Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2019., 13:51   #91
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@libertus
Ali opet nigdje nije propisano da plaću moraš primiti na račun banke koja ima sjedište u HR.
Ponavljam, trebalo bi pitati stručnjake knjigovodstva iz RRIF-a da oni kažu svoje mišljenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 17:45   #92
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@libertus
Ali opet nigdje nije propisano da plaću moraš primiti na račun banke koja ima sjedište u HR.
Ponavljam, trebalo bi pitati stručnjake knjigovodstva iz RRIF-a da oni kažu svoje mišljenje.
To je opet njihovo misljenje, a porezna moze imati drugacije misljenje. Ja bi isto vrlo rado otkacio lokalnu banku RBA, ali cu bas iz tog razloga jos malo pricekati.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2019., 17:54   #93
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Osobno mislim da je jos prerano za potpuno otkantavanje tekuceg racuna (konvencijalnih banki), barem dok revolut i ostali (npr. curve) ne sazriju jos malo... Ili dok prestanu imati nenajavljene "ispade s mreze". U ovih 20 dana sto citam i cekam revolut i curve kartice vidim da ljudi znaju prijaviti probleme s top-upom i sl. djecje bolesti. Takodjer bi volio da i revolut i curve bar na neki nacin obavjestavaju korisnike push porukama kroz app (ili mailom) o odrzavanju sustava. Nista twitteri i socijalne mreze, to mi nije mjerodavno.

Osobno nemam puno iskustva osim s revolutom koji mi je u ovih 20ak dana radio po ps-u preko gpay i za internet placanje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 17:55   #94
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Ako je problem lokalne banke naknada za vođenje računa, HPB SuperSmart tekući/žiro su besplatni i imaju MasterCard/Maestro s kojih se može puniti Revolut. I mobilno bankarstvo za dž. Nemaju minusa, nemaju trajne nalog/naloge po dojavi, ali naknada za plaćanje računa je 2 kn, tako da se radi o povoljnoj alternativi.
Ako ništa, dobra privremena solucija dok god ne budemo mogli primati plaću na Revolut.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 17:56   #95
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@bono
Tu imaš pravo. Porezna ima svoje mišljenje koje u većini slučajeva nema veće sa logikom i razumom, ali zastupaju državu i mo'š se slikat ako oni kažu da nije tako kako svi drugi misle.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 19:39   #96
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@bono
Tu imaš pravo. Porezna ima svoje mišljenje koje u većini slučajeva nema veće sa logikom i razumom, ali zastupaju državu i mo'š se slikat ako oni kažu da nije tako kako svi drugi misle.
Kad ti porezna napise porezno misljenje na dnu ti pise da ih to ne obvezuje da tako postupaju, pametnome dosta.
Samo kazem oprezno, meni je isto perspektiva zatvoriti bankovni racun kad ce se racuni moci placati, samo cu ja ici na crypto.com koji bi do kraja godine trebao imati kreditne kartice.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 20:57   #97
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Osobno mislim da je jos prerano za potpuno otkantavanje tekuceg racuna (konvencijalnih banki), barem dok revolut i ostali (npr. curve) ne sazriju jos malo... Ili dok prestanu imati nenajavljene "ispade s mreze". U ovih 20 dana sto citam i cekam revolut i curve kartice vidim da ljudi znaju prijaviti probleme s top-upom i sl. djecje bolesti. Takodjer bi volio da i revolut i curve bar na neki nacin obavjestavaju korisnike push porukama kroz app (ili mailom) o odrzavanju sustava. Nista twitteri i socijalne mreze, to mi nije mjerodavno.

Osobno nemam puno iskustva osim s revolutom koji mi je u ovih 20ak dana radio po ps-u preko gpay i za internet placanje.
To sam i ja rekao kad me ljudi s kojima pričam pitaju oko pouzdanja u Revolut ili bilo koju drugu alternativu koju koristim (ja npr. još koristim i TransferWise i N26)
Pitanja su uglavnom ono - jel me nije strah čuvati gore neku veliku lovu, šta ako kihnu, ne bojim se za pare itd.

