Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2024., 21:10   #1141
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Hvala ti, nazovem ih ujutro!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 21:31   #1142
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Koliko vidim ne treba uopce kartica OMNY, vec karticom/mob/nfc placam (kao London). U pocetku su uvijek brojali od Pon do Ned, sad je to bilo kojihb7 dana, nebitno koji dan u tjednu ti je prva vožnja. Znaš li kolika je cijena za NY Transit, ne mogu nađem po netu, msm nađem, ali sto različitih cifri... hvala
Meni nfc odnosno nase kartice nikako nisu radile u busevima u Chicagu. Uvijek je odbijalo, probao sam i amex i visu i sve sto sam imao. Na kraju sam placao kovanicama.

Esta je jedino sto ti treba, u avionu ce vam dati jos jedan papir ali to je reda radi, nesto za unos dobara bla bla.

U vezi BA, kolege su putovale nedavno, sjedili su skupa tak da vjerujem nece biti problem. Ja sam prosli mjesec isao solo pa neznam��


I pisalo se vec, ako nisi naletio. Za mob Airalo ti ne najbolja opcija, ako imas mogucnost za esim.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 03.01.2024. u 21:37.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 22:56   #1143
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Hvala na odgovorima, da Airalo je super stvar(samo jos tocno trebam pohvatat kako tocno aktivirati jer prilikom aktivacije treba imati stabilnu vezu, pa da mi se ne desi da aktiviram u UK da mi pojede podatke ili što vec se može desiti...). Bas sam zvao dns banku, rekli su da im treba najaviti put u tako neke zemlje nekoliko dana prije samog polaska, očito postoje nekakve blokade. Al eto za svaki slučaj je tu i Revolut, nadam se da ce bar on normalno funkcionirati.
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 23:50   #1144
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Dodaš i ne pališ je dok ne dođeš u zemlju. Bez brige, ne aktivira se odmah čim je dodaš.

Amex možeš ostaviti doma ako ga imaš. Skoro nigdje u svijetu ga ne primaju, ironično, ali u Americi također. Mastercard je ziher, Visa bi danas trebala svaka normalno raditi (prije nisu debitne), ali to je više problem zaostalosti HR banaka. S PBZ-om nikad nigdje nisam imao problema, dok sa Zabom jesam
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 09:01   #1145
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Printam je ili je ok na mobitelu pokazati? Valjda nece biti neki čiča loše volje pa da kaže nemožeš uci
Prvi puta printaš, dalje će te imati 2 godine u sistemu.

Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
Hvala na odgovorima, da Airalo je super stvar(samo jos tocno trebam pohvatat kako tocno aktivirati jer prilikom aktivacije treba imati stabilnu vezu, pa da mi se ne desi da aktiviram u UK da mi pojede podatke ili što vec se može desiti...). Bas sam zvao dns banku, rekli su da im treba najaviti put u tako neke zemlje nekoliko dana prije samog polaska, očito postoje nekakve blokade. Al eto za svaki slučaj je tu i Revolut, nadam se da ce bar on normalno funkcionirati.
Ali UK ti ima i dalje naše cijene i EU tarife, tako da ti neće pojesti ništa.
Ja uvijek aktiviram kada dođem u državu za koju sam kupio Airalo, dodam karticu u mobitel prije puta, samo Aktiviram karticu kod dolaska u državu.
UK konkretno, iste cijene kao da si u RH, tako da ti podatkovni promet, pozivi, sve ti je isto kao da si kod nas.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Meni nfc odnosno nase kartice nikako nisu radile u busevima u Chicagu. Uvijek je odbijalo, probao sam i amex i visu i sve sto sam imao. Na kraju sam placao kovanicama.

Esta je jedino sto ti treba, u avionu ce vam dati jos jedan papir ali to je reda radi, nesto za unos dobara bla bla.

U vezi BA, kolege su putovale nedavno, sjedili su skupa tak da vjerujem nece biti problem. Ja sam prosli mjesec isao solo pa neznam��


I pisalo se vec, ako nisi naletio. Za mob Airalo ti ne najbolja opcija, ako imas mogucnost za esim.
NYC i Miami, normalna VISA naša, radi bez brige NFC. Isto tako i Revolut.

Što se tiče ovoga za popunjavanje u avionu, najbolje doma poponiti i reći u avionu da si popunio, da ne gubiš vrijeme.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 04.01.2024. u 09:08.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 20:42   #1146
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Sto je s air bnb i NYC jer citam da je nekakav zakon izasao o zabrani iznajmljivanja?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 00:23   #1147
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Taj zakon postoji oduvijek, samo su ga sad počeli primjenjivati s malo više entuzijazma.

https://www.theguardian.com/us-news/...20whole%20time.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 09:03   #1148
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Zanimljivo, prvi glas.

Evo, moje iskustvo dva puta, nikakvih problema s Airbnb u NYC.

Ali koliko vidim, taj Zakon ne ograničava onoga koji traži smještaj, nego onoga koji ga daje. Ako smještaj postoji na Airbnb, ovaj koji će ga platiti taj nema problem onda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2024., 11:44   #1149
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Računaju na to da su male šanse da baš njih ulovi, a zarada je takva da mu se i isplati platiti jednu kaznu.
Kod mene je slično. Dosta zgrada (recimo moja) ima zabranu kratkoročnog iznajmljivanja zbog buke i nereda koji gosti rade. Većina koristi smještaj da prespava jer ostatak dana lutaju okolo, ali ima svega. Tu su kazne takve da nitko ne pomišlja na to ako je zabranjeno
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2024., 19:24   #1150
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575