Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2010., 14:30   #1
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Komp se restarta na "shut down" puce :)

Ovako, nedavno sam curi slagao komp od svojih starih komponenti, i sve je ispalo super osim što se , kao u naslovu rečeno komp restarta umjesto da se gasi. Ista stvar se dešava bilo da odem na shut down u windozama, bilo da stisnem gumb za gašenje. Samo restart u krug. Pa ga ona zasad gasi držanjem power switcha, ali to je malo nasilno gašenje i nije osobito dobro za svakodnevnu upotrebu brijem.
Pokušao sam na matičnoj okrenut kontra one prcmuljke za koje čovjeku treba dalekozor da ih može upiknut kako se spada, svi su dobro spojeni, pwr sw, reset sw, hdd led, pwr led etc....nisam uopće ziher zapravo jel problem harverski ili softverski...da nije do samih windowsa možda?
W7 64 bit je gore, Điđabajtova matična tabla ako to može pomoći.
Help?
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 15:06   #2
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
probaj otić u postavke.. i onda tamo nađi pod power postavkama.. nekaj tipa "When I press the power button" i stavi Hibernaciju. ali to na kraju.. probaj tamo staviti par stvari..
stavi da ne radi niš pa probaj.. pa onda probaj da staviti. da ga samo ugasi.. to je eto jedna stvar..
neznam kako je to proije bilo ali probaj još otić u bios i tamo isključiti opciju da se nekon "power loss" da se sam upali...

Možda je do gumba.. e pa onda probaj ovo di je power sw,, ispuknuti, i reset sw stabiti na njegvo mjesto na matičnoj i probaj onda na malom gumbu dali radi normalno ili se i dalje restarta u nedogled. , u nedogled ili se samo jednom restarta kada u winsima odeš na turn off ili kak več???

Igraj se malo.. i bude nekaj.!
asdf123 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2010., 21:42   #3
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Koja grafulja?
Sa ATI-jem ispod 9550 ima identican problem.
LP
Arhangel je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2010., 08:45   #4
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Nije, grafa je GTX260...probao ono sa postavkama za shut down gumb u windowsima, nije pomoglo.
Jedino da probam prepiknut, reset sw u power i obrnuto....niš drugo mi ne pada napamet atm.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2010., 09:07   #5
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ako ga uspijevaš ugasiti držanjem power sw., onda sigurno nećeš profitirati zamjenom konektora.
Mislim da je problem 99% softverske prirode, lako moguće da je zaheb negdje u BIOS-u.
Ja bih prvo od BIOS-a i krenuo ("fail-safe" postavke, pa dalje korak po korak).
I još jednom provjeri konektore napajanja,jel' sve sjelo na svoje mjesto na ploči itd.
Sretno!
  Reply With Quote
Staro 24.05.2010., 09:30   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Da je problem softverske prirode, najlakše ćeš utvrditi ako staviš neki live Linux cd i probaš ugasiti/resetirati komp u njemu. Ako radi, definitivno je do winsa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2010., 09:04   #7
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
Hmm pa pogledaj ovo kako gore kazu u win power management postavkama, ali ja bih jos prije u biosu nasao, isto imas bas stavljeno sta se desava na tipku za switch off... koja valjda prelazi preko win postavki, pogledaj si i to
spik3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na