Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.08.2019., 13:12   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Blokirane strane kladionice?

LINK

Jel se oni ovo zajebavaju ili? Kao da smo Koreja postali....

Konkretno riječ je o betfair.com i bet365.com, ne kužim u čemu je fora pošto oni nemaju veze sa rvackom. Na koji način oni onda "nedozvoljeno obavljaju gospodarske djelatnosti putem interneta."? Ne bi li onda trebali biti blokirani svi web shopovi?

P.S. koristim VPN pa me baš puno ne dira ali svejedno....
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 13:24   #2
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ne plaćaju porez u RH.
webstartm je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2019., 13:33   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
web shop - ove moraju pustiti radi eu regulative o zajedničkom tržištu,
slično je ali nije isto.
Nikky je offline  
Staro 15.08.2019., 14:03   #4
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ne plaćaju porez u RH.
Da, i? Jel strani web shopovi plaćaju porez u RH?

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
Mislim tužno je da država smatra da ima ikakva prava na taj promet. Uostalom, naplate porez kada povlačim novac iz strane kladionice.

Kim Jong-un bi bio ponosan
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:11   #5
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Država ih ne može kontrolirati / stavit šapu na promet i profit pa ih blokiraju,
web shop - ove moraju pustiti radi eu regulative o zajedničkom tržištu,
slično je ali nije isto.



Sve lijepo samo to se da zaobići kome baš treba i na kraju sa time nisu postigli baš ništa, a ovako pomalo počinju vući na Sjevernu Koreju ili Iran i slične režime.


Pitam se tko brani našoj državi da napravi bolju kladionicu i nudi sama usluge na internetu i to državljanima države čiju kladionicu blokiraju na internetu. To se onda zove slobodno tržište i konkurencija, pa onda neka bolji i sposobniji pobjedi.



No mislim da je problem u ovome sposobniji i konkurentniji. Jer pametna država bi već odavno jedan od otoka u RH pretvorila u raj za kockare i time uprihodovala popriličnu lovu. Ja se ne kockam, a jedino što bi volio biti vlasinik kockarnice, to je jedino što me privlači kod kockanja, jer tako kaže matematika odnosno statistika i probabilistika.



No na žalost ova se država i previše kocka s našom sudbinom, tako da bi njima trebalo zatvoriti pristup do davatelja kredita na međunarodnom tržištu i ostalih monetarnih institucija jer nam onda ne bi samo tako uvećavali zaduženje radi ostanka na vlasti ovih dviju garnitura što glume političke protivnike, a rade složno ko da su braća.


I na kraju što državu briga što će netko sa svojim privatnim novcem na koji je uredno platio porez državi. Ako nešto i dobije na ovoj kladionici koju blokiraju, taj će novac na kraju doć u ovu državu i tu se trošit, pa će država ipak dobit neki PDV. Ovako će dobit nula bilo čega.
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 14:14   #6
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Nije stvar samo što kladionice ne plaćaju porez, nego i ti kao igrač ne plaćaš porez na dobitak, a problem je navodno i što se mogu kladiti malodobne osobe jer to sve skupa nema nikakvog nadzora.
Isti zakon već imaš u Italiji, Sloveniji, Danskoj, Belgiji, Mađarskoj i hrpi drugih europskih zemalja.
Nismo mi izmislili toplu vodu nego samo prepisujemo zakone iz drugih zemlja, toliko o tvojoj paraleli s sj. korejom.

Tko se baš želi kladiti na inozemnim servisima taj će svakako naći način.
zalman1 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:19   #7
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pitam se tko brani našoj državi da napravi bolju kladionicu i nudi sama usluge na internetu i to državljanima države čiju kladionicu blokiraju na internetu. To se onda zove slobodno tržište i konkurencija, pa onda neka bolji i sposobniji pobjedi.
Država ne otvara kladionice. tek to onda nije slobodno tržište.
Domaćih kladionica imaš, a država zabranjuje jer strane kladionice ne plaćaju državi sve što plaćaju domaće. Neki izračuni govore o oko milijardu kuna godišnjeg gubitka države, sad je li to par stotina milijuna manje / više nebitno...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:24   #8
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Nije stvar samo što kladionice ne plaćaju porez, nego i ti kao igrač ne plaćaš porez na dobitak,
Kladionice plaćaju porez tamo gdje su registrirane. I porez na dobitak bi se isto trebao platiti tamo gdje sam ga osvojio. Na temelju čega bi to trebao platiti u RH?

To što naše velike vođe nisu sposobni stvoriti uvjete pa privući strane kladionice i ubirati porez od toga je naš problem.

Citiraj:
a problem je navodno i što se mogu kladiti malodobne osobe jer to sve skupa nema nikakvog nadzora.
Pa super, idemo blokirati i xxx stranice? To isto nema nikakvog nadzora



Citiraj:
Nismo mi izmislili toplu vodu nego samo prepisujemo zakone iz drugih zemlja, toliko o tvojoj paraleli s sj. korejom.

Mi nismo sposobni ni prepisati kako spada, a kamoli izmisliti toplu vodu
henri_007 je offline  
Staro 15.08.2019., 14:28   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Kladionice plaćaju porez tamo gdje su registrirane. I porez na dobitak bi se isto trebao platiti tamo gdje sam ga osvojio. Na temelju čega bi to trebao platiti u RH?
I osvojio si ga iz RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:30   #10
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
To što naše velike vođe nisu sposobni stvoriti uvjete pa privući strane kladionice
Kamo sreće da ne privlače takva sranja od firmi ovdje.
Na te kladionice i treba udarati što više restrikcija i poreza, nikakve koristi od njih, samo prave ovisnike i budale od ljudi.
Da je pameti u državi zabranile bi se i domaće kladionice, a ne samo inozemne.
zalman1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2019., 14:35   #11
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Država ne otvara kladionice. tek to onda nije slobodno tržište.
Domaćih kladionica imaš, a država zabranjuje jer strane kladionice ne plaćaju državi sve što plaćaju domaće. Neki izračuni govore o oko milijardu kuna godišnjeg gubitka države, sad je li to par stotina milijuna manje / više nebitno...

A što je Hrvatska lutrija?
sakomako je offline  
Staro 15.08.2019., 14:36   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
A što je Hrvatska lutrija?
Državna firma koja je puno više od kladionice, a u stvari izvrstan izvor prihoda za RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 15.08.2019., 14:38   #13
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split