Jel sve to dovoljno sigurno da bi cijeli život stavio gore? Za sad možda mislim da jos nije, imaju još uvijek tih nekih svojih boljki i uvijek postoji bojazan da popusis lijepe pare, makar, to je za svaku banku isti vrag.
No kao alternativa za day-to-day je odlično.
Zato plaća sjeda još uvijek normalno, a na Revolutu naštiman auto-topup, složen i vault sa zaokruživanjem iznosa tako da automatski i stedim i divotica.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 21:11   #98
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Taj auto top-up cekam da mi se omoguci (ako uopce bude omogucen) za pbz visa debit... S druge strane, iz nekog razloga sam izgubio gpay kao opciju za top up. Prvu uplatu sam radio preko gpaya (pbz kartica). Drugu mi je bacilo neku gresku pa sam direktno unio pbz karticu. Kasnije vise ne nudi gpay iz nekog razloga...

Gpay mi je bio bolji jer ne trazi nikakvu verifikaciju. Top up preko debitne me trazi token/withkey autentifikaciju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 21:15   #99
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Taj auto top-up cekam da mi se omoguci (ako uopce bude omogucen) za pbz visa debit... S druge strane, iz nekog razloga sam izgubio gpay kao opciju za top up. Prvu uplatu sam radio preko gpaya (pbz kartica). Drugu mi je bacilo neku gresku pa sam direktno unio pbz karticu. Kasnije vise ne nudi gpay iz nekog razloga...

Gpay mi je bio bolji jer ne trazi nikakvu verifikaciju. Top up preko debitne me trazi token/withkey autentifikaciju.
Da i ja sam se baš neki dan čudio kamo je nestao GPay top up...

A za auto-topup, moraš nekoliko transakcija napraviti i verificirati karticu i onda ti se pokaže...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 21:36   #100
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Gpay nadopuna meni nijednom nije prošla, a ista kombinacija (PBZ Visa Inspire). Auto top up, odnosno nadopunu bez 3D secure su mi aktivirali nakon nekih 8 nadopuna/2000 kn prometa. I to mi nisu javili unaprijed, već mi je nadopuna jednostavno bez najave prošla bez 3D securea (i onda mi je iskočila opcija za Auto Top Up).
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2019., 21:49   #101
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Tnx za info, znaci bit ce!


Edit: kartica je verificirana, al svega 2-3 top upa sam napravio pa cu cekati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 07.07.2019. u 22:04.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 21:54   #102
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tnx za info, znaci bit ce!
Verificiraj karticu ako još nisi, možda i to pomogne

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2019., 21:58   #103
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Ne može odmoći, ali nije glavni uvjet. Ja sam karticu potvrdio čim sam je dodao pa sam opet čekao ravno mjesec dana.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2019., 02:52   #104
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Revolut

da ne otvaramo zemu za svaku aplikaciju, probao tko ovo? https://lider.media/aktualno/tvrtke-...e-iz-hrvatske/

https://settle.eu/

(Ako smeta tu, prebacite negdje nemam pojma)
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 08.07.2019., 19:30   #105
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da bank account radi samo za US. Jednostavno dodaš novu karticu u paypal, potvrdiš je.
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Dodas novu karticu u paypal, potvrdis je s kodom i gg. Prije toga ukljuci "online transactions" u security opcijama svoje kartice. Radi provjereno.
Dodao po uputama.

Upravo bez ikakvih poteškoća izvšrio narudžbu preko Ali-a. Super
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 09:49   #106
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Koja je provizija kod prebacivanja love sa Revoluta na osnovni račun (u mom slučaju PBZ tekući), jer ako se ne varam to sama banka uzima svoju proviziji?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 09:58   #107
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
PBZ uzima 7,5 kn za "Obradu priljeva iz inozemstva temeljem prekograničnih i međunarodnih kreditnih transfera u svim valutama". Revolut ti ne bi trebao ništa uzeti.
A kad smo već kod PBZ-a, netom su uveli i "Naknadu za podizanje gotovog novca na bankomatima Banke karticama izdavatelja izvan RH - Access Fee", što se odnosi i na Revolut i iznosi 16,00 kn po transakciji.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 09:58   #108
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Konkretno za pbz tekuci banka uzima 7,5kn za swift transakcije. Kao besplatnu alternativu ako to cesto zelis raditi i odgovara ti mozes dizati na bankomatu pa polagati solde.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:02   #109
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kao besplatnu alternativu ako to cesto zelis raditi i odgovara ti mozes dizati na bankomatu pa polagati solde.
Do 1700 kn mjesečno i to samo na tuđim bankomatima, ne na PBZ, vidi gore.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:24   #110
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Ffs, brzo su se "prilagodili" trzisnim zahtjevima. Hvala za info!

