Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2006., 22:28   #31
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 761
mene zanima dakle sljedece...

imam doma lan konekciju i internet konekciju..
internet konekcija je shareana..i IPovi su podeseni kak spada(to znam jer dok ej ZA ugasen sve radi kak spada,dakle onaj drugi komp u lanu moze ic na net preko mene)..
ali kad upalim ZA,i kad stavim da sam ja(moj komp na kojem jest zapravo konekcija) ICS/NAT gateway,nemoze onaj drugi komp izac na net..
dakle idemo po redu...odem u "firewall" , kliknem zones , lan konekcija je trusted..oke..
onda se vratim na main , kliknem advanced i ovako podesim ZA..
http://img234.imageshack.us/my.php?image=za0yz.jpg
jeli bi to trebalo bit oke..ako nije,sto da kliknem,gdje da stavim kvacicu..itd..
hvala unaprijed..
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2006., 15:42   #32
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 761
nitko nezna?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2006., 20:10   #33
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Odaberi This computer is a client of an ICS/NAT gateway... i pod gateway adress upiši adresu routera. Se ovaj drugi komp spaja preko prvoga gdje je ZoneAlarm ili sve ide preko routera?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2006., 06:29   #34
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 761
stavio sam vec da je dio ICS/NAT mreze..
ovaj drugi komp se spaja prek mene..tj trebo bi se spajat prek mene..al nejde promet dok je ZA upaljen..
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 22:50   #35
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
stavio sam vec da je dio ICS/NAT mreze..
ovaj drugi komp se spaja prek mene..tj trebo bi se spajat prek mene..al nejde promet dok je ZA upaljen..
Bio sam nekad to radio i ak me sjecanje dobro sluzi-prvi komp je server i ima ip 192.168.0.1,drugi komp vjerojatno ima ip 192.168.0.2.Kod drugog kompa moras pod Gateway navesti ip prvog kompa tj 192.168.0.1.Probaj pa javi...
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 21.08.2006. u 23:34.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2006., 23:15   #36
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
stavio sam vec da je dio ICS/NAT mreze..
ovaj drugi komp se spaja prek mene..tj trebo bi se spajat prek mene..al nejde promet dok je ZA upaljen..
Niti neće ići, ja i moj frend smo se je*** s tim, nismo znali kaj, pa smo jednostavno isključili ZA, najbolji lijek

U zadnje vrijem je fakat preproblematičan, ovaj Filseclab Personal Firewall je meni super...
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2006., 19:20   #37
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
evo jedno glupo pitanje: kako podesiti ZA da mi pri ulasku na stranicu ne briše cookije jer me živcira kad se moram stalno logirati na forum

EDIT: sređeno
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual



Zadnje izmijenjeno od: blondie. 29.08.2006. u 20:31.
blondie je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 08:57   #38
dalmacija77
Guest
 
Postovi: n/a
zanima me sta znaci ona obavijest firewall has blocked i onda neka Ip adresa 82....?
  Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 01:40   #39
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
jel moze meni reci gdje da ugasim da on mene stalno ispituje:
ovaj program se zeli startati, ovaj program zeli an net, ovaj program je prdnuo, ovaj program .....i tako za sve sto ja kliknem on mene pita nesto u vezin toga, isao sam po postavkama koje ste naveli u ovom topicu, no moje zone alarm je malo drugaciji.


ima li ideje?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 01:46   #40
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Dada - svaki put kad te to pita, stavi kvačicu na "always use this answer" (ili tako nešto) pa te sljedeći put kad dođe u kontakt s tim programom, neće više pitat.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 03:02   #41
stipe_k
Premium
 
stipe_k's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 438
ili izbriši ZA ako ti to teško pada..
stipe_k je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2007., 19:48   #42
dalmacija77
Guest
 
Postovi: n/a
imam kaspersky anti-virus 6.0 i kad instaliram zone alarm pro kad upalim komp i konektiram se na internet radi, medjutim kad se diskonektiram i kasnije pokusam opet ne moze ucitati uploadati stranicu pise nesto server connection failure ili sl., jeli to zbog toga sto nisam pravilno konfigurirao zone alarm pro ili se ta dva programa ne podnose, isto mi se dogadjalo i sa sygate kad ga instaliram ne mogu se spojiti?
  Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 19:00   #43
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
imam i ja sličan problem, naime nakon nekog vremena(to bude uvijek kad ja nisam kod kuće), komp ostane radit upaljen i ako onda hoćeš na net(nakon par sati) on jednostavno ne dozvoljava pristup internetu i potreban je restart ZA. Jel to možda neka opcija u ZA da on nakon recimo 1h nediranja komp blokira pristup netu?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 13:56   #44
zele
Registered User
 
zele's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: split
Postovi: 51
[QUOTE=RAK;115125]I jači i veći i mogu više jesti.

