Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2019., 08:43   #3631
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Naravno da jesu. Za Božić se 1Tb sa 3 igrice PS4 mogao kupiti za manje love. A vidi tek ovaj smijeh u vezi Cruciala BX500.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 10:12   #3632
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
A moj kokos,treba platiti fiskale i stetu koja im je nastala zbog zalbi pojedinaca Ministarstvu gospodarstav,Sudu Casti HGK i Agenciji za zastitu trzisnog natjecanja.
Kao sto sam rekao u vise navrata ne bih im volio biti u kozi.Jbg ponekad i institucije odrade svoj dio posla,samo ih gradjani trebaju probuditi iz sna😂
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2019., 11:04   #3633
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Meni nisu odgovorili a rekao sam da bi mi pasao i bijeli miš
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 11:11   #3634
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
A moj kokos,treba platiti fiskale i stetu koja im je nastala zbog zalbi pojedinaca Ministarstvu gospodarstav,Sudu Casti HGK i Agenciji za zastitu trzisnog natjecanja.
A i ti svašta pišeš, kakvi sudovi časti, agencije?? Dobro da još nisi dodao sud u strasbourgu.
Odakle ti uopće informacije da je links platio ikakvu kaznu i da imaju nekakvu štetu?
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 12:19   #3635
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Da mi je znati je li itko od tih IT prodavača ikada platio kakvu kaznu zbog sličme rabote. Osobno mislim da nije. Prije će u Linksu biti love za novi Nissan nego za kaznu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 20:31   #3636
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
👌😂
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 20:43   #3637
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Koliko?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2019., 21:06   #3638
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Sukladno dogovoru izmedju buraza i Linksa😂😂😂👌👌👌
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2019., 16:11   #3639
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
A i ti svašta pišeš, kakvi sudovi časti, agencije?? Dobro da još nisi dodao sud u strasbourgu.
Odakle ti uopće informacije da je links platio ikakvu kaznu i da imaju nekakvu štetu?
Nazalost po tebe od ove godine ukinuli su savjetovalista za kupce,pa ti neke stvari nikada neces nauciti.Prije neki dan sam bas gledao mis sto ga je Links morao prodati po 195 kuna.Ovo je njegova cijena u Italiji gdje je pdv manji nego kod nas.

RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 12:23   #3640
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Evo i kod mene stigao MX Anywhere 2s, za 195kn.

Frend je također bio naručio kad i ja, ali ih nije prijavio mingo-u i njega nisu kontaktirali.

Dakle po svemu sudeći ovo "iskupljenje" je isključivo po nalogu mingo-a.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2019., 13:40   #3641
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Što je tako spešl kod tog miša?

Btw. meni su onih 7 stickova od 16 gb na kraju dali sve od 32 gb po 15 kn/kom. Osigurao sam se za neko vrijeme
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 13:49   #3642
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pa jedan od top uredskih miseva pa 70% jeftinijoj cijeni od standardne hrvatske i jedno 40-50% jeftinijoj od cesto-akcijske amazon cijene.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 14:41   #3643
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Što je tako spešl kod tog miša?

Btw. meni su onih 7 stickova od 16 gb na kraju dali sve od 32 gb po 15 kn/kom. Osigurao sam se za neko vrijeme
Bestbuy mis za 195 kuna😂Vidim i ti si dobro pazario sa usb stikovima😂😂😂
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 14:50   #3644
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 375
Meni su ponudili bijeli, reko im jučer da oču sivi koji sam odabrao na CM ili bar plavi, danas mi odgovrili da je samo bijeli dostupan koji su mi ponudili. Ne znam dal bi urodilo plodom daljnja rasprava...
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 15:08   #3645
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
meni još ništa nisu javili, premda sam dobio mail u kojem piše da je zahtjev poslan na obradu i da ću biti kontaktiran u najkraćem mogućem roku - mail sam dobio 15.2.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 15:40   #3646
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Evo danas bila funky situacija.
Dostavi mi DPD naručen Arctic P12 PWM fan. Raskopam pakiranje i otvorim kutiji,izvadim fan kad ono,nosač venta potrgan,potrgane dvije lopatice.
Zovem broj sa weba veli mi čovjek "a gospon m smo prodaja,evo vam broj od reklamacija."
Zovem reklamacije i javi se ospodična,objasnim kaj je.
Veli da imam 3 opcije,slati nazad dpdom(zvao sam njih ali ofc na čekanju sam 3 godine)
OSOBNO u Sv. Nedelju njima dostaviti(top kek)
Ili poslati poštom. Pitam ja nju,pa zar da ja šaljem poštom o svoj trošak artikal koji je došao potrgan za koji sam već platio dostavu 28 kuna? Kaže ona meni da pošaljem o njihov trošak. Done deal. Fino zapakirao sa računom i mojim opisom problema.
Poslao e-mail sa opisom problema i forografijama venta i poštanske otpremnice i to je to,nisam još nikakvu povratnu informaciju dobio.
Glavno da mi njihov jebeni newsletter dolazi svaka 2 sata.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 15:49   #3647
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Bestbuy mis za 195 kuna��Vidim i ti si dobro pazario sa usb stikovima������
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...768e5f23dc.jpg

