Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2016., 15:50   #2341
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Ali mislim koje glupo objašnjenje. Pa ako ne znaš šta imam u kompu (koji sam btw. kupio u kompletu kod njih), šta ne pitaš, eto možda meni treba i PSU od 750W. Nego me ideš zamuljat kao malog idiota za fucking napajanje. Mislim idem potrošit kod tebe ponovo 2500kn+ i ne to ti nije dovoljno nego kao Hyper 600W mi treba kao žednom vode.
Al ga i ti pretjeruješ.
Čovjek ti je preporučio napajanje za tu grafu, niti te je silio na nešto, niti ti je naplatio nešto, niti te je pokušao prevarit/zamuljat kako ističeš.
Pitao si jel dovoljno 500W, on ti ponudio 600W da budeš siguran, sva filozofija.
Ako ne želiš onda se zahvališ.

I ne znam šta uopće ispituješ zaposlenike neke trgovine koje napajanje ti treba, a ovdje na forumu drugima slažeš konfiguracije, gdje je tu logika?
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:37   #2342
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Još najbolje da me silio. Da je komunikacija išla ovako, poštovani što imate od drugih komponenti, pa ćemo vam preporučiti u skladu s tim i napajanje onda bi donekle imalo smisla. Ovako je tipično trgovanje po hrvatski iliti APP.

Neću više kao potencijalna mušterija ništa pitat, nego ću od ADM-a naručit agregat skupa sa GPU-om da se ne bi uvrijedili.

Misliš da ne piše na stranici MSI koje napajanje treba, misliš i dalje da meni treba odgovor od ADM-a ili da pročitam/pogledam x recenzija gdje piše koliko troši cijeli sistem u full loadu.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:45   #2343
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
A šta ti nisi njemu napisao "poštovani, ja imam to i to od komponenata, koje napajanje mi treba", nego čekaš da oni tebe nešto pitaju, izvlače informacije iz tebe i chataju s tobom?
Tražiš dlaku u jajetu samo da bi mogao pljuvati po trgovini.

U temi gdje se sastavljaju konfiguracije se predstavljaš za stručnjaka, a kad sam kupuješ ne znaš koje napajanje ti treba, a ne znaš ni da trgovcu moraš dati potpuni popis komponenata, baš kao što ovdje na forumu moraš popuniti "Moj komp" ako tražiš savjete.

Pa taman i da mu sve daš, opet on može pogriješiti i ne mora biti najbolji stručnjak za hardver i opet se to može bolje sastaviti, barem bi ti to trebao znati.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 16:57   #2344
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Niti sam stručnjak, niti se predstavljam kao stručnjak, a vidim da je tebi do chata. Ja sam podijelio svoje iskustvo, ti to vidiš kao neutemeljeno pljucanje, ja ne i ne mislim se zamarat time. Zašto se ti pak zamaraš, tu ti ne mogu pomoć.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 17:02   #2345
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Ništa se ja ne zamaram, a ako netko ima većinu postova gdje drugima slaže konfe, onda je to predstavljanje za stručnjaka.

Pitaš trgovca koje napajanje ti treba na osnovu grafe, a već u startu znaš da mu moraš reći i druge komponente koje prešutiš, i onda čekaš njega da nešto predloži da bi mogao pljuvati po njegovom savjetu i optuživat ga da te želi prevarit.
Ma genijalno "iskustvo", samo nastavi.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 20:53   #2346
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nemrem vjerovati, ali slažem se s drvenim

Uvijek sam govorio isto to, ako već drugima slažeš i preporučaš. Zašto postavljati takva pitanja trgovinama ili drugima?