Jedino kaj Costa može više Tequile popiti. Testiranja to pokazuju.[/QUOT
Stari,ja imam ZA free i zanima me podesavanje koje si objasnija na st.9 a nju mi nikako da otvori.Meni su tamo sve upitnici,a tek sam pocetnik,pa te molim da mi kazes na koje programe bi trebao stavit kvacice.
zele je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 01:16   #45
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
ili, može barem help kako otvoriti port u ZA 7.0337 verziji, verzija je samo firewall, free, bez ovog security paketa, mislim, nije instaliran kao paket, već samo kao firewall
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 12:23   #46
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
postupak ti je ovakav ---> http://www.bleepingcomputer.com/tuto...torial128.html

.. imal sam negde jedan bolji guide ( bas za verziju 7 ) ali ga nemrem najti .. uglavnom na ovom gore fali dio
firewall - > interenet zone security pa kliknes dolje sa desne strane na custom i tam stavis kvvačice kod allow incoming / outgoing UTD /TCP ports - naravno tam navedeš te portove koje koristiš

Meni to radi .. tj radi mi na bratovom kompu a na mojem neče ... probal sam sejvati postavke ZA na njegvom kompu i staviti kod sebe ali i dalje neče .. pa mi nije jasno zakej sa totalno istim postavkama na jednom kompu radi a na drugom ne
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2007., 14:46   #47
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
u opcijama free zonealarma jednostavno ne mogu naći opciju za portove....
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 17:39   #48
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
A što je sa thumbs-ima? ZA mi konstantno radi probleme sa učitavanjem thumbnailsa odnosno učita ih 95% a ostatak štanga.
Učitavanje nekih stranica zna dozlaboga usporiti.
ZA je inače fenomenalan firewall ali bojim se da poznavanje samo osnovnih postavki neće donijeti sreće jer uskoro dolaze problemi koje treba znati riješiti u postavkama!
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 21:41   #49
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
ZA niti je bio niti će ikad biti fenomenalan firewall. Isključi si blokiranje animacija, to je najčešće radilo probleme...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2008., 22:55   #50
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
ZA niti je bio niti će ikad biti fenomenalan firewall. Isključi si blokiranje animacija, to je najčešće radilo probleme...
Puno sranja blokira. Prije njega sam spyware imao ko u priči bez obzira na real time antispyware zaštitu i antivirus zaštitu.

Hoće li isključivanje opcije blokiranja animacija biti veliki propust za sigurnost?
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2008., 11:42   #51
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pa i ne baš, možda budeš imao koju reklamu/pop-up više...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 21:13   #52
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Nije neki veliki problem. Ali prilikom spajanja na net (ADSL) mi ZA „zašteka“ vezu. Naime, mora proći nekih desetak sekundi da mogu učitat neku stranicu. Bez obzira koji explorer koristio. Moram li što podesiti u ZA ili jednostavno da instaliram neku drugu verziju. 8.0.059.000 verziju. Kad isključim ZA sve je ok.

Hvala!!
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2009., 09:55   #53
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
iskljuci ga i izbrisi ga. imnsho to je jedan od nis koristi programa. dokle god ne vrtis nekakav server 24/7 nema apsolutno nikakvog razloga zasto bi netko uzaludno trosio resurse sa nekakvim firewallom. imas onaj firewallčić koji dolazi uz windowse i to ti je to. zasto trazit probleme tamo gdje ih nema?
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2009., 18:05   #54
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
iskljuci ga i izbrisi ga. imnsho to je jedan od nis koristi programa. dokle god ne vrtis nekakav server 24/7 nema apsolutno nikakvog razloga zasto bi netko uzaludno trosio resurse sa nekakvim firewallom. imas onaj firewallčić koji dolazi uz windowse i to ti je to. zasto trazit probleme tamo gdje ih nema?

Misliš da je sasvim dovoljna zaštita, taj FW od windowsa?
Red Worm je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na