Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2016., 01:09   #2611
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Nema ni u Rijeci tko parirati i zato je lokacija i relativno dobra... jer kome sto treba ce parkirati i 5 min hoda dalje, a tko mora nositi kuciste ili vise vecih stvari ce upaliti sva 4 ispred i zauzet jednu traku. Vec vidim guzve i kolone zbog takvih... al ajde, pozitivno u negativnom je da ce za manje od godinu dana traziti novu lokaciju. Mozda napokon bude neka optimalna... HgSpot u RI ima prostor na 100 metara od javne garaze... isto treba tegliti i nositi, ali je bar blize... Ventex netko je spomenuo... pa oni apsolutno nisu azurni sa tehnologijom... ne bi me cudilo da jos imaju s.775 procesore u ponudi... tako da u Rijeci imas Links i Hgspot od ducana i to je to...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 07:13   #2612
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
imas i onaj hangar18, makromikro, a i vidio sam da instar namjerava otvorit poslovnicu u rijeci. ali da generalno mi se sve svodi na links i hgsrot zasad
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 07:18   #2613
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Zaboravili ste i netcom
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 09:48   #2614
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Zasto je u Osijeku Links popularan a nema parkinga ni za ljeka tamo... ? Nema im ko parirati tu, doslovce nema ko a u Karlovcu ako dodas i Lingua centar i jos neke manje poprilicna je guzva.
Kak ne? Pa imas cijelu ulicu za parkirat, upalis sve 4 i gotovo, ili se parkiras na invalidsko mjesto ispred linksa
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2016., 10:05   #2615
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Kak ne? Pa imas cijelu ulicu za parkirat, upalis sve 4 i gotovo, ili se parkiras na invalidsko mjesto ispred linksa
I ode 700 ili koliko već kunelića
U zadnje vrijeme redari baš love po invalidskim bez znaka pristupačnosti.. punjenje proračuna punom parom....

Inače lokacija katastrofa. Prije bi ili ispred linksa parkirao, ili kod pumpe ili u ulici ispod. a i prekoputa između stabala bi se našlo mjesto... Sad vidim da ću rađe u hg spot/ventex jer u gradu sam tu i tamo, a na piramidi nikada...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 15:54   #2616
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Kak ne? Pa imas cijelu ulicu za parkirat, upalis sve 4 i gotovo, ili se parkiras na invalidsko mjesto ispred linksa

Sta je ono crveno malo prije Linksa iz pravca Visnjevca, bivsa tvornica neka ? Mislim da je sibicara... e tamo parkiram pa setnja malo ali tamo ima mjesta uvijek.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 16:31   #2617
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
I je li netko bio na novoj lokaciji Linksa u Rijeci? Kakav/koliki je prostor, imaju li kakve akcije povodom otvorenja?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:50   #2618
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Bio ja danas, jos je sve dosta razbacano, jos se sve slaze.
Nema reklame nikakve vani koja se vidi iz daljine, neka mala tabelica koju vidis tek kad dodjes do samog ulaza.

Prostor je dosta velik,ogroman prostor.
Zasad to obecava, vidjet cemo kako ce se to dalje razvijati.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 20:21   #2619
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Dragster, da moraš ići 5x tjedno u Links po kiši ili poslovno, baš bi me zanimalo da li bi ti bilo svejedno ima li parking ili ne. A što npr. ako moraš uzeti 3 monitora i 4 kućišta, što onda? Nositi ih kao idiot 7x links-auto ili? Nije mi jasno, probaš objasniti?
za 3 monitora i 4 šaktule uzmeš besplatnu dostavu...

ova lokacija je za one jebivetre koji će svako malo dolazit i prepipavat laptope i kupovat stikove i medije i ostalu IT galanteriju
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 20:27   #2620
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ova lokacija je za one jebivetre koji će svako malo dolazit i prepipavat laptope i kupovat stikove i medije i ostalu IT galanteriju
taj sam, jebiga

eto danas uzeo čitač pametnih kartica za eOI

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
I je li netko bio na novoj lokaciji Linksa u Rijeci? Kakav/koliki je prostor, imaju li kakve akcije povodom otvorenja?
prostrano je dosta, nije onako gužvica čim troje ljudi uđe, nisam pitao za parking jel planiraju išta naštukavat :P
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 00:58   #2621
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ova lokacija je za one jebivetre koji će svako malo dolazit i prepipavat laptope i kupovat stikove i medije i ostalu IT galanteriju
Prepipaš i onda web narudžba ili nabava.net...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 05:56   #2622
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Lokacija je definitivno lošija od stare.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 08:27   #2623
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Jedno loše iskustvo. Do unazad kojih godinu dana je bila drugačija situacija, ali sve češće razne neugodnosti u Linksu, pa eto: prije par dana bio do Linksa u Puli. Zamolim prodavača da mi otvori zvučnike sa police da ih čujem, a on skroz nezainteresirano "ne može". Bez objašnjenja, ništa.