A u ostalom, slažem se i s time da ADM ima koma i ne ažuran web. Ali opet isto tako ne vidim ništa loše u preporuci Hypera 600W, jer nije da je 500kn skuplji od 500W već sitno skuplji i svakako bi prije uzeo 600W nego 500W jer je razlika mizerna.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 12:17   #2347
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Loše, tj. glupo iskustvo danas.
Kupujem Cooler Master Mastercase Pro 5. Na njihovim stranicama raspoloživo odmah. Šaljem im mail da vidim kada bi kućište bilo nam adresi. Odgovor: kućište nije dobavljivo.

Već par puta mi se kod njih to desilo - web im je postao stvarno neažuriran.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 13:12   #2348
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Zadnje iskustvo s njima Bože sacuvaj,
obojica u ducanu gledaju u monitor ko da nema žive duše, u mrtvoj tišini se jedva razaznao neki pozdrav , i to nakon što sam ja prvi pozdravio vec pred pultom...

Život ne postoji kod te dvojice..

Imao sam osjecaj ko da ih idem žicat pare, a ne da sam došao u ducan.. Fuj
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 13:20   #2349
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Zadnje iskustvo s njima Bože sacuvaj,
obojica u ducanu gledaju u monitor ko da nema žive duše, u mrtvoj tišini se jedva razaznao neki pozdrav , i to nakon što sam ja prvi pozdravio vec pred pultom...

Život ne postoji kod te dvojice..

Imao sam osjecaj ko da ih idem žicat pare, a ne da sam došao u ducan.. Fuj
mozda nisi bio prvi na redu, nego netko tko je poslao email prije tebe

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 16:04   #2350
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Lol, dobra.
Vjerujem da bi im zaposlenici bili više zainteresirani za posao s boljom plaćom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 21:30   #2351
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Lol, dobra.
Vjerujem da bi im zaposlenici bili više zainteresirani za posao s boljom plaćom.
Može. Oćeš ti onda kupit 100 kn skuplju grafičku kod njih?

Ali činjenica je ako svoj posao ne radiš kako treba nemoj ga niti radit.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 22:45   #2352
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Kupio sam kod njih ovaj tjedan procesor, matičnu, rame i hladnjak.
Joj, zaboravio sam spomenuti da je hladnjak (Mugen Max) već netko bio otvorio/koristio prije mene. One najlonske vrećice koje sadrže vijke je netko bio omotao s gumicama i vidio se otisak na foliji koja ide preko baze hladnjaka...

Kad već spominjete zaposlenike, istina. Ni dobar dan ni ništa, stojiš i čekaš dok bulje u ekran.
DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 00:09   #2353
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ja ne volim ni kad te trgovci salijeću i dave, IMO bolje mir dok im se ne obratiš
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 15:58   #2354
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ja ne volim ni kad te trgovci salijeću i dave, IMO bolje mir dok im se ne obratiš
Zanimalo me šta imaju od određenih stvari na lageru, i tu stvar sam kupio, a lik se držao ko da ga zalijevam kiselonom po faci...

AKo ti se ne radi posao idi dalje, ciao, ima ko hoce.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 18:23   #2355
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jeste vi svjesni koliko ste mušterija izgubili za konfiguraciju zbog onog "8 core fx radi normalno samo na 990 chipset pločama"? Uozbiljite se
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 20:25   #2356
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
huh?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 19.10.2016., 21:09   #2357
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2338

Već 4-5 put sam čuo da se ljudi žale na to
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2016., 09:49   #2358
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ja sam u zadnjih x godina vecinu stvari uzimao u ADMu (nesto i Uzi shop al to nije za ovu temu, njih cu pohvalit u njihovom topicu jer mi je i to par lijepih i dobrih iskustava) i nikad nisam ima nekih problema, niti sa vracanjem stvari na garanciju, niti sa kupovinom.

Situacija 1. - komp za starog, trebala mu neka grafa sa HDMI izlazom da mogu mu spojit komp na ekran, uzeo mu (prije par godina) Ati HD5450 ili tako nesto. U garantnom roku mi je krepala grafa, mislim da sam igrom slučaja imao original ambalažu i račun. Odnio u ADM servis, grafa zamjenjena novom, ovaj put generacija nova, ali istih performansi, tipa 64bit, 1gb, par HDMI izlaza, itd. (jer vise ovih nije bilo).

Situacija 2. - sad kad sam uzimao nove komponente, trebalo mi je nesto hitno i povoljno, kontaktiram direkt preko mejla mogu li mi nabavit komponente (i7 6700K, 16Gb rama, GTX1080, ASUS Z170-A, vodeno hladenje, itd.) i gospodin odgovara da moze sve, osim sta tad u HR nije nigdje jos bilo uzeti non-founders edition GTXica, pa sam rekao da to izbace iz ponude. Racun placen, komponente dosle preksutra na adresu, sve ok.

Situacija 3. - prije 2 godine valjda, ili kad su vec dosle GTX 970, isto ih je bilo tesko nabaviti, saljem mejl imaju li na lageru, govore da imaju. Saljem da mi sacuvaju, jer sam ujutro na poslu, pa necu stic. Odgovoreno mi je da nema problema, uvecer dolazim valjda 10min prije zatvaranja, grafa me ceka.

Situacija 4. - narucujem kameru Logitech C930E, i ispunim krivu adresu za dostavu (tocnije, imao sam stari account za webshop, a sad vise ne radim/zivim u Zagrebu, nego u Splitu) i sjetim se toga kad vidim potvrdu na mejlu. Zovem odmah da se promjeni, naravno, bez problema sve rijeseno i kamera dolazi kod mene u Split.

Situacija 5. - disk neki Seagate, 500Gb mislim da je bio. Kupljen ovdje preko foruma, dakle nemam racun, samo ambalazu sa garancijom, na kojoj pise kad je disk kupljen i da ima 60 mjeseci garancije. I naravno, disk krepa (to je bila ona serija sa 45%+ failure-a), odem u ADM, oni proslijede u Asbis (koji je dobavljac) prihvacena garancija bez racuna, dobijem novi disk - od 1 Tb.

Imao sam jos x situacija gdje sam uzimao maticnu, ram, ssdove, diskove, napajanja, sto za sebe sto za prijatelje sto za firmu, ama bas nikad nisam imao problema ni sa vracanjem na garanciju, ni sa krivim cijenama, itd.

A sto se tice cijena/trajanja garancije na webshopu, teško mislim da je to greška vlasnika/zaposlenika jer oni sigurno ne ispunjavaju te stvari za svaki proizvod na webu, nego se to automatski ažurira skriptama koje povlacu podatke od dobavljaca.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2016., 10:59   #2359
Cannondale
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: HR
Postovi: 25
ADM

Kupovao kod njih mobo, proc i ssd, naručio zapravo, promptni shipping, naknadno riknuo ssd, uredno reklamirano, dali mi ssd od drugog vendora uz doplatu na original cijenu, overall zadovoljan, bez primjedbi.
Cannondale je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 08:46   #2360
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Zadnje iskustvo s njima Bože sacuvaj,
obojica u ducanu gledaju u monitor ko da nema žive duše, u mrtvoj tišini se jedva razaznao neki pozdrav , i to nakon što sam ja prvi pozdravio vec pred pultom...

Život ne postoji kod te dvojice..

Imao sam osjecaj ko da ih idem žicat pare, a ne da sam došao u ducan.. Fuj
bio dvaput u zadnjih mjesec dana i ista stvar.
izašao van i reko sebi: nikad više u taj dućan i da je zadnji u svemiru. rađe dam više novaca drugoj trgovini nego ovima i toga ću se držat.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 09:19   #2361
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
narucio u nedjelju hard, ponedjeljak ujutro krenuo i u utorak već bio kod mene. pohvale

