Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2017., 05:33   #91
MrRenn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sisak/Split
Postovi: 5
Ma evo odlucio sam se za J5 tako da cu ga uzeti kroz iduci tjedan. Sretna vam nova btw
MrRenn je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2017., 21:11   #92
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Evo iskustva sa Neutrinom
Naručio sam monitor, dosao je sa malo flekicom po sredini ekrana,slikao, poslao email, u roku sat su odgovorili i ponudili povrat novca ili zamjenu monitora.
Tako da sve uredno
webstartm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2017., 18:09   #93
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 226
Krenuo 12.06. u kupovinu mobitela.Piše na stranici Dostupnost:u dolasku,13.06.
Čim sam napravio narudžbu i platio promjenjeno je na : u dolasku,16.06.
Naravno,16-og je promjenjeno u 19.06. Zovem,kažu sigurno 19-og dolazi,kontam,neću tražiti povrat. Naravno danas,(19.06.) piše : u dolasku 21.06.
Baš me zanima dokle će tako.Veliki minus od mene i nikad više.

Zadnje izmijenjeno od: zalosnasova. 19.06.2017. u 19:21.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2017., 19:43   #94
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
** zayeb velikih proporcija

Zadnje izmijenjeno od: smirnoff. 19.06.2017. u 19:52.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 18:44   #95
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 226
Citiraj:
Autor zalosnasova Pregled postova
Krenuo 12.06. u kupovinu mobitela.Piše na stranici Dostupnost:u dolasku,13.06.
Čim sam napravio narudžbu i platio promjenjeno je na : u dolasku,16.06.
Naravno,16-og je promjenjeno u 19.06. Zovem,kažu sigurno 19-og dolazi,kontam,neću tražiti povrat. Naravno danas,(19.06.) piše : u dolasku 21.06.
Baš me zanima dokle će tako.Veliki minus od mene i nikad više.
U dolasku : 23.06.
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2017., 18:41   #96
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
mobitel na garanciji jer je najednom iz cista mira krepala kamera... jednostavno dok si usao u kameru pisalo bi "couldn't connect to camera".

6.7. dao na servis, zaprimili i sve... i imaju neki ticket sistem di se sve vidi lijepo kad je zaprimljen i kad je poslan na reklamaciju tj na servis... i od onda nista... zovem svaka 2 tjedna da vidim stanje jer na ovome ne apdejtaju nista... tako sam nakon 2 tj saznao da su - narucili novu kameru - i sad kao cekaju... proslo preko mjesec dana, i dalje mob nije gotov.

na stranici im pise:

"POPRAVAK

Servisiranje uređaja uglavnom traje 10-15 radnih dana, a u nekim slučajevima može trajati i dulje, ali u razumnom roku
Ako se prilikom popravka utvrdi da je kvar nastao nepravilnim korištenjem zadržavamo pravo naplatiti pregled, popravak i testiranje proizvoda.
Proizvod treba predati na servis u originalnom pakiranju sa svom dodatnom opremom osim ako prije nije dogovoreno drugačije.
Ne snosimo odgovornost za eventualni gubitak podataka. Kupac mora izvršiti back up podataka prije donošenja u servis."

kolko je po vama razumni rok?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 07.08.2017. u 19:10.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2017., 18:53   #97
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ja bi im nakon 45 dana poslao mail da raskidam ugovor zbog toga što su prekršili razumni rok i ako odbijaju poslao prijavu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2017., 19:11   #98
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
6.7. je dan na servis, pardon, zamjenio brojke
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 17:53   #99
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
danas su 42 dana, i dalje nikakvih informacija... u ponedjeljak idem trazit povrat novca ili novi mobitel....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2017., 22:29   #100
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
update. bio danas tamo, objasnio stanje stvari, proslo 45 dana i to...
lik tvrdi da nakon 45 RADNIH dana mogu dobit povrat novca , nema problema.
Reko onda mi dajte zamjenski.... da mi lik redmi 4 (povrat od kupca)
Dodjem doma iz zg, ocu ga upalit, nejde, prazan do kraja.... napunim mobitel do 40%, upalim.... i imam sta vidjet... sad znam zasto je povrat od kupca... neko si je patternom zakljucao mobitel i nije ga vise znao otkljucat pa ga je vratio... i sad imam zamjenski ukras.....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2017., 23:03   #101
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Step - 4 : Unlock your device(some device will not supported) through Recovery Mode:
Perform this step if the boot-loader of the device is unlocked. You can use the recovery mode to wipe the user data to remove the pattern lock from the device. Erasing the user data via recovery mode will factory reset the device and the pattern will be removed. However, the device will be locked with the Mi Account. Then you need to enter the Mi Account Password during the setup process.
I would request you to perform the below mentioned steps for Wipe User Data:
Please note, doing below mentioned steps will erase all the data of your device.
1)Try to switch off the device
2)Press the power key along with the volume up key
3)Now, the touchscreen will not work so use the "Power Button to confirm any option" and "Volume Up and Volume Down button for navigating"
4)Select language
5)Wipe and reset
6)Wipe user data
7)Confirm it as "Yes"
8)Let it complete to 100%
9)Select "Back" option
10)Select "Power Off" option
11)Try to restart the device
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:24   #102
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
mozes si mislit kako izmedju 8 sati na poslu i voznje malog po terapijama se jos imam vremena zaj... sa mobitelom koji nije moj...
edit: mob nema recovery
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:32   #103
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vrati taj vraćeni uređaj i uzmi lovu i kupi neš drugo negdje drugdje. I miran si. Kaj se zejebavaš sa njima i sa tim mobitelom?

