Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2011., 12:51   #781
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Pak dobro veli Joco
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 13:35   #782
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ekipa,ima jedno pitanje za vas,ali molio bi bez osudivanja i pametovanja.
Clan obitelji ce mi ostaviti motor na par mjeseci,tj.kod nas,uglavnom radio se o Kawasaki Ninju ZX6R koji ja ne smijem voziti do 24 godine,ili ti 20 godine uz A2 kategoriju.
Imam B kategoriju,znaci imam vozacku,A2 cu tek na proljece sljedece godine ici,sad da me zaustavi policija i sve to,nikada nisam bio kaznjavan niti zaustavljan,sto je najgore sto se moze dogoditi,to jest scenarij u slucaju da me zaustave i kazne?
2000KN kazna zbog neposjedovanja odgovarajuce kategorije ili?
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 14:11   #783
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Novcani iznos svakako , ali i zabrana polaganja mislim 2 god no nemoj me drzat za rijec, tako sam nesta cuo
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 14:37   #784
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ono znam da je glupo i nepromisljeno.
Jeli bi se na sudu mogao izvuci posto sam ucenik,bez primanja...
Da preformuliram,da se motor prepise na mene,i sada scenarij zaustave me,kazna blabla,jeli se oni mogu roditeljima "prikaciti" na place,posto su oni moj skrbnici jos iako sam punoljetan...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: blava. 22.08.2011. u 17:44.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 15:02   #785
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Doci ce ti doma jer ce vidjeti koji je motor u pitanju...a onda sve ovisi kako cete ti i starci ispeljati spiku...u svakom slucaju bolje pazi kako vozis da se ne polomis jer taj strojcek idje
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 17:49   #786
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Parkira sam 15.08. u Omišu oko 19:30 i nakon sat vrimena dočekala me "Dnevna parking karta" ilitiga realno nazvano - KAZNA na iznos od 100 kuna.

Nisam očekiva da se parking naplaćuje pošto je ulica zabačena, a najbliži parking automat je u ulici pokraj, udaljen barem 100-150 metara.

Na papiru piše da je rok za reklamacije do 24.08., pa ako neko ima iskustva nek napiše kako se izvuć, pošto znam da je u zadnje vrime bilo dosta govora o tim dnevnim kartama (ponajviše Zagrebparkinga) i njihovoj protuzakonitosti.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 18:34   #787
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Parking je oznacen?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 18:42   #788
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Da.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 18:50   #789
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Mislim da se možeš slikat, plati i plači. Mislim da im je od ove god. 100 čuna, prije je bila manje. Sva ta mala mjesta tuku harač s parkingom jer i nemaš gdje parkirat a da nisi negdje gdje se naplačuje. Da vidiš kolike su cijene (normalne a ne kazne) u Baškoj, Makarskoj . . .
Također budi sretan da nije u igri bio pauk, imaju jednog u najmu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 22:03   #790
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Ico2005 Pregled postova
Prekršajni nalog ide samo od 0.5 do 1.0, tu je kazna 1000 kn. Za ovo ćeš dobit na kućnu adresu Optužni prijedlog od njihove referade sa skraćeni postupak. Onda se žališ. Sve ti zavisi od suca. Ako se smiluje možeš i dobro proći. Sud ti može umanjiti kaznu i do 2/3 od minimalne propisane.
Evo pročito sam par prvih i zadnjih stranica teme i ovaj quote gore, jutros sam napuhao 1.0 (0.9 nakon oduzimanja tolerancije za grešku aparata) i oduzeta vozačka na 3 dana, dobio dva papira jedan za podići vozačku drugi je zapisnik. Sad po gore rečenom mene sljedi kazna od 1000kn i dali kakvi bodovi ili oduzimanje? Mladi sam vozač dali su drugčiji uvijeti za mene? Na ovom zapisniku nepiše ništa za kaznu iznos itd. dali se žalim na to odma ili čekam pismo kući pa se na to žalim?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 22:08   #791
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Evo pročito sam par prvih i zadnjih stranica teme i ovaj quote gore, jutros sam napuhao 1.0 (0.9 nakon oduzimanja tolerancije za grešku aparata) i oduzeta vozačka na 3 dana, dobio dva papira jedan za podići vozačku drugi je zapisnik. Sad po gore rečenom mene sljedi kazna od 1000kn i dali kakvi bodovi ili oduzimanje? Mladi sam vozač dali su drugčiji uvijeti za mene? Na ovom zapisniku nepiše ništa za kaznu iznos itd. dali se žalim na to odma ili čekam pismo kući pa se na to žalim?
Prošle godine isto tako. 1.08 promila, dobio sam 1000kn kazne i 80kn nekih troškova (još su me testirali na droge s onom nekom lizalicom koja se stavi ispod jezika, hvala bogu pa nisam u tom điru od srednje škole). Dobio sam zapisnik na licu mjesta, i uplatnice. Sutradan otišao platiti. Vozačka na 3 dana oduzeta. Za bodove nemam pojma, nisu mi ništa rekli. Nisam se htio žaliti na kaznu. Lega mi je u Osijeku prešao preko crvenog na pješačkom, i dobio 300kn kazne. Žalio se sutkinji koja ga je isprdala i na kraju je dobio 500kn kazne
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 22:16   #792
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@ John pa to je problem što ja nisam dobio uplatnicu, da jesam platio bi sam da pošta nedolazi kući... ovak nešt mora doći a poštara nevrjedi čekat je stara podiže poštu za posao i odma nama uzme našu kućnu tak da njoj moram reći. Oduzmanje vozačke ako bude ja bi preživio, sam je opet veći problem starci tj stari, frend je imo prekršaj za brzinu oduzimanje na 6 mjeseci prije 2 godine i još ga stari muči svak put kad mu auto treba čest ni nedobije auto!
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 00:02   #793
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Vidim da pojedinci pišu sve i svašta, a neki i teške gluposti pa nebi bilo zgorega da si proočitaju Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Zakon o prijevozu opasnih tvari Vam netreba, ali Vam treba Prekršajni zakon, Zakon o policijskim poslovima i ovlastima, Zakon o policiji Vam netreba, ali si pročitajte Zakon o obveznim osiguranjima u prometu i Kazneni zakon RH i Zakon o kaznenom postupku. Nije na odmet da si neki mlađi pojedinci pročitaju i Zakon o sudovima za mladež.

