Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2013., 12:07   #1
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
(riješeno) Acer Aspire V3 771G često nema zvuka

Pojavio mi se problem s ovim lapom. Prilikom reprodukcije video materijala, filmova skinutih s torrentom, ili s you tubea, ili mojih materijala skinutih s kamere, laptop ne reproducira zvuk. Driveri na laptopu za zvuk (hd audio device i Realtek hd definition divice) su OK. Ponekad se zvuk i pojavi, ali čim spojim lap sa internetom više nema zvuka. I tek nakom nekoliko restarta, pojavi se zvuk, ali kada ugasim laptop i opet ga uključim, zvuka nema. U čemu bi bio problem, ako netko zna?
OS je win 7 64 bit.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2013., 12:50   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Tema premjestena u soft probleme gdje je mjesto, sa popravljenim naslovom.

Daj screenshot control panel/sound taba.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2013., 14:44   #3
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Jesi li probao napraviti reinstall codec packa kojeg koristiš? Koji codec pack uopće imaš instaliran?
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 13:27   #4
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor crni2222 Pregled postova
Jesi li probao napraviti reinstall codec packa kojeg koristiš? Koji codec pack uopće imaš instaliran?
Problem se pojavio (što sam zaboravio reći) nakon instalacije programa Premjere CS-4. A ne znam o kojem codec paku govoriš. Mislim da je zadnji K-lite 10.00, ako na to misliš, a za play videa koristim BS-player.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 13:34   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Jos koristite codec packove? Btw, i ja sam pitao nesto gore?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 13:52   #6
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Znači nemaš zvuk samo kad gledaš downloadani materijal. Da li imaš zvuk kad gledaš nešto direkt na youtubeu ili bilo čemu na netu? Probaj skinuti neki drugi player, tipa Gom player ili VLC pa probaj s njima, uninstaliraj taj K lite codec pack i probaj instalirati novi. Naravno ovo je sve pod pretpostavkom da ti je sve dobro podešeno u Realtek audio manageru, a mislim da bi tu sve trebalo biti ok, s obzirom da povremeno imaš zvuk.

EDIT: S obzirom da vidim na netu da Adobe premiere često zna "srediti" directx, probaj skinuti novi directx pa napraviti update. Ne znam što bi još moglo biti..
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 13:55   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Mjuza se čuje?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 21:17   #8
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Jos koristite codec packove? Btw, i ja sam pitao nesto gore?
Da, ja još to koristim, a screenshoot ti ne mogu dati i koji screenshoot? Čega? Aha, sad vidim, sound taba. Ne mogu jer mi nije tu laptop.

Citiraj:
Autor crni2222 Pregled postova
Znači nemaš zvuk samo kad gledaš downloadani materijal. Da li imaš zvuk kad gledaš nešto direkt na youtubeu ili bilo čemu na netu? Probaj skinuti neki drugi player, tipa Gom player ili VLC pa probaj s njima, uninstaliraj taj K lite codec pack i probaj instalirati novi. Naravno ovo je sve pod pretpostavkom da ti je sve dobro podešeno u Realtek audio manageru, a mislim da bi tu sve trebalo biti ok, s obzirom da povremeno imaš zvuk.

EDIT: S obzirom da vidim na netu da Adobe premiere često zna "srediti" directx, probaj skinuti novi directx pa napraviti update. Ne znam što bi još moglo biti..
Nema zvuka ni na You tubeu, mislim da je sve podešeno OK. Jučer sam downlodao sve nove nadopune za Win 7, s microsoftove stranice. Zvuk se pojavi kad se skinem s interneta i restartam laptop. Onda ima zvuka normalno, a tako se i nastavi kad prištekam LAN kabel i onda s You tubea ima normalan zvuk. Kad ugasim laptop i opet upalim i idem ponovo gledat neki video materijal, nema više zvuka, a tako ni s You tubea.
Malo zvuka ima, malo ga nema. Čudno mi?

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mjuza se čuje?
Ako misliš na zvuk windowsa sa zvučne kartice, pri paljenju i gašenju lapa, to sve normalno šljaka. U device manageru svi driveru su OK.

Mod: Koristi opciju "Mulitiquote", nemoj postat zaredom.
__________________
Bez reklama u sigu!

Zadnje izmijenjeno od: nino. 05.09.2013. u 21:22.
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 22:07   #9
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Znači prilikom čistog gašenja, shut down, a ne sleep ili samo sklapanje laptopa tebi nestane zvuk. A nakon što ga restartaš zvuk ti proradi? Pitam čisto ako ne gasiš laptop na shut down već ga samo sklopiš pa otklopiš postoji mogućnost da se "smrznu" driveri, tj. da prilikom dizanja iz sleep moda zvučne kao da i nema. Probaj kad ti nestane zvuk otići u device manager pa nađi zvučnu karticu i disable/enable pa javi jel proradi. Jer ako u tom slućaju proradi vjerojatno ti driveri rade problem pa bi bilo dobro skinuti neke "starije"..

EDIT: Ma bez obzira na sve svejedno uninstaliraj drivere od realteka i skini nove. Ako ništa drugo otklonit ćeš sumnju da je u driverima problem
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 12:16   #10
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor crni2222 Pregled postova
Znači prilikom čistog gašenja, shut down, a ne sleep ili samo sklapanje laptopa tebi nestane zvuk. A nakon što ga restartaš zvuk ti proradi? Pitam čisto ako ne gasiš laptop na shut down već ga samo sklopiš pa otklopiš postoji mogućnost da se "smrznu" driveri, tj. da prilikom dizanja iz sleep moda zvučne kao da i nema. Probaj kad ti nestane zvuk otići u device manager pa nađi zvučnu karticu i disable/enable pa javi jel proradi. Jer ako u tom slućaju proradi vjerojatno ti driveri rade problem pa bi bilo dobro skinuti neke "starije"..

EDIT: Ma bez obzira na sve svejedno uninstaliraj drivere od realteka i skini nove. Ako ništa drugo otklonit ćeš sumnju da je u driverima problem
Tako je, prilikom shut down. Mislim da je do drivera i vjerojatno bi moglo raditi sa starijim driverima, al pokušat ću još i to.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2013., 09:42   #11
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Citiraj:
Autor mars952 Pregled postova
Tako je, prilikom shut down. Mislim da je do drivera i vjerojatno bi moglo raditi sa starijim driverima, al pokušat ću još i to.
Rješeno je. Pitanje starih drivera. Sve proradilo s njima.
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na