Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.04.2021., 18:38   #31
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
koliko vidim piše: Although the data is several years old...

https://www.vice.com/en/article/xgz7...s-bot-telegram
chief_wolfinjo je offline  
Staro 03.04.2021., 18:44   #32
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I šta je tu bitno od tih "procurenih" podataka? Nebitni podaci koje ljudi ionako sami kače javno.
panasonic je offline  
Staro 03.04.2021., 18:46   #33
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Da, ali ipak ne umanjuje nastalu štetu, jer većina ionako ima isti mail i broj telefona godinama.
Citiraj:
The leaked data could provide valuable information to cybercriminals who use people's personal information to impersonate them or scam them into handing over login credentials.
U svakom slučaju, još jedna u nizu Facebook pizdarija - firma koja se inače hvali zaštitom korisničkih podataka, dok ih istovremeno prodaju zainteresiranim stranama.
The Exiled je offline  
Staro 03.04.2021., 19:45   #34
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
I šta je tu bitno od tih "procurenih" podataka? Nebitni podaci koje ljudi ionako sami kače javno.
Pa ekipi koja nema javno stavljene te informacije, pogotovo broj telefona, lokacija i rođendani, sigurno je bitno.

Nek ljudi kace kaj hoće, al nemres baš reci da je OK prema onima koji to ne rade.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 03.04.2021., 20:20   #35
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Netko ima fb, a ne zna se kad mu je rođenadan i odakle je?
lol, pa to je valjda osnova fb, da dijeliš te informacije, a taman i da ne dijeliš, jaka stvar što netko ima taj podatak...

Tvoj broj telefona imaju svi tvoji frendovi, poznanici, hrpa ljudi ga ni nije stavila kod operatera da je tajan pa se nađe u javnom imeniku bez problema.
Isti taj broj si također ostavio na 300 webshopova i raznih servisa...

To se uopće ne može smatrati nikakvim tajnim podatkom u smislu da ćeš biti kompromitiran na neki način.
Problem je jedino kad procure passwordi, jer to je tvoj privatan podatak koji jedino ti znaš i koji netko može iskoristiti, a ne ove stvari koje si podijelio na milijun mjesta.
panasonic je offline  
Staro 03.04.2021., 20:36   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Fora je u tome da netko tko sad ima pristup svim tim "nebitnim" podacima, može pomoću javno dostupne email adrese i korisničkog imena resetirati cijeli profil i općenito ga iskoristiti za kaj god ih volja.

Osim toga, ovo nije ni prvi ni zadnji put da su ogromne količine podataka ove društvene mreže postale javno dostupne svima i svakome, a bome ni procurene lozinke im nisu strane.
Citiraj:
Facebook stored hundreds of millions of user passwords in plain text for years
Citiraj:
Facebook found that user passwords were being stored in a readable format within its internal data storage systems.
The Exiled je offline  
Staro 03.04.2021., 20:39   #37
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Fora je u tome da netko tko sad ima pristup svim tim "nebitnim" podacima, može pomoću javno dostupne email adrese i korisničkog imena resetirati cijeli profil i općenito ga iskoristiti za kaj god ih volja.
Ne može apsolutno ništa niti mi je jasno kako si ti zamislio da samo s nečijim e-mailom bilo šta radiš.
panasonic je offline  
Staro 03.04.2021., 20:41   #38
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Lijepo, postoji nešto zvano social engineering i phishing, a to danas više nego ikad funkcionira besprijekorno, pogotovo kad već (ko u ovom slučaju) imaš većinu podataka.
The Exiled je offline  
Staro 03.04.2021., 20:50   #39
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Realna opasnost je i zbog MFA i ekipe kaj koristi broj telefona za dodatnu verifikaciju. Ak se netko baš zainati, a telekom operateri su skloni tome, može prijaviti izgubljen/ukraden broj telefona i dobiti pristup pozivima i porukama, uključujući i porukama koje služe za MFA.

Moj broj imaju baš to, obitelj i frendovi, al činjenica je da bu taj podatak bit dostupan na javnom forumu gdje bu biti meta hrpetini botova zbog kojih bi mogel dobivati ćešće fejk pozive i pozive od razno raznih automata/centrala/prodaja... pa zbilja ne kuzim kak ovo nije big deal.

Da ne pričam o milijunima potencijalnih naivinih juzera koji će pasti na razno-razne social engineering metode, pritom trpiti puno veću štetu od ove.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 03.04.2021., 21:42   #40
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Onaj tko se zainati nadje tvoj broj gdje hoće.

Opterecujes se sa stvarima koje ne možeš sprijeciti

https://www.njuskalo.hr/unutrasnjost...oglas-22060028

Znam da je stari oglas ali samo dajem primjer da je naveden broj i webcrawler ga lagano pokupi
buljaka je offline  
Staro 04.04.2021., 01:11   #41
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Realna opasnost je i zbog MFA i ekipe kaj koristi broj telefona za dodatnu verifikaciju.
Baš zbog te dodatne verifikacije ne možeš aposlutno ništa s nečijim podacima, pa taman i da imaš nečiji password od fejsa/gmaila, ući u account nećeš.

Citiraj:
Ak se netko baš zainati, a telekom operateri su skloni tome, može prijaviti izgubljen/ukraden broj telefona i dobiti pristup pozivima i porukama, uključujući i porukama koje služe za MFA.
?
Ovo nisam baš shvatio...
Tko bi prijavio izgubljen broj i koji pristup bi dobio? Ne kužim...
panasonic je offline  
Staro 04.04.2021., 01:58   #42
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Čovjek priča o SIM swap/hijacking (1 - 2 - 3) metodama koje se koriste u takvim prilikama, a kad netko već ima ovakvu količinu informacija, sve ostalo je puka formalnost.
Citiraj:
Details include: Phone number, Facebook ID, Full name, Location, Past Location, Birthdate, Email Address, Account Creation Date, Relationship Status, Bio.
The Exiled je offline