Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.06.2013., 12:31   #2851
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Došao, as if pojavio se na storeu, već ga okolo ima ekipa i portali. Svakog trena dolazi flashable ROM za nas vlasnike vulgaris HTC Onea (koji je rootan, unlockan bootloader / S-OFFan).
 
Staro 27.06.2013., 15:15   #2852
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
ovaj ONE je posramio cijelu mobilnu industriju sto se tice zvuka! Zvuk je bolji nego sto su svi ovamo opisali.. Jednostavno se mora cuti da bi se znalo..

Nego, kako je moguce prebacivati filmove/kratke spotove na njega? Prebacuje mi movie od 100mb 12dana.. Negdje nesto krivo radim?
__________________
dean225 je offline  
Staro 27.06.2013., 15:25   #2853
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni skopira u nekoliko sekundi gigu? Jedino dulje mu treba kada kopiram folder sa hrpetinom fajlova (recimo Heroes 2 maps folder)

Možda kad te pita dal želiš tretirati neš kao media file treba odabrati ne (ja to uvijek stavim) i nemam nikakav software, nego samo iz windoza prebacujem. Dalje od toga nemam pojma.

Za zvuk se slažem, zvučnici su magnificent i ne moram skidat app da mogu na youtubeu ugasiti ekran jer sa zvučnicima naprijed mi se ne dogodi da moram okrenuti naopačke prema speakeru da se čujem pa slučajno kliknem neš na appu.
 
Staro 27.06.2013., 16:06   #2854
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Haahahaa.. Ma neće.. Isto iz windowsa kopira 100mb par minuta pa prijavi grešku.. Nešto sam pokvario.

EDIT: Ah, rijesio.. Proradio u drugom USBu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 27.06.2013. u 16:27.
dean225 je offline  
Staro 27.06.2013., 17:34   #2855
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Tele2 HTC One - OTKLJUCAN

Iiii. Dao liku sa XDA ssh pristup mom kompu. Moj Tele2 HTC One otkljucan

Biti ce potrebno rootati, S-OFF napraviti (ja sam preko moonshinea za par minuta sredio) i i pricekati na ovom topicu da dodje tutorial. Ne vjerujem da ce trebati puno
http://forum.xda-developers.com/show...0#post43011770
 
Staro 27.06.2013., 17:49   #2856
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
ne znam uopce zasto ga zakljucavaju? Jer ni senzacija, ni evo 3d ni one x mi nisu bili zakljucani?! Cemu ovo? Ali dobre vijesti!
__________________
dean225 je offline  
Staro 27.06.2013., 17:54   #2857
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja se sjećam da je nekada najnovija N70 dolazila otključana. HTC Desire sam imao dosta dugo, a njega sam pritiskom na jednu tipku sa programom otključao. S2 mi radio na T-Mobileu od početak i niti ne znam ak je zaključan tak da ovo mi je prvi pravi susret. Ali nema smisla. U najgorem slučaju, prodaš mob i praktički ga zamijeniš za isti na mreži na koju si pretplaćen. Niš time ne postižu. A zamisli da poslovno provodiš puno vremena u drugoj zemlji pa da ne možeš koristiti karticu lokalnog operatera. Pih.

Ali eto, ja hepi! Konačno si više ne moram jaja zračiti jer tetheram iz donjeg lijevog džepa mob koji mi je u prednjem desnom
 
Staro 27.06.2013., 18:32   #2858
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Je li moguće da mi zvučnici na Onu nisu glasni kao na pocetku?
Možda sam sam paranoičan, ali od kako je mob neznam ni sam kako bio vlažan prije par dana, kao da maramicom vlažnom prođete po njemu, imam osjećaj da su zvučnici tiši, neznam jel do vlage, jer onda bi mi valjda cvrčali no s kvalitetom je sve u redu isto tako me zanima, može li biti do prašine s obzirom da su zvučnici dosta izloženi istoj.

