Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2011., 20:10   #1411
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Koliko si ju platio? Za istu cijenu si vjerojatno mogao dobiti ATI 6850.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 07:34   #1412
VVedran
Premium
Moj komp
 
VVedran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 64
1290kn. ATI nije dolazio u obzir...a i skuplji je. I ovo je prejako za moj procesor.
VVedran je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 19:09   #1413
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
i ja kupio palit gtx 460 768mb platio 1170kn... grafa vrlo hladna... 27c je u idle a load oko 45-50c... malo mi je to cudno... cito temp preko gpu-z programa...
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 19:34   #1414
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Tekla Pregled postova
i ja kupio palit gtx 460 768mb platio 1170kn... grafa vrlo hladna... 27c je u idle a load oko 45-50c... malo mi je to cudno... cito temp preko gpu-z programa...
Sasvim normalno, te grafe su hladne ko da nema sutra
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 19:50   #1415
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
hvala na odg... onda super ) samo me zeza riva tuner koju god da stavim nemogu clockat grafu jer nemoze je ocitat one postavke za oc...
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2011., 21:21   #1416
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Mani se riva tunera, instaliraj MSI Afterburner i nikakvih problema nemaš...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 17:42   #1417
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nadam se da nitko od trenutno zadovoljnih korisnika GTX 460 kartica neće sumanuto prodavati svoju grafičku radi pojave GTX 560. Naravno da je nova grafička brža, jedino je pitanje da li ćete uopće imati vidljivo ubrzanje na svojoj mašini. Ne mislim ono ubrzanje koje benchmark izvrti i pokaže da imate 5 trilijuna bodova više nego sa starom karticom nego da li ćete uopće imati veći FPS koji možete vidjeti, računajte da LCD monitor radi na 60 Hz (60 slika u sekundi) i ne možete vidjeti više od 60 FPS, ionako sve iznad toga postoji samo u memoriji grafičke kartice. Jasno mi je ako se dobije ubrzanje sa 30 FPS na 60 FPS, tu se ubrzanje može vidjeti, ali u tom slučaju vam je CPU usko grlo, neće vam pomoći nova grafička kartica...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 18:26   #1418
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nadam se da nitko od trenutno zadovoljnih korisnika GTX 460 kartica neće sumanuto prodavati svoju grafičku radi pojave GTX 560. Naravno da je nova grafička brža, jedino je pitanje da li ćete uopće imati vidljivo ubrzanje na svojoj mašini. Ne mislim ono ubrzanje koje benchmark izvrti i pokaže da imate 5 trilijuna bodova više nego sa starom karticom nego da li ćete uopće imati veći FPS koji možete vidjeti, računajte da LCD monitor radi na 60 Hz (60 slika u sekundi) i ne možete vidjeti više od 60 FPS, ionako sve iznad toga postoji samo u memoriji grafičke kartice. Jasno mi je ako se dobije ubrzanje sa 30 FPS na 60 FPS, tu se ubrzanje može vidjeti, ali u tom slučaju vam je CPU usko grlo, neće vam pomoći nova grafička kartica...
Ajde, što si se uplašio da će ti grafička postat bezvrijedna radi 2-3 768 MB verzije na tržnici, neće, ne boj se. Ti većinom prelaze na nešto jače, tipa GTX 570. Danas su sve to suptilne razlike od 5-10 fps (ali to pak znači i 20-30%), a za ovo što si rekao (30 -> 60) treba čekati godinu-dvije (pogledaj npr. crysis). Jbg, nisi valjda očekivao da će hawkica držati cijenu vječno?
generic je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 21:00   #1419
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Ajde, što si se uplašio da će ti grafička postat bezvrijedna radi 2-3 768 MB verzije na tržnici, neće, ne boj se. Ti većinom prelaze na nešto jače, tipa GTX 570. Danas su sve to suptilne razlike od 5-10 fps (ali to pak znači i 20-30%), a za ovo što si rekao (30 -> 60) treba čekati godinu-dvije (pogledaj npr. crysis). Jbg, nisi valjda očekivao da će hawkica držati cijenu vječno?
Ne, nisam se uplašio. Moja hawkica vrti sve živo i ne pada mi na pamet mijenjati je iduću godinu ili dvije. Ono gore sam napisao samo zato da se netko ne zaleti, kao novo, brže, bolje, ljepše... a na kraju ispadne isti vrag - drugi tetrapak..
Zato i pišem, treba voditi računa da li i gdje korisnik uopće vidi nekakvo ubrzanje. Svojedobno sam prešao sa Q6600 koji je radio na 3.0 GHz na i5 750 i mogu reči da nisam dobio nekakvo vidljivo ubrzanje - opet napominjem - testove tjera brže ali ja ne koristim računalo zbog testova nego u realnim aplikacijama i dvije igre, TF2 i BFBC2. To je samo prijateljski savjet ljudima da ne spiskaju brdo para a onda budu nezadovoljni.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 21:03   #1420
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Sam nek ljudi pocnu prodavat 460 pa da si mi pliceg dzepa mozemo jednu priustit :-)

Ak neko ide mijenjat 460 za 560 znaci da ima para i def mi ga nebi bilo zao sta je napravio "losu" odluku :-)
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 21:26   #1421
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne, nisam se uplašio. Moja hawkica vrti sve živo i ne pada mi na pamet mijenjati je iduću godinu ili dvije. Ono gore sam napisao samo zato da se netko ne zaleti, kao novo, brže, bolje, ljepše... a na kraju ispadne isti vrag - drugi tetrapak..
Zato i pišem, treba voditi računa da li i gdje korisnik uopće vidi nekakvo ubrzanje. Svojedobno sam prešao sa Q6600 koji je radio na 3.0 GHz na i5 750 i mogu reči da nisam dobio nekakvo vidljivo ubrzanje - opet napominjem - testove tjera brže ali ja ne koristim računalo zbog testova nego u realnim aplikacijama i dvije igre, TF2 i BFBC2. To je samo prijateljski savjet ljudima da ne spiskaju brdo para a onda budu nezadovoljni.
To je bez dileme istina i zapravo ono što svi znamo no očigledno puno od nas je podložno kojekakvim testovim i benchmarcima koji uopće nisu opipljivi razlozi za bacanje novaca na hardveraj. Kad smo već na temi 460, meni je iskreno i bacanje novaca za 300-400 kn skuplju 1gb verziju u odnosu na 768mb. Ok, brža je, kolko - 3,4,5 fps-ova no tko od nas zaista to vidi bez upaljenog frapsa .

Mislim da se u ovom trenutku s obzirom na cijene više isplati uzeti GTX 560 naspram 460 1gb. Razlika - cca 200 kn. Naravno, to govorim za modele sa nereferentnim hladjenjem, tipa Gigabyte ili Msi.
blackened je offline   Reply With Quote