Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2009., 14:42   #1
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
(riješeno) Novi komp - smrzavanje

Ovako znaci u petak sam preuzeo komp u ADM-u i sam instalirao windowse i drivere. Sve radi pet bez problema i igre i sve je super brzo ali nakon negdje ovisi sat-dva nekada i duze oko 4-5 sati rada komp se pocne smrzavat. I to na nacin da se smrzne na sekundu dvije i onda normalno radi 3-4 sekunde pa opet se smrzne sec-dvije i onda opet tako u krug. Moram ga restartat i onda opet isto nakon 2-3-4-5 sati se opet to dogadja. A iz kante kada se to dogadja sam malo poslusao cuje se nekakav zvuk onak tk tk tk tk kada pocne smrzavat. Pomoc. jel do memorije harda il cega vec. Uglavnom ako vi ne rijesite nosit cu ga nazad u ADM da pogledaju sta je to. THX

EDIT:

e da komp je dakle MSI maticna i to P35neo zatim Intel E5200 proc 500 gigi WD a gige kingmaxa graficka gigabyte Hd4670 i to je to.

EDIT BY MOD:
Za dodatke i promjene u postojećem postu koristi tipku EDIT...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 15.02.2009. u 14:54.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2009., 14:59   #2
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
imam osjecaj da ti je disk krepao ili je na samrti pa zato skljoca
slican problem imam ja sa svojim WD-om 500GB AAKS, radi na par sec pa se sve smrzne, pa opet radi par sec...
maX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2009., 15:59   #3
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
jel da ?? da moguce da je to jel su mi rekli da su istestirali memoriju i tak al nis za hard. mislim da cu ih nazvat sutra pa i odnjet im ga onda.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 17:04   #4
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
komp mi je pregledan i ADM-u i kazu da nije hardwareski problem nego da je do software-a?? formatirao sam disk i nanovo instalirao windowse xp Sp3 i updateao i drivere i windowse sve i opet isto. i to sad nisam ni instalirao niti igre niti nekave programe samo par njih poput bs playera winrara itunesa i tako??? sta bi tu mogli bit problem?? da li krivo instaliram windowse?!?! iako sumnjam jel imam te windowse na laptopu i sve radi kako treba.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 17:32   #5
-=_GTI_=-
Premium
Moj komp
 
-=_GTI_=-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Osijek/Ansfelden
Postovi: 225
Skini program Prime 95 i testiraj s "blend" koji sat pa ces vidit jel do memorije il proca...
Također pogledaj da ti se nesto ne pregrijava (mozes preko everesta pogledat koje su temp)
-=_GTI_=- je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 17:57   #6
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma pusti to kaj su oni testirali...po mome je isto hdd u banani...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 18:10   #7
karamazov
Palačinke nemaju kosti!
Moj komp
 
karamazov's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Republic Zagorje
Postovi: 62
Nemože to bit softverski... Da je memorija smrzo bi se skroz, proc bi da se pregrijavao restartao sistem. To mora bit do harda....
__________________
Beware Of Liter & Woda!
karamazov je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 18:36   #8
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
ja isto mislim da je do harda. e sad oni su mi rekli da su oni izvadili moj hard i stavili svoj na koji su instalirali windowse i da im je radilo sve kak spada a da su moj hard samo spojili i istestirali i da je sve ok s njim. Ali nisu oni na moj hard instalirali windowse i pustili ga da radi kao zato sto sam im ja rekao da ne brisu moje windowse?!?! Sutra cu im ga odnjet i rec da na moj hard instaliraju windowse i izbrisu sve pa da ga istestiraju. jel stvarno neznam sta bi drugo moglo bit.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 19:26   #9
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma bas me zanima na koji su nacin testirali hard.....vjerojatno su ga samo spojili i vidli da radi i otvara kad kliknes na c: u my computer.....postoje dijagnosticki programi koji testiraju hdd,vidio sam to kod jednog lika koji popravlja hardove,neki program u dos-u,nije mi htio reci kako se zove...odradi svoje par minuta i kaze sve sta je i sta nije sa hardom,kolko puta je paljen i gasen,vrijeme rada,sve sve ti kaze program!!!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2009., 23:21   #10
karamazov
Palačinke nemaju kosti!
Moj komp
 
karamazov's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Republic Zagorje
Postovi: 62
a može bit i da je do kakvog kontrolera na matičnoj ak nije 'ard, ili ga napajanje prca... probaj neki drugi hard na svojoj kanti pa ćeš znati....
__________________
Beware Of Liter & Woda!
karamazov je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2009., 23:48   #11
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
ma stvar je u tome sta ako otvorim kantu gubim garanciju otici cu im tamo i rec da instaliraju windowse svoje na moj hard i da sve istestiraju pa cemo vidjet. jel stvarno ne kuzim sta bi to moglo bit osim neke greske hardwareske.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 12:56   #12
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
sad sam skuzio neznam jel to rijesenje problema??? jel moguce da se to dogadjalo zato sto nisam instalirao drivere za monitor?? LG 22'' display driveri??? sada sam tek skuzio cd-e i instalirao sam ih pa cemo vidjet kako ce se ponasat.
DR_J je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 13:09   #13
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma nema veze monitor ,on se instalirao kao standardni monitor...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2009., 17:26   #14
DR_J
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 116
Problem je napokon rijesen. Problem je bio u canyonovoj wirelles kartici. Kada bi se poceo smrzavat komp onda bi diseableao wlan adapter od canyona i sve bi bilo ok. Tako da najvjerovatnije cu ga ic zamijenit i to je to. problem rijesen. Thx na trudu svima.
DR_J je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na