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 16:13   #2362
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
bio dvaput u zadnjih mjesec dana i ista stvar.
izašao van i reko sebi: nikad više u taj dućan i da je zadnji u svemiru. rađe dam više novaca drugoj trgovini nego ovima i toga ću se držat.
ja ipak pozdravim nakon sto udjem, pitam sto mi treba, platim manje i odem doma zadovoljan

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 10:41   #2363
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Evo malog osvrta na rješavanje garancije u ADM-u:

http://forum.pcekspert.com/showthrea...p=2995776#6697
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2016., 18:08   #2364
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Evo malog osvrta na rješavanje garancije u ADM-u:

http://forum.pcekspert.com/showthrea...p=2995776#6697
dobio si duplo veci disk, sto je vise nego dobar deal...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 09:59   #2365
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
dobio si duplo veci disk, sto je vise nego dobar deal...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Naravno da nije, jer sam svojedobno kupio premium SSD, ono što je sada Samsung PRo ili eventualno EVO, i tražio sam samsunga Pro 256 koji je isto tako oko 1.100,00 kn

PS
Da su mi dali HDD od 1TB bi isto tako trebao bit sretan jer sam dobio 4x veći disk?
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 11:52   #2366
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Naravno da nije, jer sam svojedobno kupio premium SSD, ono što je sada Samsung PRo ili eventualno EVO, i tražio sam samsunga Pro 256 koji je isto tako oko 1.100,00 kn

PS
Da su mi dali HDD od 1TB bi isto tako trebao bit sretan jer sam dobio 4x veći disk?
jedino ako je velociraptor model
  Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 12:23   #2367
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
jedino ako je velociraptor model
Znam da sam ispao glup što sam pristao ali ok, drugi puta sigurno neću, u biti drugi puta ću doć taj 45. dan i ako nisam dobio identičnu stvar tražit ću lovu
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 17:04   #2368
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Znam da sam ispao glup što sam pristao ali ok, drugi puta sigurno neću, u biti drugi puta ću doć taj 45. dan i ako nisam dobio identičnu stvar tražit ću lovu
sto se stvarno kuzi u radu da je losiji?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 19:32   #2369
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Znam da sam ispao glup što sam pristao ali ok, drugi puta sigurno neću, u biti drugi puta ću doć taj 45. dan i ako nisam dobio identičnu stvar tražit ću lovu

Imao sam nedavno istu situaciju sa Asbisom, ali sam ssd disk kupio u diskont24. Kupio sam SSD vertex4 64GB i platio 550-600kn u to vrijeme, naravno garancija je 5god a on riknuo nakon 3god.
U međuvremenu je diskont24 propao i nisam ih uspio nikako kontaktirati a asbis u zamjenu htio uvaliti kingston V300 120Gb, nakon šta sam tražio povrat novca fino me otkantali,ali sam naknadno uspio dogovoriti sandisk X400 120gb u zamjenu. cca 10 dana nakon šta sam to riješio zove me čovjek iz bivšeg diskonta24 i tako pričam sa njim o svemu tome i kaže da u slučaju da nisam htio prihvatiti zamjenu jer je za mene disk bio nepovoljniji da mi je trgovac (diskont) dužan vratiti pare...u tom slučaju bi mogao uzeti bolji disk tipa samsung 850.

Inače šta se tiče ADM-a imam samo pozitivna iskustva i 95% informatičke opreme i slično uzimam kod njih. Uvijek im se obratim na mail i tražim šta me zanima, platim, drugi dan je kod mene.
U poslovnici su me uvijek normalno pozdravili itd.

Tako sam uzeo i asus laptop od 7500kn kojem je u roku 2mj riknuo ekran, a onda sam u sklupu asusove promocije dobio nazad laptop sa zamjenjenim ekranom i 7500 kintosa nazad u džep
user4467 je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2016., 19:39   #2370
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
znači dobio si nov lap + povrat KEŠA 7500...

1. post i odma 7500kn u plusu??

ma daj me nemoj....
smirnoff je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na