Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2011., 12:30   #61
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nije baš toliko skuplje koliko mislim da je bolje rješenje. Izgledom mi se dopada, a i fi je veći.

Ja ću se živ pojesti, naručio H100 u Protisu i svaki tjedan mi već ko papagaji ponavljaju da će doći za 10 radnih dana... grrrr
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 13:15   #62
mhadina
Premium
Moj komp
 
mhadina's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: ZG
Postovi: 429
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nije istina, sistem s više vode ima stabilniju temperaturu!

@Magarac Koliko si dao za corsa? Oštećenje je minimalno i nevjerujem da ima kakve veze s radom.
Do nekog vremana Tx kad se i ta količina vode zagrije na temperaturu kao i ona manja količina, u najgorem slučaju na T ambijenta.
Znači ako ganjaš CPU i ne znam kaj još npr VGA kao ja, i što više troši, prije ćeš doći na isto posebno nakon višesatne zabave....
__________________
  • Vidiš li čovjeka koji se sam sebi mudrim čini? Znaj, i od bezumnika ima više nade nego od njega!
  • San dolazi od mnogo briga, a lud govor od mnogo riječi.
  • Neka su ti mnogi poznanici, ali pouzdanik samo jedan od tisuću.
  • Ne ponizuj se pred budalom i ne budi pristran pred mogućnicima.
  • Ne budi silovit na jeziku a lijen i mlitav na djelu.
mhadina je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 12:21   #63
ante5656
Registered User
Moj komp
 
ante5656's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Usa
Postovi: 51
Hlađenja su dobra,ali ako ih ideš prespajati na gpu s brifge i n bridge ,temperature se naravno dižu ...ali nema baš neke velike koristi što se tice buke
ante5656 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:13   #64
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
danas sam si ubo Corsair H40 za 549kn u linsku na računalo ispod imena.Same pohvale što se temperature tiče ali buka je katastrofa bila( inače nisam mjerilo za buku računala jel sam pacijent po tom pitanju)....u windows radu temperatura je bila 12°C a u full load popne se na oko 25-30°C.
Pošto nisam kupio vodeno hlađenje da bih klokao računalo nego imao jako tiho računalo zamijenio sam onaj corsair ventilator koji se vrati kao helikopter (tako je i bučan ) i stavio sam SCYTHE Slip Stream koji se vrti na 500 okretaja.Temperature su mi sad u windows od 18°C-23°C a u full loadu između 31°C-41°C (neprelazi 41 bez obzira koliko dugo..)

al evo sad u čem je fora kao u grobu je

stojim pored kućišta s ušima na kućištu i nečujem ništa neznam doslovno dali računalo radi ili neradi a previše mi se sviđa što i kad je najviše opterećeno nema više zvuka glupog ventilatora kao da me pokušava odpiriti.

napokon sam riješio buku računala tako da ako je netko mentalno poremećen što se tiče buke računala ( kao ja) topla preporuka da ovo napravi..stvar je kao grob
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:25   #65
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Neću sad trolat tu po ovom threadu...al doda se još 10 kn i uzme se Noctua NH-D14 koja pojede H40 u omjeru buka/performanse...dobro velik je nh-d14, al na njemu se nema šta pokvarit (ventovi imaju mtbf 150 000 sati)...dok kod tih vodenih poluriješenja se ima itekako šta pokvarit u periodu korištenja...imao sam priliku vidjet nove novcate H50 i H70 s čudovnatim zvukovima od pumpe (dobro garancija je tu, a šta kad istekne?, frendu npr. nisu htijeli to uvažit pod garanciju )...i još se s noctuom dobiju prvorazredni hladnjaci (dva komada) i isto tako prvorazredna termalna pasta...dok ovi corsair ventovi su noćna mora za nekog ko želi dobar omjer performansi i buke...

Eto, samo kažem da svi ti hladnjaci od corsaira nemaju šta radit pored high-end zračnih hladnjaka, samo eto valjda je ekipi fora reć da imaju ili vidjet to "vodeno" hlađenje...

Do neki dan sam imao H100 (nije moj, bio par dana na probi), jedva sam dočekao da mi dođe Noctua
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:28   #66
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Kolika ti je temperatura u sobi bila kad si imao ovih 12 stupnjeva u idleu?


550kn je previše za takav hladnjak imho. Trebao si ići na nešto jače ako si već toliko para skupio.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:30   #67
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Kolika ti je temperatura u sobi bila kad si imao ovih 12 stupnjeva u idleu?


