Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2019., 22:41   #1921
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor isalopek Pregled postova
ima i jedna i dvije antene, pa.mi sad to nije bas jasno u cwmu je razlika, osim u novcu, jel.
U tome da za vise novaca dobijes 2 antene, jel....

Sto se tice MF283+ ili V modela, druga antena ti nije neophodna, trebas imati antenu na onom konektoru koji se fizicki nalazi na istoj strani gdje je SIM kartica.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 07:56   #1922
isalopek
Premium
Moj komp
 
isalopek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zemlja
Postovi: 196
Neka preporuka za antenu?
Hvala
isalopek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2019., 11:03   #1923
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Spomenutih 7GB je skromna Netflix-ova procjena, u stvarnosti je to jos i cca 10-15% vise. Mjereno na Tele2 4G.
Tako da ak mislis koristit taj servis onda sve ponude bez flata ne igraju...
Da nažalost.
Negdje sam isto pročital da je 28mbps preporučena brzina, a to onda izađe oko 9000mb, kaj je naravno više od 7gb.


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
UHD i homebox ne mogu skupa u istu recenicu, jedno ako si nocni cuvar
Istina, no ime tarife im je onda u najmanju ruku, čudno.



Videl sam priliku za puno većom brzinom i to me povuklo, pogotovo kad ona kaj mi pruža T2 opada iz dana u dan...
Ali opet, ponuda ograničena s prometom, tak da da je to samo naivna želja.


Samo se nadam da budu što prije počeli primjenjivati nove spektre kaj su otkupili, možda se napokon stabilizira situacija kod mene ili pak A1 ponudi flat...
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 19:21   #1924
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Jel netko provjerio s A1 navode s prethodne srtanice oko 2Mbps limita i do 10 ujutro noćna tarifa?


Jer web im je neažuran

Na službenoj stranici, link, malo niže di je onaj horizontalni scrollbar, na ovom linku je PDF u kojem još uvijek piše ovo:
Code:
18. Ukoliko korisnik Homebox Duo tarife unutar jednog obračunskog razdoblja potroši uključeni podatkovni promet u
tarifi po maksimalnoj brzini (100 GB), dodatni podatkovni promet mu se neće naplatiti već će daljnja brzina prijenosa
podataka biti ograničena na maksimalnih 1 Mbit/s.
 U periodu između 00 do 08 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.
Ali, ako se ide na početnoj stranici na linkove skroz na dnu stranice, konkretno ovaj, dolazimo do ovog PDFa u kojem piše:
Code:
18. Ukoliko korisnik Homebox Duo tarife unutar jednog obračunskog razdoblja potroši uključeni podatkovni promet u
tarifi po maksimalnoj brzini (100 GB), dodatni podatkovni promet mu se neće naplatiti već će daljnja brzina prijenosa
podataka biti ograničena na maksimalnih 2 Mbit/s.
 U periodu između 00 do 10 sati primjenjuje se neograničeni podatkovni promet bez ograničenja brzine.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 17:41   #1925
Nick87
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 9
Bok svima.
Pazi ovo: A1 imam na službenom mobitelu, i prije no što sam uzeo Homebox u nekoliko navrata sam mjerio brzine, i to većinom vikendom, kad bi mreža trebala biti natrpana. Na mobu je download 35-50 mpbs, a signal 3ili4 od 5 na indikatoru.
Reko super, modem bi trebao hvatiti i više.
Nakon 2 tjedna natezanja sa majstorima u Overseasu, konačno je stigao Homebox. Otvorim router, vidim i 2 antene - reko super, signal će biti još i bolji.

Kad tamo - kifla. Signal pokazuje i jači no što jena mobitelu, ali brzina max 20mbps, to u najboljem slučaju, evo sad je dwld 5.9.
Primijetio sam i da je upoad veći nego na mobu, samom time zaključujem da se router spaja na drugu mrežiu - jači signal ali manja brzina.

SZK me naravno upućuje na "test preko LAN-a, isključivanje svega, doba dana, etc", ali ja na *ebenom mobitelu na istoj lokaciji imam 2 ii 3 puta bolju brzinu!?!?!?!

Prije 1g sam probao sa Tele2, brzina je bila super, onda je pala, probao sam i sa Iskrinim antenama - nije pomoglo.
Izgleda da nemam sreća sa 4G mrežom - ali jebote ovaj dio sa istom mrežom, istom lokacijom i mobitelom mi nije jasan. Naravno router imaminimalne mogućnosti podešavanja.

