Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2009., 01:42   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Crkava mi t-comov Thomson koji je van garancije

Dobro me služio...do sada. Dešava se to da odjednom padne brzina na pola megabita, upload još gore, a ping bude preko 300ms i tako stoji dok ga ne ugasim pa upalim. To je blaža verzija problema, gora je da kada ga to pukne, uopće ne mogu na net, a Windowsov troubleshooter prijavi kvar "DNS server not responding", iako nije do toga. Također nakon reseta proradi.
Znam da je jedina opcija zamijeniti ga, ali me zanima postoji li neka caka da ga provučem kroz njihov trošak, jer oni tih modema imaju na bacanje. Znam da nije pošteno, ali mislim da nisu ni oni baš sveci, pa...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 01:50   #2
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Dobro me služio...do sada. Dešava se to da odjednom padne brzina na pola megabita, upload još gore, a ping bude preko 300ms i tako stoji dok ga ne ugasim pa upalim. To je blaža verzija problema, gora je da kada ga to pukne, uopće ne mogu na net, a Windowsov troubleshooter prijavi kvar "DNS server not responding", iako nije do toga. Također nakon reseta proradi.
Znam da je jedina opcija zamijeniti ga, ali me zanima postoji li neka caka da ga provučem kroz njihov trošak, jer oni tih modema imaju na bacanje. Znam da nije pošteno, ali mislim da nisu ni oni baš sveci, pa...
meni su ih vec par zamijenili... (ako se dobro sjecam prvi put je bilo van garancijskog roka, a nisam ni pod ugovorem)

i koliko sam shvatio to je druga stvar koju rade nakon prijave kvara na ADSL liniji, prvo naprave nekoliko provjera kod sebe i zakljuce da je kod njih sve OK, i ako opet prijavis kvar vrlo je vjerojatno da ce poslati nekog s novim modemom
imao sam nekoliko takvih iskustava...
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2009., 02:05   #3
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
OK, onda prijavljujem kvar!
Tnx
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 09:43   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Još jedna napomena, jel koristiš p2p programe? Ako da onda provjeri da ne "ubijaš" uređaj sa previše istovremenih konekcija i/ili bandwitha.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:35   #5
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Meni neki dan zamjenili router. Sve su odradili bez problema ali je frajer u njihovoj bazi isao provjeravati jesam li pod ugovorom...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 16:29   #6
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Još jedna napomena, jel koristiš p2p programe? Ako da onda provjeri da ne "ubijaš" uređaj sa previše istovremenih konekcija i/ili bandwitha.
nije do toga

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Meni neki dan zamjenili router. Sve su odradili bez problema ali je frajer u njihovoj bazi isao provjeravati jesam li pod ugovorom...
Ja mislim da ja više nisam pod ugovorom, ne znam kako gledaju na to? Misliš da neće htjet zamijenit router ako nisam pod ugovorom?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 17:00   #7
DeadMan+
LateralusX
Moj komp
 
DeadMan+'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,788
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ja mislim da ja više nisam pod ugovorom, ne znam kako gledaju na to? Misliš da neće htjet zamijenit router ako nisam pod ugovorom?
prije manje od mjesec dana su mi zamijenili modem, nisam pod ugovorom vise od godinu dana i nisu nista pitali

valjda nece ni tebe
__________________
DeadMan+ je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2009., 13:51   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
nije do toga



Ja mislim da ja više nisam pod ugovorom, ne znam kako gledaju na to? Misliš da neće htjet zamijenit router ako nisam pod ugovorom?
Kolko sam cuo oni mjenjaju te routere ko carape. Zapravo me zacudilo kada me pitao dali sam pod ugovorom. Mislim da ce ti ga zamjeniti kako god, jedino sto t-com zapravo (besplatnu aka 1kn) zamjenu wireless modema uvjetuje novim ugovorm. Sada neznam sto bi ovaj rekao da ja nisam imao ugovor.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 16:34   #9
Flytech
galaxy 2 galaxy
Moj komp
 
Flytech's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 74
meni je istekla garancija za siemens se515 i reko mi je frajer da ako hoću novi modem iskeširam 799 kn
tu opciju sam odmah odbacio, jer ionako namjeravam uzeti Amis.
Flytech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na