Nebulozna je ta njihova praksa. Još nisam naletio da prodavač ne da da se zvučnik proba jer je to naravno nešto što se ne kupuje na osnovu izgleda. Dapače, u inim trgovinama prodavači kažu da doneseš svoju glazbu kako bi "vidio" što kupuješ.

Mah, nisam zadovoljan, ni najmanje.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 08:28   #2624
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Koliko su koštali predmetni zvučnici?
Uostalom uvijek možeš naručiti online i vratiti u roku 15 dana pa testiraj do mile volje s svojom glazbom.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 08:35   #2625
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
tebi je to neugodnost?
kupi pa isprobavaj do mile volje... ako ne odgovara, zamjeni.
di bi došao jedan dućan da otvara svakom sve i svašta?
pola robe na policama bi bilo otvoreno i raskopano...
ja prvi nebi uzeo proizvod koji je otvaran jer je prethodni kupac htio samo provjeriti nešto.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:07   #2626
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Ako mogu naručiti online, probati, pa vratiti... nema razloga da isto to ne mogu na licu mjesta. Online naručivanje i povrat je baš iz tog razloga jer ne možeš proizvod isprobati na licu mjesta pa se omogućava da se kupac predomisli.

Kažem, da je to grafa, ili HDD, ili nešto sedmo - ajde, kužim, imaju svoje specifikacije i bok. Ali ako može Eurotrade, Elipso, kao i svaka imalo specijaliziranija trgovina otvoriti da se nešto isproba i odluči - da, za mene je ovo nebuloza.

To da bi pola proizvoda bilo raskopano: ne "kopaš" ti nego to osoblje dućana napravi - UVIJEK, i otvaraju se (većinom) samo proizvodi koji se mogu vratiti u tvornički zapakirano stanje. A zvučnici su upravo tako i pakirani - da ne moraš trgati vrećice i ostalo pa da se kasnije to može normalno vratiti na mjesto.
Da ne pričam da će ti bilo tko otvoriti PRINTER da ga vidiš uživo.

A pogotovo o tome da su baš tom LINKSU na 3 reda polica izložena KUČIŠTA, koja oni, kad dođe kupac, lijepo stave u njihove kutije. Isto vrijedi i za LAPTOPE izložene u policama. Da ne idem dalje. Dođeš u trgovinu i kupiš nešto sa police što ti oni po defaultu vrate u originalno pakiranje - to onda je normalno. Yeah right.

Toliko o "neotvaranju" proizvoda. Otvaraju oni, samo to rade kad se njima "hoće".

Po pitanju online kupnje, koliko toga se kupi a da je bilo "isprobano" a da kupac to ni ne zna.

Tako da - DA, naravno da je neugodnost: neljubaznost i nezainteresiranost osoblja + sam čin odbijanja nečeg normalnog.

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 01.12.2016. u 09:19.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:20   #2627
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ova trenutna postava u pulskom Linksu je za izbjegavati. Likovi su totalno nezainteresirani i neljubazni, dugo to nisam vidio. Narucio sam item preko weba i isporuka u poslovnicu, dodjem platiti, nakon 5min trazenja kaze "ne znam gdje mi je to, ako budem stigao pogledat cu prije nego zatvorim poslovnicu pa prodji kasnije". A ja hodao 30min da bi platio proizvod kojeg imaju negdje u poslovnici.

Zivjela dostava i 15 dnevni rok.

Ps: prosla generacija linksovaca mi je uredno otvarala novodobiveni MX Master mis (rezali selotejp na kutiji) i random tipkovnicu...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:23   #2628
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ova trenutna postava u pulskom Linksu je za izbjegavati. Likovi su totalno nezainteresirani i neljubazni, dugo to nisam vidio. Narucio sam item preko weba i isporuka u poslovnicu, dodjem platiti, nakon 5min trazenja kaze "ne znam gdje mi je to, ako budem stigao pogledat cu prije nego zatvorim poslovnicu pa prodji kasnije". A ja hodao 30min da bi platio proizvod kojeg imaju negdje u poslovnici.

Zivjela dostava i 15 dnevni rok.
O tome ja pričam. Isto to se meni desilo ljetos sa USB stickom, pa sa RAM-om, i dvaput sa procesorom.
Sramota. To "prođi kasnije" im je baš profesionalno. Nisam iz Pule, nego sam došao tamo podići taj proizvod jer sam imao neke druge obaveze. Došao sam nakon što mi je stigao e-mail i nakon što su me nazvali da dođem, da bi oni meni rekli "dođi kasnije".

