Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2004., 22:05   #1
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Question XNET i WEB prostor

Zbilja, sto je s prostorom za WEB site. Svaki provider ga ima. Je li nekom poznato kako to pitanje rjesiti s Xneta. Naime, DTnet fake HT daje 5 MB prostora, mogucnost FTP, minimalno sto treba za osobne neprofitne stranice. I tamo imam svoj site i bio sam zadovoljan. Sada vidim, prelaskom na kabl kako ne mogu pristupiti HTnetu preko kabla. Moram roniti iza kompa, prikljucivati klasicni modem, i logirati se kao mali korisnik.

To bas i nije zgodno cesto ciniti, pogotovo, ako site nije bezveze, tipa bljak, treba ga odrzavati, provjeravati i mijenjati sadrzaj i linkove. Nigdje nisam cuo kako Xnet misli postaviti ili ima slican server, a to je zbilja minimalna investicija.

Ne primjecujem niti kod pretplatnika neke price o tom, samo neutazivu zedj za downloadanjem svega i svacega - tipa: broj sekundi u mjesecu puta kbps!

O free stranim davateljima ove usluge moglo bi se pricati. Uglavnom, bili su u redu do prije dvije godine, a onda je sve poslo niz brdo. Jest - postoje doduse sasvim pristojna mjesta, ali za njihove gradjane, sto je uostalom i logicno. Toliko o informatizaciji u Hrvata. Recimo, ne postoji uopce free brojac posjeta. Ali zato imamo bezbroj umisljenih faca, komp. magazina, providera tipa - visim na HT.

Kako nisam vec odavno akademski gradjan, pa nemam prostor na nekom faksu, jednostavno mi je Xnet jako relativan. Pa i ne gutam mu bas bandwidth, uglavnom pisem po forumima, news grupama i jedino mi se to isplati sto mogu biti dugo online. I kod HT sam radio isto, ali me je nekoliko desetaka kb prometa znalo kostati nekoliko sati dnevno. Zar da trazim prostor po njemackim ili ruskim serverima?
Mozda grijesim, zna netko vise?
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2004., 23:30   #2
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: XNET i WEB prostor

Citiraj:
Originally posted by Andjelko
[BMozda grijesim, zna netko vise? [/B]
Vrlo jednostavna situacija - ONI NE NUDE WEB SPACE. Deal with it. Vec mi je dosta (a vjerujem i dijelu citatelja pceksperta) da su tvoji postovi indirektno prozeti negodovanjem spram DCM-a.


A sad rjesenje - Iskon nudi free web space, VIP.online nudi free web space. Pametnom dosta.

Ako trebas nesto extra, na www.plus.hr ili www.avalon.hr mozes dogovoriti sto ti god srce zeli uz povoljne cijene.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 02.04.2004., 00:26   #3
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Po diktatu.

I tako ti velis:
Vrlo jednostavna situacija - ONI NE NUDE WEB SPACE. Deal with it. Vec mi je dosta (a vjerujem i dijelu citatelja pceksperta) da su tvoji postovi indirektno prozeti negodovanjem spram DCM-a.
Zgodno, evo mi se koljena i gace tresu. Ako ti se nesto ne svidja, ne moras citati. Svoj stav prema DCMu i bilo kome tko mi pruza uslugu za novce necu nikada ni za dlaku promijeniti.

Trebam li ti ponavljati, kako oni ne placaju mene. Ako se dio citatelja PC Eksperta slaze s tvojim "dosta mi je", onda neka mi se to i argumentirano kaze, pa meni je lako reci bye, plenty fishes in the sea.

Nikada se nisam niti jednom clanu Foruma obracao tim tonom, a ako dokazes da si glasnogovornik veceg (ili vaznijeg) dijela Foruma, rado cu otici s mjesta gdje ne mogu napisati vec ucinjeni delikt misljenja. U protivnom, lijepo te molim, suzdrzi se od iznosenja svojih vjerovanja !
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 01:47   #4
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Andjelko
(hrpa smeca obrisana)
Nikada se nisam niti jednom clanu Foruma obracao tim tonom..
Alo? Zemlja Andjelku? Kakav ton? Pogledaj svoj originalni post pa onda mozemo razgovarati o tonu. Da si konstatirao "Xnet ne nudi web space, zna li netko kakvog pouzdanog besplatnog providera za smjestaj osobnih stranica" dobio bih zasigurno hrpu kvalitetnih odgovora. Uostalom, od mene si dobio sasvim pristojna rjesenja bez obzira na originalni post.

