Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2024., 16:02   #1
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Potrosnja energije na mobitelu

Zanima me ova situacija......

U stanu sam, 3g ima jaci signal ("sve crtice") od 4g ili 5g kojima fali jedna crtica. Mobitel je na Wifi stalno kad sam u stanu.

Da li u toj situaciji profitiram sto se potrosnje baterije na mobitelu tice ako je 3g odredjen u odnosu na 4G ili 5G ili je nebitno u tom scenariju obizrom da je podatkovni prijenos preko wifi i jedino sto mi treba je da budem dostupan za telefonske pozive i SMS?

Zadnje izmijenjeno od: 3alfa3. 23.02.2024. u 16:08.
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 16:09   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Previse je faktora za "da" ili "ne" odgovor. Kod mene je 4G na pola ili cak losiji i ne vidim bas nikakvu razliku ako se prebacim na bolji 3G. Tako mi je bili na dva razlicita moba.

Morat ces izmjeriti sam na svom mobu i lokaciji. Ponovi test par puta da budes siguran.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2024., 16:13   #3
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Previse je faktora za "da" ili "ne" odgovor. Kod mene je 4G na pola ili cak losiji i ne vidim bas nikakvu razliku ako se prebacim na bolji 3G. Tako mi je bili na dva razlicita moba.

Morat ces izmjeriti sam na svom mobu i lokaciji. Ponovi test par puta da budes siguran.
Pa zapravo si dao odgovor (ako si testirao kvalitetno - dao si vremena da obratis paznju na potrosnju baterije)
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 16:32   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Testirao sam potrosnju u idleu, pustio ga ~10 sati spojen na wifi kao i uvijek i drugi dan pogledam postotke i izracunam prosjek po satu. Uvijek mi se vrtilo tako oko 1%/h (to je dosta individualno, ovisi sta vrtis na mobu).
Pixel 7 i Samsung Note 9
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2024., 16:57   #5
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Testirao sam potrosnju u idleu, pustio ga ~10 sati spojen na wifi kao i uvijek i drugi dan pogledam postotke i izracunam prosjek po satu. Uvijek mi se vrtilo tako oko 1%/h (to je dosta individualno, ovisi sta vrtis na mobu).
Pixel 7 i Samsung Note 9

Hvala na odgovoru, zapravo, najbolje mi je pustit preko noci jednom na 3g, jednom 4g i jednom 5g pa vidjet jel ima razlike (idle me zapravo zanima)
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2024., 03:31   #6
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 408
Realno ti nema smisla stavljati na 3G jer je u fazi isključivanja, a mislim da je razlika potrošnje baterije između 3G i 4G +-5%
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na