Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.06.2010., 13:13   #31
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor dapa Pregled postova
Rekoh, logika ti nije jaca strana...
Čuj, nisam ja bacio 900 eura na ejsera.
Gilbert5 je offline  
Staro 01.06.2010., 13:15   #32
dapa
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Čuj, nisam ja bacio 900 eura na ejsera.
Ma to su samo pare...
dapa je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2010., 13:17   #33
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Cool

o' Mochni Sysse,

Zasto klevetom kunes Ej'serov-ove slave dobar glas?

A znadesh li da je Acer karijeru prenosnika,
upravo zapoceo u najvisoj klasi? Natjerao si
me da ti jos jucer skeniram iz prospekta, samo
zaboravih na temu :





Ovaj laptop sam inace gledao i probao u SLO,
na sajmu iste (1991) godine kad je predstavljen.
Skoro da je bio u vlastitoj klasi po kvaliteti izrade

A znas li da je Old Iggy na praksi skidao šefove
slike Samanthe Fox - samo da bi mogao staviti
slike Acerframe-a 3000 na zid?




Industrijski dizajn i kvaliteta deluxe klase.

Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Ma 'ajde... Desi se i ponekom inžinjeru da si zaboravi povući vodič po ploči. Malo si je kasnije to "pobrikal", i sve 5. A ovaj copper spray je za impresioniranje servisera, da razbije monotoniju.
Ima i perfidnijih nacina da se sakrije "lijana" prepravak. Samo vjeruj mi na rijec, vidjao sam i drzao ploce od nekoliko tisuca $ koje su prije prve revizije imale takve ispravke. Pa valjda ti je jasno da nitko nije voljan toliko galantan biti i odma skakati na ispravljenu reviziju. Dok ce ove baciti u reciklazu

Da aljkavo je, pomalo diletantski i ljuti covjeka, ali nema klase koju to nije ponekad zadesilo.

Sad, to sto je Acer sebi "snimio" primarnije trziste za svoje prenosnike te ga hrani "adekvatnom" i po njemu dostatnom kvalitetom... to je opet njega racunica i prica. Ne pratim stvarno specifikacije njegovih poslovnih linija, ali prije 2 godine sam kod prijatelja u servisu gledao neki top poslovni model. 15" widerko + numericka tipkalica (ideal) i ekranom koji mi je ostao u pamcenju kao iznimno dobar za prenosnike. Brz, odlicno sklepan, stvarno bez prituzbe. Cak mu je i tezina imponirala, pa je na kraju godinu dana ostao medju radije vidjenim modelima.

Vecina srednjih avlijaner Acera koje vidjam kod nas, dobro, istina, jesu nejaka cheljad i nisu bas olicenje kvalitete. Htjede ti samo reci da Acer kao Acer itekako moze kad hoce

.8.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 01.06.2010. u 13:28. Razlog: sken link ispravak
Visage je offline  
Staro 01.06.2010., 13:24   #34
dapa
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 42
Kad je moja firma 1988. nabavljala opremu za stampariju, DTP i te cake, uz bezobrazno skupe mekintose upamtih jos dva brenda, acer i everex.

Potonji nestade u bespucima povijestne zbiljnosti... Acer izraste u giganta...

Zadnje izmijenjeno od: dapa. 02.06.2010. u 08:09.
dapa je offline  
Staro 01.06.2010., 14:20   #35
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Vecina srednjih avlijaner Acera koje vidjam kod nas, dobro, istina, jesu nejaka cheljad i nisu bas olicenje kvalitete. Htjede ti samo reci da Acer kao Acer itekako moze kad hoce
može i opel napravit dobar auto... 90ih

sve jasno kako je to nekad bilo i kako se napustio taj obrazac for-life hardvera... hell i trenutni lenovo sa r/t serijama izvana je možda stepenicu bolji od slikanog acera, doduše kostur je ipak malo ozbiljniji, support i sl. da ne spominjem.

acer je best buy za nekog tko se hoće igrat na lapu i cijena mu prati kvalitetu. da uzmeš komponente bilo kojeg "biznis" modela xyz firme i baciš ga u acera, isti bi koštao negdje u duplo jeftinije + par centi za žicu-brikalicu
syss je offline  
Staro 01.06.2010., 14:33   #36
dapa
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 42
Sta ce nekom "biznis" laptop ako uz pomoc istog ne drma lovu?

U cemu se ogleda uzitak neizvjesnosti da li ce integrisana grafa uspjet zavrtit najnoviji trailer sa yt u hd rezoluciji?

Da li je "brand" zaista "brand" i kod nas, ili tu treba ostaviti prostora za malo rezerve...?

Inace, trend potcjenjivanja odredjenih marki generalno, balkanski je specijalitet...
dapa je offline  
Staro 01.06.2010., 14:46   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
A znas li da je Old Iggy na praksi skidao šefove
slike Samanthe Fox - samo da bi mogao staviti
slike Acerframe-a 3000 na zid?
Pa đe mene nađe.