Svi ovi boldani zakoni se međusobno vežu u prometnim prekršajima i kaznenim djelima u prometu.

Neznam više tko je napisao da je zaustavljen, da nije bio vezan, prejak auto i neznam ti šta.
Policajac ga je pitao da li ima novaca za platit i rekao je da nema, i tu je stvar riješena. Kao da si došao u dućan, htio kupiti tenisice, nemaš para i veliš trgovcu daj mi to napiši na papir, pa znaš kakve tenisice hočeš, isto tako znaš koji si prekršaj napravio.
Ako ti nije jasno uzmeš narodne novine i pročitaš zakon, ako ti se ne čita ili neznam šta uzmeš odvjetnika.
Uglavnom da ne filizofiram. Dobiješ riješenje sa uplatnicama doma na koje imaš pravo žalbe i ideš na redovni sudski postupak gdje te sudac može osloboditi, ali i povisiti kaznu. Zastara se više nemože izvući. Nekad bilo, isto kao i neplačanje kazne. Ako se ne plati šalje se na poreznu upravu i kad se treba dobiti povrat poreza dobije se ćuna.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 00:11   #794
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Danas sam izvadio vozacku u mupu ali mi nije dala ova na salteru da je potpisem. Dal se kaznjava ako vozacka nije potpisana? (ispod slike potpis vozaca)
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2011., 00:33   #795
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Vidim da pojedinci pišu sve i svašta, a neki i teške gluposti pa nebi bilo zgorega da si proočitaju Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Zakon o prijevozu opasnih tvari Vam netreba, ali Vam treba Prekršajni zakon, Zakon o policijskim poslovima i ovlastima, Zakon o policiji Vam netreba, ali si pročitajte Zakon o obveznim osiguranjima u prometu i Kazneni zakon RH i Zakon o kaznenom postupku. Nije na odmet da si neki mlađi pojedinci pročitaju i Zakon o sudovima za mladež.

Svi ovi boldani zakoni se međusobno vežu u prometnim prekršajima i kaznenim djelima u prometu.

Neznam više tko je napisao da je zaustavljen, da nije bio vezan, prejak auto i neznam ti šta.
Policajac ga je pitao da li ima novaca za platit i rekao je da nema, i tu je stvar riješena. Kao da si došao u dućan, htio kupiti tenisice, nemaš para i veliš trgovcu daj mi to napiši na papir, pa znaš kakve tenisice hočeš, isto tako znaš koji si prekršaj napravio.
Ako ti nije jasno uzmeš narodne novine i pročitaš zakon, ako ti se ne čita ili neznam šta uzmeš odvjetnika.
Uglavnom da ne filizofiram. Dobiješ riješenje sa uplatnicama doma na koje imaš pravo žalbe i ideš na redovni sudski postupak gdje te sudac može osloboditi, ali i povisiti kaznu. Zastara se više nemože izvući. Nekad bilo, isto kao i neplačanje kazne. Ako se ne plati šalje se na poreznu upravu i kad se treba dobiti povrat poreza dobije se ćuna.
Ja znam valjda xy studenta koji kupe uredno 5 i vise kazni godisnje i ni jednom nisu naplatili. Ovaj cak jedan radi preko SCa i uredno dize preko 50 000 godisnje i cak dobi uredno povrat poreza. Mislim ne pricam gluposti, bas ono provjereno znam. Hipotetski recimo da ce netko od njih jos tih manje od 4 godine imati status studenta i nece raditi za stalno - zakon na zalost ili srecu kako ko gleda na to nije reguliran. Moze ga se strpat u zatvor - ali nije da bas znam slucajeva zbog 20 prek ogranicenja da je zavrstio u buksi. Ne vjerujem da zakonodavcu to do sada nije palo na pamet? Di je caka?
Fleks je offline   Reply With Quote