Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 18:37   #331
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ima ovo malo manje, 2,88 x 1,62 m'

Moram to dobro razmislit, sad kad sredim sobu, nema više nazad tj. ne mijenjam više osim kupovine zvučnika koji nedostaju i sub-a
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 22:00   #332
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Ima ovo malo manje, 2,88 x 1,62 m'

Moram to dobro razmislit, sad kad sredim sobu, nema više nazad tj. ne mijenjam više osim kupovine zvučnika koji nedostaju i sub-a
cek, jel imas projektor?

pa uperi ga da baca na zid gdje ces staviti platno i nariktaj si velicinu koja ti odgovara i izmjeri onda kolika ti je ta slika.

na prvu ce ti biti impresivno kako je veliko, ali shvati par stvari.

prvo, ostrina ti nece iti ista na vecoj dijagonali, i mene je to isto smetalo.
drugo, gubis "punch" na slici veca dijagonala/veca povrsina za osvjetliti iz istog mjesta...

ja gledam sa 3.6m udaljenosti i 120" mi je taman, moozda 2"-3" vece, ali nikako preko toga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 11:44   #333
_lost_
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Pozdrav svima,
Treba mi short throw projektor do cca 7000 kn, maks 7500kn.
Bilo bi poželjno da je DLP, da ima čim duži radni vijek (znači da je cost effective). I neće se uvijek gledati u zamračenoj prostoriji. A projektor će služiti za 65% prikaz statičke slike i 35% video klipova
Trenutno su u nekom užem krugu
Hitachi CP-AX2505
InFocus IN124STx
VIVITEK DX881ST (s time da nikad nisam čuo za ovu firmu)

i tri projektora od CASIA za koja ne znam da li su short throw (nisam mogao pronaći tu informaciju).
CASIO XJ-V100W
CASIO XJ-V10X
CASIO XJ-V2

Ako imate još koji prijedlog bio bih zahvalan na pomoći.
_lost_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 11:57   #334
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi ti imamo par benq short throw led projektora po firmi i pokazali su se do sada izuzetno pouzdanim (naravno jer je teško stisnuti off nakon prezentacije, pa on radi par dana bez prestanka) tako da možda i to malo pogledaš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 12:34   #335
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imas onaj W1110S ak bas hoces potrosit sve.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 19:21   #336
dzaltex
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Ivankovo
Postovi: 3
Koji projektor kupiti?

Bok svima

Djevojka i ja istražujemo koji bismo projektor kupili za prikazivanje filmova.

Bili smo gotovo sigurni da kupujemo Optoma HD27 za 5550 kn

i onda smo pogledali Optoma GT1080 Darbee za 7750 kn.

E sad, razlog zašto bismo se mogli odlučiti na dosta skuplji projektor široke leće (ispričavam se na laičkom nazivu, možete mi odmah i reći kako se to zapravo kaže ) je taj što računamo da nećemo uvijek moći klasičan projektor postaviti na optimalnih 3-4 m udaljenosti od zida.

Nekad želimo gledati u sobi, nekad u boravku, kuhinji itd. Osim toga, često se selimo i možda u novom stanu neće ni biti dovoljno prostora.

Sve to zvuči kao nešto što bi nas "natjeralo" da kupimo projektor široke leće i što bi umirilo naše strahove. Projektor svakako ne planiramo fiksirati.

Recite nam sad - jesmo li samo blesavi ili ima smisla kupiti skuplji projektor?

Hvala puno!
dzaltex je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 10:26   #337
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ako često mjenjate poziciju projektora, baci oko na LG-PF1000U

Ja sam dosta slično razmišljao kao i ti pred godinu dana, i ovo mi je bio prvi izbor.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 09:44   #338
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Već duže vremena razmišljam o nabavci projektora i sad sam lagano krenuo u realizaciju. Pročitao sam ovu temu i googlam već par dana, ali ipak nisam došao do toga što i gdje kupiti, pa molim pomoć iskusnijih po tom pitanju.

U kratkim crtama:
Namjena: gledali bi se većinom filmovi u 1080p u večernjim satima (90%), ponekad pokoja utakmica i PS4 igre (10%).
Prostor je veći (sve zajedno je nekih 40 m2, ali to nema toliko veze radi slike, više zbog zvuka), a zid na koji bih stavljao platno je širok 2,5 m, a visok 2,70 m.
Udaljenost gledanja bi bila 3,60 m od zida (platna), s time da bih mogao pomaknuti fotelje metar naprijed ili nazad, ali ta dužina bi bila optimalna da ne pomičem fotelje. Prostor gdje bi išla projekcija mogu zamračiti skoro pa potpuno.

Projektor bih montirao na strop, i udaljenost od platna je nebitna, mogao bih ga montirati na duljinu od 3,60 m ili na 20 cm od platna, svejedno mi je.
Na njega bih spojio 7.1 sustav i receiver, a u receiver media player, PS4 i možda DVBT prijemnik.

