Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2007., 01:33   #31
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Može isključivo uz paketno zapisivanje - dakle ili DVD-RAM ili DVDRW uz program za paketno zapisivanje (npr. InCD). Puno je bolja (iako sporija) prva opcija.
Neka netko drugi tko bolje zna preporuči konkretan program, jer ne znam čime je najbolje, a ne da mi se sad tražiti (može se i Nerom, ali vjerujem da se može bolje i jednostavnije). S tim da bi trebao tih 18GB rasporediti na jedno 5 DVD-RAM diskova prema nekakvom načelu (na svaki disk jedna ili više mapa), i onda kad radiš backup određenog dijela ubaciš pravi DVD, a u programu namjestiš da snimi samo nove i izmijenjene datoteke. Ajmo netko konkretan program koji je dobar i jednostavan... Sigurno je netko radio day-to-day backup na hard ili medije (svejedno je jer se DVD-RAM ponaša kao hard).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 01:59   #32
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Hm ovo bi bilo dobro.

Ali mislio sam nesto tipa da nafilam tih 4 DVD-ova na DVD-R medije, a onda uzmem samo jedan DVD-RAM i filam ga dok ne napunim a kad ga napunim sprzim konačno na DVD-R i tako dalje.

Mislio sam si spržit kolekciju mjuze i slika, onda kad bi novo dodavao samo bi to przio na taj DVD-RAM, odnosno ostatak koji nisam.

U biti, trebam samo program koji će mi označit nekako ono što nisam prepržio da znam što trebam snimit.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 02:14   #33
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Za ovaj primjer s DVD-RAM-om su dobri SysSync, GoodSync, Total Commander,... Ja koristim SysSync kad radim backup na USB disk. Radi upravo ono sto ti treba - usporedjuje dvije lokacije i snima samo promjene.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 02:38   #34
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za ovaj primjer s DVD-RAM-om su dobri SysSync, GoodSync, Total Commander,... Ja koristim SysSync kad radim backup na USB disk. Radi upravo ono sto ti treba - usporedjuje dvije lokacije i snima samo promjene.

Neko vrijeme sam koristio Syncback za backup na HDD. Budem probo nešt smislit s tim programom, budući da nisam probavo snimat na medije. Jer taj hard malo radi malo ne, moram se osigurat.

Hvala domy_os i igorba .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 12:06   #35
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Možeš naravno imaš gomilu raznog backup softwarea koji ti radi kataloge fajlova i može čak i compare raditi...

Čak i u Windowsima imaš backup i sa Acronis True imageom isto možeš differential backup fajlova napravit, ako imaš Vistu i u njoj je dobar alat...

Imaš na www.majorgeeks.com cjelu rubriku o backup softu pa si potraži tamo nešto što ti paše...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 13:53   #36
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Čak i u Windowsima imaš backup i sa Acronis True imageom isto možeš differential backup fajlova napravit, ako imaš Vistu i u njoj je dobar alat....
Osobno nisam imao dobra iskustva s tim differential backupom. Jednom mi je zeznuo cijeli image i nakon toga koristim samo full backup.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 16:42   #37
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Govoriš o Acronisu pretpostavljam? Hm... Neznam ja koristim Full Backup za sistem ali isprobao sam i differential backup i isto je radilo bez problema, ali sa sistem imageom ne onim data backupom...
Podatke ja backupiram ručno a i ja malo drugačije to organizirano na disku imam, ja sam ti djete malih diskova i nestašice mjesta, sve što skidam npr. kad naskidam kaj oću i to posložim kako treba, skurim na DVDe i obrišem s diska, normalno ako ne koristim to trenutno (npr mp3 da preslušavam ili sl), a ove ostale fajlove tipa driveri progiji i to kaj se s vremenom mjenja (verzije drivera i programa razni patchevi i sl) jednostavno periodički iskipam na DVD+RW i to je to, nema ih više od i DVDa pa niti nije problem, a ako se baš nabere iskipam na jedan DVD+R ovo kaj rjetko koristim tipa patcheva za igre i sl pa se opet raščisti...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na