Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2007., 13:48   #1
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Thomson Speedtouch 780 WL -iskustva?

Ima li netko iskustva s ovim routerom,valja li to šta?

Planiram uzeti Amis,a pošto mi je telefon na donjem katu,a kompovi gore,uzeo bi wireless da se ne zezam sa kablovima. A oni,kao i iskon isporučuju taj model.
Negdje sam pročitao da smanjuju brzinu do 30% !!!!,ali po netu ne nalazim neke posebno loše kritike.
Dali se isplati uzimat ga ili da radije idem na žični model?
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2007., 17:48   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ako je to onaj isti koji daje Iskon cuo sam sve naj o njemu. dva frenda ga imaju doma i radi im zakon. jedan je testirao ga cak i mucio do bola i rekao je da nije bilo ama bas nikakvih problema.

eh sad neznam jel u amisu ISTI model kao u iskonu. k tome iskon stavlja svoj firmware gore tako da ako i amis stavlja svoj neznam kako funkcionira

sto se tice 30% sporiji... frend je imao beta testiranje na iskonu na 3mbits i nije se nista zalio da mu je veza bila sporija. budem ga pitao pa ti javim...

a kad se sjetim zyxela 660 i si515 koje imam zaplacem.. na iskon se isplati preci ako nista zbog boljeg rutera..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2007., 12:50   #3
crniskot
big marine
 
crniskot's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 229
Hvala na info

Model je isti,barem tako kažu u szk.

A to za 30% smanjenje brzine sam vidio ovdje http://www.forum.hr/showthread.php?t=187500 . Predkraj prvog posta.
__________________
gigabyte K8NF9 ultra /venice 3000+/2x512mb st cl2 /x1600pro pasiva/160GB hitaći sata/ćiftek 410w
crniskot je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2007., 12:56   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Kada je došao IskonDUO, bacio sam malo oko na taj router jer ga oni daju. On ti ima WLAN + LAN (4 porta) i to je ADSL2+ modem/router (do 24Mbit/s) tako da mu je 3Mbit/s 'za popunit rupu na zubu'. Kritike korisnika (vani) su bile dosta pozitivne.
http://www.alcateldsl.com/prod780.htm
http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...ProductID=3784
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 13:03   #5
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
zasad super, ja ga imam, spojena su mi 2 kompa na ADSL i jedan telefon..sve radi OK, jos su mi rekli da je stavljena zastita (ISKON)..
  Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 13:21   #6
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
jos jednu samo da ne spamam, zaprepastio me onaj post kojim lik pljuje po ISKONu na www.forum.hr, jer sam na ISKON internetu vec jako dugo i nisam nikad imala problema, prvo sam bila na XXLADSL, pa sam sad uzela ISKONDUO, sve je teklo super , covjek je dosao na vrijeme, ljudi iz korisnicke podrske su izuzetno ljuvazni i nemam rijeci za njih, a na onaj nacin popljuvat nekog, samo kaj je on iz ne znam kog razloga imao negativno iskustvo, a ko zna kako se i on ponaso, za neke ljude zaista nemam rijeci, pozz svima s pceksperta
  Reply With Quote
Staro 19.01.2007., 13:27   #7
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Zašto nebi ljude popljuvao ako ima problema dva mjeseca sa njima?
Pa nije mu se sada to dogodilo i odma ih išao na forum pljuvati. Pročitaj cijeli post.

Inače ja sam doma na Iskonu, nisam imao nekih većih problema. Prvo je bio ping koji je bio koma, al su to riješili u roku par dana, drugo je bilo onaj masivni blackout kad nije bilo neta 3-4 dana. Ono OK prvi dan cijeli, drugi dan već bed, al ajde rješavaju, al sam im zato krajem trećeg dana (ili je to već bio četvrti) je** sve po spisku jel nemogu link riješit u puna 3 radna dana.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2007., 12:27   #8
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kada je došao IskonDUO, bacio sam malo oko na taj router jer ga oni daju. On ti ima WLAN + LAN (4 porta) i to je ADSL2+ modem/router (do 24Mbit/s) tako da mu je 3Mbit/s 'za popunit rupu na zubu'. Kritike korisnika (vani) su bile dosta pozitivne.
http://www.alcateldsl.com/prod780.htm
http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...ProductID=3784
Ja koliko vidim u njegovim specifikacijama stoji pod Hardware specifications 12 Mb/s connection rate. Kaj sad to znaci , a dolje pod software stoji da je za ADSL2+ do 24 Mb/s.

BTW: kakav mu je domet sto se tice wirelessa i brzina naravno ?
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2007., 13:14   #9
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Zašto nebi ljude popljuvao ako ima problema dva mjeseca sa njima?
Taj tip ima problema sa samim sobom...

Što se tiče Speedtoucha:
onaj gigasetov WLAN USB adapter koji je Tcom svojedobno dijelio u akciji ima bolji signal kad se kači na Speedtouch (u odnosu na SE515)
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 22:46   #10
milancg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Crna Gora
Postovi: 1
Pozdrav svima,

slucajno na googlu vidjeh temu pa rekoh da je vratim u zivot. Za 2 dana uvodim IPTV a T-Com mijenja postojeci modem za Speedtouch 780WL. Posto je servis tek poceo sa radom iskustva korisnika u cg su mala tako da pretpostavljam da ste kompetentniji da mi odgovorite na par pitanja. Zanima me kakav ping mogu da ocekujem u odnosu na prosjecan ADSL modem ,koja se WLAN USB kartica pokazala kao najbolja, koji firmware radi fino, kako se uredjaj slaze sa Vistom isl.

Hvala !
milancg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 23:18   #11
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
na sva ta pitanja ces naci odgovore u postojecim temama na ovom forumu

ali ovako ukratko, iskustva su za sada pozitivna, bas i ne vidim da se ljudi previse zale na taj uređaj, tu i tamo koje pitanje oko konfiguracije

ping bi trebao biti isti, pod uvjetom da ti je parica dovoljno kvalitetna da bez problema možeš progurat IPTV i trenutačnu brzinu koju imaš preko ADSL-a

sto se tiće firmwarea, T-Com stavlja svoju verziju na routere koji imaju podršku za IPTV, tako da ako ces skidat najnoviji firmware za taj SpeedTouch, morat ce napravit određene preinake na njemu

što se tiće USB kartica, od ovih koje naš T-Com nudi je u pravilu najkvalitetniji Siemens Gigaset USB adapter 54/108

a što se tiće Viste, sam SpeedTouch se konfigurira isto kao i na svakom drugom računalu, eventualno je potrebno dodatno isključiti/konfigurirati IPv6 protokol
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 20:13   #12
Josyp
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 9
Prilikom instalacije neradi mi ona VOICE lampica a trebala bi ...Što je uzrok tome
Josyp je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 20:48   #13
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Možda zbog nepostojanja VoIP usluge?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 22:25   #14
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Trebalo bi netko tko radi u T-coma da objavi admin password od routera da vidimo sto sve bebica moze. inace ovako na prvi pogled imam ih par ali nisam se usudio jos zamjeniti ovo smece od DLINKA s njime.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline