Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2008., 17:03   #31
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Question

BUMP
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 15:47   #32
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Nisam se više mogao strpit, pa sam nazvao HP Hrvatska na 01 60 60 200 i pitao kad će( i hoće li uopće?) ovaj monitor stići na naše tržište?

Nakon nekog vremena nazvala me djelatnica(pitala je upućenijeg kolegu) i rekla da bi monitor trebao stići na tržište krajem godine.
Zamolio sam je da precizira i rekla je da bi trebao stići kroz 12 mjesec.
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 16:01   #33
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Terminator02 Pregled postova
Nisam se više mogao strpit, pa sam nazvao HP Hrvatska na 01 60 60 200 i pitao kad će( i hoće li uopće?) ovaj monitor stići na naše tržište?

Nakon nekog vremena nazvala me djelatnica(pitala je upućenijeg kolegu) i rekla da bi monitor trebao stići na tržište krajem godine.
Zamolio sam je da precizira i rekla je da bi trebao stići kroz 12 mjesec.
Ajmeeeeeeeee..ovo je bad news. Ja ocekivao najkasnije sljedeci mjesec
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 15:03   #34
Blaster32
Premium
Moj komp
 
Blaster32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 154
Tak sam nest i ocekivao, e sad treba cekat 12. mjesec
__________________

Blaster32 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 00:00   #35
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
ja sam isto zvao i rekli mi 12 mjesec...navodno jer smo tržište 2 reda....sjedni i plači...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 14:51   #36
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Fakat je jedna ponuda monitora opcenito.
Sad da kupujem neki TN pa ne znas koja je matrica, nemaju nikakve mogucnosti podesavanja...ma katastrofa. 5000kn nemam, a Lenovo sam vidio live kod frenda i presitno mi je. (inace odlican !)

I sada da treba proci 4 mjeseca..nevjerojatno. Da je bar 11..ali 12jooooj a ja jos na 17 CRTu
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 20:19   #37
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
Fakat je jedna ponuda monitora opcenito.
Sad da kupujem neki TN pa ne znas koja je matrica, nemaju nikakve mogucnosti podesavanja...ma katastrofa. 5000kn nemam, a Lenovo sam vidio live kod frenda i presitno mi je. (inace odlican !)

I sada da treba proci 4 mjeseca..nevjerojatno. Da je bar 11..ali 12jooooj a ja jos na 17 CRTu
Nemoj sad nikako uzimat TN. Inače, u melkompu ima ovaj EIZO za 4700kn, je 1700 kn skuplji od lenova, al vrijedi svake kune. Slika, boje podešavanje, gaming, vidljivi kut, text, ma sve prva liga. A ono naj-naj je što monitor sam podešava svjetlinu u ovisnosti kakvo je osvjetljenje u prostoriji, tak da uvijek u svakom trenutku imaš optimalnu podešenost. Primjerice, sunce ti jače udara na prozor, monitor automatski pojačava svjetlinu. Narvno, ovu opciju je moguće isključiti, ali stvarno je velika fora.

Evo link na EIZO:
http://www.prad.de/en/monitore/revie...zo-s2231w.html
Index je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 20:30   #38
Mad ID
Premium
 
Mad ID's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
/cut
Hvala! No 4700kn mi je stvarno previse. Vecina ljudi kupuje monitor za 1700kn i mogu dat max 2x vise od toga za pošten monitor koji ce imati bar 5 godina.
Mad ID je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 17:02   #39
gerontius
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Mad ID Pregled postova
Hvala! No 4700kn mi je stvarno previse. Vecina ljudi kupuje monitor za 1700kn i mogu dat max 2x vise od toga za pošten monitor koji ce imati bar 5 godina.

ne znam... možda biti bilo mudro sad kupiti neki TN, pa onda za 2 godine uzet neki OLED monitor
gerontius je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 18:47   #40
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
neće OLED za dvije godine, možda za pet...

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2008., 20:35   #41
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
Ovo je tako veliki bulšit da vrištim

Pusti se ti googla i natezanja pimpeka preko matrica, prepisivanja profi izraza i čistokrvnog trolanja.

Kaj si ti neki posebni lik da nema LCD-a za tvoju guzicu?

Kupi si onda TN, i reci koje je ovo boje?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 00:19   #42
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
neće OLED za dvije godine, možda za pet...

baš sam malo razmišljao i došao do zaključka da se ne isplati kupovati ništa što *nije* TN.

PVA monitori se obično ne daju spustiti na prihvatljivu razinu osvjetljenja nego prže oči, a popriličan broj ljudi ima problema s horizontalnim gamma shiftom (recimo, ja, obavezno mi se počne vrtiti u glavi od PVA). tu su još i input lag, visoka razina RTC artefakata i black crush...

IPS-a kod nas praktički i nema, osim 20" dellova. pojavio se HP 2475, ali to je wide gamut monitor, što uzrokuje više problema nego veselja. postoji i apple, no to je stara tehnologija.

ostaje samo TN, koji je za veliku većinu ljudi sasvim prihvatljiv, i cijenom, i prikazom.
Sve što si naveo o pva matrici je totalna glupost i trabunjnje, ili još gore, obično neznanje. Imam pva 3god i glava me uopće ne boli, osim toga, imam savršen vid. Nikakvih input lagova nema niti je bilo ni na 19" modelu a bome ni na 24" modelu. Ono o prženju očiju je još veća glupost, dok je ono o artefaktima čista izmišljotina.
I dok se ti mučiš sa svojim starim crt-om i njegovim mutnim slovima, mi uživamo u oštroj i kristalno jasnoj i ugodnoj slici S-pva matrice.

I bez uvrede pingmachine.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 08:24   #43
antrax