Jedan od razloga zasto bi koristio revolut u hr je da mogu podignuti parsto kn na random podrzanom bankomatu u blizini.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 09.07.2019. u 10:33.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 10:28   #111
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
PBZ uzima 7,5 kn za "Obradu priljeva iz inozemstva temeljem prekograničnih i međunarodnih kreditnih transfera u svim valutama". Revolut ti ne bi trebao ništa uzeti.
A kad smo već kod PBZ-a, netom su uveli i "Naknadu za podizanje gotovog novca na bankomatima Banke karticama izdavatelja izvan RH - Access Fee", što se odnosi i na Revolut i iznosi 16,00 kn po transakciji.

Pretpostavljam da ce i ostale banke koje vec nisu, uvest tu super naknadu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 12:14   #112
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Namirisali su lovu pa koriste situaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:02   #113
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Deru po strancima kao i Euronet mreža po APP principu dok EU ne uskoči i napravi reda. Za sada manji problem jer korisnika moraju upozoriti prije naplate naknade, a gdje imaš bankomat jedne banke najčešće imaš i bankomat neke druge banke, odnosno alternativu koja možda ne naplaćuje taj access fee.
Taj princip naplate fiksne naknade "strancima" (bili iz EU ili izvan) zvuči upravo kao nešto što bi moglo zasmetati EU.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2019., 13:12   #114
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Namirisali su lovu pa koriste situaciju.

Banke ni ne moraju namirisat lovu, one izmisle miris, namirisu i onda berba


Prije godinu dana sam trebao devizni račun (iz naravno random retardiranih razloga) i napravio ga, kartica dosla poslije, i jucer se odlučim otici do banke i podignut ju (pbz).
Prvo čekam 15 min, guzva je, dodjem na salter, prvo onaj citac kartice ne radi, zena ga lupa, gura kraticu unutra van i ajde, proradi. Nakon toga ona ide po kraticu vraca se, ispisuje 3 neke potvrde, sto papirne sto virtualne, potpisujem bacam te potvrde u kantu za smeće. I vrh, pitam gdje mi je pin kartice, govori zena to ste dobili na adresu odmah po otvaranju računa, reko da, bas se sjećam Ako hocu novi pin, 40 kn, mrtvo ladno



Ne mogu ne primjetit koliko se tu vremena i resursa trosi oko izdavnja jebene kartice. Moje vrijeme, vrijeme tog sluzbenika, papiri, i sve ostalo.


Jbte na revolutu sam naklikao na telefonu sve sto sam trebao i za tjedan dana mi kartica dodje na kucnu adresu. Znači nikud nisam isao, nisam trosio nikakve resurse, sve odrađeno na daljinu i sve funkcionira. Odabrao si pin prilikom kreiranaj kartice i viola.



Ovo mi je kao poslovni model usporedba ubera i radio taxija u vremenu kad si mogao samo pozivom naručit taxi.


Vjerujem da je Revolut kao model definitivno buducnost, jer klasične banke nasprav Revoluta izgledaju smislene kao Agencija za regulaciju zeljezničkih usluga u RH
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 00:26   #115
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Jel vam Revolut radi? Upravo pokusavam sestri poslat lovu, ali mi govori da je "nesto je pošlo krivo i da pokusam poslije"


Nesto radim krivo ili je Revolut u banani?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 08:04   #116
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
NIsam imao takav problem, ako kada bi sebi pumpao račun sa tekućeg bi se revolut app zaledio svaki put na koraku di se upisuje token. i Tako 3 puta za redom dok nisam išao na clear cache....
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 09:32   #117
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Deru po strancima kao i Euronet mreža po APP principu dok EU ne uskoči i napravi reda. Za sada manji problem jer korisnika moraju upozoriti prije naplate naknade, a gdje imaš bankomat jedne banke najčešće imaš i bankomat neke druge banke, odnosno alternativu koja možda ne naplaćuje taj access fee.
Taj princip naplate fiksne naknade "strancima" (bili iz EU ili izvan) zvuči upravo kao nešto što bi moglo zasmetati EU.
Da, evo bas sam u Skotskoj. I pise na nekim bankomatima "Free cash withdrawal". Sto znaci da ne naplacuju tu proviziju. Neki je naplacuju funtu (8.5kn) ili dvije (17kn).

