Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.09.2008., 23:28   #211
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
evo novih 22" pa je još teže za odlučit
http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=1113113
http://vemil.hr/opis.aspx?prikaziTem...&Sifra=1113120
dojmovi i testovi ako ste ih koristili ili vidjeli...
Uf LG je preljep, jel ima i kod LG-a da stavljaju lošije tj ne LG panele?
Mislim da kojeg god izabereš nisi fulal u vezi ta dva...eci, peci, pec...

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Na to pitanje odgovor nije jednostavan, na ovom forumu koliko ljudi toliko čudi, neki su se preporodili kad su prešli sa crt-a na lcd, a neki (npr ja) su se sablaznili kad su vidjeli 22 tn u akciji. Kvalitetni crt monitori tuku lcd praktično u svemu osim u oštrini slike. Naglašavam kvalitetni je i među crt-ima ima jako loših modela a niti renomirani proizvođač nije nikakva garancija. Neki crt-i pak su pri kraju radnog vijeka i spremni za penziju pa se prelazak na novi lcd vjerovatno i isplati (kad se već nemože preć na ništa drugo)
Za gledanje filmova uvjek preporučujem televizor jer nema tog pc-ja i monitora koji će dvd film prikazat tako dobro kao dobra telka i dvd player
Imam LG 19" i slika mi je odlična al ipak ima 100kg.(stol mi se savija pod njim) i dosta gledam filmove a sad mislim stavit i tv-karticu pa satelit uključit pa zato pitam, jer ipak kak bi mi soba izgledala da sad unutra stavim neki TV, a na obitaljski nemrem doći nikad na red ! Pa evo zato pitam kak izgledaju filmovi na tim 22" monitorima (posebice 2232bw)...eto, a grafa mi je nadam se dosta jaka za te njihove reze!?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 23:30   #212
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
LG stavlja samo svoje panele. nemaju potrebe za outsourcingom - imaju dovoljno veliku vlastitu proizvodnju (barem koliko sam ja upoznat)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 02:24   #213
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
LQ u svoje monitore stavlja uglavnom Tn matrice, dok vrhunske ips matrice prodaju NEC-u, Apleu, i drugim poznatim firmama.
Između ostalog, ja nikad na našem tržištu nisam čuo da ima koji LQ model na bazi ips, pva ili mva matrice koje su daleko bolje od Tn.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 09:52   #214
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Pozz drustvo.

konačno sam se i ja odlučil uzet neki 22" za osobne potrebe.

Gledam malo taj samsung 2232bw koji se najvise spominje, izgled mi ne igra ama bas nikakvu ulogu (osim da mi ne pilje nikakve ledice) i najvise me zanima akav je on u odnosu na nesto stariji samsung 225BW?

Na poslu imam HP L2245W i samsunga 225BW prikljućeni oba na istu quadro fx1700 grafu. Mogu komotno rec da je 225bw tesko sranje - loši kutevi, crna je nikakva, boje su kričave neujednačene, uglavnom monitor svjetli ko bozicno drvce i rad na njemu je koma. Pošto mu je taj 2232 u "rodu" bojim se da je i on takav?
Najradije bi uzel ovog hp-a koji mi je glavni monitor i on mi je odličan iako šugavo izgleda (odlicni kutevi, odlična crna, pivotiranje i podesavanje po visini) al malo mi je skup i blesavo mi se vidi dat vise para ak se moze nac isti takav monitor za manje para...
Sad sta se da nac najbolje u cijeni do maximalnih 2500kn - ali po mogućnosti do 2000?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 14:13   #215
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Pozz drustvo.

konačno sam se i ja odlučil uzet neki 22" za osobne potrebe.

Gledam malo taj samsung 2232bw koji se najvise spominje, izgled mi ne igra ama bas nikakvu ulogu (osim da mi ne pilje nikakve ledice) i najvise me zanima akav je on u odnosu na nesto stariji samsung 225BW?

