Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.10.2013., 13:27   #1
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
(riješeno) Koja bi ovo bila matična???

Imam ispred sebe jednu matičnu, pojma nemam koja je. Na chipsetu je ventilator, kojemu na vrhu piše: DFI. Pretpostavljam da se radi i o DFI matičnoj, ali nisam siguran. Ima procesor-neki AMD-ov s hladnjakom iznad (aluminijski rebrasti, valjda pasivni) i poviše njega je ventilator. Ploča ima PCI-ex16 za grafičku, 2X po PCIE, 3 slota za DDR 1, 24 pinsko napajanje i 2 ATA konektora, te 4 SATA. Vrti je lijevo, vrti desno, okreći ovako, okreći onako, ali nigdje ništa ne piše. Pojma nemam koja bi mogla biti. Ja bih je spojio na napajanje s PC-a, ali to napajanje ima 20 pinski konektor, plus jedan 4 pinski, a ova ploča ima 24 pin. Ima li ikakve šanse doznat o kojoj se ploči radi. Ne znam gdje ću pogledati?
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 13:35   #2
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Slike??
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2013., 13:36   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
https://www.google.hr/search?hl=hr&s...i+nf4&tbm=isch

možda takva nekakva? Pošalji ftoku pa ćemo ti odmah odgovoriti. 24 pinsko napajanje je normalno, 20 pinsko je već malo starije tj stariji standard.
alengrosevic je offline  
Staro 18.10.2013., 13:42   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Pošto ima 3 slota za DDR, to bi bio s.754.
ShanTech je offline  
Staro 18.10.2013., 13:48   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Raditi će ploča i ako upikneš samo 20pinski ATX. Mogao si reći i koje je napajanje u pitanju jer neka starija nemaju 4pin EPS za procesor, a 24pinski ATX ima je podijeljen u 20+4pin kao kod tebe.

@alengrosevic
Ako je u pitanju s.754, onda će prije biti nF3 čipset. nF4 se pojavio kasnije sa s.939.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 18.10.2013., 19:36   #6
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Raditi će ploča i ako upikneš samo 20pinski ATX. Mogao si reći i koje je napajanje u pitanju jer neka starija nemaju 4pin EPS za procesor, a 24pinski ATX ima je podijeljen u 20+4pin kao kod tebe.

@alengrosevic
Ako je u pitanju s.754, onda će prije biti nF3 čipset. nF4 se pojavio kasnije sa s.939.
Ma gledaj, radi se o ovome...Na starom PC-u mi je napajanje Codegen 420 W i osim 20 pinskog ima i dodatni 4 pinski konektor, koji se spajao posebno na MB GA-K8NF s NForce 4x chipseton. Kako mi je ta ploča crkla, prijatelj mi je dao neku (ovu, za koju ne znam koja je), koja ima 24 pinski konekt; Sada vidim da ova (nazovimo je DFI) ploča ima i taj dodatni 4 pinski konekt (ako je to, to) sjevernije od procesora, a do 3 DIM utora. Što je ovo, neka hibrid ploča? (Ima 24 pin konekt + 4 pinski, odvojen) Ako je NF3, onda je možda sempron na njoj? Uz procesor piše nešto kao: Rev.A, a do toga stoje brojevi 2 u krugu i 2 u kvadratu, te A2 (ako to uopće ima veze s pločom?).
Opet sam sve pregledao s povečalom, ali ništa ne vidim što bi upućivalo koja je ploča.
Proizvođač ploče je definitivno Kina.
Evo još jedan novo-otkriveni podatak. Hladnjak na procesoru je: http://www.amazon.com/CMDK8-7152D-A5.../dp/B0051V2542. Dakle ipak je sempron-
K vragu, a sliči mi i na ovo: http://www.geeks.com/details.asp?Inv...7152D-A5-GP-PB
__________________
Bez reklama u sigu!

Zadnje izmijenjeno od: mars952. 18.10.2013. u 20:03. Razlog: novo
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 20:16   #7
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Mora negdje na ploči pisat koja je, makar šifra ili nešto po čemu se može izguglat.

Daj sliku te ploče, ovako možemo do smrti ne naći o kojoj se radi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline  
Staro 18.10.2013., 20:33   #8
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
https://www.google.hr/search?hl=hr&s...i+nf4&tbm=isch

možda takva nekakva? Pošalji ftoku pa ćemo ti odmah odgovoriti. 24 pinsko napajanje je normalno, 20 pinsko je već malo starije tj stariji standard.
E, čekaj malo, prvo da savladam kako poslati fotku, jer se s tim nisam prije bavio. Ali poslat ću je svakako.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 20:35   #9
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Mora negdje na ploči pisat koja je, makar šifra ili nešto po čemu se može izguglat.