550kn je previše za takav hladnjak imho. Trebao si ići na nešto jače ako si već toliko para skupio.
ja sam samo htio tišinu i ništa više

temperatura u sobi je normalna prozor otvoren na kip i metar od njega je radiator ^^
sjedim u polo majci kratkoj i ugodno mi je ^^
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:36   #68
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nemoguće je da ti je temperatura toliko niža od sobne. U biti rekao bih da nije moguće da bude temp niža od sobne uopće, al neželim ulazit u konflikt sa vlasnicima Corsair vodenih


EDIT:

Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Pupo, sve je moguce!! Sve!!


Možda
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.01.2012. u 21:48.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:45   #69
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Pupo, sve je moguce!! Sve!!

EDIT:Odlicna slika!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 16.01.2012. u 21:55.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:50   #70
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Ne znam uopce kaj se tolko hvatate za taj idle kad se skroz neprecizan i nepouzdan. Nebitna stvar. Kod meme je 22 do 25 u idleu sa 1.6ghz i 0.9v..

Ne znam za druge ali h100 itekako ima kaj radit pored zracnih hrgi od kojih je vecinom bolji ili u najmanju ruku isti. Ja nemam nikavih problema, pumpa se ne cuje, ventovi su VRHUNSKI a po defaultu je gore MX4 ili 3, nisam siguran. Imam ga vec par mjeseci, ne par dana a imao sam i dobrih zracnih hladnjaka do sad i bez problema mogu napsiat da je super. DH14 i slicne hrge od kilu i pol ne zelim ni videjt u zivo i za mene su pusiona. Neki tamo Themalright sa duplo manjom masom, opsegom itd., jednim ventoma ima samo 2c losiju temp a ispod njega stanu sve zive vrste memorije i nema straha od piganja i sl. gluposti..

Do sada nisam imao tako tiho i hladno hladnje ko h100. Ventovi su na minumumu potenciometra sto je jos manje od min na pumpi i jos uvijek hladi bolje od 99% zracnih..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.01.2012. u 22:04.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:51   #71
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
Jasno ko dan da mu snzori nisu bas najtočniji

Nego, ja konkretno imam ovakav setup http://www.pohrani.com/?3B/rt/2sfEz6e/imag0355.jpg
i ideja bi bila stavit recimo H60 ili H70, staviti hladnjak na kućište te na njega ventilator koji je ujedno biti i ispuh i hladio rebra hladnjaka. Tako bi smanjo broj ventilatora -1, pod pretpostavkom da se pumpa ne čuje dobio bi tise racunalo. Ali koliko vidim, imad dosta prituzbi na glasnoću pumpe.
Na hladnjaku bi bio Scythe GT 1150 na 6V, ako bi performanse bile ok, znači temperatura do 45°C u idle, ja zadovoljan
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:53   #72
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
H70 is way to go. Čito sam neke rivjue, navodno je na H70 pumpa najtiša od cijele serije. Imaš novu seriju H70 Core koja se prodaje bez ventova
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:57   #73
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
Imao sam H60, razočarenje totalno, nikad više tkave vrste "kvazi vodenog" hlađenja neće u moj komp. Očekivao sam niže temperature, ali one gle za čudo, čak par stupnjeva više u loadu nego li sa Kabuto 2 koji ima najmanje 3 godine i koji na full loadu vrti 120mm fan na oko 1200 rpm i pri tom "nečujan", a za ovo "vodeno" očekuješ da se to podrazumjeva da je tih, a ono totalna suprotnost. Još k tome, sama ploča i PWM se puno više grijale nego sa zrakom, dakle treba nešta dodatno staviti da raspuhiva toplinu sa mofseta i chipset hladnjaka. Riješio se toga u roku od 5 dana.
A ovih 12 C neću ni da komentiram
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 21:57   #74
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,694
A kolika je glasnoća tih pumpi? Znači jel netko napravio test tipa u 2 ujutro napravio totalnu tisinu i onda uključio pumpu? Koliko je glasna i jel stvara neke vibracije?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:02   #75
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
Da još i zaboravio spomenuti taj glupi zvuk struganja iz pumpe, mislio sam da nešto ne valja, kad ono to normalno. Po efikasnosti H50/60 ne vrijedi niti 200 kn
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:05   #76
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A kolika je glasnoća tih pumpi? Znači jel netko napravio test tipa u 2 ujutro napravio totalnu tisinu i onda uključio pumpu? Koliko je glasna i jel stvara neke vibracije?
Bolje ti je idi na neki high-end zračni cooler (npr. NH-D14), imaš kućište u koje stane i gotovo..nemoj komplicirat i bezveze trošit novce jer postoji velika mogućnost da, pogotovo ti, ostaneš jako nezadovoljan...
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:05   #77
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,885
Ja svoju uopce ne cujem ali ni malo. Cak ni kad uho naslonim gore. Ljudi su vjerojatno dobili neke defektne serije ili nesto pa se cuju glasno..