Zaista - pogledaj svoj originalni post, kreeces s time kako Xnet ne nudi prostor (kako se usudjuju to ne nuditi ako drugi nude, mislim stvarno..), pa spominjes HT i nemogucnost spajanja sa alternativnih providera (zanimljivo kako nisi isao tuzakati HT zasto ne dopusta doticno) i nekakve ruske i njemacke servere??!

To sto si se nasao uvrijedjenim na moju obicnu pretpostavku je iskljucivo tvoja stvar (i ja te nisam uopce nisam vrijedjao, kad smo kod toga), ali ako ovako nastavis sumnjam da ce ostati samo pretpostavka. Da se razumujemo, stavove koje iznosim u svojim postovima su *iskljucivo* moja i ne predstavljaju nikakvu vecinu foruma, a tvoje insuinacije su u najmanju ruku smijesne.

Procitaj sve ovo od pocetka i razmisli malo.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 07:27   #5
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Exclamation Halo Mars!

Vec mi je dosta (a vjerujem i dijelu citatelja pceksperta) - ovo nisam ja napisao.

Kako je svaka rasprava uzaludna, hvala ti za nadasve prakticne savjete doktore, ali realiziraj ih sam. Jao, jao, pa ja pojma nemam. A kod nas more providera, sve bolji od boljeg. Poceli nam pristizati stranci u Internet turizam..

Pratis svakako news grupe: najprije hr.rec.tv.kabelska na kojoj se Kristijan javljao, pa prestao uslijed poplave zadovoljstva, pa je tako nastala jedna nova, koju svakako citas, kad meritorno dajes odgovore, profesore.
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 09:53   #6
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Trash
Uostalom, od mene si dobio sasvim pristojna rjesenja bez obzira na originalni post.

Ne bih se baš složio da si mu dao neko konretkno rješenje jer to već ima. On ima prostor na HTnetovom serveru, ali se ne može FTPirat jer nije spojen na net preko HTneta. Ista je stvar sa Iskonom, a vjerujem i sa VIPom. Istina da je čovjek odmah na nož počeo i da nam nije ostavio puno prostora za odgovor.

@Adjelko Zašto ne pitaš DCM kad misle to uvest?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 10:13   #7
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Re: Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Elven
Adjelko Zašto ne pitaš DCM kad misle to uvest?
__________

Hvala, to je bilo prvo sto sam napravio, odgovor cekam...
Jos pitanja?
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 12:28   #8
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Elven
Ne bih se baš složio da si mu dao neko konretkno rješenje jer to već ima. On ima prostor na HTnetovom serveru, ali se ne može FTPirat jer nije spojen na net preko HTneta. Ista je stvar sa Iskonom, a vjerujem i sa VIPom. Istina da je čovjek odmah na nož počeo i da nam nije ostavio puno prostora za odgovor.
Ne, na Iskonov ftp server se bez problema moze spojiti sa bilo kojeg mjesta. VIP.online takodjer, plus sto on nudi upload preko weba u slucaju da klasican ftp pristup ne radi - osobno koristim iste preko Vodatela, a to je isti provider koji prodaje svoj link Xnetu/DCM-u. Zato sam ih i spomenuo, da Andjelko ne mora traziti dalje te da postoje dvije sasvim dobre i realne alternative. Ne vidim sto u tome nije konkretno. Naravno, da ne spominjemo poprilicno povoljne cifre kod plusa i avalona gdje moze realizirati sve sto mu je potrebno.

@Andjelko: OK, procitaj sve ponovo. To sto si se ti nasao uvrijedjenim na jednu moju pretpostavku je tvoja stvar i ocito nema smisla ista dalje govoriti kada ces se ti vracati na isto (na sto se uostalom vracas u svakom odgovoru). Pratim news grupe redovito, da. Jucer navecer si tamo dobio odgovor da mozes dobiti 5MB web spacea kod Iskona bez naknade, sto je, vidi vraga, bio i moj odgovor. Eh, i da, najvjerojatnije neces dobiti odgovor buduci da Kristijan vise ne radi u DCM-u, dobio je otkaz.
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 14:10   #9
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Oprostite g. Trash..

Tako je. Hvala lijepo na kratkom i jasnom savjetu. Oprostite ujedno ukoliko vas je sto u mojim postovima zasmetalo.

