Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2007., 14:13   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Artefakti na 8800, WTF

Imam gadan problem. Grafička je Asus EN8800GTS. Sve na defaultu na grafičkoj od prvog dana (513/1584), ostatak kompa isto. Jučer krenuo igrat Crysis na XP-u nekih sat i pol i počelo mi bacat sitne artefakte. Pogledao po netu malo, vidim piše da je to normalno kod Crysisa, tu se traži max od hardvera etc.. Rekoh OK. Inače imam dual boot Vistu x64 i XP Pro. Danas bootam Vistu, pokrenem si nekakav film. Krene mi opet bacat artefakte, baca sitne zelene točkice i tu i tamo cijelu horizontalnu crtu. Pokrenem COD4 u Visti ( do jučer je radio najnormalnije, danas baca artefakte. Maknem Asusove drivere, stavim najnovije nVidijine i ista stvar. Jel moguće da je memorije otišla iako stvarno nisam ništa radio s podizanjem taktova, a temperature su bile u granicama normale. U idleu su mi po Everestu temperature GPU: 49, GPU dioda: 60 u idleu, a najviše se popne tokom Crysisa GPU: 69. Imam everest prikazan cijelo vrijeme na G15 ekranu pa pratim. Inače je grafička stara možda mjesec dana i kupljena je u Diskontu24. Kakva su iskustva s garancijama kod njih i koliko su brzi?
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 14:16   #2
JIM22
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Slo
Postovi: 196
Grafična is ready for RMA.
JIM22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2007., 14:20   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
A neki konkretan odgovor u vezi Diskonta24. Treba mi komp za faks i poludit ću ako će trebat 40 dana + zivkanje non stop da mi se to riješi.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 14:50   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nakon Crysis-a ti gpu dioda sigurno nije na 69c.

Cuj, reklamacija zakonski se rjesava u 45 dana. Mislim da ti nitko nemoze reci koliko ce trajati, a posve sam siguran da ce u tvojem slucaju dosta dugo, gledajuci na stanje i dobavljivost tih grafa na trzistu. Jbga, nemas srece.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 15:02   #5
JIM22
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Slo
Postovi: 196
Možeš se dogovorit da ti isporbajo prije grafičku i da ti srede reklamaciju za par dana. Najbolje bi bilo da ti jo odmah staviju u kompjuter i da vide da nije ok i odmah zamjene
JIM22 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 17:42   #6
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Da se nadovežem na artefakte, na kartici iz potpisa pojavljuju se isti u Crysis-u kad kloknem jezgru preko 550. Fora je što temp. ne prelazi 55 u loadu...znaci vruca nije (gore je "zeroterm" hladnjak). Pitanje: može li preslab napon za određeni takt jezgre biti uzrok artefaktima?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 17:52   #7
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@1v@n.. pa posudi neku graficku od nekud, makar pci neku staru pa to koristi dok je ova na reklamaciji, za fax ce posluzit. a diskont je brz kolko su brzi njihovi dobavljaci, sad je pitanje tko im je isporucio karticu. To mozes saznat tak da pogledas na garancijskom listu i onda drito tamo mozes odnjet karticu. Sretno.

p.s. isprobaj graficku prvo u nekom drugom kompu, za svaki slucaj!
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 18:09   #8
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Evo imaš ovdje, tip nudi stare PCI grafe jeftino:

"

nemojte me pitati kolko rama ima i ostale gluposti jer za 10 kn necu
uopce paliti komp a kamoli sto drugo.(uostalom mislim da nije bitno da
li kartica ima 3 ili 4 mb rama jer je jedno i drugo smijeh)
mozete doci do mene i isprobati kartice prije kupnje .

0919498720

kartice su vecinom s3"
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 23:23   #9
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
@ nino: nije GPU dioda na 69 nego samo GPU, GPU dioda pretpostavljam da dolazi negdje do 75-80 stupnjeva.

@ JIM22: u Diskontu 24 nemaju vjerojatno gdje probat jer su oni samo preprodavači. Kad dobiju narudžbu, zalete se u veleprodaju i sljedeći dan podigneš.

@ antrax: Dobavljač je MSan, nemam iskustva s njima, ali ono što čujem je u većini slučajeva negativno.

@ tomasini: hvala, ali ne treba mi PCI, imam jednu, Cirrus Logic, hehe. Staro ko biblija, ali radi.

Na kraju ipak žalim što sam uzeo nVidiju. Inače sam pobornik ATI + Intel, ali kad nije bilo poštenog ATI proizvoda u to vrijeme, a meni se žurilo, nVidia je bila jedini izbor. Sam sam si kriv. Možda su od drugih "proizvođača" 8800 kartice OK, ali izbjegavajte Asus pod svaku cijenu. Bundle je super, ali uz nju dobivate na prvi pogled jako koristan softver, KOJI NE RADI. GamerOSD i SmartDoctor ( koji ne radi bez GamerOSD-a ). Nakon instalacije GamerOSD-a na XP-u, redoviti su BSOD-i nakon reboota. Dakle, neupotrebljivo. Na Visti suprotna situacija. Za Vistu 64 postoji GamerOSD, ali ne i SmartDoctor. Ja nakon ovog svega znam samo da Asusov proizvod u moj komp više ne ide. O njihovoj korisničkoj podršci da ne pričam. Nakon što sam im sve objasnio oko problema koje imam i konfiguraciju doslovno opisao do zadnjeg šarafa, oni meni pošalju poruku "update MBO BIOS" iako sam napomenuo da imam zadnji. Bilo je tu još gluposti, ali neću sad o tome, ionako je post predug, sorry ljudi.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 23:39   #10
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma nisi odabrao pogresan proizvod, samo nisi imao srece... sto se msan garancija tice, moram priznat da ja nisam cuo bas lose nesto o njima, jedino ak ti nece moc nabavit zamjensku karticu ak nesto s ovom nije u redu. Bas zato sam ti preporucio isprobavanje na nekom drugom kompu, da im i to navedes kod reklamacije pa ce i njima lakse bit rjesit.

