Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2022., 13:55   #1
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Smile eSport gaming

Pozz
Zanima me ima li Esportaša tu i kakve su šanse za zarađivanje u tome ako smo ful dobri. Npr u ranije doba sam igrao call of duty 2 i ut99, ut 2003, ut 2004, ut3 do besvjesti i bio izvrstan u tome.

Zanima me znate li možda kako to pretvoriti u veći uspijeh. Hvala :beer :
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 14:03   #2
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Ako si igra te igre koje navodis ocito si zakasnia na esport train i kasno ti se joinat jer si star, a htjeli ili ne to utjece na performanse u top tier esportu.

Kako pocet ako si mlađi?
Igrat igru u kojoj mislis da si "izvrstan" a da ima competitive esport scenu (npr. csgo), pocet sa regionalnim online kupovima i turnirima, adria.gg i esl eventovima, utuc 10-15 tisuca sati, ubost neku low tier organizaciju za koju ces/cete igrat, bit dobar s timom da budes prepoznat na regionalnoj sceni, ubost bolju organizaciju i doc na neki jaci lan turnir i to je tek pocetak di si daleko od zarade...

Grind je hard i malen postotak uspije, sretno.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2022., 14:13   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Pozz
Zanima me ima li Esportaša tu i kakve su šanse za zarađivanje u tome ako smo ful dobri. Npr u ranije doba sam igrao call of duty 2 i ut99, ut 2003, ut 2004, ut3 do besvjesti i bio izvrstan u tome.

Zanima me znate li možda kako to pretvoriti u veći uspijeh. Hvala :beer :
Zarađivati od toga se može na više načina, nije jedan nije lagan, štoviše, težak je svaki.

Streaming - biti dobar nije dovoljno.
Igrati za timove - gotovo nemoguće u RH.
Raditi nekakav content za YT ili nešto slično.
Biti nekakav coach npr. ali to je malo tržište.

1. Streaming - biti zanimljiv/dobar/drugačiji će ti dovesti gledatelje. Kod 99% streamera to se gradi godinama. Prvih godinu-dvije, 10-30 gledatelja je max. Zarada nikakva, osim ako se probiješ na nekih 300+ gledatelja dnevno. Treba streamati svaki dan, biti konzistentan, zanimljiv, dobar u igri i možda, ali možda kroz par mjeseci/godina dobiješ koju kunu. Tisuće sati treba utrošiti u igru i streamanje.

2. Igrati Esport u timu - imaš generalno dosta igara koje se igraju trenutno (League of Legends, CS:GO, Overwatch, Tarkov, WOW, COD, Valorant, Apex itd.
Da bi dospio u tim, ne da moraš biti ful dobar, moraš biti najbolji, doslovno 0.0001% igrača, i čak ti ni to ne garantira uspjek i zaradu. Ako pričamo u RH trenutno, ne znam jel imaš sve skupa 20-tak PRO Esport igrača.
Trebaš se full time time baviti, igrati 300-tinjak sati mjesečno, natući par tisuća sati da bi uopće rekao, dobar sam u ovoj igri. A o talentu da ne pričam.

I kada misliš da si dobar, onda te pojede klinac od 16 godina. Da bi uopće došao do Esporta, moraš prvo igrati po turnirima po vatrogasnim domovima i online da vidiš kako je to igrati u timu. I isto tako, uložiti tisuće sati.

3. YT i content ti je možda najveća šansa. Uzmi igru u kojoj si dobar, radi nekakav content, možda ti se isplati, to je danas dobar i unosan posao. Uzmi u obzir, to što si dobar, ne znači baš ništa.


Tečan engleski da ne pričam, dobar komp isto tako.

Mislim, da je lako, svatko dobar bi bio visoko. Imam par frendova koji su bili Challenger u League of Legends. Nikada lipe od toga nisu zaradili, a bili su u top 1000 na kontinentu npr. Ne kažem da ti to nisi, ali nekako sumnjam, kad vidim što si od igara spomenuo.

Jedostavno mislim da ne znaš kakvo je vrijeme došlo, i biti izvrstan u tome 2004. je danas smijurija.

Govori ti netko tko je imao 8000sati u COD2 i bio na turnirima po cijeloj RH. No-life dan i noć, od svega sam eventualno zaradio nekakvu Logitech opremu i pehar. Danas, nisam ni osrednji.