Najvjerojatnije pričam gluposti ali volio bih čuti vaša mišljenja, tj. prijedloge kako da provijerim jel sve u redu.
Princ288 je offline  
Staro 27.06.2013., 20:39   #2859
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Može. Meni su se začepile one rupice na zvučniku HOX-a, jedva sam čuo sugovornika.
Poslao na servis i oni ga vratili, rekli da nije ništa sa zvučnikom, da su samo očistili mrežicu.
Mikeyy je offline  
Staro 27.06.2013., 21:33   #2860
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Aha, znači do vlage nebi trebalo bit :/, i čudno mi da u mjesec i pol tolko prašine xD
Princ288 je offline  
Staro 27.06.2013., 23:17   #2861
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Tele2 HTC One - OTKLJUCAN

Iiii. Dao liku sa XDA ssh pristup mom kompu. Moj Tele2 HTC One otkljucan
Na koju foru? Može na PM
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 27.06.2013., 23:41   #2862
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Tele2 HTC One - OTKLJUCAN

Iiii. Dao liku sa XDA ssh pristup mom kompu. Moj Tele2 HTC One otkljucan

Biti ce potrebno rootati, S-OFF napraviti (ja sam preko moonshinea za par minuta sredio) i i pricekati na ovom topicu da dodje tutorial. Ne vjerujem da ce trebati puno
http://forum.xda-developers.com/show...0#post43011770
Jel takva vrsta otključavanja ruši garanciju?
Brko je offline  
Staro 28.06.2013., 01:10   #2863
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da...
Neo-ST je offline  
Staro 28.06.2013., 04:29   #2864
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne. Jer u trenutku nakon sto otkljucas mozes se vratiti stocku, a otkljucan mob ostaje.
 
Staro 28.06.2013., 07:02   #2865
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dajte se dogovorite
Dakle, ti napraviš SIM unlock, vratiš mobitel na stock ROM, a SIM unlock ostane. I garancija također. Jel telekomi imaju u bazi (po IMEI-ju) koji su im telefoni trebali biti zaključani ili ne?
Brko je offline  
Staro 28.06.2013., 10:32   #2866
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Evo jučer mi đava nije da mira (inače neman tu praksu) otovrio san 2 aparata (koja su na prodaju), HTC One i S4. I sada stargo mačka više ne mogu zavart blink feedom i gestama

Sranje smrdljivo, i jedan i drugi imaju lag (zoom na home screenovima), zoom prilikom izlaska iz nekih aplikacija, S4 san malo opteretio pa se đubre dobro ugrijalo, onaj glupi blink neću ni spominjat, kao ni mali broj ikona u appdraweru, sve u svemu Androidi su samo za prodaju neće više meni u ruke (WP8 i iOS FTW), ali šta mi se svidilo je izrada HO koja je na razini, a fan plastike nisan tako da je i tu S4 podbacio.
Baja 001 je offline  
Staro 28.06.2013., 11:14   #2867
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Sranje smrdljivo, i jedan i drugi imaju lag (zoom na home screenovima), zoom prilikom izlaska iz nekih aplikacija, S4 san malo opteretio pa se đubre dobro ugrijalo, onaj glupi blink neću ni spominjat, kao ni mali broj ikona u appdraweru, sve u svemu Androidi su samo za prodaju neće više meni u ruke (WP8 i iOS FTW), ali šta mi se svidilo je izrada HO koja je na razini, a fan plastike nisan tako da je i tu S4 podbacio.



A šta će švercer drugo radit nego da mu uređaji budu 'samo za prodaju'...

A ovo ostalo boldano uopće nije vrijedno daljnjeg tekstualnog komentara....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 28.06.2013., 11:18   #2868
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
@Duke koliko ja znam oni gledaju jel bootloader re-locked?

@Baja nemam pojma o čemu pričaš, prijatelj i ja imamo One i nema laga, valjda najfluidniji android mobitel trenutno na tržištu.
Neo-ST je offline  
Staro 28.06.2013., 11:23   #2869
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
danij3l je offline  
Staro 28.06.2013., 11:24   #2870
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova


A šta će švercer drugo radit nego da mu uređaji budu 'samo za prodaju'...

