Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 16.10.2010., 13:54   #961
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
jer itko ima problem da nakon sto spoji mobitel sa kabelom na komp, (zbog punjenja, disk drive, sync) i nakon sto odspoji vise ne vidi tj nemoze pokrenut niti jednu aplikaciju instaliranu na sd, kao da je ne vidi, sve sto mogu je restartat Desire, al nekad ni to ne pomogne, nego vadim bateriju, sd i onda proradi.... hm

stvarno je ovaj android/desire za popizdit, ili hardwer u njemu ili software u njemu ili ili pitaj boga sta... tri puta sam morao vracat postavke na pocetak u zadnjih par mjeseci, iz nekog samo njemu znanog razloga nije htio nista instalirat sa marketa, uz uvijek isti error.... a sada ono sto sam opisao u proslom postu... a jos mi je veci misterij jer ucitava muziku koja je na sd kartici, ali ne ucitava i 90% programa, nakon sto ga restartam jedno 3 puta vid vraga sve radi normalno, za par sati, ili ako idem provjerit sto ce se desit ako restartam, vid vraga ne radi (ne vidi vecinu programa)... ne pisem vise zato da pomognete rijesit problem nego da izbacim iz sebe razocaranje koje mi ovaj mob precesto pruža... mislim da ce dobit krila ubrzo, u vidu leta kroz prozor, slobodno javim i adresu ili mozda snimim nesto ovakvo http://www.youtube.com/watch?v=Rn6jBHt1r7w uz iznimku sto bi u mikser stavio htc, jel, desire

Zadnje izmijenjeno od: Router. 17.10.2010. u 09:38.
sh0kre je offline  
Staro 16.10.2010., 16:37   #962
radesb
Registered User
 
radesb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Slavonski Brod - Varaždin
Postovi: 14
Evo ovako, da ne otvaram novu temu. Planiram uzeti novu X10 mini pro, zanimaju me vaša iskustva isključivo s tim mobitelom, što vam se posebno sviđa, što ne, te koja bi vaša alternativa bila za tu lovu.
radesb je offline  
Staro 17.10.2010., 10:12   #963
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Probaj drugu karticu, možda je ova (polu) neispravna. Nisi prvi kojem se to događa s jednom karticom a sve normalno radi s drugom.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 17.10.2010., 15:47   #964
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Nasao sam jednu aplikaciju koju bih htio kupiti preko marketa, i zanima me mogu li to uciniti u Hrvatskoj ako imam francusku sim karticu? Naime, sestra se uskoro vraca iz Francuske na par dana pa da znam jel da ju zicam da mi kupi sim karticu..

Hvala
rendula je online  
Staro 17.10.2010., 15:52   #965
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Da, ako su aplikacije koje se plaćaju dostupne u Francuskoj.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Staro 17.10.2010., 15:58   #966
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Jesu. Puno hvala
rendula je online  
Staro 17.10.2010., 17:35   #967
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Trebalo bi ići ovako nekako:

1. Skinite ROM (FroYo) s linka koji sam vam dao i ostavite ga na kompu

2. Skinite HTC Sync s njihove stranice i instalirajte ga, spojite mobitel na komp i windows će sam instalirati drivere

3. Otvorite Device Manager u windowsima i pronađite stavku HTC ili ADP Device (bit će prikazano jedno od to dvoje), desni klik i Update Driver (izaberite opciju da sami instalirate drivere, a kao folder gdje će ga naći odaberite HTC-ov u Program Files)

4. Isključite mobitel

5. Uključite fastboot izbornik (držanjem VOLUME DOWN i POWER ili BACK i POWER)

6. Sada s kompa pokrenite instalaciju ROM-a koji ste prethodno skinuli i samo pratite upute (ukoliko vam se instalacija prekine ponovite korak 3. dok je mobitel u fastboot modu i pokrenite instalaciju opet)

S tim da je ovo verzija za programere, pa treba imati instaliran Android sdk tools, službeni update preko mobitela još nije moguć, ali trebao bi biti uskoro... Na jednom forumu su preporučili da oni sa garancijom ne koriste ovaj update, jer on MOŽDA otključa mobitel, pa se tim gubi garancija.....


Evo ovaj tekst je objavljen na jednom forumu, pa valjda je onda i ispravan....
Update OTA (over the air) na froyo, onu original verziju je otprilike ovako:
1. Stisneš dugme "Check for updates"
2. Yes yes yes...