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pa jedan od top uredskih miseva pa 70% jeftinijoj cijeni od standardne hrvatske i jedno 40-50% jeftinijoj od cesto-akcijske amazon cijene.
Aha aha, nisam baš s miševima na ti pa ono
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 16:08   #3648
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nazalost po tebe od ove godine ukinuli su savjetovalista za kupce,pa ti neke stvari nikada neces nauciti.
Srećom, savjetovališta za potrošače mi nikad nisu trebala, sasvim dobro znam zakone.
Citiraj:
Prije neki dan sam bas gledao mis sto ga je Links morao prodati po 195 kuna.Ovo je njegova cijena u Italiji gdje je pdv manji nego kod nas.
Što je pisac htio reći?
Ako sam dobro razumio, ti misliš da su oni na gubitku jer su tebi morali prodati taj miš po 200 kn?? O bože...

Links je trgovac koji ima godišnji promet od cca 200 milijuna kuna, svaki mjesec imaju 100-200.000 kn čiste dobiti.
Oni mogu podijelit kamion takvih miševa džabe i neće ni osjetiti, to šta su dali par komada ispod cijene nije vrijedno spomena.
Tih 200 kn je ionako realna cijena tog miša po kojoj ga uvoznik nabavlja, to šta vama nabijaju u maloprodaji na 500 kn pa mislite da toliko vrijedi je drugi problem.


Ako nemaš neko napismeno rješenje inspektorata koje kažu da su platili kaznu onda nemoj ni pričati kako su ih "stisnuli", a kaznu sigurno nisu platili.
Prevelik je to igrač da bi plaćao kazne, to je valjda svima jasno.

Zadnje izmijenjeno od: panasonic. 19.02.2019. u 16:13.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 17:19   #3649
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ni meni nisu ponudili jos nista ��
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 20:32   #3650
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ni meni nisu ponudili jos nista ��
Predobro te poznaju.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2019., 21:10   #3651
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Što je tako spešl kod tog miša?
nista posebno osim jedne stvari - "Darkfield" laser. radi na svim podlogama, ukljucujuci staklo/ogledalo (gdje se normalni opticki/laserski misevi blesiraju).

ne bi ga ni nazvo uredskim misem, to je kao travel mis za prijenosnike. podrzava 3 istovremene konekcije (1 USB + 2 BT) pa switchas kak ti pase.

nikako nije basic mis, ali nikad nebi dao za njega 600kn

e sad, mis ima jednu veliku manu... nema 3. tipke tj middle button
(ona tipka ispod tocka se moze programirat da bude, al sam tocak nije tipka nego switch za hyper scroll)

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Wait what?


Ne da ne bi dao 600 kn ako nema tu tipku, nego ga nikad ne bi koristio ni da mi ga netko pokloni. Ajde ako se može nekako jednostavno programirat, ali bez toga ne mogu zamislit surfanje.
da, nemos vjerovat procitaj samo gore na linku koliko se "zadovoljnih" korisnika CAD-a javilo.

kazem tipka se moze programirat na ovaj button ispod, ali opet to nije to.

ako nekom treba odlican portabilni mis... Logitech M705 Marathon definitivna preporuka.
kad sam ga kupovo dvoumio se izmedju orginalnog (duplo skupljeg) MX Anywhere i njega, no kad sam skuzio da MX Anywhere nema 3. tipku odluka je bila jasna... ne mogu vjerovat da na MX Anywhere 2 i 2s nisu promjenili dizajn.
Noviji Logitech M720 Triathlon izgleda isto OK, ali ga nisam imo prilike koristit.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 20.02.2019. u 10:06.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 01:48   #3652
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Wait what?


Ne da ne bi dao 600 kn ako nema tu tipku, nego ga nikad ne bi koristio ni da mi ga netko pokloni. Ajde ako se može nekako jednostavno programirat, ali bez toga ne mogu zamislit surfanje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 02:06   #3653
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Nisam podnosio nikakvu prijavu nakon Black friday debakla. Jel sad kasno za isposlovati ista?
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 07:50   #3654
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Nisam podnosio nikakvu prijavu nakon Black friday debakla. Jel sad kasno za isposlovati ista?
Pisi prigovor Linksu,pa ako ti ne odgovore ili odgovore negativno pisi prijavu MINGO.Nista ne mozes izgubiti,osim 10 minuta vremena za napisati dopis.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 12:49   #3655
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Nisam podnosio nikakvu prijavu nakon Black friday debakla. Jel sad kasno za isposlovati ista?
Zašto bi bilo kasno? pa nije zastara nigdje tako kratka Piši i dobit ćeš, možda brže od ostalih jer već imaju šprancu. Samo nemoj zaboraviti sve dokumente
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 13:37   #3656
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Wait what?


