercedes set to abort appeal against Max Verstappen’s title win over Lewis Hamilton

izvor: The Times
https://www.thetimes.co.uk/article/m...-win-mcs6cbbz7
Ma to jedino ima smisla.. dal bi tako odlučili i da su ostali bez naslova konstruktorskog prvaka, ne znamo...

ali novinar ima "fenomenalan" zaključak... "However, The Times understands that Toto Wolff, the head of Mercedes, and the team’s hierarchy, while still hugely angry about a decision that suddenly handed a crucial advantage to Red Bull’s Max"
Elven je offline  
Staro 13.12.2021., 15:33   #1896
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
@Romul

Pa u zadnje 33 godine je bilo jos sezona nakon kojih se dalo ugasit TV i odlucit ne vise gledat F1. Sad kad su se slegli i dojmovi i prasina, kakva je sezona bila, tako je i zavrsila. "Mickey" i stewardi su prdili i stiskali u isto vrijeme kroz cijelu sezonu. Samo sto su ga jucer i stisnuli i prdnuli posljednji put u sezoni pa sad odjednom ne valja.

Da su bili konzestentni sa sudjenjem (u bilo kojem smjeru... ili let them race, ili kaznjavanje za svaki drek) jos prije 2 utrke bi prvenstvo bilo bodovno rijeseno bilo za Max-a ili Hamilton-a. Ovako imamo kraj sezone di nema pobjednika vec hrpa innocent casulties-a. I van Max/Ham rivalstva je bilo hrpa dvojbenih odluka (ovako na prvu mi Lando iskace kao netko koga je sudjenje posralo u par navrata) samo sto nije utjecalo na WDC pa se nije o tome pisalo i raspravljalo.

Sve u svemu, vidimo se 20.3. (a mozda i ranije, ako budemo shittalkali pre season testing gdje ce Merc sandbaggat, Ferrari imat najbolji bolid, svi zazivat da RB zadrzi camo livery za sezonu etc. etc.)
GoGzS je offline  
Staro 13.12.2021., 15:41   #1897
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
da su bili konzistentni nebi max vozio carmagedon na svakoj utrci, ali mu se to dopušta pa imaš šta imaš s njim na stazi. Ali ni to nije dosta nego poguranac (a bio je poguranac, ma koliko to probali upakirat u celofan) u zadnjem krugu zadnje trke. Neću ni zamišljat koliko bi novih stranica imala ova tema da su uloge bile zamjenjene
kiki86 je offline  
Staro 13.12.2021., 16:01   #1898
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Trebaju uvesti da pod SC-om, VSC-om i RedFlagom nema zamjene guma, to prvo, drugo spojiti te facking Pit limitatore s race directorom i kada je VSC on stisne dugme i svi voze 80kmh recimo. I onda nema ovakvih situacija.
Prki je offline  
Staro 13.12.2021., 16:06   #1899
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 13.12.2021., 16:19   #1900
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
jer kečere u režiji Netflixa mi se ne gleda.
Sad kad Netflix napravi totalni 180 i slijedeća sezone Drive to Survive bude o tome kak je Max uzeo Kvyatu bolid, žensku i natjero Kvyatovu kćer da njega oslovljava 'tata' na nizozemskom jeziku.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline  
Staro 13.12.2021., 16:46   #1901
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Trebaju uvesti da pod SC-om, VSC-om i RedFlagom nema zamjene guma, to prvo, drugo spojiti te facking Pit limitatore s race directorom i kada je VSC on stisne dugme i svi voze 80kmh recimo. I onda nema ovakvih situacija.
Ovo boldano nema nikakvog smisla. Pa ne može tebi lik stisnuti dugme i tebi će sad bolid sjesti na kočnicu da bi odmah vozio 80km/h. Ko zna šta si u tom trenutku radio, možda te izbaci takvo kočenje iz zavoja, možda napravi flat spot...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je online  
Staro 13.12.2021., 16:49   #1902
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Trebaju uvesti da pod SC-om, VSC-om i RedFlagom nema zamjene guma, to prvo, drugo spojiti te facking Pit limitatore s race directorom i kada je VSC on stisne dugme i svi voze 80kmh recimo. I onda nema ovakvih situacija.
I sta bi onda napravio u hipotetskoj situaciji da vozac X vodi utrku s 10s prednosti, drugoplasirani ode u boks nakon kojeg je 35s iza vodeceg te nakon toga izadje SC na stazu i zbije cijeli grid jedan iza drugog?
Ovaj prvi jos uvijek mora u boks, a cijeli field je zbijen i kada obavi boks ce izaci na kraju kolone iza svih koji su do tada obavili boks. To je posteno?

Ovakva simpleton rijesenja nisu dostatna i prihvatljiva niti rjesavaju temeljni problem koji F1 ne moze rijesit. Kad se netko skuca na stazi nema nacina kako se to moze brzo i efikasno pocistit bez full SC ili crvene zastave.

Mozda bi jos najsmislenije rjesenje bilo da ih poredaju u pitlane kao kod crvene zastave i pustaju nazad na stazu kad se pocisti u intervalima koje su imali prije crvene zastave? Bez promjene guma i petljanja po bolidu naravno.
FerrZG je offline  
Staro 13.12.2021., 21:12   #1903
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
famozno mi je kako navijači prvenstveno MB, ali i LH, nisu se sjetili zahvaliti Valtteri Bottasu za sve šta je napravio za tim i ponajviše jedan od največih vodonoša LH. bio mi je nekada dok nije došao u MB vozač koji obečava i da bi mogao postati prvak. on je to zasigurno mogao biti, ali nisu htjeli oni.
šteta. sretno Bota!
 
Staro 14.12.2021., 06:19   #1904
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
famozno mi je kako navijači prvenstveno MB, ali i LH, nisu se sjetili zahvaliti Valtteri Bottasu za sve šta je napravio za tim i ponajviše jedan od največih vodonoša LH. bio mi je nekada dok nije došao u MB vozač koji obečava i da bi mogao postati prvak. on je to zasigurno mogao biti, ali nisu htjeli oni.
šteta. sretno Bota!
ne znam za navijaze MB-a i LH, no Bottas je dobio radio dojavo od Merca na kraju da ukljuci Chassis Default 77 i na ekranu volana se pojavilo na finski "hvala Valteri"

https://www.youtube.com/watch?v=9rUZI2NUVDU

ne mogu nac on board snimku
pci_e3x je offline  
Staro 14.12.2021., 08:14   #1905
Elven
Premium