Medjutim i ubuduce namjeravam ostati objektivan, a ne mogu pisati ode stanju Interneta kod nas jer tom zbilja nema razloga.

Recimo, mogao sam nastaviti nabrajati ispade kao onaj prije neku vecer samo zato jer se zbilja dogodio. Zivi bili, sretni i zadovoljni!
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 14:18   #10
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: Re: Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Trash
Ne, na Iskonov ftp server se bez problema moze spojiti sa bilo kojeg mjesta. Naravno, da ne spominjemo poprilicno povoljne cifre kod plusa i avalona gdje moze realizirati sve sto mu je potrebno.

Plus ima male cijene to je OK, kod Avalona dugo nisam gledao, ali i oni su OK. Ali moraš mi objasnit (jer sam očito glup) zašto se meni ne želi spojit FTPom na Iskon ako sam na Carnetu, a čim se spojim na Iskon (razlika par sekundi) se spoji isti čas?
Elven je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 02.04.2004., 16:27   #11
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: Re: Re: Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Elven
Plus ima male cijene to je OK, kod Avalona dugo nisam gledao, ali i oni su OK. Ali moraš mi objasnit (jer sam očito glup) zašto se meni ne želi spojit FTPom na Iskon ako sam na Carnetu, a čim se spojim na Iskon (razlika par sekundi) se spoji isti čas?
Hm.. Upravo sam ponovo isprobao sa CARNeta i sa Vodatela - sa oba providera ide bez problema; uploadao sam na http://www.inet.hr/~traseta i nekakvu probnu stranicu.

Mozda da probas sa drugim ftp klijentom? Ja koristim ncftp na linuxu i total commander na windowsima te oba rade bez greske. Rijec je o ftp.iskon.hr, naravno.

@Andjelko: Zivjeli
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2004., 23:43   #12
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
a?

Ozbiljno: upravo sam prelistao onaj dio Iskonovih stranica gdje sam se nadao kako cu moci na neki nacin pristupiti tom free web prostoru. Ili je kriv moj umor, ili mi je nesto promaklo paznji, ali dosao sam na kraju do Optamal kategorije na informativnoj razini.

A konkretni dio se odnosio na zasnivanje pretplatnickog odnosa, sa svim pravnim pojasnjenjima. I nije mi jasno. Pa vec sam zasnovao takvo sto s bivsim HiNetom, onda s DCM i nista nije free.

Iza mene je ipak radni tjedan, danas mi secer na kraju posla bio neki Compaq sa svojim skrivenim BIOSom, bez trunke dokumentacije, drivera itd. Postove sam jutros pisao u predahu, dok su mi kolege vodili normanije razgovore (nabavak nekog gradjeviskog materijala za svinjac )

O WEB prostoru cu onda kada budem koncentriraniji, vjerojatno u ponedjeljak, sjetio sam se jedne solidne firme u kojoj sam neko vrijeme radio, a Iskonov su partner.

Inace potrebe su mi zbilja grandiozne: trenutno mi dvojezicni site zauzima 302 kilobajta - redirekcija: Andjelko's pages s tim da bih izbacio neke velike slike i prosirio Radio page u popularnom stilu jer tezu formu ce prihvatiti jako mali broj ljudi.

Dakle, vrijeme laksih razmisljanja i za mlijecnu cokoladu, sto svima savjetujem (izvorno: xcoatl)
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2004., 03:12   #13
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Re: a?

Citiraj:
Originally posted by Andjelko Dakle, vrijeme laksih razmisljanja i za mlijecnu cokoladu, sto svima savjetujem (izvorno: xcoatl) [/B]
Trenutno Milka s jagodom i Nescaffe capuccino od cokolade.

On-line prijava za Optimal uslugu (inace potpuno besplatnu):
http://prijava.iskon.hr/

Besplatnih 5MB web prostora i detalji o postavljanju:
http://www.iskon.biz/podrska/dialup/web/

Uzivaj
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2004., 17:30   #14
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Po diktatu.

Citiraj:
Originally posted by Trash
Hm.. Upravo sam ponovo isprobao sa CARNeta i sa Vodatela - sa oba providera ide bez problema; uploadao sam na http://www.inet.hr/~traseta i nekakvu probnu stranicu.

Mozda da probas sa drugim ftp klijentom? Ja koristim ncftp na linuxu i total commander na windowsima te oba rade bez greske. Rijec je o ftp.iskon.hr, naravno.

