Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.01.2011., 12:41   #1801
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Ovako imam kingston microsd karticu od 8GB, kupio sam ju za wildfire, radila mi je bez ikakvih problema u njemu. Zatim sam htio napravit update telefona, koji nikako nije uspio, uvijek kao da je bio neki problem sa karticom ? (pretpostavljam, jer prilikom update-a je izbacivao crveni upitnik i znak kartice), vratio sam u mobitel njegovu karticu i update je radio super. E sad taj wildfire sam prodao i uzeo drugi wildfire, i sad kad ubacim tu karticu od 8GB on ju uopće ne prepozna, kao da je nema?? Na računalu mi kartica radi sasvim ok, mogu i kopirati datoteke na nju i sve, i očitava ju... u čemu bi tu mogao biti problem?? Samo za napomenu, ako išta znači, ova kartica iz mobitela je tipa FAT, a ova moja od 8gb je FAT32...
Goranbm je offline  
Staro 11.01.2011., 12:43   #1802
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
pa formatiraj ju u fat i nebi trebalo bit problema
Cuky je offline  
Staro 11.01.2011., 13:00   #1803
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Al problem je sto mi na racunalu ne dopusta FAT, samo FAT32 i exFAT (za exFAT pise windows was unable to perform action) ....
Goranbm je offline  
Staro 11.01.2011., 13:02   #1804
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
probaj sa ovim programom
Cuky je offline  
Staro 11.01.2011., 14:02   #1805
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
@trouble: My apologize

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Koja je razlika? Ja sam koristio valjda 4-5 mjeseci HTC-ovu na Desireu i sada koristim ovaj "mod" na mom ROM-u pa mi je isti drek.
Kako je isti drek? Jesi pogledao settingse od mod verzije? Kažem, estetski je ista kao stock, ali može se puno više kustomizirati nego bilo koja druga tipkovnica dostupna na marketu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 11.01.2011., 14:05   #1806
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
probaj sa ovim programom
Hvala ti, uspio sam sa tim programom
Goranbm je offline  
Staro 11.01.2011., 14:07   #1807
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
eto, super.
Cuky je offline  
Staro 11.01.2011., 16:44   #1808
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Možeš to malo više objasnit, thx
Imam instaliranu App2SD i prebacit se mogu aplikacije koje imaju tu mogućnost, ali kako napravit to što ti kažeš? Možeš dat neki link..
naravno, najlakše je objasniti

koliko sam skužio ne prebacuje se cijeli program, nego dio datoteka koji ne moraju biti u memoriji telefona. odmah prilikom prebacivanja se vidi koliko se mjesta oslobodilo u telefonu.

znači desire: settings-applications-manage aplications-odabereš aplikaciju

tu dobiješ application info, sa osvijetljenim "tipkama" koje imaš mogućnost odabrati (force stop, uninstall, clear data, ...). tu se vidi i koliko program zauzima memorije u telefonu, a koliko na SD kartici.
četvrta opcija je "move to SD card", koja nije moguća za sve programe. ta opcija se nakon prebacivanja aplikacije mijenja u "move to phone", koja je sama po sebi jasna.


nadam se da sam pomogao.
mymoon je offline  
Staro 11.01.2011., 18:46   #1809
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
app2sd automatski instalira programe na SD karticu
iako pise u settingsima da je aplikacija u memoriji telefona, ona je u biti na SD Kartici

bar tako pise na xda forumu.
Ordem je offline  
Staro 11.01.2011., 19:44   #1810
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
app2sd automatski instalira programe na SD karticu
iako pise u settingsima da je aplikacija u memoriji telefona, ona je u biti na SD Kartici

bar tako pise na xda forumu.
To je app2ext (ljudi ga svakako zovu), jedan mod koji kompletnu aplikaciju sprema na ext particiju. Uglavnom, da bi to imao moraš rootat mob i flešati rom koji podržava taj feature.

App2sd radi kako je mymoon napisao - to je tzv Froyo app2sd, potpuno "legalna" stvar.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 11.01.2011., 20:39   #1811
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Oj ljudovi.

Jel netko uspio natjerati HTC Desire da pokrene Ubuntu preko chroota.

Ja sve napravim,
updateam sve kad se installa, dodam kaj fali

ali kad god pokrenem boje su mi spigane (boota mi u nekakvih 64 boje ili tak neš). Takodjer mogu samo staviti 800x480 rezoluciju, a ja bi barem 1024x800 ili 1280x768 pa da mogu scrollat lijepo od dijela do dijela ekrana u miru božjem.

Kakva su vaša iskustva.

-----


Drugo pitanja Jel netko uspio pokrenuti Fallout 2 (ovo je manje vjerojatno). Ja nekak pokrenem Windows 95 ili 98m ali nikak da pokrenem igru, odnosno nikak da pristupim iz virtualne SD kartici na kojoj mi je Fallout.
 
Staro 11.01.2011., 22:21   #1812
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
naravno, najlakše je objasniti

koliko sam skužio ne prebacuje se cijeli program, nego dio datoteka koji ne moraju biti u memoriji telefona. odmah prilikom prebacivanja se vidi koliko se mjesta oslobodilo u telefonu.

znači desire: settings-applications-manage aplications-odabereš aplikaciju

tu dobiješ application info, sa osvijetljenim "tipkama" koje imaš mogućnost odabrati (force stop, uninstall, clear data, ...). tu se vidi i koliko program zauzima memorije u telefonu, a koliko na SD kartici.
četvrta opcija je "move to SD card", koja nije moguća za sve programe. ta opcija se nakon prebacivanja aplikacije mijenja u "move to phone", koja je sama po sebi jasna.


nadam se da sam pomogao.
Nadam se da jesi..
Večeras probam i ako što uspijem javim dojmove.. Svaki MB mi je bitan..

EDIT:Sve je već bilo prebačeno na SD što se moglo prebacit.. Jer otkad je Froyo izasao stavio sam App2sd, i aplikacija te sama obavijesti dal nova instalirana aplikacija ima mogućnost prebacivanja na SD.
Al nema veze..živio
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 12.01.2011. u 00:23.
Omerta je offline  
Staro 12.01.2011., 09:07   #1813
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
evo skužio sam da mi GPS ne hvata signal na Desireu, jel tko ima jos takav problem jer vidim da ima takvih slucajeva po svijetu istih.
knocker je offline  
Staro 12.01.2011., 11:47   #1814
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nope. Meni vani pod nebom hvata za par sekundi (A-GPS). Čak ga dobro lovi s obzirom na "prepreke".

Koji kažu da je razlog na vanjskim forumima?
 
Staro 12.01.2011., 13:03   #1815
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
evo skužio sam da mi GPS ne hvata signal na Desireu, jel tko ima jos takav problem jer vidim da ima takvih slucajeva po svijetu istih.
Skini GPS Status, isključi wifi, uključi i dozvoli mobu da koristi podatkovni net.
Izađi na prozor, ako već ne možeš na ledinu.
Upali aplikaciju, menu - tools - manage A-GPS state - reset.
Ponovi isti korak i umjesto reset klikni download. Program će ti skinuti nekih 5-10 kB podataka s neta.
Pričekaj... U roku 30ak sec bi trebao očitati dosta satelita (7-8) i uspostaviti fix sa nekima ili svima njima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 12.01.2011., 16:20   #1816
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Tko traži odličan home replacement neka obavezno pogleda Go Launcher (besplatan na marketu).

J