Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2005., 21:19   #1
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
O temi: SLI i slinjenje ;-))

Posto je Horza napomenuo da se komentari po pitanju Bubbe i SLI postaju ovdje (iako mislim da ovo nije za svastaru,ali pravila su pravila) evo moje misljenje:

Ja sam noob po pitanju SLI-ja i mnogo drugih stvari.I to potpuni (kao i veliki broj ljudi ovdje koje je sram priznati ) , i kod Bubbe nisam volio vrijedjanje i to je sve.Mada on nije mislio da vrijedja (ili je),jedan je od rijetkih koji uspjeva bocnuti nekog eksperta (opcenito) da se pocne neka spika.
Za SLI sam cuo nedavno,a da je i nekad postojao SLI sam samo NACUO jer niko nije pricao o tome,jer niko nije imao pojma o tome osim nekoliko odredjenih ljudi. To sto su neki nesto naculi sa strane pa sad pametuju i na kraju kazu "...i tako dalje,ne da mi se vise pricat" ,je druga spika. Mene osobno zanima SLI i njegov nacin rada i kad je postojao i bla bla bla,i cijenim ljude koji imaju argumente kako spada,koji poticu raspravu jer cu sigurno nesto novo/staro naucit,i ako je jedini nacin malo isprovocirat eksperta da cujem nesto vise od OC,MHZ i VOLTMOD ,neka,ja sam za. Zato ljudi,plz nastavite ovu raspravu jer,ocito,o SLI necu nigdje drugdje cuti osim ovdje,a gdje ces bolje nego dobiti instrukcije besplatno. Svima piva/sok/kava i ajmo na sljedeci level.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2005., 21:34   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Q has spoken.

U potpunosti se slažim.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2005., 23:35   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Re: O temi: SLI i slinjenje ;-))

Citiraj:
Originally posted by Bruno_Rv
Posto je Horza napomenuo da se komentari po pitanju Bubbe i SLI postaju ovdje (iako mislim da ovo nije za svastaru,ali pravila su pravila) evo moje misljenje:
Varas se. Horza je rekao da se _offtopicna_ rasprava (koju, usput budi receno, ja nisam zapoceo) nastavi ovdje. Biti ce mi vise nego drago cuti sto Ozren ima replicirati, i kada to ucini, rasplesti citavu pricu. I dalje stojim iza svega sto sam rekao, dakako.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2005., 23:44   #4
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Evo malo o voodo 2 i sli, prije nego je jos AGP zavladal , invidia riva TNT a kasnije TNT2 uzela krunu 3D akceleracije za puno nizu cijenu

http://www.guru3d.com/voodoo2.htm
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 00:16   #5
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad prvo klik ovdje http://moviethemes.net/music/starwar...ars-empire.mid

in the galaxy far far away 1997 godine...
dva branda se bore za prevlast nad galaksijom igračkih umova
matrox poznat po svojim skupim kvalitetnim 2d karticama koje su dosezale nevjerovatnu snagu od 4MB RAMA na palubi, i S3TRIO 64V+ koje su se masovno proizvodile u verzijama 1MB rama nadogradivih na 2 MB, te brze male krstarice u sebi su nudile i teoretski prve 3D sposobnosti sazimanja podprostora, sve do jednog dana... . na planet zemlju sektor 1 pada komet otkrivaju ga pobunjenici pod imenom 3DFX koji su prije toga bili bodybuilderi i ubrzo u tajnoj istrazivackoj bazi razvijaju prototip prvog 3D ubrzivaca. napokon meduzvjezdani let postaje moguc.... . taj 3d ubrzivac je bio dimenzija bilo koje krstarice matroxa ili S3trija i ugradivao se kao oruzani dodatak tim krstaricama u jedan od slobodnih PCI slotova. od toga dana 3D sazimanje prostora je bilo moguce samo uz pomoc 3D ubrzivaca koji nije imao nikakve 2D sposobnosti za impulsni pogon svakoj igri je bila potrebna 2D krstarica . s pocecima interstelarnog leta su dosle i nove tehnike pristupa upravljanja tehnologijama. overclocking postaje moguc ali u vrlo malim razmjerima. 3DFX buduci da nema razvijenu 2D tehnologiju a zeleci profitirati jos vise spustava razvoj prvih 2D-3D laganih razaraca te korporacijama nudi resenje , dvostruku ugradnju VOODOO 2 12 MEGABAYTNOG! impulsnog 3d ubrzivaca. oni su se ugradivali svaki u svoj pci slot a eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom te na taj nacin postizali dvostruke do tad nevidene brzine putovanja svemirom! ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli. tako strasna oruzja rat 2D krstarica su privele kraju matrox se povlaci sa igrackog trzista i okrece hollywoodu, a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1 sa 8 MB RAMA pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 03:50   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Re: Re: O temi: SLI i slinjenje ;-))

