Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2010., 03:36   #631
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Srednjem segmentu trebaju dobri cooleri isto kao i višem segmentu.

Uostalom, 1400 kuna nije kikiriki, a razlika od "nekoliko" kuna za jači cooler i bolje perfomanse (ili tiši rad) se vrlo često isplate.

Takodjer, srednji segment je uvijek imao puno bolji bang for buck od high enda (entuzijasti). Sa boljim hlađenjem se obično taj bang for buck još više poboljša.
  Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 03:58   #632
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Hm, s time se baš nebih složio.
Npr, ja trenutno imam HD5770 koja je svojevremeno bila srednji segment.
Kartica ima na sebi Sapphire-ov hladnjak, dakle, nije referentni, i stvarno je nečujna u radu, no sa druge strane, ista takva kartica u frendovom kompu, samo sa referentnim hladnjakom je jednako tako nečujna u radu, dok je komp u idle.
Kad se krene sa opterećenjem, a tu ne mislim na kojekakve benčeve i markove, nego znači normalno igranje, ionako više ne obraćaš pažnju na to da li ventilator od grafičke proizvodi buku ili ne. Sa druge strane, i opet nema neke velike razlike u buci, čak i referentna ostaje prilično tiha pod opterećenjem.
Ista situcija je i sa npr HD3850 te HD3870, sve oni single slot hladnjaci, referentni.
U idle, obje se jedva nešto malo čuju, pod opterećenjem je HD3870 nešto malo glasnija od ove slabije, ali to opet nije nešto preglasno, jedino što su temparature visoke, ali kao što je vrijeme pokazalo, niti te temparature im nesmetaju.

1400kn nije nikako kikiriki, daleko od toga, ali također moramo biti svjesni da za te novce ne kupujemo karticu koja troši 300w pod opterećenjem pa joj sad treba nekakav bijesni hladnjak da ju drži pod kontrolom.

Jedino ovo zadnje što si napisao, to apsolutno drži vodu, prodaje se ono što raja želi kupit, i apsolutno to razumijem, i ja bih to napravio, premda bih smatrao da to nije u redu.
Fora je u tome da prodaju Toxic verziju, koja je samo nazivno Toxic, a u biti je obični referentni hladnjak. Dakle, nije joj potreban bolji hladnjak, a ako joj nije potreban bolji hladnjak, čemu onda uopće i Toxic naziv.

No dobro, sada, skrenuh ja sa teme debelo, molim oproštaj
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 08:22   #633
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Jeje, a kad se krešo pojavi u stickiju tržnice sa testiranim modelom za soma kuna, žalit ćete za prodanim bubrezima Pogledajte i dva posta gore, ljudi predviđaju lako moguć rat cijenama na vrhu kad izađe svo društvo, pa (akonam kosorica ne priušti devalvaciju kune) možda nam se te želje usliše, pa za željene božićne šopinge ostanemo s bubrezina u paru No, znam, nije lako bit strpljiv
Ajde ne pricaj gluposti. Sada kad je i gtx 580 izasla i kad bude 6970 izasla, cijena hd 5870 kartice nece biti 1000kn, a o cijeni 6970 da ne pricam. Ako vec ides tim smjerom, onda stalno cekaj jer kad cijena 6970 kartice bude 1000kn, 7970 (ili kako vec se bude zvala) ce uskoro biti zamijenjena nekom iz 8xx0 serije... Malo nemas pojma o cemu pricas, a vrlo lako mozes pogledati cijene drugih kartica. Tipican primjer ti je gtx 295 koja se jos uvijek prodaje za cca 1400kn,a prosle su dvije generacije od njezinog predstavljanja
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 10:12   #634
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
Kad se krene sa opterećenjem, a tu ne mislim na kojekakve benčeve i markove, nego znači normalno igranje, ionako više ne obraćaš pažnju na to da li ventilator od grafičke proizvodi buku ili ne. Sa druge strane, i opet nema neke velike razlike u buci, čak i referentna ostaje prilično tiha pod opterećenjem.
Ista situcija je i sa npr HD3850 te HD3870, sve oni single slot hladnjaci, referentni.
U idle, obje se jedva nešto malo čuju, pod opterećenjem je HD3870 nešto malo glasnija od ove slabije, ali to opet nije nešto preglasno, jedino što su temparature visoke, ali kao što je vrijeme pokazalo, niti te temparature im nesmetaju.
ne bih se baš složio s ovim.. osobno znam na primjeru hd4850... kad je tek izašla stavljao sam je frendu u novu konfu... referentni hladnjak, onaj single slot... grafa se bez problema zagrijala na 90C i to pri dosta velikom broju okretaja... ako se vent manualno postavio na blizu 100% temperatura nije prelazila 80, 85, ali je bila glasna kao fen - katastrofa...

ja sam pred pola godine uzeo vtx3d hd4850 koja ima ovaj hladnjak i kao prvo nečujan je, a kao drugo grafa ne prelazi 60C nikad...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 10:23   #635
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Sve ovisi kakav je referentni, a kakav je nereferentni. Ja sam svojevremeno imao gejwardovu dual vent od kojih je manji isao stalno na 2000+ rpm...

Nereferentnu sam imao i gtx 275 koja ima cisti aluminijsi blok umjesto heatpipeova i bakra... Nemoram ni napomenuti buku cak u idleu i skoro pa nemogucost da drzi furmark pod OC-om sa ventom na 100..... Kriza je isto tako dizala 100%... Imao sam i asus 275 stok koja se nije ni mucila pretjerano, a ni pod furmarkom nikada 100%....

Druga prica ako imaju bolje hladnjake tipa acceleo, ili koliko vidim kao msi twinfrozr...

