Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2021., 12:32   #751
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor shimpa Pregled postova
Plotaš u ramdisk i ne moraš brinuti o ssd-u.
Za plotanje isključivo u ram disk trebaš 384GB ram, ne može to svako priuštiti...a za plotanje sa 110gb diskom za faze 2-4, ipak ti za fazu 1 treba SSD
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2021., 19:20   #752
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
ma ne treba.

Ako hoćeš 100% u RAM disk 256GB je dovoljno.

Ako imaš i 128GB, 110GB ramdisk i ostalo na ssd (temp1 na ssd, temp2 na ramdisk) učetverostručiti ćeš si životni vijek ssd-u
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 09:38   #753
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.
-->







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 09:47   #754
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.
O kakvim satima pričamo?
-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.
O kakvim satima pričamo?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 11:03   #755
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.


12V nađi sve potrošače, neki ventovi i SATA HDDovi se na 12V vrte, pogledaj potrošnju na svakom od diskova i ventilatora, i vidiš kolko ampera ti piše na napajanju na +12V.

Računaj da ti je to na diskovima max kojeg disk može potrgnut, a to je najčešće kad tek pokreće disk iz nule, tj kod paljenja, ili ako ti diskovi idu u sleep, pa kod buđenja iz sleepa.

Tipa, ako imaš diskove na kojima piše 4A, na 42A napajanja ih moš 10 bez je.emti priključit.

Nek me neko ispravi ak sam šta krivo napiso
-->
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
O kakvim satima pričamo?
Sata diskovi

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova







Ako ima neki majstor i matematicar pa da zracuna koliko na ovo moze sata struje se prikljucit?

I jos bolje da nas nauci sto gledati i kako izracunati, hvala.


12V nađi sve potrošače, neki ventovi i SATA HDDovi se na 12V vrte, pogledaj potrošnju na svakom od diskova i ventilatora, i vidiš kolko ampera ti piše na napajanju na +12V.

Računaj da ti je to na diskovima max kojeg disk može potrgnut, a to je najčešće kad tek pokreće disk iz nule, tj kod paljenja, ili ako ti diskovi idu u sleep, pa kod buđenja iz sleepa.

Tipa, ako imaš diskove na kojima piše 4A, na 42A napajanja ih moš 10 bez je.emti priključit.

Nek me neko ispravi ak sam šta krivo napiso
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 11:40   #756
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok hvala, ynaci nije nesto puno moguce. Imam jedno sama armor 750w, 61A ima. Na njemu sam spojio 10 i sljaka, ali jos sam spojio sa usbeovima masu njih, ali predpostavljam da to vuku struju iy tog adaptera ya usb.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 13:29   #757
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok hvala, ynaci nije nesto puno moguce. Imam jedno sama armor 750w, 61A ima. Na njemu sam spojio 10 i sljaka, ali jos sam spojio sa usbeovima masu njih, ali predpostavljam da to vuku struju iy tog adaptera ya usb.
Usb je na 5V (2.5"), osim ako bas imas diskove sa svojim napajanjem. Negi, zna li tko kad bi koje od altcoinova mogli pocet prodavat i gdje?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 16:07   #758
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Na 500W napajanje se može spojiti minimalno 20 SATA 3.5" diskova, a 2.5" duplo više...da ne povlače puno struje kod start-upa moglo bi i duplo više, jer 3.5" troši oko 7-8W u radu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 16:50   #759
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Na 500W napajanje se može spojiti minimalno 20 SATA 3.5" diskova, a 2.5" duplo više...da ne povlače puno struje kod start-upa moglo bi i duplo više, jer 3.5" troši oko 7-8W u radu
To pravilo možeš objesiti mačku o rep, dao sam ti i peimjer zašto. Napajanje od 500W ne daje 500W tamo di treba, nego je to max combined kolko može dat van. Treba gledat 5/12V, ovisi koje diskove spajaš i kako i kamo.
Al da, 10W računaj ko max u radu
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2021., 17:00   #760
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
To pravilo možeš objesiti mačku o rep, dao sam ti i peimjer zašto. Napajanje od 500W ne daje 500W tamo di treba, nego je to max combined kolko može dat van. Treba gledat 5/12V, ovisi koje diskove spajaš i kako i kamo.
Al da, 10W računaj ko max u radu
A ti da su pogledao sliku njegovog napajanja vidio bi da piše da daje 492W na 12V
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2021., 09:22   #761
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A ti da su pogledao sliku njegovog napajanja vidio bi da piše da daje 492W na 12V
U ovom slucaju si u pravu, ja kazem opcenito, kad pise 500W na napajanju, treba pogledst kokko je to zapravo kad se gleda samo 12V.
strgani je offline   Reply With Quote