Citiraj:
Originally posted by Bubba
Varas se. Horza je rekao da se _offtopicna_ rasprava (koju, usput budi receno, ja nisam zapoceo) nastavi ovdje. Biti ce mi vise nego drago cuti sto Ozren ima replicirati, i kada to ucini, rasplesti citavu pricu. I dalje stojim iza svega sto sam rekao, dakako.
Pa zar "komentari po pitanju Bubbe" nisu offtopic rasprava?
Mislio sam na sve offtopic rasprave,u ovom slucaju is bio ti ukljucen,zato sam te naveo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 14:43   #7
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
Citiraj:
Originally posted by gospar
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad prvo klik ovdje http://moviethemes.net/music/starwar...ars-empire.mid

in the galaxy far far away 1997 godine...
dva branda se bore za prevlast nad galaksijom igračkih umova
matrox poznat po svojim skupim kvalitetnim 2d karticama koje su dosezale nevjerovatnu snagu od 4MB RAMA na palubi, i S3TRIO 64V+ koje su se masovno proizvodile u verzijama 1MB rama nadogradivih na 2 MB, te brze male krstarice u sebi su nudile i teoretski prve 3D sposobnosti sazimanja podprostora, sve do jednog dana... . na planet zemlju sektor 1 pada komet otkrivaju ga pobunjenici pod imenom 3DFX koji su prije toga bili bodybuilderi i ubrzo u tajnoj istrazivackoj bazi razvijaju prototip prvog 3D ubrzivaca. napokon meduzvjezdani let postaje moguc.... . taj 3d ubrzivac je bio dimenzija bilo koje krstarice matroxa ili S3trija i ugradivao se kao oruzani dodatak tim krstaricama u jedan od slobodnih PCI slotova. od toga dana 3D sazimanje prostora je bilo moguce samo uz pomoc 3D ubrzivaca koji nije imao nikakve 2D sposobnosti za impulsni pogon svakoj igri je bila potrebna 2D krstarica . s pocecima interstelarnog leta su dosle i nove tehnike pristupa upravljanja tehnologijama. overclocking postaje moguc ali u vrlo malim razmjerima. 3DFX buduci da nema razvijenu 2D tehnologiju a zeleci profitirati jos vise spustava razvoj prvih 2D-3D laganih razaraca te korporacijama nudi resenje , dvostruku ugradnju VOODOO 2 12 MEGABAYTNOG! impulsnog 3d ubrzivaca. oni su se ugradivali svaki u svoj pci slot a eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom te na taj nacin postizali dvostruke do tad nevidene brzine putovanja svemirom! ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli. tako strasna oruzja rat 2D krstarica su privele kraju matrox se povlaci sa igrackog trzista i okrece hollywoodu, a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1 sa 8 MB RAMA pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha

LUD
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 19:28   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Trek
LUD
Ko šlapa.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 19:44   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by gospar
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad/

/megaturbogigaterabozemioprostisnip
Samo usput, probrano izmedju ovog sto si... hmda, kasljuch, nasr^H^Hpisao, V2 radi jako lijepo kao 2D kartica...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 20:00   #10
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Samo usput, probrano izmedju ovog sto si... hmda, kasljuch, nasr^H^Hpisao, V2 radi jako lijepo kao 2D kartica...
Pikaš ti pikaš, a?
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2005., 20:04   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544