Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2010., 00:16   #1
lappptop
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Dell ili HP ili Lenovo

Pozdrav svima!

Namjeravam si uzeti neki od sljedeća 3 laptopa. Rabit ću ga uglavnom za rad, a tu i tamo se može naći koja igrica (starija, tipa COD2 ). Znači, trebam laptop za normalan rad u svim alatima Officea te u još nekim manje zahtjevnim programima, da dobro pokreće win7, baterija da traje što duže, visoku rezoluciju te da je 15.4''. I tako te stvari. Ugl za rad.
Laptopi su sljedeći:
---1: Notebook DELL Studio 1555 15.6" LED Backlight Full HD (1920x1080) TFT, Core 2 Duo Mobile P8700 2.533GHz/1066MHz, GM45, DVD±RW, LAN, Wi-Fi/Bluetooth, ATI Mobility Radeon HD4570 512MB, RAM 4GB DDR3 SDRAM 1333MHz(PC3-10600), HDD 500GB, 6 cells, 8in1, Web Cam, HDMI
---2: LENOVO ThinkPad R500 NP77UCD 15.4"" WSXGA+ non glossy Camera, Intel C2D P8700 2.533GHz/1066MHz,DVD±RW DL, LAN, Wi-Fi/Bluetooth, AMD M82XT(128MB), MEM 2GB DDR3, HDD 320GB, Card reader 7-1, Finger Print
---3:
HP ProBook 6540b WD690EA Intel Core i5 430M, 2,26 GHz, 2048 MB DDR3, 15,6"", 1600x900, SATA 320 GB 7200, ATI Mobility Radeon HD4550 512MB, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet,56k modem,802.11a/b/g/n,Bluetooth, FireWire, USB 2.0 4, 2,64 k

Ima i sličnih modela sa različitim grafičkim pa bi vas molio i da mi to prokomentirate. Ali fokusirajte se na stabilnost i dugotrajnu bateriju. Ne treba imati instaliran operativni sustav. Slobodno preporučite i neki drugi laptop s tim da je cijena do oko 7000 kn. I gledao sam neke s veličinom ekrana od 14''. Jel velika razlika? Hvala vam svima puno! Ajd pozdrav!!
lappptop je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 06:28   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Misliš da li je razlika između 14" i 15.4"?
Pa, je... Veći je puno ovaj potonji, barem za vidit.
A što se tiče lapova, nekako mi ovaj Dell zvuči najžešći, osim ako je kućište od plastelina.
S obzirom da ta ista firma radi i "svemirka", sumnjam da je imalo loš.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2010., 08:12   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Dell ima najveću rezoluciju i najjaču grafu dok HP ima najmoderniji procesor. Prije svega provjeri da li će ti Dellova rezolucija biti prevelika jer na 15,6" ekranu u toj rezoluciji slova su dosta mala.
Što se tiče trajanja baterije, sigurno je da će ti trajati kraće na lapovima koji imaju diskretnu grafu (Dell i HP u tvom slučaju).
Nego jedna druga stvar. Kažeš da će lap služiti za nezahtjevne poslove. Šta će ti, pobogu, te mrcine od procesora i brdo rama? Nađi neki lap sa T4xxx/5xxx i 2Gb rama za takve poslove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 09:37   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dell ima najveću rezoluciju i najjaču grafu dok HP ima najmoderniji procesor. Prije svega provjeri da li će ti Dellova rezolucija biti prevelika jer na 15,6" ekranu u toj rezoluciji slova su dosta mala.
Može se ručno regulirati. Ja sam na "malo" većoj i nema neke frke.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 20:29   #5
lappptop
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dell ima najveću rezoluciju i najjaču grafu dok HP ima najmoderniji procesor. Prije svega provjeri da li će ti Dellova rezolucija biti prevelika jer na 15,6" ekranu u toj rezoluciji slova su dosta mala.
Što se tiče trajanja baterije, sigurno je da će ti trajati kraće na lapovima koji imaju diskretnu grafu (Dell i HP u tvom slučaju).
Nego jedna druga stvar. Kažeš da će lap služiti za nezahtjevne poslove. Šta će ti, pobogu, te mrcine od procesora i brdo rama? Nađi neki lap sa T4xxx/5xxx i 2Gb rama za takve poslove.
Yep, razumijem. Tražio sam takve laptope, ali od jeftinijih laptopa od ovih i ostalih laptopa u tom cjenovnom rangu ne postoji niti jedan laptop s dobrom rezolucijom. Rezolucija mi zadaje najviše problema.
lappptop je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2010., 22:58   #6
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Od ova 3 koja si naveo su svi dobri strojevi, neces fulat ni s jednim.
Ali mislim da se ovdje HP namece kao najbolji izbor, ne samo ovdje nego i inace.
Nema marke koja daje tako dobar omjer kvalitete i cijene, a odlican HP support, jednostavnost upotrebe, zastupljenost na nasem trzistu (lako dobavljivi dijelovi) i sl. samo su neke bitne stvari...

Posto ces laptop najvise koristiti za office rad ja bi tu onda ipak eliminirao Dell zbog glossy ekrana, osobno sam alergican na te zrcalne ekrane, a i mislim da ce ti vise odmoci nego pomoci.

Lenovo je uvijek kvalitetan, najbolja tipkovnica, zavrsna obrada, kuciste itd. ali isto tako i preskup.
Za iste pare ces kod HP-a uvijek dobit mocniji stroj, skoro jednako kvalitetan i izdrzljiv.

Hard i Ram nek ti budu zadnje stavke koje gledas, posto su najlakse nadogradive.
Ovaj HP ima odlican procesor, u tvom slucaju ti je to puno bitnije od graficke, koja je btw sasvim solidna, posto i sam kazes da se ne planiras puno igrat.
Tako da nemoj inzistirat na jakoj grafickoj kad ti ne treba, samo ces dobit vecu buku, zagrijavanje i vecu potrosnju baterije, a ne treba ti.

Sve u svemu ovaj HP je pravi poslovnjak i ako ti nije problem dati 7k kn onda mislim da bi bio best buy.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 14:27   #7
coffee22
filozof :P
 
coffee22's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
lappptop, imaš pm
coffee22 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 16:29   #8
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Ako trazis kvalitetu, uzmi Lenovo ThinkPad model. Neces se razocarati, vjeruj mi.

Imam SL500, te mi je baterija nakon godinu i pol koristenja pod Windowsima izdrzala oko 3,5 sata. Na Linuxu je malo drugacija prica, potrebno je malo podesavanja da bi se izvuklo po defaultu max od baterije (Arch Linux).

Procesor je solidan, kao i velicina diska. A kako vidim da ti ne treba za neki ozbiljniji rad, 2 GB memorije ce ti biti sasvim dosta.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2010., 18:56   #9
car
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
thinkpad definitivno, najbolja izrada, najbolja ergonomija, najvisa kvaliteta + fantastican support. neko vrijeme vec koristim iskljucivo thinkpade i sve najbolje o njima, neunistivi su. a cijena? koliko para - toliko muzike.

hp je takodjer oke, premda nije na toj razini.

a dell? njega slobodno preskoci, taj laptop nije business klasa i dosta je losije sklopljen od ova dva, nebitno koliko god da jaci bio.
car je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na