Na poslu imam HP L2245W i samsunga 225BW prikljućeni oba na istu quadro fx1700 grafu. Mogu komotno rec da je 225bw tesko sranje - loši kutevi, crna je nikakva, boje su kričave neujednačene, uglavnom monitor svjetli ko bozicno drvce i rad na njemu je koma. Pošto mu je taj 2232 u "rodu" bojim se da je i on takav?
Najradije bi uzel ovog hp-a koji mi je glavni monitor i on mi je odličan iako šugavo izgleda (odlicni kutevi, odlična crna, pivotiranje i podesavanje po visini) al malo mi je skup i blesavo mi se vidi dat vise para ak se moze nac isti takav monitor za manje para...
Sad sta se da nac najbolje u cijeni do maximalnih 2500kn - ali po mogućnosti do 2000?
Teško da češ za 2000kn naći monitor koji je bolji od tog 225bw. Tak sam ja prošo prije godinu dana. Kupio 225bw, ono mislio, velika dijagonalaa, malo para, bit će dobar, malo sutra. Imo ga 5 dana i prodo jer su mi oći oošle u K.....c.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 19:30   #216
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
LQ u svoje monitore stavlja uglavnom Tn matrice, dok vrhunske ips matrice prodaju NEC-u, Apleu, i drugim poznatim firmama.
Između ostalog, ja nikad na našem tržištu nisam čuo da ima koji LQ model na bazi ips, pva ili mva matrice koje su daleko bolje od Tn.
i samsungi uglavnom koriste njihove S-PVA koliko sam vidio

Inače zar LCD nije bezopasan za oči?

I još nešto me zanima, da li vrijedi konstatacija: Što teži LCD bolja kvaliteta slike

inače i meni ovaj LG novi izgleda lijep a uostalom nema niti jednog 22" samsunga sa rezolucijom 1680*1050 koji ima HDMI a ovaj LG ima
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 21:54   #217
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
je upiknuo ko Samsunga 2253LW, ako da, kakvi su dojmovi ??
...eajde bi uzeo 2232bw sa samsungovim panelom, al nema ga više nigdje....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 22:43   #218
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Možda ne bi bilo loše da malo proširiš obzore, jer Samsung nije jedini ili najbolji proizvođač. IMHO nema smisla da se bezveze mučiš s 101 verzijom panela, da bi na kraju skužil da je sve isto (kad je u pitanju TN matrica) i da ponajviše ovisi o subjektivnom dojmu i podešenjima kod svakog kupca/vlasnika posebno. Pored tolkih monitora i proizvođača zapeli ste na jedan, eventualno dva Samsungova modela, koji nisu ništ bolji od ostataka TN konkurencije i samo se zamarate i čekate da stignu u dućane, a već ste mogli kupiti neki drugi (ništ lošiji i u cjenovnom rangu) monitor.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 11:32   #219
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
joj sad me zainteresirao ovaj LG W2252V... ako ga je netko vidio u akciji plz recite dojmove, jer radje bi njega nego igrat lutriju sa 2232bw panelima...
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 11:51   #220
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
razmisli i o W2252TQ modelu fali mu HDMI, ali zato ima manju cijenu (izgledaju identicno).
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:47   #221
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
hmm da, i taj je dobar, al nema ga kupit nigdi osim diskont 24...

a kakva bi na njemu mogla bit slika u usporedbi sa 2232bw (samsung panel)
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:37   #222
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
hmmm, 2232BW. kolike su sanse za samsung panelom.
vjerujem da su lg i samsung po kvaliteti tu negdje (lg definitivno zna napraviti odlican panel).
trazio sam malo po netu i lg je ponekad znao staviti panel drugog proizvodjaca u svoj monitor, ali to se nikad nije desilo na modelima s TQ oznakom.

vjerujem da je taj LG bolji izbor od 2232BW. oba su moderno dizajnirani i verojatno imaju slican prikaz(samsung panel u samsung), ali lg ima VESA mount i nema kockanja s panelima
danij3l je offline   Reply With Quote