A ovo ostalo boldano uopće nije vrijedno daljnjeg tekstualnog komentara....
Odlično uvik konstruktivan ka i u WP8 temi
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
@Baja nemam pojma o čemu pričaš, prijatelj i ja imamo One i nema laga, valjda najfluidniji android mobitel trenutno na tržištu.
Lag, prilikom animacija (znači kad se odzumira da vidiš ekrane), manje se primjeti ali ga IMA, kod S4 je očajno kako animacije zapinju, koliko triba da se otključa i sl. Nema fluidnost primjerice iPhona 5, i 8X koje trenutno koristin. Još nisu bili nabijeni aplikacijama (daily use), pa pretpostavljn da je još i gore (reload appova) i sl gluposti.
Baja 001 je offline  
Staro 28.06.2013., 11:33   #2871
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Odlično uvik konstruktivan ka i u WP8 temi
Jednako konstruktivan kao i tvoja gore napisana glupost.
To što ja pišem ČINJENICE i bugove wp8 os-a koje je potvrdila cijela sila developera i usera po wp forumima cijelog svijeta, očito smeta fanboy armiji hrvatskih wp8 addicta No, istina boli, znam.
Ali eto, isključivo u duhu topica - uspoređuješ app drawer na jednom ANDROIDU, tj htc-u, koji je fyi potpuno customabilan korisniku, sa nepostojećim app drawerom jednog smeća od os-a kao što je wp8, di ne možeš niti isključiti banalnost kao što je automatsko uključivanje prvog slova abecede kao shortcuta kada instaliraš preko čini mi se 40 aplikacija ukupno (ne znam točno, prodao sam wp8 mob, ali tu negdje varira).
Da ne spominjem daljnja ograničenja wp8 u odnosu na android, budući da nije tema, bar ne dok ne izađe najavljeni wp8 htc one.

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Lag, prilikom animacija (znači kad se odzumira da vidiš ekrane), manje se primjeti ali ga IMA, kod S4 je očajno kako animacije zapinju, koliko triba da se otključa i sl. Nema fluidnost primjerice iPhona 5, i 8X koje trenutno koristin. Još nisu bili nabijeni aplikacijama (daily use), pa pretpostavljn da je još i gore (reload appova) i sl gluposti.
Fluidnost na 8x-u, tj na wp8, je JEDINA stvar koja funkcionira kako treba, ali ta kvazi fluidnost na koju se svi kače, je jedino u skrolanju appovima i prebacivanju sa home screena na app list. JEDINO tamo. Sve ostalo = koma (resuming bug, other storage bug, nepostojanje file explorera; osnovna tri nedostatka). Dakle kakav je to superduper fluidan os koji kad prelaziš iz whatsappa u ie, pa se vratiš u whatsapp ima resuming od 10-15 sec?!?!? Fluidan my ass -.-

Dakle, odi lijepo vidi šta ima za šverc na tržnici, i odi čitaj detaljnije wp8 temu, ovdje nema ništa za tebe, samo lagg
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 28.06.2013., 12:12   #2872
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
http://www.htcdev.com/bootloader/

Pa vidi šta kažu za garanciju...
Neo-ST je offline  
Staro 28.06.2013., 12:18   #2873
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Samo otkljucavanje ne ponistava jamstvo. HTC se samo stiti od nestrucnog rukovanja korisnika koji uvijek nadju nacina da sjebu stvar. (Flash krivog radia, hboota i sl. ) nece ti biti odbijeno servisiranje uredjaja ukoliko je problem pokriven jamstvom.
danij3l je offline  
Staro 28.06.2013., 17:17   #2874
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dajte se dogovorite
Dakle, ti napraviš SIM unlock, vratiš mobitel na stock ROM, a SIM unlock ostane. I garancija također. Jel telekomi imaju u bazi (po IMEI-ju) koji su im telefoni trebali biti zaključani ili ne?
Pa vratiš sve na stock kasnije. Lik je u procesu kopanja po mobu izvadio točan unlock kod. Ja sam ga mogao odmah zaključat i vratit na stock i onda iskoristiti unlock kod za otključati.

Ne znam točan postupak za vraćanje svega na stock, pretpostavljam da treba samo okinuti "RUU" sa http://www.htcdev.com/devcenter/ i to je to.

Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Na koju foru? Može na PM
Ne znam ja kako. Znam teoretski da je valjda kopao po tim fajlovima gdje je spremljen kod za otkljucavanje i usporedjivao ih je sa otkljucanim verzijama ili tak nes. Zato sam stavil link na xda gdje bu lik valjda postao prvom prilikom kada isproba na dovoljno uredjaja postupak i/ili napraviti tool da to radi.,
 
Staro 29.06.2013., 16:27   #2875
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako otkljucas bootloader sa HTC dev stranice,gubis jamstvo. Code nema veze s time. AKo je bootloader tvornicki otkljucan, onda nema problema.
spawn je offline  
Staro 29.06.2013., 17:37   #2876
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Gubi se samo na softwarr jamstvo.
A kod nas ni ne gledaju to cak.
Juice je offline  
Staro 29.06.2013., 18:51   #2877
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Kakvo je to jamstvo na softver? :confused:
Neo-ST je offline  
Staro 29.06.2013., 19:03   #2878
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Takvo da ako te zahebava software da ce ti naplatit popravak. Ili ako je neki kvar izazvan zbig software takodjet ce naplatit. Zato i je dvostruko jamstvo
Juice je offline  
Staro 29.06.2013., 21:50   #2879
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
To što ja pišem ČINJENICE i bugove wp8 os-a koje je potvrdila cijela sila developera i usera po wp forumima cijelog svijeta, očito smeta fanboy armiji hrvatskih wp8 addicta No, istina boli, znam.
Koja istina, bug nije isto šta i fluidnost, android može bit (a nije) bez bugova ali nije fluidan.
Citiraj:
Ali eto, isključivo u duhu topica - uspoređuješ app drawer na jednom ANDROIDU, tj htc-u, koji je fyi potpuno customabilan korisniku, sa nepostojećim app drawerom jednog smeća od os-a kao što je wp8, di ne možeš niti isključiti banalnost kao što je automatsko uključivanje prvog slova abecede kao shortcuta kada instaliraš preko čini mi se 40 aplikacija ukupno (ne znam točno, prodao sam wp8 mob, ali tu negdje varira).
Da i asembleru napraviš svoju aplikaciju, nije to poanta i ka uvik vadiš iz konteksta. Mene ne zanima šta se može, nego šta se dobije kad mobitel upalin (a ne da 3 dana po XDA provodin), a to opet nema veze s fluidnošću.
Citiraj:
Da ne spominjem daljnja ograničenja wp8 u odnosu na android, budući da nije tema, bar ne dok ne izađe najavljeni wp8 htc one.
Ima ih iOS ali kakve to veze ima kako se OS ponaša na dotičnom hardwaru???


Citiraj:
Fluidnost na 8x-u, tj na wp8, je JEDINA stvar koja funkcionira kako treba, ali ta kvazi fluidnost na koju se svi kače, je jedino u skrolanju appovima i prebacivanju sa home screena na app list. JEDINO tamo.
Sine ako telefon od 4000 i kusur kuna (za koliko ih švercam), ne radi s 2GB i QC dobro, onda čemu sve???
Citiraj:
Sve ostalo = koma (resuming bug, other storage bug, nepostojanje file explorera; osnovna tri nedostatka). Dakle kakav je to superduper fluidan os koji kad prelaziš iz whatsappa u ie, pa se vratiš u whatsapp ima resuming od 10-15 sec?!?!? Fluidan my ass -.-
Resuming bug malo san ga viđa (možda zbog 1GB RAMa)
Other storage - nisan puno koristio (nisan ga vidio)
File Explorer - svaki dan preklinjem šta neman Total Commander i QuickPath a samo san ponekad koristio ES (pristup LANu)
Whatsapp - prije bi reka da je do deva, ali neću ulazit u interne gluposti samog OSa.
Citiraj:
Dakle, odi lijepo vidi šta ima za šverc na tržnici, i odi čitaj detaljnije wp8 temu, ovdje nema ništa za tebe, samo lagg
Da nije konstruktivno kad napišen (jedan od rijeđih) kojima je mobitel tu proša kroz ruku (isključimo centre), i koji san proba manje više sve u zadnji godinu dana, pa ne znan šta je fluidno (shutter prilikom zumiranja to nije, kao ni 1 sec čekanje na reakciju HOMA (S4))...

Možemo zatvarat oči, ali definitivno nema tu fluidnost gore spomenutih uz znatno jači hardwerski dio
Baja 001 je offline  
Staro 30.06.2013., 09:59   #2880
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Fluidnost WP-a je u tome sto svaku aplikaciju ne otvara trenutno nego sa animacijom pokretanja. U tih par sekundi mozes sakriti sav stutter i lag ovoga svijeta.

Imao sam 8S mjesec dana i tako zatvoren OS jednostavno ne mogu provariti.
__________________
Matta je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na