Od slabijih sam imao samo H70 i nisam bio zadovoljan jer za perf. treba i puno okretaja sto je vec prebucno. Na manjim okretajima vise nije toliko dobar da bi bio u rangu sa najboljim zracnim. H100 je sasvim druga prica i njemu je dosta duplo manje okretaja sa vrhunske perf. H80 je po mogima best buy. Debeli hladnjak i dva jako dobra venta, svega 2,3 c losije temp od h100..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.01.2012. u 22:12.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:10   #78
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ajde ne pretjeruj.. pumpa se ne čuje. Očito da je cijeli tvoj sistem bio pokvaren ako je nešto strugalo u pumpi.. i kako molim te možeš ocekivat tišinu venta koji puše kroz hladnjak? I još stavis H60 na tu mrcinu od proca..
EDIT: pretekao me Magarac. NH-D14 ne bi stavio u svoj komp da je gratis, zbog težine, veličine i da mi visi i nateze cijelu matičnu..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 16.01.2012. u 22:16.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:15   #79
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Meni je zanimljvo razmišljanje dobrog dijela ekipe koja je imala/ima/planira uzet nešto od ovih 120mm gotovih rješenja da čim postoji deci vode u njihovom kompu da će to odmah bit temperature ispod 20 stupnjeva. Pa nije to nitro bokte. Kupite si lijepo pravo vodeno, date za njega 250€ i onda je to to. Pa kvalitetnija pumpa za vodeno dođe kao H40.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 22:23   #80
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ajde ne pretjeruj.. pumpa se ne čuje. Očito da je cijeli tvoj sistem bio pokvaren ako je nešto strugalo u pumpi.. i kako molim te možeš ocekivat tišinu venta koji puše kroz hladnjak? I još stavis H60 na tu mrcinu od proca..
EDIT: pretekao me Magarac. NH-D14 ne bi stavio u svoj komp da je gratis, zbog težine, veličine i da mi visi i nateze cijelu matičnu..

To sam imao na UT P45 T2RS i QX9650, lošije radio posao nego stari Kabuto 2. Čulo se struganje iz umpe u intervalima od po jednu sekundu,, pumpa je bila spojena na pin od chipset hladnjaka za kojeg sam imao kontrole, inače pumpa vrtila na 4200 rpm, kad spustim ispod 3 onda se nije čulo, al to nije bilo to. A da ne spominjem da se okolina proca grijala za 10-15 c više nego sa kabutom, Čisto primjera radi...

Na ovome sad imam Zalman CNPS11X, i nije loš.
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:07   #81
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
svi neki nabrijani ^^ iskreno baš me briga za temp ^^grob je i to je najbolje
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:09   #82
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Naravno, ak tebi paše i zadovoljan si sa kulerom, zaboli te za ostale.


Ima jedna dobra stvar kod H40 => cijeli je od aluminija što znači da nema problema sa korozijom
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:32   #83
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ajde ne pretjeruj.. pumpa se ne čuje. Očito da je cijeli tvoj sistem bio pokvaren ako je nešto strugalo u pumpi.. i kako molim te možeš ocekivat tišinu venta koji puše kroz hladnjak? I još stavis H60 na tu mrcinu od proca..
EDIT: pretekao me Magarac. NH-D14 ne bi stavio u svoj komp da je gratis, zbog težine, veličine i da mi visi i nateze cijelu matičnu..
Bez uvrede ali ovakve bi argumente dao moje nećak, koji ima dvije godine BTW...to je isto kao da ja kažem...ne bi stavljao H100 da mi ona crijeva na budu posvuda i da mi radijator ne nateže i visi s kućišta

A što se tiče onih (općih) argumenata montaže i vađenje npr. cooler iz kućišta, mogu se okladit ovdje s bilo kim da će prosječan korisnik prije namontirat/demontirat NH-D14 iz kućišta nego npr. H100

Naravno sve ovisi šta će korisnik radit s računalom, al činjenica je da ta corsair vodena nisu ni blizu, al ni blizu zračnim rješenjima po omjeru uloženo/dobiveno
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:45   #84
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
i meni d14 nakaradno izgleda i nebih to nikad stavio u kućište, i još da toliko platim :P
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:49   #85
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
NH-D14 je bench zracni hladnjak koji se montira na neko bench kuciste vodoravno i gotovo.. Itekako ima smisla to sto sam napisao, pa skyman procitaj jos jednom da shvatis o cemu govorim.. razmisljas kao neki akcijski junak, pa nisi betmen, skyman si pobogu..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:52   #86
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor Prako Pregled postova
i meni d14 nakaradno izgleda i nebih to nikad stavio u kućište, i još da toliko platim :P
A eto baš si se usrećio s H60, koliko i otprilike košta NH-D14..al dobro tu je i npr. silver arrow sličnih performansi...noctua je tu kao primjer, govorim općenito o high-end hladnjacima...

Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
NH-D14 je bench zracni hladnjak koji se montira na neko bench kuciste vodoravno i gotovo.. Itekako ima smisla to sto sam napisao, pa skyman procitaj jos jednom da shvatis o cemu govorim.. razmisljas kao neki akcijski junak, pa nisi betmen, skyman si pobogu..
Hehe (ma bavio se prije offline downloadom, otud nadimak)...pa evo dat ću ti jedan zadatak..nađi neku pokvarenu ili stariju ploču, pa probaj potrgat pcb...znat ćeš onda zašto mislim da ti komentari nemaju nikakvog smisla
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 23:58   #87
Prako
Registered User
Moj komp
 
Prako's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 215
Kad sam išao kupovati H60 privlačilo me, wau, voda, tiho fino izgleda, do duše nisam prije kupnje nešto puno čitao recenzije o njemu, ali sad
__________________
Prako je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 01:03   #88
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
A što se tiče onih (općih) argumenata montaže i vađenje npr. cooler iz kućišta, mogu se okladit ovdje s bilo kim da će prosječan korisnik prije namontirat/demontirat NH-D14 iz kućišta nego npr. H100
Bogme bi izgubio okladu.Imao sam nh-d14 i prodao kolegi BojanZD. Pitaj njega ako meni nevjerujes kako je "lako" skinuti noctuu s ploce ako ne mislis vadit plocu a pogotovo ju vratit nazad. S tim da sam imao i H50 pa znam kako je njega namontirati .To cudo je ogromno i nakaradno, supermega joj je bok uz bok a manji je duplo
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 02:30   #89
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Bogme bi izgubio okladu.Imao sam nh-d14 i prodao kolegi BojanZD. Pitaj njega ako meni nevjerujes kako je "lako" skinuti noctuu s ploce ako ne mislis vadit plocu a pogotovo ju vratit nazad. S tim da sam imao i H50 pa znam kako je njega namontirati .To cudo je ogromno i nakaradno, supermega joj je bok uz bok a manji je duplo
Pa to sam govorio iz iskustva, jer sam upravo ovih par dana imao priliku montirat i demontirat H100 i NH-D14, ali po prvi put-znači nisam ih prije montirao (naglasak iz kućišta, ne skinut samo blok s matične)...s noctuom sam očekivao neki super kompliciran sistem da drži to čudo na mjestu i obavezno vađenje matične ploče...al sam se baš iznenadio...backplate iza, s druge strane se navrnu prednja dva držača na backplate i cijeli se onda cooler dotegne s dva šarafa koji su već na cooleru, ventovi imaju valjda najjednostavniji način montiranja koji sam ikad probao...meni osobno je trebalo doslovno oko 5 minuta (duplo manje nego s H100)..uglavnom ciljao sam na to kako je jednostavno montirat to čudo gore...puno jednostavnije nego npr. V6GT, V8, Sytche Ninja 3, bilo koji prolimatech (dobro nisu baš neki primjer) i hrpa drugih manjih coolera...

Dizajn naravno neću komentirat, i meni nije bio nešto ovak kad sam gledao po netu, al vjerujte mi..potpuno je drugi dojam uživo...sve je tak kvalitetno napravljeno (pola sata sam pipao onu plastiku na ventovima hehe)...aluminijske ploče na heatpipeovima su tako čvrste, nema govora da se savijaju dok držite cooler...uglavnom sve odiše high-endom, a bundleom sam bio oduševljen kao i sa samim hladnjakom...pakiranje isto neću ni komentirat, besprijekorno...o tišini u radu se sve već zna...H100 mi je npr. imao i neki onaj humming zvuk (valjda zbog otpora zraka kroz radijator)..uglavnom one stock ventove na H100, za one koji cijene tišinu i performanse, treba odmah proslijedit u smeće...obavezno al obavezno nabavit npr. Sytche GT-e..eto još 200 kn troška...

Uglavnom postao sam totalno subjektivan, al eto nije bez razloga..imao sam priliku isprobat oba hladnjaka (da ne govorim da D14 je daleko ispod cijene H100)...jako mi je važna tišina i jako su mi važne performanse, D14 se baš sweet spot za takvo netp...tako da eto to su samo moji dojmovi

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 17.01.2012. u 02:36.
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 09:52   #90
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sve to sto si glede noctuine kvalitete i bundlea rekao stoji, stvarno je sve tiptop i vidi se da je to vrhunski hladnjak, ali dva stupnja razlike gore dolje onolika glomaznost po meni ne opravdava. Btw prolimatechov nacin montiranja ti je bio kompliciran ? To je uz TR najbolji i najkvalitetniji (a bome i jednostvan ko picino oko) nacin montiranja nekog zracnog kulera cak i od noctuinog je jaci i robusniji.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na