Ne da ne bi dao 600 kn ako nema tu tipku, nego ga nikad ne bi koristio ni da mi ga netko pokloni. Ajde ako se može nekako jednostavno programirat, ali bez toga ne mogu zamislit surfanje.
Imaš tipku iznad tog scrolla koja može služiti za to, ili bilo šta drugo

Glede tog miša...imam prvi "originalni" MX Anywhere zadnjih 5+ godina, koristim ga za sve, posao, privatno, neprivatno...
Izlizan je do ibera od koristenja ali i dalje radi ko prvog dana, odlično mi paše ergonomija, baterija traje dugo, ne škripi nigdje, klik radi ko prvog dana, nogice se nisu izlizale, jednostavno je kvalitetan proizvod i radi na bilo kojoj površini (korisna stvar na sastancima gdje je stol od stakla) + ima hyper scroll za koji ni ne znaš koliko ti olakšava život sve dok ne ostaneš bez njega promjenom miša.

Jedina mana kod njega mi je bila - nepunjiva baterija i to što nije imao bluetooth za brzi switching izmedju laptopa.

Obje mane riješava 2s.

Vrijedi li 600kn? Kako kome, meni ne... ali 195kn itekako vrijedi pa toliko me skoro godinu dana baterija košta za prvi
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 14:35   #3657
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
javio se links, ponudili mi iste iteme koje sam i naručio.. svaka im čast
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 15:04   #3658
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Evo kako je moja trakavica završila:

S obzirom da artikla koji sma prvobitno za CM naručio nije bilo - ponudili zamijenski na što sam pristao.

Preuzeo zamjenski u petak navečer pred zatvaranje, došo doma, a kad ono zguljeno staklo, packe i oštećenja na plastici proizvoda.

Šaljem odmah mail, odgovaraju u sub ujutro da naručuju odma drugi i da ovaj vratim kad mi odgovara. Artikl dobivaju u subotu prijepodne.

Utorak me zovu da je novi artikl stigao i da me u znak isprike čeka i poklon bon od 100,00kn. (CM Vrijednost artikla 150kn, redovna oko 300kn) Znači ispalo me 50kn, jer bon ću iskoristiti za stvari koje bi ovak i onak kupio.

Eh sad, sve je to divno i krasno no:

Zakona se nisu držali dok nije "MINGOS - Ured za inspekcijske poslove" krenuo mahati sa toljagom. Što znači da se to moglo riješiti od početka i nije trebalo biti drame.

Kupovina jebene žarulje trajala je tri mjeseca i da su uspjeli "greškom isporučiti" korišteni, zgrebani, masni proizvod.

Da prijave Mingoju itekako imaju smisla, ako imaju uporište u zakonu i da se trgovcima netreba naguziti. No isto tako ne pisati prijave za stvari koje nemaju temelj u zakonu i biti galamđija, jer ekipa za pultom nema apsolutno nikakve veze sa odlukama niti imaju ovlasti išta odlučiti.

Ono što netko kaže da Links to financijski nije osjetio, bez brige budite, definitivno nije, čitav trošak koji im je ovo uzrokovalo je kao da netko od nas umjesto jednog, sutra pojede dva pereca. No s druge strane ego je jako zajebana stvar.

Vidim da neki neznaju po kojem principu funkcionira Inspektorat: Ideja nije da inspektori idu okolo i pišu kazne kome stignu, odnosno nije primarno represivna nego edukativna. Ako je poduzetnik "zastranio" da mu objasne koji je pravi put. Da je Links i dalje inzistirao da on nikome od nas nije ništa dužan, onda bi mogli pričati o eventualnim daljnjim postupanjima, ako inspektor smatra da je prekršen zakon. Tek nakon toga i podužeg procesa bismo mogli pričati o nekakvim kaznama. Ovak je čitava priča još i brzo završila.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 15:42   #3659
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
jel ko primjetio da ovaj asusov zlatni laptop koji je na akciji, pise da ima 4 gige rama , a na nabavi (links) taj isti model pise da ima 8 giga?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 20.02.2019. u 15:52.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2019., 15:54   #3660
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova

Vidim da neki neznaju po kojem principu funkcionira Inspektorat: Ideja nije da inspektori idu okolo i pišu kazne kome stignu, odnosno nije primarno represivna nego edukativna. Ako je poduzetnik "zastranio" da mu objasne koji je pravi put. Da je Links i dalje inzistirao da on nikome od nas nije ništa dužan, onda bi mogli pričati o eventualnim daljnjim postupanjima, ako inspektor smatra da je prekršen zakon. Tek nakon toga i podužeg procesa bismo mogli pričati o nekakvim kaznama. Ovak je čitava priča još i brzo završila.
Iz osobnog iskustva zna da je u većini slučajeva to tako, ali opet ima divnih inspektora koji žive za kazne. Problem je što ljudi u dosta vremena šalju inspektorima dijelomične informaciej koje njima paše. Ali inspektori su sve educiraniji, samo nadam se da njihov dobar posao neće otići kvragu kad ih spoje opet u jedan državni inspektorat
maksimirac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na