Neću ti ubiti želju i maštu, no mislim da ne vidiš pravu sliku onoga što se nudi i svojih afiniteta/mogućnosti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 23.11.2022. u 15:20.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 15:18   #4
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
300tinjak sati tjedno? u tjednu ima 168h
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 15:20   #5
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
300tinjak sati tjedno? u tjednu ima 168h
Ispravio, mislio sam mjesečno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 14:10   #6
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Smile

Pozdrav, odlicno napisano! Hvala puno. Nadam se da ce tvoj info pomoci i drugima koji imaju takva pitanja/zagonetke.

Od igri sam igrao do besvijesti i Day of Defeat Source, u clanu. 3 na 3, bili smo vrlo dobri na clanbaseu ali to je bilo davno. Onda je poceo faks i sve i nisam v više bio posvećen. Al imam super reflekse (vozim wolt (dostave hrane) el. Romobilom po noći (mraku al imam svijetlo) tj večeru po Ri di su nam ceste i nogostupi prepuni rupa)


Ostalo mi iz dana fps-ova. Odrastao sam na tome

Hvala puno na info !!
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2

Zadnje izmijenjeno od: SniperWolf. 25.11.2022. u 14:27.
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 14:16   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Pozdrav, odlicno napisano! Hvala puno. Nadam se da ce tvoj info pomoci i drugima koji imaju takva pitanja/zagonetke.

Od igri sam igrao do besvijesti i Day of Defeat Source, u clanu. 3 na 3, bili smo vrlo dobri na clanbaseu ali to je bilo davno. Onda je poceo faks i sve i nisam v više bio posvećen. Al imam super reflekse (vozim wolt (dostave hrane) el. Romobilom po noći tj večeru po Ri di su nam ceste i nogostupi prepuni rupa)


Ostalo mi iz dana fps-ova. Odrastao sam na tome

Hvala puno na info !!
Za početak, instaliraj nešto gdje se vidiš i kreni igrati, to je to. Da uopće vidiš jesi li dobar ili ne.

Ako u nečemu ne uživaš, neće niti biti rezultata. Doslovno mora biti opsesija.

Ako ništa ne igraš trenutno, ekvivalent je pitanju; "Vidim u sportu ima dosta novaca, kojim da s sportom bavim da to unovčim...".

Znači, dalek je put pred tobom, ako ništa ne igraš trenutno i ganjaš samo nešto gdje bi na kraju novčio. Ako ti to nije ljubavi i opsesija, ništa od toga.

Faker, po mnogima najbolji League of Legends igrač svih vremena, došao je jedan dan iz škole i rekao tati, ja više ne želim školu, želim igrati profesionalno igre. Istočnjaci kao istočnjaci su mu to omogućili. Čovjek igra 10 godina, 300-400h mjesečno. Pa računaj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 15:37   #8
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
https://youtu.be/5PJoi0DImG0

a esl i HR i sport

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 13:08   #9
Doktor O
I encompass, and I eclips
Moj komp
 
Doktor O's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Plazikur
Postovi: 910
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Al imam super reflekse (vozim wolt (dostave hrane) el. Romobilom po noći (mraku al imam svijetlo) tj večeru po Ri di su nam ceste i nogostupi prepuni rupa)

!!
Ček jel se zajebavaš ili šta?

top.

ugl. najlakše ti je krneut sa streamom ali moraš bit jebeno dobar i kupit masu viewsa i uć kod nekog da te gurne, inače ovako sad ad ćeš ti uz posao i sve bit uspješan e sportaš nećeš jer koliko god mislio da si dobar, vjeruj mi kad odeš na višu razinu vidjet ćeš da i nisi.

Uvjet za počet je da si u ono diamond plat ligama u tim igrama šta oćeš igrati konstantno, da daješ ljudima dobar sadržaj, tips tricks sugestije da skupljaš lovu za nekog, donacije, svaki view lajk pozdraviš afirmiraš...
__________________
Doktor O je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 21:30   #10
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
https://youtu.be/5PJoi0DImG0

a esl i HR i sport

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Jao... potpuno zaboravio na ovo, al sam se dobro nasmijao
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2022., 20:06   #11
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Smile

Pozz hvala svima na info
Nisam se šalio, puno toga u igrama je senzormotoričko tj odaziv oko -ruka a ja to imam jako brzo headshot
Naravno ostalo je taktika i uigranist i ooznavanje igri... tima, svega
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 20:57   #12
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Koju bis uopće igru igrao sad, jer one koje si nabrojao gore definitivno više nisu aktualne

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na