Ili sam možda u krivu?
Nick87 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 18:09   #1926
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nisi u krivu, ista situacija i kod mene. Na mobitelu uvijek super, homebox ne, pogotovo sad u ovo vrijeme.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 19:15   #1927
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
To sto na mobitelu dobivas vece brzine uopce nije garancija niti cinjenicna konstanta da ces iste dobivati i sa
Huawei B525 routerom.
Vrlo lako ti se moze desiti da uzmes CAT6 router a nece dobro hvatati kao mobitel pa ces imati vecu
brzinu naspram sada ali manju od mobitela umjesto da si uzeo 2 antene za postojeci cat 4 router...
Citiraj:
Autor Nick87 Pregled postova
ali jebote ovaj dio sa istom mrežom, istom lokacijom i mobitelom mi nije jasan. Naravno router imaminimalne mogućnosti podešavanja.
Pa da citiram sam sebe...
Ljudi citajte prije nekih odluka, vise manje sve je napisano, sva moguca iskustva i razni scenariji oko same homebox usluge. Ne vrijedi kukati kasnije i kriviti ikoga drugoga osim samoga sebe.
Testirajte kako spada, nije jednom receno da mobitel uopce nije pravi pokazatlj situacije i nisam ja jedini ovo gore napisao, to se spominje u ovom topicu vise puta od vise raznih korisnika usluge.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2019., 23:24   #1928
juju
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: ZD
Postovi: 24
Pozdrav ljudi. Trebala bi mi pomoc.

Koristim Homebox 2godine. Istjece mi ugovor krajem mjeseca. Trenutno placam 150kn/mj.

Procitao sam sve postove od 01.2019. kao i sve uvjete koristenja i promocije od Hombox Duo. Isto tako bio sam u A1 centru, pricao sa agentom/studentom na 08001313.

U A1 kao i na 08001313 najbolje sta su mi mogli ponudit je 165kn/2godine ugovor/100GB. Agentica na 08001313 mi je rekla da se obratim mailom jer da ona nemoze dati nikakav popust, i da zatrazim da iz A1 mene nazovu. Tek tada kao postoji mogucnost nekog popusta. Naravno to je priznala tek kad sam joj spomenuo broj 08001318 kao i da su preko njega moji prijatelji dobili taj popust.

Pokusao sam i na 08001318, sat vremena sam bio na liniji nitko se nije javio. A i agentica mi je rekla da se vise ne javljaju na taj broj.

Ne pristajem na nista skuplje od dosadasnjih 150kn.

Nemam nijednu uslugu u A1 da bi mogao spajati.

Sto da radim?
Da li ce me nazvati ako poslajem mail?
Je li to jedini nacin za dobiti popust?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
juju je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 00:17   #1929
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor juju Pregled postova
Pozdrav ljudi. Trebala bi mi pomoc.

Koristim Homebox 2godine. Istjece mi ugovor krajem mjeseca. Trenutno placam 150kn/mj.

Procitao sam sve postove od 01.2019. kao i sve uvjete koristenja i promocije od Hombox Duo. Isto tako bio sam u A1 centru, pricao sa agentom/studentom na 08001313.

U A1 kao i na 08001313 najbolje sta su mi mogli ponudit je 165kn/2godine ugovor/100GB. Agentica na 08001313 mi je rekla da se obratim mailom jer da ona nemoze dati nikakav popust, i da zatrazim da iz A1 mene nazovu. Tek tada kao postoji mogucnost nekog popusta. Naravno to je priznala tek kad sam joj spomenuo broj 08001318 kao i da su preko njega moji prijatelji dobili taj popust.

Pokusao sam i na 08001318, sat vremena sam bio na liniji nitko se nije javio. A i agentica mi je rekla da se vise ne javljaju na taj broj.

Ne pristajem na nista skuplje od dosadasnjih 150kn.

Nemam nijednu uslugu u A1 da bi mogao spajati.

Sto da radim?
Da li ce me nazvati ako poslajem mail?
Je li to jedini nacin za dobiti popust?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Evo ovako napravi
Odi u A1 centar i zatraži raskid ugovora za tu uslugu
Oni će ti dati jedan obrazac na kojem ćeš dobiti i jedan
broj telefona (služba za brigu o korisnicima) kojega budeš nazvala i pozvala se na taj obrazac, onda ti oni mogu i budu ponudili povoljniju cijenu i popust, samo da ostaneš i dalje kod njih.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 00:36   #1930
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779