Nakon jednog ili dva restarta gotovo.

Ovo ostalo je najbolje root, a uputstva kako ima na XDA forumima.
Mikeyy je offline  
Staro 18.10.2010., 00:17   #968
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Update OTA (over the air) na froyo, onu original verziju je otprilike ovako:
1. Stisneš dugme "Check for updates"
2. Yes yes yes...

Nakon jednog ili dva restarta gotovo.

Ovo ostalo je najbolje root, a uputstva kako ima na XDA forumima.
Samo takav Update još nije dostupan.... A ovo gore je isto orginal update, samo je namjenjem developerima .....
Goranbm je offline  
Staro 18.10.2010., 22:06   #969
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
jer itko ima problem da nakon sto spoji mobitel sa kabelom na komp, (zbog punjenja, disk drive, sync) i nakon sto odspoji vise ne vidi tj nemoze pokrenut niti jednu aplikaciju instaliranu na sd, kao da je ne vidi, sve sto mogu je restartat Desire, al nekad ni to ne pomogne, nego vadim bateriju, sd i onda proradi.... hm
jedino kad bi ti se ovo trebalo dogadjati jest kad koristis mob kao disk drive
onda android unmounta SD karticu pa kao da nije ni u mobu..
nakon sto odspojis kabel, trebas pricekat par sekundi da ti se opet mounta SD kartica (ili to ucini manualno u opcijama ako ti se ne da cekati ili ako bude problema) i zajedno sa njom svi programi sa te kartice

ovo se ne bi trebalo dogadjati prilikom synca i obicnog punjenja

Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
stvarno je ovaj android/desire za popizdit, ili hardwer u njemu ili software u njemu ili ili pitaj boga sta... tri puta sam morao vracat postavke na pocetak u zadnjih par mjeseci, iz nekog samo njemu znanog razloga nije htio nista instalirat sa marketa, uz uvijek isti error.... a sada ono sto sam opisao u proslom postu... a jos mi je veci misterij jer ucitava muziku koja je na sd kartici, ali ne ucitava i 90% programa, nakon sto ga restartam jedno 3 puta vid vraga sve radi normalno, za par sati, ili ako idem provjerit sto ce se desit ako restartam, vid vraga ne radi (ne vidi vecinu programa)... ne pisem vise zato da pomognete rijesit problem nego da izbacim iz sebe razocaranje koje mi ovaj mob precesto pruža... mislim da ce dobit krila ubrzo, u vidu leta kroz prozor, slobodno javim i adresu ili mozda snimim nesto ovakvo http://www.youtube.com/watch?v=Rn6jBHt1r7w uz iznimku sto bi u mikser stavio htc, jel, desire
sefe, a da umjesto sto krivis mobitel i sustav koji su dobili vrhunske ocijene, svalis krivnju na tvoju srot SD karticu koja je vjerojatno postala corrupted?
probaj staviti neku drugu SD karticu pa vidi jel ti se javlja problem ili formatirati postojecu

a jesi instalirao custom ROM da ti javlja market errore? jel imas froyo na njemu?

i sam imam HTC Desire i radio sam softverski s njim sta god sam pozelio, nikakvih problema
stvarno svaka cast HTCu sto su napravili mobitel koji je gotovo nemoguce brickat (i kad mislis da je brickan, lako se vrati u zivot preko ADBa) i koji je sad u potpunosti moguce otkljucati (tj maknuti sve safety triggere)

i ako ga mislis bacat kroz prozor, bar ga umjesto toga daj nekomu kome treba smartphone i tko ima zivaca istrazivati sto i kako

znas kako kazu:
nije zvaka za seljaka
Ordem je offline  
Staro 19.10.2010., 00:55   #970
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Imam problem sa svojim HTC Magicom, pa ako netko zna kako bi ga mogao rijesit bio bi mu zahvalan.

Naime, kad ga spojim sa kablom na komp, ne zeli ga prepoznat, odnosno nemogu pristupit mem kartici.

Na mobitelu mi se u notificationima ne pojavi kao da mountam sd karticu, nego se samo počne punit. Znači spojim ga, ne reagira ni komp, ni mobitel.

