Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2023., 07:47   #661
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 216
Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 21:44   #662
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
Ja nisam neki stručnjak za audiofiliju no vidim da je tema zamrla

Uglavnom pogledaj si par reviewa pa uzmi prosjek za ocjenu i svakako kupi 2.1 sistem odnosno letvu sa basom

Panasonic tv imam i sam i umjesto soundbara imam Modecom eclipse 180 zvučnike, prezadovoljan sam. I sa tv-om i zvučnicima, no za soundbar koliko sam gledao prije Lg i Sony je slovio za top buđetne proizvođaće....imaš u SD u CCentrima nešto i izloženog pa se da nafrkati malo
Hvala, pogledam još. Mislio sam da netko ima kakvog iskustva, ali očito ništa. Tnx
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 23:55   #663
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2023., 11:53   #664
BubaSvabo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
po meni soundbar samo ako ne misliš uopće slušat mjuzu i ako ne misliš ići na 5.1 ili veći broj zvučnika.
2 + 1 stereo zvučnici sa subom za iste novce su poprilično bolji. pitanje je samo imaš li ih gdje postaviti i da li ti se vizualno sve to uklapa.
Da. U tome je dio problema. Taman imam mjesta ispod TV-a i malo pored za sub. Naravno, mislio sam i muziku puštat na to, ali nemam nikakvih iskustava s sounbarovima pa skupljam mišljenja. U pravu si, zvučnici bi bili bolji izbor. Ne znam, možda izmislim nešto pa i uzmem zvučnike 2+1. Ovi Modecom eclipse 180 što je Wiz3m4n rekao mi se čine mrak! Tnx

Zadnje izmijenjeno od: BubaSvabo. 12.12.2023. u 12:00.
BubaSvabo je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 09:24   #665
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Ola narode. Razmisljam zamijeniti Creative T40 II set za nekaj malo bolje ali posto ne mislim izdvajat vise od 200 Eura (aktivni 2.0 set) - neznam dali mi se isplati bez mijenjanja zvucne (integrusa na MBO). Posto sam vecinu vremena za kompom fali mi dasak onog sto glavni sistem u dnevnoj daje. Dao sam mjesta Creative-u i zvuci malo bolje ali ako se da malo bolje - ja sretan Bas mi nije tolko bitan ne volim da grmi ali volio bi da recimo bas gitara dolazi do izrazaja. Bitniji su mi mid i high spektar. Gledao sam Q Acoustics M20 ali 400 Eura za ovaj upgrade nebih izdvajao. Dali bih uopce ista dobio na postojecem sustavom sa investicijom u bolju zvucnu karticu?


Svaki savjet i preporuka dobrodosli
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 09:58   #666
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
a Edifier?
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 10:12   #667
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a Edifier?
Njega sam i gledao posto mi se i vizualno svidaju ali nikad ih nisam cuo pa nemogu suditi a neda mi se experimentirat kao sa glavnim sustavom
Na primjer: Edifier R1280DBs M-Audio Presonus Eris

Pretraga daje svasta al u aktivne zvucnike se ne kuzim bas nista. Znam samo da mi apsolutno nikakve dide-mide ne trebaju. Nekakav Toslink/coax input mozda ako s vremenom odlucim WIIM spojit gore ali van toga - bas nista. Vidio sam da neki imaju USB na sebi ali kolko znam USB konekcija je jako sklona smetnjama (i da pokucam o drvo na trenutnom setupu nema nikakvih sumova).

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 18.02.2024. u 10:48.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2024., 14:52   #668
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Bass gitaru zaboravi na BX4. Nisam ih nikada slusao, imam BX5D2 vec 10 godina i na njima mi zafali basa na rocku i derivatima istog. Moras ih odvojiti od zida zbog straznjih portova, u suprotnom su priguseni. Kad slusam mjuzu pomaknem cijelu policu naprijed i onda je polje, tada dobijem i malo osjetnije basove.

BX5 su jaaako usko usmjereni, pogotovo visokotonci. Moras sjediti bas u sweetspotu. Vjerojatno su i BX4 slicnih osobina.

Osobno, za aktivne zvucnike bi uvijek birao USB DAC. Koliko para das za DAC o tome ovisi hoces li zavrsiti na balansiranim TRS/XLR ulazima ili nebalansiranim RCA/TS ulazima. Spajao sam ih svakako, a najvise smetnji je bilo kada sam spajao Chromecast audio preko 3.5mm jacka na TS. Kabel iz Chipoteke Na kompu sam dugo vremena koristio Focusrite 2i2 i spajao ih balansirano na XLR. Nema greske, sve je radilo super.

Kasnije sam ih potpuno prenamjenio na dnevni boravak i nabavio E30 DAC s 3 inputa pa sam ih spojio na tv, streamer i Chromecast audio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na