Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2009., 01:47   #1
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Noob treba pomoć

Evo ljudi, cijelog svog života radim sa normalnim kantama, nikad se nisam previše interesirao za prijenosnike i sada paff. Sestra dobila pod bor laptop ThinPad SL500 (Lenovo). Meni kao starom znalcu dala sve u oriđiđi kutiji da instaliram i ubacim neki soft. Prvi šok kod otvaranja je bio da nema ni jednog jedinog fucki.. cd-a sa driverima. Nisam mogao vjerovat oćima, groznićavo sam rasturio kartonsku kutiju i NIŠTA (pa kud ide ovaj svijet). Drugi šok- nema nikakva uputstva, ali baš nikakva, na nikakvom jeb... jeziku. ( dobro, mislim ja , ne treba mi). Ubacim bateriju u lap i otvorim- kad ono Vista home p. Pa šta ću sa vistom, oću stavit xp ili win7.Sada pitanja za znalce.
Da li ostaviti vistu ili ubaciti xp ili win7
Ukoliko ostavim vistu gdje da nađem drivere (negdje na forumu sam proćitao da su oni na hardu ?). Hard je podjeljen na 3 particije- C (SW_Preload), Q (Lenovo)-ne da mi otvoriti tu particiju-nudi mi Create recovery media i Recover drive spece- NE znam što s tim, i particij S (SERVICE003)- "Lenovo boot partition information" - što god da je to, ili da jednostavno sa Acronisom napravim full image cijelog harda( i os-a), pa kad seka nešto sjeb-, vratim sve na staro.
Ako stavim win7, da li će normalno povuć sve drivere koji mu trebaju sa neta ili ću trebat čarobirat ??
Ajde da ćujem Vaše savjete i mišljenja.
Link od konfe :

http://www.links.hr/?option=artikl&i...kl=018.500.090
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 09:33   #2
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
vistu ne ostavljaj ni u kojem slucaju, stavi w7, puno bolji od viste i xp-a, samo se moras malo priviknuti. w7 ima vecinu drivera tako da cesse odma moci spojiti na net preporucam ti da ipak instaliras drivere za GPU i zvucnu, i ako ti jos sta ne radi (sto ne vjerujem).

a sto se tice manuala i drivera sve imas (barem vecina proizvodaca) na njihovoj stranici.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2009., 23:28   #3
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor kus-86 Pregled postova
vistu ne ostavljaj ni u kojem slucaju, stavi w7, puno bolji od viste i xp-a, samo se moras malo priviknuti. w7 ima vecinu drivera tako da cesse odma moci spojiti na net preporucam ti da ipak instaliras drivere za GPU i zvucnu, i ako ti jos sta ne radi (sto ne vjerujem).

a sto se tice manuala i drivera sve imas (barem vecina proizvodaca) na njihovoj stranici.
Hvala, trebao mi je netko da me malo pogurne , ide sedmica gore
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 11:11   #4
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
E sad sam malo u nedoumici, jel trebam flashati bios ili ne. Moje verzija je 1.24, a u novoj piše da podržava win7 ??

Version 1.25
BIOS: 1.25 / ECB: B110390001

* (New) Support for Windows 7.
* (New) Support for a new MRC 2.91.
* (Fix) The computer may be automatically resumed from suspend mode by AC plug-in.
zagi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na