Izvadio sam bateriju/sd karticu, resetirao komp, zamjenio usb kabal, opet isto.
__________________

srale7 je offline  
Staro 19.10.2010., 00:59   #971
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Da nisi nekad stisnuo da kod spajanja usb kabela mu default akcije bude charging?
rendula je online  
Staro 19.10.2010., 01:30   #972
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Da nisi nekad stisnuo da kod spajanja usb kabela mu default akcije bude charging?
Neznam, mislim da nisam. Jer zadnji put sam ga spajao, skidao neke slike s njega otpojio i probam danas, on neće.

Posumnjao sam u taj problem, malo sam trazio po nejmu, ali nisam uspio naći di bi ponistio to da mi ga samo puni preko usb-a? Radi se o Magicu sa 1.5 verzijom softa
__________________

srale7 je offline  
Staro 19.10.2010., 11:15   #973
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja imam 2.1, pa ne znam je li isto, ali kod mene je settings - connect to PC, i tu postoji "Default connection type" i "Ask me when I connect.."
rendula je online  
Staro 20.10.2010., 20:05   #974
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nekima očigledno nije dovoljno oc-ati kompove pa su se bacili na smartphonove - T-Com G2/HTC Desire Z kloknut na 1,4GHz
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.10.2010., 20:41   #975
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekima očigledno nije dovoljno oc-ati kompove pa su se bacili na smartphonove - T-Com G2/HTC Desire Z kloknut na 1,4GHz
nije to ni neka novost, ja znam da sam imao na diamondu neki rom na kojem sam mogao ukljucit postavku da mi digne sa 528 na 7xxMHz, ali nisam to koristio...
Problem je offline  
Staro 20.10.2010., 20:55   #976
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nekima očigledno nije dovoljno oc-ati kompove pa su se bacili na smartphonove - T-Com G2/HTC Desire Z kloknut na 1,4GHz

Večina maxa sa setCPU-om HTC high end modele na 700-800 mhz zbog manje potrošnje baterije bez smanjenja performansi, pa raspoređuju frekvencije po opterečenju, čak i na 200tinjak MHz dok je ekran ugašen, odnosno mob zaključan, no to nažalost nekad zna dovoditi do sleep of deatha, pa se mob neće probuditi iz locka.

Ovo klokanje je čista glupost, eto ako mu je baš gušt ajde da vidi koliko ide, ali za 24/7 treba ga što više undervoltat i downclockat koliko je moguće za ugodan rad zbog štednje ionako kratke baterije.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 20.10.2010., 20:59   #977
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
nije to ni neka novost, ja znam da sam imao na diamondu neki rom na kojem sam mogao ukljucit postavku da mi digne sa 528 na 7xxMHz, ali nisam to koristio...
za wm imas XCPUScalrvec oho godina kojim sam intela 520 digo na preko 700...htio sam na 1ghz al bi samo pobjelio ekran (mada je jednom uspio al sam na 10tak sec) tak da bi novi cpu-ovi poglavito snapdragoni trebali ic i vise


edit1:
@hammer_of_thor pricaj u svoje ime kad imas 26xx mAh bas te briga doduse priznam da je bezveve

edit:2
daj nek mi neko pliz kaze da ce izac nesto tipa wildfire al sa vecom rezom...???u protivnom sam prisiljen na iphona
__________________
blup

mc_fish je offline  
Staro 20.10.2010., 21:10   #978
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova

edit1:
[/SIZE]@hammer_of_thor pricaj u svoje ime kad imas 26xx mAh bas te briga doduse priznam da je bezveve

Ma imam i ja na HD2 default 1300 mAh bateriju i extended 2300 mAh bateriju koja drži 4 dana umjerenog korištenja ali kažem snapdragon na 1 GHz je dovoljan ako ne i previše za gladak rad.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 20.10.2010., 21:22   #979
gogych
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: bjelovar
Postovi: 19
hmm da a koliko mu klokanje skračuje životni vijek?
gogych je offline  
Staro 20.10.2010., 21:36   #980
gogych
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: bjelovar
Postovi: 19
Također pitanje kao u postu iznad mene jer imam neku trilemu pa je teže odlučiti.
gogych je offline  
Staro 20.10.2010., 22:20   #981
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Naime, kad ga spojim sa kablom na komp, ne zeli ga prepoznat, odnosno nemogu pristupit mem kartici<