Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2010., 19:14   #1
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
Preporuka za laptop (kombinacija gaming/dizajn)

Bok, evo da vas pitam, uskoro uzimam neki notebook koji bi mi trebao koristiti za fax (product design Milano) - trebao bi dobro vrtit Photoshop/Autocad/ 3Dstudio max, radit dobro rendere i ostalo, a trebao bi mi i vrtit igre s obzirom da sam oduvijek vjeran gamer! Limit nije isplaniran ali evo do 10 000 kn bi se trebalo nac nesto, moze i koja kuna iznad..

Gledao sam Asus-ove G serije sa i7 proc, i gts360m ddr5, i slicne.

Ekran treba biti 15,4 /15,6 /16 ". sve iznad bi mi bilo tesko prenosivo, a lako ga u stanu spojim na monitor za sve ostalo

dobro bi bilo da je bez OS-a jer to dize cijenu a lako si bacim win7 gore..

Hvala!
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 07:22   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2010., 09:13   #3
igx
Premium
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 258
moraš odlučiti da li ti je bitniji rad ili igrice.

Ako je rad onda trebaš workstation model sa FireGL i Quadro grafičkom karticom.

Ovako nešto

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=11182
igx je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 09:24   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
I FireGL i Quadro se mogu dobiti softmodanjem standardnih HD3/4xxx i GF7/8/9xxx grafa tako da je kupnja lapa samo zbog toga jednako bacanju para u vjetar.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 09:49   #5
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
ovaj acer vidim je predobar pogodak, iznenadila me tako niska cijena, ali meni treba nešto jače.. evo u acer se ne razumijem a od asusa sam bio nasao g51j, g60 serije isto postoje sa slicnim komponentama (i7 i gtx260m ili gts360m), sta je od toga najbolje uzet?

lenovo nebih, jer sam do sada imao samo thinkpade, i ovaj zadnji, Z60M sa centrino procesorom mi se uvijek cinio dosta spor.. i driveri su bili problematicni sa win7..

dakle preferiram asus/acer/hp sa i5/i7 i nekim high preformance mobile grafom tipa gtx280m gtx285m ati5870 ili 4870..

e sad me zanima rezolucija dali je bolje uzet HD ili full HD na tako malom ekranu, i dali ce mi sta pomoc full HD na istom..

i daj mi objasni to softmodanje grafe, ili link ako ima vec objasnjeno

Hvala vam puno!
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 23:43   #6
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5466

sta kazete na ovaj dell?
Vrijedi tih novaca?

dakle treba mi do 16" Full HD
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 23:47   #7
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
Citiraj:
Autor iTox2 Pregled postova
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5466

sta kazete na ovaj dell?
Vrijedi tih novaca?

dakle treba mi do 16" Full HD
graficka je nesto slaba u odnosu na druge komponente. Nie los laptop nimalo, ali bogme nie neki best buy :P
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 23:52   #8
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
a zna netko ikoji laptop do 16" sa tom rezom i dobrim komponentama?
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 23:55   #9
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,645
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2010., 23:58   #10
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
oba koja si dao imaju HD rezoluciju odnosno 1366x768, to ce mi bit premala rezolucija.. sad imam na 15.4 ekranu 1680x1050..

a trazim 1920x1080 na 16"...
kao sto ima gore navedeni dell
iTox2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2010., 08:26   #11
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
zasto ne odes u media world po laptop
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 15:21   #12
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
jer cu ga uzet na firmu i onda ide porez u povrat, odnosno bude jeftinije nego uzet u IT i vratit si ivu
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2010., 16:03   #13
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
nemoze biti jeftiniji nikako
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 21:17   #14
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
jos kakav prijedlog?
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 00:48   #15
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Alienware M15x, M17x... Pa igraj i crtaj.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 14:57   #16
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
lol preveliko i kosta nesto vise..
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 15:15   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislio sam ostaviti cijeli prvotni post ali nema smisla,povuklo bi nedoraslu raspravu...ovo je lap za tebe.

