Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2011., 07:11   #1
Oranje
apsolventus
Moj komp
 
Oranje's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 143
SMD lemljenje potrebno - HP NC6000

radi se o ovom problemu

http://www.laptoppartwholesale.com/E...soldering.html

laptop sam rastavio, matična je vani, znači samo taj jedan chip bi trebalo prelemiti, moja lemilica je malo pregruba za taj posao

znači, traži se elektroničar u zg i okolici koji to može napraviti. brzo i jeftino

ili savjet kako napraviti s običnom lemilicom 30W
__________________
Oranje je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 16:08   #2
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Ja sam finije stvari sa grubljom lemilicom radio tako što bih joj na vrh namotao tanje bakrene žice i onda nju koristio kao vrh. Ali mislim da ti se s ovim ne isplati tako zafrkavati, nađi nekoga tko servisira mobitele, oni obično imaju puhalicu i neka ti samo prođe lemove s time da se otope i opet uhvate, sigurnije je i veća šansa za uspjeh.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.05.2011., 21:51   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Takve čipove ćeš najbrže i naefikasnije prelemit s "običnom" lemilicom(lemilice s 24v trafoom ili 24v lemilice, neznam koliko je pametno to radit s lemilicom koja ima grijač 220v)
Lemi se potezno, dakle staviš flux na čip a na vrh otopiš malo lema i povučeš od prve nožice do zadnje.
Postoji mogučnost ako staviš previše lema da ti se zadnje 2 nožice kratko spoje lemom ali to češ lako riješit s trakom za odlemljivanje, dakle samo nasloniš traku na te 2 nožice i zagriješ s lemilicom na kratko pa će ti traka pokupit višak lema
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 00:49   #4
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Man' se ćorava posla sa lemilicom.
Trebaš biti vrhunski profesionalac da MAX-a rijesis sa "home made" lemilicom (da ne spominjem izuzetno nekvalitetnu izradu tiskane ploce na tom modelu).
1. Odnesi kod nekog tko ima malo bolji i kvalitetniji alat (i mirnu ruku) i to plati
2. Investiraj u opremu (kupi vruci zrak ili IR lemilicu) - cijena Quick 850 (analog) cca=500kn, Weller IR workstation = 1900-10000 EUR.
LP
Arhangel je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 07:05   #5
Oranje
apsolventus
Moj komp
 
Oranje's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 143
zato i pitam za neku preporuku, čovjeka koji će sigurno to napraviti kako treba
vidim na netu da su ljudi često ubili nešto kod popravka ovog modela (jedan genijalac je čak stavio lemilicu na sredinu čipa i čekao da se kontakti preleme i onda se čudio zašto ne radi)
__________________
Oranje je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 15:32   #6
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Ako lijepo zamolis, odraditi ce ti to decki iz servisa "selp" u Sesvetskoj Selnici (nije reklama).
Arhangel je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 17:42   #7
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
U svakom slučaju smd lemljenje nije za početnika, nikako nije moja preporuka ali ako te takve stvari interesiraju...(uči se na škart ploči)
Svaki element koji ima vidljive nožice/kontakte se može prelemit s običnom lemilicom, ako imam samo jedan pr. čip moj brvi izbor je baš obična lemilica iz više razloga, dok ako je više toga ili ako je potrebno skidat čip ili više njih onda koristim puhalicu al uz obavezno predgrijavanje ploče. Svaki od ta dva alata ima svoje prednosti i nedostatke
S Ir lemnom stanicom mi nije još palo na pamet lemit takav čip(vjerovatno ni neće).
Ima dosta videa o tome, evo jedan, princip je isti
http://www.youtube.com/watch?v=Ql6Vkw5wswU
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 11:45   #8
Oranje
apsolventus
Moj komp
 
Oranje's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Marija Bistrica
Postovi: 143
u selp-u bio prošli tjedan, al se nisam usudio pitati jer nisam imao ploču sa sobom, a gazda je po pričama tanak sa živcima
znači, oni to mogu?
ako da, onda nosim sutra
__________________
Oranje je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 13:01   #9
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Gazda nije tanak sa zivcima (covjeka osobno poznajem, suradjujemo vec godinama) ali obzirom kakvi mu sve dijabolici dolaze, sa kakvim fix-idejama, ja bih na njegovom mjestu...da ne pricam.
By the way, posalji mi na PP svoje ime i prezime, da te najavim (bez najave ti to sigurno nece uzeti, servisira samo senzore i board-computere od auta) i da covjek kaze kad te moze primiti (i mozda uraditi za 0 kn, obzirom da si forumas, a forumasi su moji frendovi).
LP iz Zg.
Arhangel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na