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 09:50   #104
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
nece mi vratit lovu , tvrde da je preslo 32 radna dana il kolko... jedina solucija je pisat prituzbu pa slat preporuceno s povratnicom, pa cekat 8 dana da se oni ocituju..
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:00   #105
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kontaktiraj ministarstvo gospodarstva. Kakvih mrtvih 45 radnih dana. Razuman rok je 30-45 kalendarskih dana, nikakvih radnih.
Vidi malo u temi o garancijama tocne podatke kome i što se javiti. Čak i kolega Alfa_r ima u sigu dobre linkove.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:14   #106
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Nažalost - zakonski "razuman rok" nije nigdje definiran.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:17   #107
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Problem je što zakon ne definira razumni rok jer pokriva sve od igle do lokomotive, no ja bez obzira na to bi pisao prijavu ministarstvu jer je uobičajeni rok za it bio 45 dana po mnogim jamstvenim. Normalnih dana, ne radnih.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:38   #108
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nažalost - zakonski "razuman rok" nije nigdje definiran.
Nije, ali je podložno debatiranju. Ja sam dobio 2 slučaja sa razumnim rokom, jer sam se postavio tako da mi je razumni rok 30 dana. Prošlo je u prvom slučaju 32, u drugom 33 dana. Radilo se o kućanskim aparatima za koje su se čekali dijelovi od dobavljača/proizvođača.

U tom slučaju nema veze čeka li se grijač kuhala za vodu ili matična ploča mobitela. Stvar je da ti nemaš artikl koji si platio, a za 30 dana da ručno lota,.napravio bi ploču.

Stoga...

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:48   #109
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Dobio si zato što su ti izašli u susret, jer im je bolje to nego da im neki inspektori vise tamo i da ih neko maltra svaki dan. Da su išli terat to, vjerojatno nebi ništa bilo od tog, čekao bi i dalje dio.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 10:52   #110
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dobio si zato što su ti izašli u susret, jer im je bolje to nego da im neki inspektori vise tamo i da ih neko maltra svaki dan. Da su išli terat to, vjerojatno nebi ništa bilo od tog, čekao bi i dalje dio.
Upravo tako. Pametniji su popustili

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 12:08   #111
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Pa ko ih je**. AK se u normanom svijetu mijenjaju proizvodi bez realnog razloga zašto se ovdje ne bi mijenjali ako je nešto pokvareno a ne popravlja se...da ih svako tak "trenira" ne bi više ni pokušavali zajebavat ljude okolo...bitno da oni (općenito trgovine) naglase svaki put "čuvajte račun" i to s onim značajnim pogledom.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 12:16   #112
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ne mijenjaju se samo tako. Sve ovisi koji je proizvod i koji je proizvođač. To je recimo razlika između premium proizvoda i kad kupiš neki škart -> servisna podrška. To ljudi ne razumiju.

Da se vratim na ovo da se mijenja sve, kod nas su kupci zaštićeni ko lički medvjedi, nije to svagdje tako.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 12:39   #113
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ne mijenjaju se samo tako. Sve ovisi koji je proizvod i koji je proizvođač. To je recimo razlika između premium proizvoda i kad kupiš neki škart -> servisna podrška. To ljudi ne razumiju.