http://www.micronis.hr/asus-prijenos...nosna-racunala

1000 eura,i vozi. Grafa je am-taman za tu rezu kako za ozbiljan rad tako i za igranje.Ako je problem monitor prepiši ostale komponente,ili uz sitne izmjene na disku recimo,da je 1x500gb,uzmi model sa 16 ekranom,isto ASUS.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 01.05.2010. u 15:42.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 18:13   #18
iTox2
Premium
Moj komp
 
iTox2's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Milan, IT
Postovi: 76
hmm sviđa mi se ta ideja samo dali je pametno uzimat sa takvom rezolucijom na toliko velikom ekranu? zar nebi FULL HD bolje odgovarao? potrazit cu sada nesto slicno od komponenti sa slicnom grafikom na 16" iako sumnjam da tako nesto postoji..
iTox2 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2010., 18:34   #19
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
mogu ti samo napisat misljenje o preporučenoj Toshibi A500-1GH, odlična završna obrada i ne prlja se toliko koliko smo mislili jer je cijela u bijeloj boji. Brzinu laptopa mogu ti samo reci da osoba koja radi na njoj ne skida osmijeh s lica koliko je zadovoljan. A ima i blueray čitač sta nije za bacit. Definitivno preporuka. Da i imas licencirane win 7 64 bit koji iskorištavaju sva 4gb ili 6gb (ovisno gdje kupis) ddr3 memorije.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 07:03   #20
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Da ne otvaram novu temu a pitanjce je pomalo slično no i različito. Trebao bih preporuku laptopa koji bi zadovoljio iduće zahtjeve: ekran mat obavezno, 15,6 ne dolazi u obzir (zadnja 3 su bila takva i više ne), mislim da je 16-17,3 ok (meni bitan kriterij težina lap+adapter manja od 4 kg). Autonomija na bateriji makar 3 sata surfanja i nezahtjevnog rada, procesor četverojezgreni intel, do sada mi je 4 gb rama bilo dosta tako da je to i minimum (ako se nađe više ne škodi), što se mreže tiče najbolja kartica za bežičnu mrežu (mislim da ima najbolji prijam signala), i naravno prosječna za žičnu konekciju,disk 500gb je do sada bilo dosta, optika krajnje nepotrebna, grafika e za posao nije toliko bitna ali meni je dakle neka mjerilo bude cod serijal da se mogu ugodno igrati (mislim i na ovaj što je u najavi). Ostalo: e-sata,hdmi,makar 4 usb, čitač otiska prsta,memorijskih kartica,web kamera, zvučnici (pa recimo da su sadašnji altec lansing zadovoljavajući). I ono najvažnije lap bi trebao izdržati torturu rada i po 18 sati svaki dan i tako veći dio godine (istini za volju možda i preko 95% vremena priključen na strujnu mrežu).
Evo ja sam nabrojao što mislim da bi idući izbor trebao zadovoljiti. Primam savjete jer se i ne razumijem previše ali mislim da su tuđa iskustva vrlo bitna kako dobra i loša.
Predviđeni termin kupovine, po povratku sa terena za nekih 2,5 mjeseci. No ja ga mogu naručiti i prije pa me lijepo dočeka doma.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA

Zadnje izmijenjeno od: gums. 03.05.2010. u 07:32.
gums je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 08:14   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
1. koliko para?
2. muzička želja? Naime, imaš par nonsensa u svojim željama.
a) lap sa 4 jezgrenim procesorom ćeš naći teže. Šta će ti 4 jezgre?
b) lap sa 4 jezgrenim procom, 16-17" ekranom i decidiranom grafom NE MOŽE izdržati 3h na bateriji
c) mat ekrani su postali rijetkost
d) lap sa 4 usb konektora je teže za naći
e) ako misliš 18h dnevno biti na kompu, desktop konfa je daleko bolji i jeftiniji odabir jer ćeš mu vrlo brzo uništiti bateriju, a na nju dobivaš samo 6 mjeseci garancije.