Loše, jako.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:27   #2629
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Jedno pitanje. Javili su mi da mi je stigla narudzba s webahopa u poslovnicu. Koliko dana me to ceka s obzirom da ne stignem po to?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:27   #2630
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor BSA<AK-47> Pregled postova
tebi je to neugodnost?
kupi pa isprobavaj do mile volje... ako ne odgovara, zamjeni.
di bi došao jedan dućan da otvara svakom sve i svašta?
pola robe na policama bi bilo otvoreno i raskopano...
ja prvi nebi uzeo proizvod koji je otvaran jer je prethodni kupac htio samo provjeriti nešto.
Bravo. Tako je. Puno više ima smisla da svi masovno naručujemo preko weba, isprobavamo i onda im vraćamo kupljeno. Jebeno.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 09:30   #2631
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
+1 na 0v3rl0rd
Ja nisam htjeo kupiti lijepe SONY slušalice jer ih nisam mogao isprobati. Problem je bio u pakiranju. Bila je nekakva sljepljena plastika. Kupio sam druge, koje su se mogle nazad spremiti u kutiju. Naravno da sam ih prvo spojio na mob i poslušao par referentnih pjesama.
Da nisam mogao isprobati, ne bih kupio. Ja tjeram trgovce i da upale monitor koji kupujem, a ne da mi ostane jedan mrtav pixel na sredini, kao što se kolegi desilo. Garancija mu nije pokrivala ispod 3 mrtva pixela.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 10:56   #2632
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Bravo. Tako je. Puno više ima smisla da svi masovno naručujemo preko weba, isprobavamo i onda im vraćamo kupljeno. Jebeno.

nebitno, opet si platio proizvod, i tek tada radi s njim što želiš.

a ne da dođeš u dućan, raskopaš pola ambalaža jer bi ti htio isprobavati.

@D1viry naravno da ti nitko nebu dao da otvoriš blister pakiranje...
dal bi ti kupio takav otvoren proizvod jer je samo bio "isprobavan" (čitaj:a možda je vračeno sa reklamacije pa je trgovac vratio nazad na policu?možda je rabljeno? )
otvoreno bi uzeo ako baš nigdje nema a baš mi treba, i zadnji je na lageru, u protivnom novu ambalažu molim.

naravno, osobno mišljenje , jer kad kupujem, znam što tražim jer se prethodno informiram, a i ako bude problema, tome služi garancija.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 01.12.2016. u 11:06.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:01   #2633
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Jedno loše iskustvo. Do unazad kojih godinu dana je bila drugačija situacija, ali sve češće razne neugodnosti u Linksu, pa eto: prije par dana bio do Linksa u Puli. Zamolim prodavača da mi otvori zvučnike sa police da ih čujem, a on skroz nezainteresirano "ne može". Bez objašnjenja, ništa.

Nebulozna je ta njihova praksa. Još nisam naletio da prodavač ne da da se zvučnik proba jer je to naravno nešto što se ne kupuje na osnovu izgleda. Dapače, u inim trgovinama prodavači kažu da doneseš svoju glazbu kako bi "vidio" što kupuješ.

Mah, nisam zadovoljan, ni najmanje.
Vidiš, meni je tip u Zagrebu inzistirao da otvori laptop, iako sam ja govorio da ne treba, samo sam pitao imaju li ga negdje izloženog. Bez beda uzeo skalpel u ruke.

Nedavno mi i bez problema zamijenili jedan kabel jer sam kupio s krivom muško-ženskom kombinacijom. I vratili mi pare jer je taj drugi bio jeftiniji.

Izgleda da sve ovisi o tome na koga naletiš, i kako mu je pao grah taj dan, ne vidim tu neku standardnu praksu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:16   #2634
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
... Isto vrijedi i za LAPTOPE izložene u policama...
Tu si u krivu. Kupio frend laptop za 12.000 kuna (zapakiran) i dođe doma, kad na sredini ekrana ima bright pixel, onak fino zeleni kričavi. I kaj more? ništa... Garancija pokriva mislim ako je 5 komada i to ako su unutar 2-3 cm kvadratna. U trgovini ne žele čuti o povratu jer je kupnjeno kod njih u poslovnici. Naravno nakon toga i on i ja, prije kupnje laptopa zamolimo trgovca da otvori kutiju pred nama, upali ga i da ga pogledamo iz svih kuteva. Ako neće, nema problema, ima trgovina koje hoće. Znači nije kupac raskopavao po uređaju, trgao ambalažu ili ne znam kaj, već je trgovac otvorio i prezentirao nam proizvod koji ćemo kupiti. Ako je nekaj neispravno, opet trgovac vrati u ambalažu kako je i bilo i daje nam drugi. Naravno ima kupaca kojima to ne smeta (pixeli) i za njih je ovo nebitno ali meni osobno to jako smeta i to prvo gledam prilikom kupnje laptpa. Naravno, isto se odnosi i na LCD monitor...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:22   #2635
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Baš smo balkanci, mi bi i prdnuli i stisnuli. I da možemo isprobat proizvod, al i da nam daju neraspakirani, netaknuti.