S obzirom da ovdje ima gomila turista (i ja se sokirao), a u 8. ce ih bit lrepun grad (kazu da se podupla stanovnistvo grada), mogu samo rec bravo za banke koje se nisu odlucile na taj dodatan dio prihoda.

A za PBZ samo da mi je drago sto nissm vise tamo. Prije 10g si bili najbolja banka, po mom misljenju, ali sad su medju gorima (ne samo zbog naknade).

I btw Revolut je stvarno super za ovakve situacije. Prebacim s kunskog racuna na Revolut u roku odmah i dignem funte uz povoljniji tecaj. Ne moram vise po RH trazit mjenjacnice prije puta.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 09:45   #118
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Elven, moze par pitanja:
- kada dizes kes na arm u skotskoj (ili drugdje) i ako imas samo hrk racun, radi li revolut konverziju po svom trenutnom tecaju i dozvoljava li ti dizanje drugih valuta ili bankomat radi konverziju?

- kada koristis hrk i gbp racune, kada dizes kes na atm skida li automatski s gbp racuna bez dodatnih pitanja na ekranu?

- isto pitanje kao gore, a odnosi se na placanje na pos-u, samo potvrda da se kunski rn uopce ne dira u tim slucajevima ako imas podesen gbp?

- imaju li bankomati u eu slucajno opciju hr jezika sucelja? Ne znam o cemu ovisi sucelje, o revolutu i njihovoj platformi, banci koja upravlja bankomatom...

Pripremam teren curi za spanjolsku, moram je pripremiti sto moze ocekivati kada dodje tamo i pocne koristiti karticu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 09:48   #119
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
NIsam imao takav problem, ako kada bi sebi pumpao račun sa tekućeg bi se revolut app zaledio svaki put na koraku di se upisuje token. i Tako 3 puta za redom dok nisam išao na clear cache....



Resetirao sam telefon, ali ista stvar. Sestra je U Irskoj i tamo je povezala neku svoju karticu, ali ne kuzim zasto ne zeli. Probali smo i na način da mi posaljem request za taj iznos, ali ista stvar.


Probao poslat frendu u Hr i sve najnormalnije radi, bit ce da je nesto do sestre i njezinog Revoluta. Jos nije aktivirala karticu, ali mislim da to ne bi trebalo imati veze?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2019., 10:02   #120
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
- kada dizes kes na arm u skotskoj (ili drugdje) i ako imas samo hrk racun, radi li revolut konverziju po svom trenutnom tecaju i dozvoljava li ti dizanje drugih valuta ili bankomat radi konverziju?

- kada koristis hrk i gbp racune, kada dizes kes na atm skida li automatski s gbp racuna bez dodatnih pitanja na ekranu?
Za ovo ide vjerojatno kao i kod POS plaćanja - ako imaš dovoljno tražene valute na računu, skida ti se s valutnog stanja. Ako nemaš, radi se konverzija s nekog od valutnih stanja. Testirao s 10€ na EUR računu, nije mi ih diralo i radilo je konverziju s HRK do prve transakcije ispod 10€, tada je uzeo s EUR stanja.

Ako želiš izbjeći konverziju i naknade vikendom, pripremiš dovoljno valute koju trebaš na valutnom računu i skidat će ti odande. Za to te nigdje/nikada ne pitaju. Jedino treba pripaziti na priče s tom naknadom i odbijati opciju konverzije valute (DCC) uz dodatnu naknadu.

Jezik na bankomatu ovisi o sto faktora, zemlji izdavanja kartice, konfiguraciji i slično. Neki ljudi su se žalili da su s određenim Revolut karticama u nekim državama dobivali poljski, ako se dobro sjećam Svi bi ti trebali u najmanju ruku ponuditi izbornik s engleskim ako je kartica strana.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na