E sad lijepo ponovno razmisli, odluči što ti je zaista bitno i skreši svoju listu želja, pa ćemo onda dalje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 08:31   #22
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
1. koliko para?
2. muzička želja? Naime, imaš par nonsensa u svojim željama.
a) lap sa 4 jezgrenim procesorom ćeš naći teže. Šta će ti 4 jezgre?
b) lap sa 4 jezgrenim procom, 16-17" ekranom i decidiranom grafom NE MOŽE izdržati 3h na bateriji
c) mat ekrani su postali rijetkost
d) lap sa 4 usb konektora je teže za naći
e) ako misliš 18h dnevno biti na kompu, desktop konfa je daleko bolji i jeftiniji odabir jer ćeš mu vrlo brzo uništiti bateriju, a na nju dobivaš samo 6 mjeseci garancije.

E sad lijepo ponovno razmisli, odluči što ti je zaista bitno i skreši svoju listu želja, pa ćemo onda dalje.
1. limit 2000€
2. mislio sam da su i7 četverojezgreni procesori, to mi je bila poanta, a prema stranicama sa specifikacijama mogu izdržati 3 sata zato tražim savjet i mišljenje. Ako i7 ne može onda bi i5 trebao moći.
c) ako ih nema, jbg outdated sam
d) 3 imam i sada pa se snalazim sa hubom, samo sam si mislio olakšati život. I 3 će poslužiti
e) lap mora biti, nemrem po svijetu sa sobom nositi desktop. A ovih 18 sati je iskustvena vrijednost u zadnjih 5 mjeseci.

Da li sam sada malo realniji u željama?
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 08:45   #23
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Realniji jesi. Tokom vikenda sam se družio sa ovom zvijeri i mogu reći da jede malu djecu
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5458
Ako baš hoćeš nešto jače, imaš verziju sa i5 (iako ne vidim nikakve potrebe za tim) i jačom grafom
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5453
Quad verzija
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5452
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 09:57   #24
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Realniji jesi. Tokom vikenda sam se družio sa ovom zvijeri i mogu reći da jede malu djecu
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5458
Ako baš hoćeš nešto jače, imaš verziju sa i5 (iako ne vidim nikakve potrebe za tim) i jačom grafom
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5453
Quad verzija
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=5452
Pretpostavljam da je kvaliteta displaya jednaka na sve tri verzije. Kakvi su tvoji dojmovi sa ekranom i možeš li to usporediti sa nečim, možda nečim kao ovo što sada koristim (compaq presario CQ61)? A onaj dio o kvaliteti wifi konekcija i kvaliteti prijama signala? Kakvo ti je iskustvo sa vremenom autonomije? Ako ima neki vlasnik predloženih modela da to posjeli? Sada vidim da nemaju čitač otiska prsta. Inače ostao u predloženome mi odgovara.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA

Zadnje izmijenjeno od: gums. 03.05.2010. u 10:18.
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 05:48   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Nažalost, nisam imao previše vremena da se zabavljam svakom sitnicom. Ekran je ok, prijem wlan signala i više nego ok. Mislim da bi mu vrijeme autonomije mogla biti slaba točka jer je baterija bila skromnih dimenzija, a ekran takve veličine guta struju. Sva 3 navedena su ustvari desktop replacement kategorija gdje trajanje baterije i masa nisu bitnija stavka obzirom da su uglavnom na stolu i stalno priključeni na struju.
Točna je tvoja opservacija da nemaju FR. Koliko znam, uglavnom ih imaju HP-ovi i Lenovo, ali za tu lovu nema šanse za dobiješ tako dobro opremljen HP ili Lenovo u odnosu na Asus ili Acer. Osim toga, malo tko uopće i koristi FR. Sigurno nisi 007 da bi imao vojne tajne ili registar branitelja na kompu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 06:24   #26
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, nisam imao previše vremena da se zabavljam svakom sitnicom. Ekran je ok, prijem wlan signala i više nego ok. Mislim da bi mu vrijeme autonomije mogla biti slaba točka jer je baterija bila skromnih dimenzija, a ekran takve veličine guta struju. Sva 3 navedena su ustvari desktop replacement kategorija gdje trajanje baterije i masa nisu bitnija stavka obzirom da su uglavnom na stolu i stalno priključeni na struju.
Točna je tvoja opservacija da nemaju FR. Koliko znam, uglavnom ih imaju HP-ovi i Lenovo, ali za tu lovu nema šanse za dobiješ tako dobro opremljen HP ili Lenovo u odnosu na Asus ili Acer. Osim toga, malo tko uopće i koristi FR. Sigurno nisi 007 da bi imao vojne tajne ili registar branitelja na kompu.
Možda ima ponosni vlasnik takvih modela ovdije pa da podjeli to vrijeme autonomije sa nama. Nije vojna služba ili slična...još gore je , ma šalim se.
Budem pokušao naći model sa FR a ostale komponente prepisati od predloženih modela, ovaj i5 mi je zanimljiv kao i i7. A možda probam naći i 16 inča ekran sa rezolucijom većom od 1366x768 kao neki kompromis.
U svakom slučaju hvala na pomoći oko izbora.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 09:00   #27
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Moja preporuka bi bio Dell Studio XPS 16... najjaci model ima Core i7 720QM sa 4 jezgre, brdo rama i diska, odlican 15.6" ekran, itd. Ostatak love do 2000 eura utuc u neki 27" LCD za odmarat oci dok radis miljon sati dnevno.