sto se asusa tice, njih sam otpisao jos za rive tnt2 , al generalno uz univerzalne nvidia drivere su sve bile iste, proizvedene cak na istom mjestu, tak da ne treba tu drame dizat oko proizvodaca, sve je to same sh*t..
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2007., 23:42   #11
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
probaj zamijenit pastu, malo ispolirat bazu pritom....možda pomogne smanjit temperaturu.
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 05.12.2007. u 01:13.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 23:47   #12
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
probaj zamijenit pastu, malo ispolirat bazu pritom....možda pomogne.
Možda pomogne da mu ne priznaju garanciju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 23:55   #13
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
@ antrax: Asus uvijek zakomplicira stvar. Iz jednog razloga se ne bih složio da su sve iste. Asus stavlja na grafičku neko dodatno čudo na grafičku čiji driveri se instaliraju instalacijom GamerOSD-a. U device manageru mi stoji stavka: Asus Other Devices i pod njom: Enhanced Display Driver Helper Service. Dakle, išli su petljat po kartici i sje**** stvar.
@ tomasini: Da je ne bi još i išao otvarat, davno sam se ja naučio da ne diram ono što mora raditi i ako ne radi kako spada da opet ne diram. Davno sam odustao od ganjanja overclocka i grunf workshopa. Jednostavno mi to ne treba.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 23:56   #14
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
ROTFL.bas si me pretekao!jesus,NE to radit prije reklamacije!!!koji savjet tssss.jos ce chovjek popushit 2k kunja
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 00:10   #15
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
E tako i ja ostao bez svoje Asus EN7950gx2 sva sreca dobio u zamjenu 8800GTX moja je preporuka da za ubuduce kada ti se rijesi reklamacija (nadam se pozitivnome slucaju za tebe) skini
Riva Tuner 2.0 ili 2.6
: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163
I ucini slijedece: http://www.guru3d.com/article/article/449/
To sam i ja ucinio te drzim pod budnim okom temperaturu, nikako preko 80c....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 00:54   #16
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
E to ja imam od prvog dana napravljeno i pratim preko g15 i nikad nije prešla 70 stupnjeva, tako da.....shi* happens
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 20:54   #17
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Da napravim mali update. Testirao sam grafičku u 3DMarku06 tako da sam podesio najvišu rezoluciju, 1680x1050, stavio 8 sample AA, anisotropic filtering, shadere 3.0 i force full precision uključio i dobivam 3750 bodova bez ijednog jedinog artefakta. Ne znam koliko je to dobar rezultat s obzirom da sam na Visti64 testirao. U COD-u mi se još uvijek pojavljuju bez obzira na sve. Komentari?
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 01:22   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
cek, ti vijas arifakte golim okom? hehe
uzmi onaj ati tool za to i ako ista ulovi vracaj to nazad. znam da je to sranje, imam ga i sam. moram i ja ovu svoju vratiti, jedan dvi je u banani (los lem ili nesto, zna crvena biti previse izrazena kako mrdas kabel). najgore je sto mi taj drugi uopce ne treba ali moram to rjesiti, nek mi nesto uleti pa ju moram prodati nema sanse da ju takvu nekome svjesno uvalim. a pomisao da tjedan-dva budem na PCI grafickoj mi je odbojna kao i tebi. koji k nisam onu gigabyticu s integrusom na njoj da mi je znat
sto se tice msana s njima imam samo pozitivna iskustva, cak i kada mi je trgovina koja je preprodala nesto od njih pravila probleme, kratila samovoljno garancijski rok i slicno tako da mislim da se toga ne moras bojati. razlog zasto si o njima mogao cuti samo lose je da rijetko tko hvali nekoga danas. samo kuknjavu mozes cuti. imam odlicna iskustva i s hgspotom recimo a znam barem 10 ljudi s foruma koji bi odmah rekli da lazem
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 14:36   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Na kraju ipak nije greška u kartici nego sam nešto uspio sje*** na Visti x64. Sad sam stavio Vistu x86 u dual boot s XP-om i izgleda da je "obična" vista jedini OS na kojem Asusov softver skoro pa normalno radi. Zašto skoro? Zato jer mi je danas nakon podešavanja brzine vrtnje venta ovisno o temperaturi u SmartDoctoru, nakon nekih pola sata rada u windowsima ( instalacija igre ), softver poludio i temperatura grafičke se digla na 95 C za GPU i 105 C za GPU diodu. Bar sam nekom pomogao u spoznaji da i na toj temperaturi 8800 može radit
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 18:52   #20
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
inace asus i korisnicka podrska su dva razlicita svemira tak da me to uopce necudi..

inace greg pa nemoj trzati kabal... nisi na brodu vec u kuci
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na