Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2005., 13:27   #1
nylaia
Premium
 
nylaia's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 82
ASUS P4P800 & P4C800 Deluxe problemi

U zadnjih tjedan dana svjedočio sam kako obje ove ploče odbijaju rad, obje na potpuno isti način:

#1. ASUS P4P800

Prije dva tjedna komp se ne želi upaliti, ono upali se, ali neće upaliti grafu tj. monitor(proc nije bio clockan zadnja 2 mjeseca - ljeto, more komp mi nije trebao). Nista, uskljucim iz struje pročačkam sve kablove, upalim nista. Ponovim radnju (sve je bilo i prvi puta OK) i komp se nekim čudom upali.

...

Prođe 5 dana opet isto. Ovoga puta komp se nije dao upaliti čačkanjem kablova. Redom sam zamijenio sve komponente osim proca da ustanovim gdje je kvar (napajanje, RAM, VGA, isčupao sve PCI kartice) i ništa. Komp sam preko noći ostavio bez proca, ujutro sve sastavio sa svojim komponentama i nekim čudom on se upali. Tako je radio kojih 5-6h dok ga nisam ugasio i odonda se ta ploča više uopće ne pali...

Zanimljivo je što ploča uopće nije ispuštala nikakve alarme i slično, kada je uključim popali sve ventilatore i to je sve u biti ponaša se isto kada proc uoće nije na ploči. Ploča je stara nešto malo manje od 2 god (garancija je 2 god) pa se nadam da će proći pod garanciju...


#2 ASUS P4C800 Deluxe


Prije par dana zove me lega da mu pogledam kom nešt mu ne radi. Dođem kod njega, a ono isti simptomi kao i kod mene, komp se neće upalit, ustvari hoće, svaki 5. put, kad se upali radi super, ali kada ga resetira mora računati da će ga uključivati koji 5 min.... Njegova ploča je stara točno 1 god tak da sigurno prolazi pod garanciju tak da će i ona sad na nj.



Ono što mene zanim jest, dali je još tko imao slična iskustva s ASUS-om?


(#1. ASUS P4P800 s 2.4c, Enermax napajanje
#2. ASUS P4C800 Deluxe s3.0 Presscot, nemam pojma koje napajanje)
nylaia je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2005., 14:04   #2
srkyno1
Premium
 
srkyno1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: st
Postovi: 1,084
provjeri tranzistore, meni su crkla dva kad je otkazala poslušnost, a stara je točno koliko i tvoja (p4p800 deluxe). p4c800-e dlx sam proda al radi savršeno jer nema možda tri miseca. uglavnom izgleda da je neka sqrcana serija iako se dobro clockala. 270*12 s 1.6 naponom na 2,4c.
__________________
ASUS K8N & Zalman NB32K @ HTT x3 / A64 3000+ 263x8 / 2x256MB TwinMOS @ 210 / Club3D 5200 & Zalman ZM80C-HP / Maxtor 30GB, 2MB / WD Caviar 80GB, 8MB / Maxtor DM10 250GB, 16MB / Xilence 420W / CoolerMaster Centurion 5
srkyno1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2005., 14:30   #3
nylaia
Premium
 
nylaia's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 82
Sad nemam sto provjeravat, kada je otisla na garanciju...

Inace ploca je radila odlicno da zadnjeg dana, ustvari gotovo odlicno (uopce nisu radili 3pinski priključci za ventilatore case i power fan, ali to uopce nisam ni koristio tak da mi nije smetalo)
nylaia je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2005., 14:35   #4
Pantera-N
Premium
Moj komp
 
Pantera-N's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: In front of the monitor
Postovi: 1,592
meni se slično događa na p4s800-d, ono upalim komp i neče mi bootati win xp! samo ostane na svom welcome screenu! Onda isključim disk na ladici i sve proradi, a sa diskom je ziher sve ok! Probal budem flashati bios
Pantera-N je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2005., 14:09   #5
Cpl. Hicks
Pun entuzijazma
 
Cpl. Hicks's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Slicna stvar sa P4P800 kod mene. Stara nesto vise od pola godine. Neki dan pocelo sa rusenjem XP-a. 3.3V rail pao na 2.8V u biosu. Prikaz imao artefakte i nekada se komp pri bootu ponasao kao da nema graficke. U safe modeu radio komp OK, no trebalo dosta pokusaja da se digne. Isprobao frendovu graficku, komp POST-a usao u BIOS i provjerio napon i oko 3.3V na odgovarajucem railu. Sav sretan izasao iz biosa jer sam "nasao problem" kada ono nista. Ugasio komp i ponovo upalio i nece ni POST obavit. Samo se zavrte ventilatori i to je to. Izvadio sve osim CPU-a i nista, niti dijagnosticki beep. Sutra vodim na reklamaciju...
__________________
MacBook (Retina, 12-inch, Early 2016)
Cpl. Hicks je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2005., 21:32   #6
galaracunala
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Philippines
Postovi: 11
Citiraj:
Originally posted by Cpl. Hicks
Slicna stvar sa P4P800 kod mene. Stara nesto vise od pola godine. Neki dan pocelo sa rusenjem XP-a. 3.3V rail pao na 2.8V u biosu. Prikaz imao artefakte i nekada se komp pri bootu ponasao kao da nema graficke. U safe modeu radio komp OK, no trebalo dosta pokusaja da se digne. Isprobao frendovu graficku, komp POST-a usao u BIOS i provjerio napon i oko 3.3V na odgovarajucem railu. Sav sretan izasao iz biosa jer sam "nasao problem" kada ono nista. Ugasio komp i ponovo upalio i nece ni POST obavit. Samo se zavrte ventilatori i to je to. Izvadio sve osim CPU-a i nista, niti dijagnosticki beep. Sutra vodim na reklamaciju...
Meni je pad 3,3 V uzrokovala stara GF4mx440 64mb grafika....
Natjerao bih je da radi neko vrijeme, ali poslije pola sata isto.
Zamijenio grafiku- PROBLEM SOLVED!
GeCube R9550 256mb - best low-end!
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
galaracunala je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2005., 10:52   #7
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
iste stvari i meni su se dogadjale na 8 maticnih + problemi sa raidom.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na