A opet, uzalud mi hladnjak ako oni kastriraju karticu, skinu pola komponenti, skrate je i maknu voltage control... to nije to ako vaga kaze manje Kao pojacalo od 2 kile...

Znaci referentna kartica + accelero, po mogucnosti onaj od 3 venta
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 17:05   #636
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
U zagria.hr ima ili je bar bilo MSI Radeon 6850, po nevjerovatnih 1350 kn.

Ako to nije dobra cijena onda stvarno ne znam sta je dobra cijena za nase krajeve.
Ne cu ni razmisljat koja je nabavna cijena ako je prodaju ovako (relativno) jeftino.

Jel ko isa u trosak tj kupio doticnu ???
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:04   #637
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Detalji vezani uz HD 6900 seriju

The highest-performing Radeon HD 6000-series graphics processing unit (GPU) code-named Cayman is expected to deliver 30% - 50% performance increase compared to the recently released Radeon HD 6870 graphics card. The increase is not a major one to say at least, considering the fact that the model 6870 is slower than the previous-generation Radeon HD 5870.

"We believe that the performance of the new-generation Radeon HD 6900 will be 30% to 50% higher compared to the Radeon HD 6800-series," said Eliane Liao, a spokeswoman for Power Color. Even though representatives for graphics cards suppliers are supposed to know performance levels of future products, developers of GPUs tend to finalize specifications on the last minute and therefore actual performance results differ from predicted levels. The spokeswoman for Power Color also confirmed intention to release dual-chip Radeon HD 6990 graphics solution, which, according to ATi, graphics business unit of Advanced Micro Devices, will be on the market in Q1 2011. With the power of two Cayman graphics processors, the model HD 6990 will leave behind the GeForce GTX 580, but this will happen months after the launch of the latter.

The Radeon HD 6950 and 6970 graphics cards will be available in mid-December, 2010.
Izvor: X-Bit Labs

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.11.2010. u 19:05. Razlog: Detalji vezani uz HD 6900 seriju
McG je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 18:12   #638
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
...jah, znači ipak su istinite one tvrdnje da nije kašnjenju krivo nekakvo jednoznamenkasto blabla yieldova ni manjak mosfetova (i bilo je nelogično kad je i tako isti uhodan proizvodni proces kao i za 5800 i 6800 da bi yieldovi odjednom crkavali, a mossfetovi su također isti i za navedene kartice kojih ne manjka)... nego manjak performansi u odnosu na gtx580. Ipak, driveri ako se dobro naprave (dakle ne po atijevom receptu) mogu poboljšat grafički preformans čak 10-20%.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 18:35   #639
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
...jah, znači ipak su istinite one tvrdnje da nije kašnjenju krivo nekakvo jednoznamenkasto blabla yieldova ni manjak mosfetova (i bilo je nelogično kad je i tako isti uhodan proizvodni proces kao i za 5800 i 6800 da bi yieldovi odjednom crkavali, a mossfetovi su također isti i za navedene kartice kojih ne manjka)... nego manjak performansi u odnosu na gtx580. Ipak, driveri ako se dobro naprave (dakle ne po atijevom receptu) mogu poboljšat grafički preformans čak 10-20%.
Opet mi to "odgađanje" od mjesec dana nema previše smisla jer se postavlja pitanje: što je moguće popraviti u mjesec dana?

Pored toga 30-50% na performanse HD 6870 daje rezultate koji su jako blizu GTX 580. Možda bolje za AMD da se drže provjerenoga, single GPU slabiji od nvidijinog top modela, ali da ga dual GPU onda pošteno potuče (a potuku ga i dva bartsa; kako li će onda tek dva kajmana?!)

edit:
Vjerojatno samo binning za povećanje stock frekvencije jačeg kajmaka, pardon, kajmana.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 18.11.2010. u 19:26.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 19:07   #640
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Kak sam i rekel u jednom od postova, kartice su već jedno vrijeme dostupne na kojekakva interna i recenzentska testiranja, a kojeg vraga rade - znaju samo oni.
Nema druge, nego da pričekamo, pa da vidimo da li su stvarno polirali taktove (da dostignu GTX 580) ili su radili nekaj čist deseto.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2010., 17:12   #641
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne znam jel ovo vec bilo negdje na forumu, malo sale od AMD-a.
Graphics Content
1 - AMD Radeon Graphics Team
2 - Research & Development
3 - Legal
4 - Quality Assurance
5 - The Marketing Team
6 - The End?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 10:04   #642
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Naime, novi AMD-ovi driveri povećavaju performanse grafičkih kartica na račun kvalitete slike.

http://blogs.nvidia.com/ntersect/201...e-quality.html

na postu su linkovi testova sa drugih stranica.

Zadnje izmijenjeno od: sliver. 21.11.2010. u 11:35.
sliver je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 00:40   #643
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Da l' me moje oci varaju ili je 6000 jeftinija od 5800?

I koji je vrag sa ovim ATIjem? Sta im je u glavi, da uzmes kredit da kupis jednu i dok isplatis taj kredit dodje nova generacija i opet kredit i opet kad isplatis opet nova generacija i tako u nedogled?
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 01:00   #644
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor d^_^b Pregled postova
Da l' me moje oci varaju ili je 6000 jeftinija od 5800?

I koji je vrag sa ovim ATIjem? Sta im je u glavi, da uzmes kredit da kupis jednu i dok isplatis taj kredit dodje nova generacija i opet kredit i opet kad isplatis opet nova generacija i tako u nedogled?
I.. u čemu je problem?
  Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 01:02   #645
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
I.. u čemu je problem?
Nije mi logicno da je jeftinija...
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2010., 01:43   #646
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Opet nova nomenklatura buni ljude
Svaka nova generacija je jeftinija od prethodne s obzirom na perfomanse. A s obzirom na 40% man