DELL XPS 16


Ovi od coconuta su svi dobri lapovi, ali kolko ja vidim trazio je do 2000 eura, a ovi su oko 5-6000 kn.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 09:04   #28
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
U odnosu na ostatak komponenti, grafa mu je koma. Daleko od toga da je loša, ali sada 'jaše' 5xxx serija i 4xxx ne više šta tražiti u lapu takve cijene.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 09:14   #29
gums
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 90
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Moja preporuka bi bio Dell Studio XPS 16... najjaci model ima Core i7 720QM sa 4 jezgre, brdo rama i diska, odlican 15.6" ekran, itd. Ostatak love do 2000 eura utuc u neki 27" LCD za odmarat oci dok radis miljon sati dnevno.

DELL XPS 16


Ovi od coconuta su svi dobri lapovi, ali kolko ja vidim trazio je do 2000 eura, a ovi su oko 5-6000 kn.
15,6'' ekran, gle zadnja tri lap su imala taj ekran i više ne želim to. Jednostavno mi ne paše. Lakše mi je raditi na 15,4'' nego 15,6''. Možda sam to samo ja koji si umišlja ali neka. A ako se zajebem opet ću za par mjeseci ovdije pitati za mišljenje.

Nemogu 27'' LCD nositi po terenima diljem svijeta, ako ništa drugo radi overweighta Dakle osim na terenu lap i ne koristim, a koristim ga 3/4 godine.

Također nema FR.

Limit i to onaj mentalni je 2000€, no to ne znači da umirem od želje da ih potrošim na lap. Dakle ako nađem zadovoljavajuću soluciju za 1000€ super a ako takve nema onda idemo dalje. U biti najradije bih izabrao lap bez gledanja cijene jer kad sam god gledao cijenu pa malo štedio kasnije mi je bilo žao iz ovoga ili onoga razloga.

Osobno žao mi je što nema lenovo u 16'' i više.

Svi prijedlozi dobrodošli i dalje.
__________________
7 slova 2 točke

Prenosni kalkulator:
HP Elitebook 8540W WD928EA
gums je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 10:18   #30
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor gums Pregled postova
15,6'' ekran, gle zadnja tri lap su imala taj ekran i više ne želim to. Jednostavno mi ne paše. Lakše mi je raditi na 15,4'' nego 15,6''. Možda sam to samo ja koji si umišlja ali neka. A ako se zajebem opet ću za par mjeseci ovdije pitati za mišljenje.
Nikako shvatit ovo sa ekranom. Pa koja je razlika izmedju 15.4" i 15.6" osim u 0.2" da te tako muci? Ovaj Dell ima fullHD rezu, vjerojatno i puno bolji panel od ovih raznih 15.x" sa 1280x720 rezama...

Citiraj:
Također nema FR.
Zbog cega ti je FR tako vazan?

Meni se sve cini da trazis nesto sto neces nac na trzistu. I da baterija traje, i da ima WiFi koji hvata savrseno (e da mi je znat kako se to provjerava), i da ima metar jezgri, jaku graficku, tocno ekran kakav ti zelis s rezom kakva ti pase, i da vrti igre ko veliki. Negdje ces morat lupit kompromis.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na