Desila mi se situacija da je lik htio pregledat laptop, i lik gleda, drkari i onda kaže da će kupit i da mu dam novi. Eto, toliko o našem mentalitetu.


@Overlord

Jesi kad doneo dečkima kutiju domaćice il colu, pa zamolio da ti raspakiraju?




Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Jedno pitanje. Javili su mi da mi je stigla narudzba s webahopa u poslovnicu. Koliko dana me to ceka s obzirom da ne stignem po to?
Ak si platio, čeka te. Ak nisi, mislim da je 2 dana pravilo bilo da drži reza, nekad nešto više.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:30   #2636
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

Ak si platio, čeka te. Ak nisi, mislim da je 2 dana pravilo bilo da drži reza, nekad nešto više.
onda se sutra moram požurit po to...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:44   #2637
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nazovi ih i produžit će ti rezu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:48   #2638
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
samo jedno pitanje nabrzinu.. kolega je prije par dana uzeo u linksu 120gb ssd ali m.2.. u nazivu je pisalo sata, ali je zapravo bio pci-e, što njegovom laptopu ne odgovara.. probao je vratiti ssd, i nakon natezanja pristali su mu vratiti iznos minus 20%, pa je na kraju spušio oko 100kn.. jel to neka uobičajena praksa ili?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:49   #2639
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Tu si u krivu. Kupio frend laptop za 12.000 kuna (zapakiran) i dođe doma, kad na sredini ekrana ima bright pixel, onak fino zeleni kričavi. I kaj more? ništa... Garancija pokriva mislim ako je 5 komada i to ako su unutar 2-3 cm kvadratna. U trgovini ne žele čuti o povratu jer je kupnjeno kod njih u poslovnici. Naravno nakon toga i on i ja, prije kupnje laptopa zamolimo trgovca da otvori kutiju pred nama, upali ga i da ga pogledamo iz svih kuteva. Ako neće, nema problema, ima trgovina koje hoće. Znači nije kupac raskopavao po uređaju, trgao ambalažu ili ne znam kaj, već je trgovac otvorio i prezentirao nam proizvod koji ćemo kupiti. Ako je nekaj neispravno, opet trgovac vrati u ambalažu kako je i bilo i daje nam drugi. Naravno ima kupaca kojima to ne smeta (pixeli) i za njih je ovo nebitno ali meni osobno to jako smeta i to prvo gledam prilikom kupnje laptpa. Naravno, isto se odnosi i na LCD monitor...
To sa displejima bilo koje vrste je svinjarija od strane proizvođača koji bi trebali standardizirati kriterije i uvesti klasu roba, pa shodno tome i cjenovne razrede.
O'š bez mrtvih piksela, BB-a i štatijaznam? O.K. Može. Ali plati.
I tako dalje.
A ne da moroni, baš kakve Pupo opisuje, ne nađu "manu" laptopu kojega gledaju pa kupe mačka u vreći( o jbt, dobro sam se tu nasmijao) i još ujebu nekome drugome netaknuti proizvod.
Netko hoće provjereno, netko netaknuto. Jbg.
ja spadam u ove druge, osobno, i radije ću se kockati bez probe (ako već moram) nego se razmišljati tko, zašto i kako je otvarao kutiju proizvoda kojega kupujem, i šta je u konačnici sa njime radio.
Ne zanima me, hoću virgo intacta
  Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 11:50   #2640
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor BSA<AK-47> Pregled postova

nebitno, opet si platio proizvod, i tek tada radi s njim što želiš.

a ne da dođeš u dućan, raskopaš pola ambalaža jer bi ti htio isprobavati.
Tako je. Ovako ću kupit prek weba. Raskopat. Onda ću sve vratit kak je bilo (al opet, ja sam to ipak raskopao) i vratit njima u dućan. I onda će oni tebi taj isti proizvod prodat pod neraskopano, novo. Može?

Nema li više smisla da u dućanu postoji ogledni primjerak kojeg se može isprobavati?
Neznam koje si godište ali mi stariji pamtimo bolja vremena vezano za dućane..sve se moglo probati..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na