@Andjelko: Zivjeli
Hm... možda imaš neke čudne IPeve? Nemam pojma, meni još uvijek ne dopušta. Jednako kao što ne mogu ni pogledati mail sa @net.hr adrese u Outlook Expressu ako nisam preko Iskona spojen.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2004., 20:37   #15
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Thumbs up Hvala!

Hvala mr. Trash za linkove, migraciju sajtica cu uraditi slijedecih dana, dok sve sredi, uhvatim malo vise vremena.

Inace, meni ide citanje i slanje e-maila preko Xneta, takodjer i sa posla, gdje je sasvim deseta domena. One: neko_ime@net.hr . Direktno sa servera.

Ne preko Outlook Expressa, nisam siguran kako @net.hr ima tu opciju, koliko se sjecam POPmail ide @inet.hr, zapravo nisam nikada ni probao.

Budite dobri!
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 09:41   #16
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ja ne mogu vjerovati. Pa kaj samo ja se moram spojit na Iskon da bi mogao čitati njihovu poštu sa besplatnog accounta? Još ćete mi i reći da možete slati najnormalnije preko SMTP-a, a niste spojeni preko Iskona.

BTW Ovo da se ne može mi je i žena na helpdesku službeno potvrdila...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2004., 22:51   #17
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Thumbs up Migrirao...

WEB stranice postavio na Iskonov server. Za danas, samo English. I jos je ostalo nekih sitnica za srediti. Uglavnom pristup jednostavan, trenutno koristim Total Commander.

Zadovoljan, jer mogu svaki cas pristupiti. Prijavio se na trazilice, ali ce potrajati dok me Google ne pocasti onako dobrim mjestom.
No nije mi krajnja svrha biti "on top". Nista ne prodajem.

Osim pameti, koji put
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2004., 14:03   #18
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by Elven
Ja ne mogu vjerovati. Pa kaj samo ja se moram spojit na Iskon da bi mogao čitati njihovu poštu sa besplatnog accounta? Još ćete mi i reći da možete slati najnormalnije preko SMTP-a, a niste spojeni preko Iskona.
Skidanje sa accounta na net.hr (putem POP3) je dopusteno samo ako se spojis na Iskonov ulaz. Isto vrijedi i za slanje preko njihovog SMTP servera.

@Andjelko: Cestitam! Hoces li otkriti adresu svog weba i ovdje?
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2004., 21:35   #19
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
Smile adresa..

Izgleda kako samo ja vidim ono www polje ispod jer sam logiran, ne da mi se odlogirati i provjeriti. Fjaka.
Izvorna adresa je http://www.inet.hr/~andejerk

Inace, mijenjao sam ga na ni sam ne znam koliko mjesta gdje ne kristim redirekciju www.andjelko.vze.com u osobnim podacima. Na samoj home page je Exciteova e-mail adresa, zbog spama. Koliko su mi "zlocesti" vec adresa unistili Inace radi, a kada bude previse posla, mijenjam ju.

Site je trenutno kratak, vise mu je svrha dati do znanja nekim ljudima diljem Globusa koje osobno poznajem i povremeno se cujem i dopisujem s njima kako sam jos uvijek "na broju".

Smijesno mi je kada netko da link na recimo Google. A imao sam i ja takvih mudrosti (onda sam se imao kome i smijati )
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2004., 00:14   #20
Andjelko
Premium
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: hell
Postovi: 158
POP3 na .inetu

Elven, nadam se kako ti je do sada proradilo. Naime, ovih dana sam imao svakakvog posla, pa sam veceras probao.

Na Outlook Express sam dodao jos jedan account. Redom, kako ide. Za Incoming Mail sam postavio: pop.iskon.hr svoje korisnicko ime tipa imem003, i password koji sam vec odabrao.

Za odlaznu postu sam zadrzao: mail.xnet.hr jer mislim kako ne bi islo nesto drugo kroz kabl. Islo je doduse prije nekoliko mjeseci, dok xnet nije mijenjao Iskon za Vodatel, Net4U, no to je njihova stvar, vidis put kada pogledas izvorni kod poruke, a to bas cesto ne radis, meni bas pase .xnet.hr!

Inace kad su mi vec dali mogucnost, uzeo sam i dodatnu adresu. Iznenadio sam se - pa to je 15 MB! Nemam potrebe za skladistima (tipa Google - 1 GB) ali svaka adresica je dobro dosla, a narocito ove nase domace.
__________________
1010101010
Andjelko je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na