Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2008., 20:12   #1
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Eizo FlexScan S2431WH 24"LCD

Evo, nakon dosta razmatranja i traženja po internetu odlučio sam se za taj 24" Eizo sa S-PVA matricom.
Čudno je bilo to da samo melcomp u VŽ doista ima EIZO monitore, pa sam protegno noge do VŽ i ubo taj super EIZO.
Prvo je i ono najbitnije, na monitoru nisam našao nijedan pokvareni pixel, baš kako je gosp. Meljnjak i sam reko, nijedan Eizo monitor kod njih nije imao problema sa i jednim lošim pixelom.
Drugo slika je fenomenalna, nemoram trošiti previše riječi na to, jer to se podrazumijeva.
Treče, onaj famozni input lag koji je navodno prisutan u većim monitorima ja nisam primijetio, a ni ghostinga nema iako je monitor dekklariran na G To G 6ms.
Četvrto, pixeli su veličine 0,27 što je super za veličinu teksta koja je super, može se bez bilo kakvih naprezanja čitati sa 70cm udaljenosti pa i sa više, ali 70cm je optimalna udaljenost monitora od glave.
Peto, u meniju za podešavanje je sve što čovjek može poželjeti da podesi. Osim toga tu je podešavanje temperature boja koje idu od 4000 - 10500 kelvina. Monitor ima i SRGB opciju.
Šesto, od ovog monitora glava ne boli.
Toliko o tom monitoru.
Na sljedečem linku imate sve u detalje o tom monitoru, s tom razlikom što je tamo bijeli model, a moj je crni:
http://www.prad.de/en/monitore/revie...l#Introduction
Index je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 21:14   #2
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
inace taj input lag 99% ljudi nemoze osjetiti jer je uglavnom na vecini monitora zanemariv, btw kako mislis sliku kalibrirat sad kad si ga kupio i kolko te kostao?
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2008., 21:46   #3
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
inace taj input lag 99% ljudi nemoze osjetiti jer je uglavnom na vecini monitora zanemariv, btw kako mislis sliku kalibrirat sad kad si ga kupio i kolko te kostao?
Mislim da je su boje tvornički dobro naštimane te nije potrebna kalibracija, a osim toga kalibrator nemam. Ja sam ga platio 6335kn u melcompu, a vani je cijena oko 890EUR.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 23:54   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ajde cestitam Index i nek bude dugotrajan kao sto Eizoti obicno i jesu. Zao mi je da nisam dojavio za HP, ali stalno se kilave sa kondcionalima u "dojavi" gdje se prodaje. Bolna HR tuga kupovne moci (skrtosti) prelama se na nacin da nitko nije u stanju imati jedan model negdje izlozeno, a da mu tajming nije pod noz na prodaju odma

Melkompija je kilava, usvinjena u megalomanskoj ponudi. Ali zato nikad nije sepala po pitanju robe i skladista. Dobro si otisao. Jel ti Darko ili tko je vec bio tamo dao da detaljno pregledas? Jel imaju uopce sto izlozeno trenutno od ostalih monitora? Odnosno jel im se da sto donjeti iz onog Arka skladista kojeg imaju?

Moram priznati da si me pozitivno iznenadio. Mislio sam da nikad neces kupiti monitor. Sad si maltene joker u rukavu za pokaz svakome tko odugovlaci sa kupovinom

Jedino je red da se to malo i poslika za forumase, kaj ne? Da ga vidimo u radnom okruzenju

Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Mislim da je su boje tvornički dobro naštimane te nije potrebna kalibracija, a osim toga kalibrator nemam. Ja sam ga platio 6335kn u melcompu, a vani je cijena oko 890EUR.
Malo ces vec korigirati kad se duze uhodas. Ali vecini nece biti potrebno, buduci da dobro dolazi podesen.
.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 23:57   #5
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
6635 kn, btw praduša veli da je slika super ali da monitor ipak nije za dizajnere profiće već spominje semi-pro...zanimljivo...pa da, čini se da profić nemre izbjeć 10 somova za dobar LCD.....govorim stvarno o jako zahtjevnim ljudima naravno...za nas je ovo pila....

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 25.09.2008. u 00:10.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 09:24   #6
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
6635 kn, btw praduša veli da je slika super ali da monitor ipak nije za dizajnere profiće već spominje semi-pro...zanimljivo...pa da, čini se da profić nemre izbjeć 10 somova za dobar LCD.....govorim stvarno o jako zahtjevnim ljudima naravno...za nas je ovo pila....
Da, upravo tako, da se profesionalno bavim fotografijom, onda bi uzeo CG eizo, ali to bi onda koštalo 2x više nego ovaj model, međutim i ovaj ima sve moguće za podesit jednako kao i CG model.
Temperaturu boja sam stavio na 7000 kelvina jer mi je onda bijela nekako prirodnija, po defaultu je 6500 kelvina, ali je onda bijela malo jača.
Zaboravio sam spomenuti da ima i automatsko podešavanje svjetline i senzor koji monitoru šalje info o svjetlini prostorije, pa on onda dodaje ili spušta onoj vrijednosti svjetline koju si korisnik namjesti. Ovo se naravno može isključiti.

I na kraju Eizo sam odabrao i zbog kvalitetete, a i zbog toga što im cijena u Hrvatskoj nije nabijena u odnosu na cijenu vani, kako je slučaj sa nekim drugim markama.
Iako ima 24" monitora koji su duplo jeftiniji od ovog, ja mislim da ovaj vrijedi svake kune.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 22:11   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Iako ima 24" monitora koji su duplo jeftiniji od ovog, ja mislim da ovaj vrijedi svake kune.
Hm, jesi li ti skinuo zastitnu foliju, kad nisi moje pitanje vidio prije Gnomisinog? Do tada evo za opusteno Calibricarenje.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2008., 23:17   #8
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hm, jesi li ti skinuo zastitnu foliju, kad nisi moje pitanje vidio prije Gnomisinog? Do tada evo za opusteno Calibricarenje.
Bok Visage.
Nisam vidio u melkompu nijedan monitor u izlogu. Što se tiće gledanja monitora, nisam ni tražio da pogedam taj monitor prije kupovine. Gosp. Melnjak mi je rekao da nijedan eizo koji je kod njih bio nije imo mrtve pixele.
Na kraju je ispalo da čovjek ne izmišlja jer na mome također nije bilo mrtvih piksela. Što se tiće kvalitete same slike i drugih mogućnosti kod eizota, osobito tog modela unaprijed sam bio upoznat jer je na PRAD bio recenziran sve u detalje. I sve što su tamo napisali bila je istina. CG seriju namijenjenu specijalno za grafičare nisam ni pomišljao da zemim jer su užasno skupi. Imao sam gornju granicu od 7000kn za 24" i na kraju je sve super ispalo, rekao bih i bolje nego sam očekivo, super veliki Eizo sa S-PVA matricom po cijeni 6 i pol tisuća kuna.
Moram ti priznat da sam imo još jedan monitor na nišanu, ali je prevagu odnio Eizo. Taj drugi je bio BenQ FP241W koji je također u cjeniku ali ga nisu imali na skladištu. On ima Optronics P-MVA matricu koja također daje vrlo kvalitetnu sliku, a i nešto je bio jeftiniji od Eizota.
Kako god bilo, sve je na kraju super ispalo i ja sam sa Eizom super zadovoljan.
Pozdrav i još jednom hvala na linku.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 00:10   #9
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
kako stoji sa input lagom? da ga usporedimo sa Dellom 2407 i HP-om 2475W....čisto da vidimo

gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 00:44   #10
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142