Daj sliku te ploče, ovako možemo do smrti ne naći o kojoj se radi.
Ma, znam, znam....
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 20:45   #10
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Ima li negdje upustvo kako ću postaviti sliku na ovaj forum???
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.10.2013., 20:56   #11
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Kao i na svaki forum, stavis sliku na host, kopiras link i stavis ovdje
__________________

srale7 je offline  
Staro 18.10.2013., 21:36   #12
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Kao i na svaki forum, stavis sliku na host, kopiras link i stavis ovdje
Ok, Hvala!
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 21:41   #13
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
brijem da je taj 4pinski konektor sjevernije od procesora za napajanje procesora, znaci 20pinski ubodes u 24pinski na maticnoj i poseban 4pinski sa napajanja u taj konektor, upalis i pogledas koja je maticna
bamuja je online  
Staro 18.10.2013., 22:02   #14
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
upravo ovo iznad napisano. inace, razlika izmedu 20 i 24 pinskog konektora je prakticki samo dovodenje vece snage na AGP/PCIe x16 utor (ok, AGP maticna ne postoji sa 24 pinskim konektorom, mozda je asrock napravio neki hibrid nekad ), tako da je to zapravo - normala.

cak i u 99% slucajeva napajanje sa 20 pinskim konektorom bez problema pali i radi sa plocom koja ima 24 pinski konektor. provjereno vise puta........

tako da - upalis plocu. spojit nekakav PATA hard i optiku, instalirati neki OS iz kojeg se da ocitati komponente (ne znam da li ide i kako ide pod Linuxom, vjerujem da ima), ali mi prvo pada na pamet windows OS + everest/aida. i imas sve, tocan naziv maticne, verziju biosa, koliko ima kakvih utora, koji je zvuk, bla bla bla..........

iako mozda pise i pod POST screenom, tj pod BIOS-om sam model maticne. gigabyte to ima, ok, ali ne znam da li ima DFI.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 18.10.2013., 22:48   #15
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Evo pokušat ću staviti i slikicu:

Uploaded with ImageShack.us
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 22:54   #16
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@alengrosevic
Ako je u pitanju s.754, onda će prije biti nF3 čipset. nF4 se pojavio kasnije sa s.939.
Imao sam s.754 ploču sa nF4 chipsetom. I baš se u ovom slučaju i radi o toj ploči.

Ploča sa slike je DFI nF4x Infinity.

Pregledaj ploču dobro, mora biti naljepnica negdje na kojoj piše tačan model.

EDIT: Na paralelnom portu je naljepnica na kojoj ti piše model.
Milentije je offline  
Staro 18.10.2013., 23:06   #17
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Imao sam s.754 ploču sa nF4 chipsetom. I baš se u ovom slučaju i radi o toj ploči.

Ploča sa slike je DFI nF4x Infinity.

Pregledaj ploču dobro, mora biti naljepnica negdje na kojoj piše tačan model.

EDIT: Na paralelnom portu je naljepnica na kojoj ti piše model.
Bravo Milentije! Baš tako, na paralelnom portu je naljepnica na kojoj piše NF4X INFINITY. Samo tko bi rekao da je to naziv ploče.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 18.10.2013., 23:29   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
o pobogu, pa ako si imao 2003-e kada si se regao internet, pa valjda koristis google......... tko bi rekao da je to naziv?

pa da si ukucao u google bilo sta / sve sto nades na ploci, negdje bi dosao. nemoj ovo shvacati kao napad ili provociranje, cista cinjenica je u pitanju.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 18.10.2013., 23:49   #19
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
o pobogu, pa ako si imao 2003-e kada si se regao internet, pa valjda koristis google......... tko bi rekao da je to naziv?

pa da si ukucao u google bilo sta / sve sto nades na ploci, negdje bi dosao. nemoj ovo shvacati kao napad ili provociranje, cista cinjenica je u pitanju.
A ti misliš da je meni jedina preokupacija Internet i googlanje? Zapravo, svašta sam i upisivao u google, ali vidiš, taj podatak mi je promakao i nisam ga upisao.
Još mi reci, s googlanjem, kako to socket 754 podržava Athlon 64 - prema specifikaciji za dfi ploču? Malo mi je nejasno, obzirom da sam imao MB GA-K8NF na kojoj je bio socket 939 i na njoj Athlon 64 3000+; a na drugi PC, koji imam i s kojeg ovo pišem, MB je Asusova K8 Ai serija sa socketom 754, na kojoj je Sempron, a Athlom nije mogao stati, kad sam ga pokušao staviti u taj utor. I nemoj mi sad, kako ga nisam stavljao na pravu stranu, početni utor i tome slično...
U svakom slučaju, hvala na pomoći. Svaki savjet je dobrodošao.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline  
Staro 19.10.2013., 00:22   #20
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor mars952 Pregled postova
a Athlom nije mogao stati, kad sam ga pokušao staviti u taj utor. I nemoj mi sad, kako ga nisam stavljao na pravu stranu, početni utor i tome slično...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline  
Staro 19.10.2013., 00:44   #21
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
athlon za 939 na 754? nadam se da si se malo zabunio, jer to nikako ne ide. nepotrebno napadas clanove foruma, ipak si ti trazio nasu pomoc, i iskreno dao premalo informacija u pocetku da bi odmah znali o kojoj se maticnoj radi. bez uvrede.
bamuja je online  
Staro 19.10.2013., 02:25   #22
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor mars952 Pregled postova
Još mi reci, s googlanjem, kako to socket 754 podržava Athlon 64 - prema specifikaciji za dfi ploču?
Možda zato jer je Athlon 64 K8 postojao i za s754..? I vidi čuda, našao sam to guglanjem.
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/TYPE-Athlon%2064.html
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na