Da se vratim na ovo da se mijenja sve, kod nas su kupci zaštićeni ko lički medvjedi, nije to svagdje tako.
Čuj neznam kak je u istočnoj europi ali recimo za USA i Njemačku imam iz prve ruke iskustva di se vraćaju proizvodi koji "ne odgovaraju". Nema puno pitanja. Za uređaj koji ima kvar odmah se daje zamjenski i ne neko smeće kao kod nas. Ima neki rok za popravak (nisam pitao frenda koji je) a onda ide novi uređaj ak se ne popravi. Nema u zakonu nedorečenosti. Točno se zna. Igrom slučaja pričao sam jedno ljeto s švabom kaj vodi panasonic servis tamo pa sam doznao sve. Ovo iz usa mi je frend koji tam radi i živi. Taj je vraćao kameru na foru "nije mi baš grip sjeo".....Naravno proizvod mora biti u stanju ko nov.
Što znači premium proizvod? Ako kupim šaomija u neutrinu za soma kuna i imam garanciju 24mj onda nek mi izvole popravit u 30 dana (granciju oni daju a ne baba Mila) a ako ne ide onda molim novi uređaj.
Ovo kaj Mirko radi je jedino rješenje kod nas jel kod nas ne ide nikak drugačije već samo oštro. Takvo je društvo i takvi su šuplji zakoni. Zakon o potrošaču štiti kupca ali ima dosta rupa u tom zakonu baš kao i u ostalim zakonima kod nas.
Da ti sad idem pričati koje sve fore postoje šokirao bi se. Svak omalo pšitam kolegu odvjetnika kad imam problem i ovaj mi uvijek ispali nekaj s čim si možeš riješiti nevaljao zakon ili rupu u zakonu. Čudo jedno.
A pošto je tema Neutrino. Ja s njima nisam imao loša iskustva....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 12:42   #114
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pupo je sa druge strane pulta dugo bio, pa ti govori iskustva sa tog stajališta.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 16:22   #115
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Da, i? Onda kada Pupo nesto dofura na reklamaciju i njega zavlace preko 45 dana, neka se solidarizira s trgovinom i veli: Neka, neka nema zurbe kolega, mi smo takionak zasticeni ko lički medvjedi pa da ja budem malo solidaran
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 16:39   #116
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Naravno da ne, al isto tak neću bit debil i jebat majku i pravit scene u trgovini pred prodavačem, kad on nema veze s tim. Iako kad već spominješ, nisam imao problema nikad s reklamacijama. Ništa što nemože kulturan mail riješit i pogurat.

No ošli smo u offtopic.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 16:43   #117
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prvo fino i sve fino uvijek. Zakon isprintan u džepu i sve 5. Kad fino više ne ide, opet fino se pozoveš na prava iz zakona i spomeneš inspekciju.
Pod oštro sam mislio na argumentiranu raspravu. I ja sam radio iza pulta i znam što su ljudi sve spremni reći i izgovoriti. Apsolutno sam protiv toga.

A i nekako sam uvjeren da je to neki brand tipa LG, Samsung, HTC, Apple, Huawei...da bi neutrino riješio taj problem lakše i brže. Pošto je to Xiaomi koji nema EU podršku, ko zna odakle čekaju odobrenje ili delove.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 16:50   #118
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naravno da ne, al isto tak neću bit debil i jebat majku i pravit scene u trgovini pred prodavačem, kad on nema veze s tim. Iako kad već spominješ, nisam imao problema nikad s reklamacijama. Ništa što nemože kulturan mail riješit i pogurat.

No ošli smo u offtopic.
Di sam ja spomenuo uopce takav šabanski pristup rješavanju reklamacije? Nigdje....ok....thx...slazem se, necemo dalje da nejdemo u offtopic
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 18:35   #119
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Apdjet situacije... bio danas opet tamo, odnio im ovaj drlog zalokani patternom. da stvar jos bude bolja, osoba koja je vratila taj mob je isto tak ostavila alarm koji je bio podesen na 5.00h ujutro... srecom, kak je baterija bila ful prazna dok sam ga dobio, posemerila se vura, pa mi nije tulio svaki dan u 5.00h ujutro nego par minuta prije 22h navecer... i to neovisno dal je mob upaljen il ugasen, alarm uredno pali mob.

Da se vratim na temu... upao sam danas u ducan s malo jacim nastupom i objasnio da mi je sad vec dosta, da je mob debelo preko 45 dana na popravku i da ga nisu popravili, na sta je lik (drugi, ne onaj isti od prije tjedan dana), otisao pogledat iza, i ustanovio 42 dana i tak je reko... 42 dana je mob kod nas, al ok, dat cemo vam povrat novca. pokusao sam mu objasnit da se radi o 45 DANA a ne RADNIH DANA, sad dal se pravio blesav namjerno il ne, ne znam... uglavnom uzeo sam redmi 4a za iste novce. noviji mobitel, ali slabija baterija (3120 mAh), slabija rezolucija ekrana, i nema fingerprint scanner... al posto mob ide majci, ajd, dobar bu i taj.

al ovo sa zamjenskim... fijasko zesci... i onda me drugi lik pita, pa kaj ga niste drugi dan donesli nazad... zato jer nisam iz zagreba. aha.... kaze on...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2017., 17:21   #120
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
A dajte ne zezajte da loša iskustva s ovim dućkasom, jedini vidim ima LG G6 sa 64 gige stoređa

Kontaktirala sam i IFIXIT servisera njihovog ovlaštenog... I kažu da servisiraju i sve pet.

Kako sjebano da priej kupnje moba trebas:
- pregledat firmu kolika su gamad
- pogledat im servisera kolika su gamad
- uzet jednogodišnju garanciju na staklo dodatno ju platiti of kors

Fino poštelan sustav da hrani kokainsku ovisnost gadgetima.

Već par mjeseci gledma di kupit LG G6 64gb (il 128) i samo na tom sajtu ih ima...
Ladybug je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na