Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2022., 08:21   #3121
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
tak je, imam ga ja vec 3 godine, na akciji je bio za 150kn. sluzi za izmjenu kotaca na 3 auta, skidanje kazeta s bicikla i tak jos neke sitnice. zadovoljan sam.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 08:44   #3122
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
Nisam stručnjak ali šta nije 100Nm premalo za stezanje kotača na autu ?
Možda je ok za manje aute ali za neku limuzinu tipa Passat i sl, jel nije premalo ?
Chandler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2022., 08:49   #3123
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa ručno stegneš još dodatno.

100nm je premalo za nešto ozbiljnije, pogotovo ako ima alu-felge auto.

100 je onako, minimum. Ali s tim gore ni ne možeš stegnuti preko 100, zbog okretnog momenta.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 09:12   #3124
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
zato i je namijenjen za kotace jer je limitiran na 100 pa ne mozes presilit. ovako zategnes i samo lagano dovrsis s kilo kljucem ili rucno ako imas osjecaj.
kod nas ni vulkanizeri ni serviseri vecinom ne vode brigu koliko se steze pa ga roknu koliko pistolj ide. a onda kad ostanes u defektu i trebas odsarafit kotac ti treba cijev od metra ko poluga za kljuc, a da ne spominjem koliko matica tako sjebu. npr. kod forda i volva.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2022., 10:31   #3125
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Jel se tko kuži u sjekire?
Trebam ubost jednu za cjepanje cjepanica za grijanje, komadi od 30ak cm duljine, 15-20cm širine, hrast. Dobar dio cjepanica je kvrgav i ne da se nikako rasjepat s manjom sjekirom

E sad, po YT se svi kunu u Fiskars X25 kao najbolju za ugodno cjepanje ali isto tako kažu da ako je drvo kvrgavo, da nije baš dobra za to i da treba ipak uzeti sjekiru za kalanje no za njih kažu da su neugodne za duže cijepanje, pogotovo zbog ručke, no tu je sad fora da svi oni sjeku neke balvane od pol metra, meni treba za 10 cjepanica dnevno, no planiram da ta koju uzmem mi traje valjda cijeli život...

I na kraju dolazi cijena: Fiskars je min 500kn a ove za kalanje su po 250kn


vaše mišljenje?
Pogledaj x21. S njom možeš i trešće praviti i razbijati kvrge do cca 25cm promjera. x25 je za deblje a x27 je za više nego što sam ikad bio u situaciji da mi treba. Grijem se cijeli život na drva, nešto kupim, nešto sam napravim i tak. Bukva, hrast i grab.

x21 je oko 800g a dizajnirana je kao klin. Umjesto velike mase ima veliku brzinu i to se fino osjeti nakon par sati udaranja. Grip je odličan, ne moraš ju stisnut kao sivonja, ne prenosi vibracije ako fulneš.
Imam ju oko 5 god, preporod od svih ostalih sjekira koje sam probao.
Frendu sam za poklon uzeo x25, super mu je no ima još jednu manju za trešće. On je 175cm, ja 185cm, dužina držala je ista na obe, odgovara obojici.
Dobar dio društva sam nagovorio na fiskars sjekire i svi su prezadovoljni
Jedini minus je što ta legura držala zna bit onak jako hladna.
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 13:29   #3126
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
https://amzn.eu/d/2X77TrA

Šta vam se čini je li ovo legit? Posudio sam navedeni alat od mehaničara za nešto raditi i dojmio me se, gledam cijene, kod nas sam našao na 6500kn, ovo je duplo jeftinije...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 13:50   #3127
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To je top ali specifičan alat pa ako se ne baviš skidanjem kotača često ne znam baš kakva ti je računica
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 13:55   #3128
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Ne mislim za kvalitetu alata nego sellera. To mi je upitno.

Bit će dovoljno posla, 5 traktora i bezbroj priključaka za njega, u svakom trenutku je nešto pokvareno

Edit: dok ja gatam je li legit ili ne, cijena sa 420€, pa 600€ i sada 775€.

Zadnje izmijenjeno od: goran1985. 04.11.2022. u 14:51.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 16:59   #3129
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Pogledaj si Makitu i Dewalt, istog ranga ima ponešto i kod nas, garancije radi...
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 20:38   #3130
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Pogledaj si Makitu i Dewalt, istog ranga ima ponešto i kod nas, garancije radi...
milwaukee alat imas i kod nas, skuzili ljudi da pomete pod sa makitama i slicnim. pogotovo kad su baterijske izvedbe svih mogucih alata napokon dosle na listu najpozeljnijih.

tako da servis nije problem.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2022., 12:46   #3131
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 379
Punjive baterije i punjači

Gledam malo te punjače, prvenstveno eneloop modele, mada sam sad iskopao da ima i neki hvaljen kinez s Aliexpresa LiitoKala.