Short throw projektori - DA ili NE? To bi mi bila bolja opcija zbog nerastezanja kablova po stropu, ali zanima me daju li takvi projektori lošiju sliku od onih stropnih i kakvi su po pitanju cijene?

Budžet: do 5.000 kn za projektor, a može i nešto jeftinije od tog iznosa. Išao bih i nešto skuplje (+cca 1000 kn, ako me uvjerite da vrijedi tih novaca u odnosu na ovaj do 5000 kn). Nekako sam pregledom testova u ovih par dana došao do toga da bi Optoma HD142x bila najbolja kupovina za moje potrebe, uzevši u obzir cijenu i kvalitetu prikaza slike, te reviewove, ali sad gledam i to je već discontinued model i nema ga baš više. Na Optominoj stranici piše da su izašli novi modeli pretpostavljam tog ranga (143x i 144x), ali ne nalazim recenzije i nisam našao da ih ima za kupiti u Hr. Ovi svi što su se preporučali par stranica iza su ili discontinued, jer ne nalazim ih po HR webshopovima. Ako netko ima direktan link, bio bih zahvalan.

Što se tiče platna, pitam se da li mi ono uopće treba, s obzirom da taj zid namjeravam kompletno prebojati u bijelu boju. Da li će imati značajan utjecaj na performanse slika projicirana na goli bijeli zid ili platnom dobivam puno bolje performanse?
Gledao sam malo i platna i definitivno bih, ako bih ga uopće kasnije stavljao, išao u samogradnju i mislim da mi ne bi bio problem. Pitanje je samo koje platno naručiti i koju crnu traku? Po ebayu vidim hrpu kineskih, a po stranim forumima i Youtubeu je popularno Carl's screen material i Carl's Black felt traka. Ima li nešto bolje, jeftinije ili netko zna gdje je to moguće uzeti unutar EU? Htio bih izbjeći narudžbu iz USA, ako je ikako moguće. Skupa poštarina, carina i troškovi špeditera su mi pain in the ass.

Također molim preporuku i adekvatnog nosača za projektor koji se preporuča, montirao bih ga na strop od knauf ploča.

Evo tu sam sad nadrobio svašta, ali vjerujem da će biti onih koji su prošli tu kalvariju i izašli pametniji, stoga molim savjete.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 10:40   #339
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mislim da imaš dovoljno daljine da ti netreba short throw.

Ja sam bio u istoj dilemi pa sam na kraju uzeo Benq W1110, iako kako sam napisao niže, gledao sam još Optoma HD26/28 Epson LCD EH-TW5350/2040.


Nažalost, u zadnjih par mjeseci sam jako malo palio projektor, stoji u kutiji. Nikako da mu se zvjezde poravnaju. Još sam uzeo i telku prije mjesec dana i sad vjerojatno još manje budem koristio. Nedostatak adekvatnog prostora i moš se slikat.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 10:54   #340
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
@izekos projektor u dnevnom boravku, na bijeli zid/platno, sa malo lumena, teško da ćeš bit zadovoljan...
Rastegni taj budžet još malo, uzmi ALR (ambient light rejecting) platno i Epson TW6700. Kad već slažeš taj 7.1 (pretpostavljam atmos) sustav, napravi to kak treba!
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 12:32   #341
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mislim da imaš dovoljno daljine da ti netreba short throw.

Ja sam bio u istoj dilemi pa sam na kraju uzeo Benq W1110, iako kako sam napisao niže, gledao sam još Optoma HD26/28 Epson LCD EH-TW5350/2040.


Nažalost, u zadnjih par mjeseci sam jako malo palio projektor, stoji u kutiji. Nikako da mu se zvjezde poravnaju. Još sam uzeo i telku prije mjesec dana i sad vjerojatno još manje budem koristio. Nedostatak adekvatnog prostora i moš se slikat.
Ne treba mi short throw radi daljine, nego sam o tome razmišljao zbog kablova po cijelom stropu, tj kanalica.
Tražim projektor do 5.000, eventualno 6.000, a ne projektor od 10.000 kn.

Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
@izekos projektor u dnevnom boravku, na bijeli zid/platno, sa malo lumena, teško da ćeš bit zadovoljan...
Rastegni taj budžet još malo, uzmi ALR (ambient light rejecting) platno i Epson TW6700. Kad već slažeš taj 7.1 (pretpostavljam atmos) sustav, napravi to kak treba!
Da malo pojasnim, to u principu nije dnevni boravak, već ajmo ga nazvati "lounge", koji je ustvari dodatni prostor sa stolom za goste. Tu je dosta prostora i imam taj zid gdje bih stavio 2 fotelje da se mogu tu i tam izguštati za koji film sa adektavnim zvukom, te kad je Liga prv