Da, bijah aktivan u tim vremenima, radio s nekim od ovih mašina, ali ako ćemo o prijenosnicima draži su mi bi Texas Instrumentsovi modeli, a i IBM nije bio za bacit'.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 01.06.2010., 15:12   #38
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
I taman kad je Syss po obicaju kavgu zapoceo i mir se medju narodima pocinje siriti - s juga aveti OT bala zavladase

Ne mozes se ne navuci na ovakve teme

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
ali ako ćemo o prijenosnicima draži su mi bi Texas Instrumentsovi modeli, a i IBM nije bio za bacit'.

Ne mogu pronaci pandana onom RS IBM kamermanu. A znam da mi negdje stoji prospekt.... trazim i dalje.

Eh, Texas je bio najteza artiljerija. Sjekira dizajn i pouzdanost bez premca. IBM je ime koje ionako ne spominjemo u tastini jer znamo kojim visinama pripada

Ali kad smo kod Acer framera, jesi li ikad do danas vidio ovaj Apricotov dragulj?




Neki dan sam ga skenirao ljudima i ponovo se zadivio kako izgleda velicanstveno. UK izrada na razini njihove starinske metalurgije. Jos uvijek u mentalitetu prosle dekade : novac nije prepreka
Visage je offline  
Staro 01.06.2010., 15:12   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dapa Pregled postova
Sta ce nekom "biznis" laptop ako uz pomoc istog ne drma lovu?
baš je ovo balkanski specijalitet... uzimat lap zbog kauča, pomodnosti i fejsbuka, te masovnom/nepotrebnom kupovinom davati proizvođačima prostora da van bacaju stvarno sve i svašta.

pričam o strojevima na kojima se svakodnevno radi 8-10h, koje se nanaša naokolo, spaja posvuda i na kraju krajeva donose novac doma.

ne moramo stati na aceru, možemo se dotaknut i msi-ja recimo... to su samo neke od firmi na koje ja, kao pojedinac za poslove koje ja obavljam, ne bi osobno trošio novac.

slike su okačene i prilično jasne, tko ih "razumije" - razumije.
syss je offline  
Staro 01.06.2010., 15:18   #40
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne mogu pronaci pandana onom RS IBM kamermanu. A znam da mi negdje stoji prospekt.... trazim i dalje.
Imam ti ja još par RS-ića tu negdje, ako baš hoćeš.
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Eh, Texas je bio najteza artiljerija. Sjekira dizajn i pouzdanost bez premca. IBM je ime koje ionako ne spominjemo u tastini jer znamo kojim visinama pripada
Nego, tko je ono preuzeo Texas Instrumentsov brand TravelMate?
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ali kad smo kod Acer framera, jesi li ikad do danas vidio ovaj Apricotov dragulj?




Neki dan sam ga skenirao ljudima i ponovo se zadivio kako izgleda velicanstveno. UK izrada na razini njihove starinske metalurgije. Jos uvijek u mentalitetu prosle dekade : novac nije prepreka
Jesam. Što je najgore, bilo je interesantnih modela i drugih proizvođača (Digital, recimo), ali sve je to nestalo, čak ni Acer više nije što je bio nekad, iako OEM-a mnogim drugim proizvođačima...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2010., 15:30   #41
dapa
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 42
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
baš je ovo balkanski specijalitet... uzimat lap zbog kauča, pomodnosti i fejsbuka, te masovnom/nepotrebnom kupovinom davati proizvođačima prostora da van bacaju stvarno sve i svašta.

pričam o strojevima na kojima se svakodnevno radi 8-10h, koje se nanaša naokolo, spaja posvuda i na kraju krajeva donose novac doma.

ne moramo stati na aceru, možemo se dotaknut i msi-ja recimo... to su samo neke od firmi na koje ja, kao pojedinac za poslove koje ja obavljam, ne bi osobno trošio novac.

slike su okačene i prilično jasne, tko ih "razumije" - razumije.
E, prika, pa ne vozi svaki taksista merdzu, ali svi obrnu neku lovu...

Da zatvorim knjigu... Kao sto lenovo zna zasrat, tako isto i acer zna napravit pilu... Makar za kauca, iron men-a u hd-u, i CoD 2 bez stekanja, pila je pila...
dapa je offline  
Staro 01.06.2010., 15:38   #42
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imam ti ja još par RS-ića tu negdje, ako baš hoćeš.

TPSP ljepotane
jos imas u ladici?

Ah, onda ce pasti trampa

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nego, tko je ono preuzeo Texas Instrumentsov brand TravelMate?

Pa (koja simbolika) upravo Stric Acer i to godinu dana nakon sto je model postao slavan reputacijom.