Eneloop ima par modela, neki basic koji pune 8 ili 10 sati i to je to, bez mjerenja biločega, te napredniji modeli koji mjere i napon i temperaturu, ali napune za sat i pol ili 2.
Dal je to ok, zar nije bolje da se puni sporo, a duže? Ili je temperatura ključan faktor pa se može puniti velikom strujom tako dugo dok nije prevruća baterija?
Ovaj hvaljen kinez piše da mjeri sve to, ljudi ga hvale, a uz to mogu i birati kojom strujom budem punio bateriju, a cjenovno je na 1/3 eneloopa s sličnom karakteristikama... S druge strane čitam da ti kinezi neko vrijeme rade i krepaju...

Ima ko koju pametnu ideju tu? Dal kupiti dummy eneloop (cca 150kn) , bolji eneloop (cca za 350) ili LiitoKala za cca 20$?
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 14:47   #3132
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Zavisi kakve baterije trebaš puniti (kemija, dimenzije, ...).
Za NiCd i NiMh + std. dimenzije (AAA, AA, ...) nedavno je u Lidla bio neki "pametni" punjač,
moguće da su ga kolege spominjale u temi ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 15:51   #3133
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 379
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Zavisi kakve baterije trebaš puniti (kemija, dimenzije, ...).
Za NiCd i NiMh + std. dimenzije (AAA, AA, ...) nedavno je u Lidla bio neki "pametni" punjač,
moguće da su ga kolege spominjale u temi ...
AA i AAAA, MiMh. Znam za Lidlov,ali ga već dugo nisam vidio u ponudi...
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 15:59   #3134
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor vlovrec Pregled postova
Gledam malo te punjače, prvenstveno eneloop modele, mada sam sad iskopao da ima i neki hvaljen kinez s Aliexpresa LiitoKala.

Eneloop ima par modela, neki basic koji pune 8 ili 10 sati i to je to, bez mjerenja biločega, te napredniji modeli koji mjere i napon i temperaturu, ali napune za sat i pol ili 2.
Dal je to ok, zar nije bolje da se puni sporo, a duže? Ili je temperatura ključan faktor pa se može puniti velikom strujom tako dugo dok nije prevruća baterija?
Ovaj hvaljen kinez piše da mjeri sve to, ljudi ga hvale, a uz to mogu i birati kojom strujom budem punio bateriju, a cjenovno je na 1/3 eneloopa s sličnom karakteristikama... S druge strane čitam da ti kinezi neko vrijeme rade i krepaju...

Ima ko koju pametnu ideju tu? Dal kupiti dummy eneloop (cca 150kn) , bolji eneloop (cca za 350) ili LiitoKala za cca 20$?

Meni LitoKala Engineer 500 radi odlično već par godina. Osim punjenja ima i pražnjenje konstantnom strujom pa može precizno izmjeriti kapacitet baterije. Puni/prazni LiIonke i NiMH.

Spori (glupi) punjači u pravilu pune bateriju malom strujom određeno vrijeme i onda staju kad im timer kaže. Možda su je napunili, možda i ne.
Pametni pune većom strujom, ali mjere cijelo vrijeme napon i temperaturu. Kod NiMH baterije nije terminacija jednostavna kao kod Li-Ion jer NiMH kako se puni raste napon i onda u jednom trenutku počinje padati iako struja i dalje pritječe u bateriju. Tu treba napraviti terminaciju jer će se inače baterija pregrijati i poći kvragu. Zato pametni punjači imaju tu minus delta terminaciju, odnosno detektiraju početak pada napona i onda prekidaju punjenje. Temperaturna terminacija je tu kao rezervna sigurnosna mjera, iako taj pad napona u pravilu prati porast temperature pa je dodatni znak da je baterija puna.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 16:24   #3135
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Ja uzeo littokala 6komada prima Lii-S6 mu je oznaka. Od malih aaa do sta ja znam 26650.
Prepoznaje polove, nebitno kako ih uložiš, prepoznaje 3-4 tipa vrste baterija nimh, liion, lifepo4, puni sa 500, 1000 i 2000mah.
Pokazuje napon, kapacitet, vrij3me punjenja....
U bundle imaš 220v adapter i 12v adapter za auto.

Moze pobuditi stare mrtve baterije ako postoji imalo zivota u njima ...
Sve je vrlo kvakitetne izrade i Svakako preporuka.

Ta littokala u kombinaciji sa 120w baseusom koji sam imao od ranije, radi vrhunski.

Littokala
https://a.aliexpress.com/_mN3pOSo

Baseus 120w qc5.0
https://a.aliexpress.com/_mLKAT7W

Kablovinjo
https://a.aliexpress.com/_m0YblY0
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.11.2022. u 16:38.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2022., 08:14   #3136
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 379
Hvala na odgovoru @Ziiky i @Night :-)

Još jedno pitanjce, dal koji od LiitoKala može puniti i Li-Ion od 1.5V??

Vidim na linku u specifikaciji piše samo "...LI-ION battery charging current: 4.2 V 300mA / 500mA / 700mA / 1000mA..."

gledam na offical store:link

Jer bi punio osim NiMh 1.2V i Li-Ion 1.5V, toga tipa

pozz
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete