Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2013., 19:43   #1
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
prosirenje home network - fali ethernet port

Fali mi ethernet portova za internet i neznam kako to napraviti od ovog hardwera kaj imam. Naime zelim da budu svi u mrezi...

Dakle imam cablemodem za internet od njega ide network kabel u fritzbox 7270. Dakle fritzbox 7270 mi je router i preko njega je kucna mreza, njegova adresa je 192.168.178.1. svi ethernet portovi su mi puni. A treba mi jos minimum jedan Ethernet port na tom routeru da bi bio u toj mrezi za file sharing u kucnoj mrezi, printer itd. Imam jos jedan router Netgear WNR200 i zelio bih ga nekako umreziti u moju mrezu. Napravio sam ovako, iz jednog ethernet porta od fritzboxa sam spojio sa netgearom na njegov Wan port, i jedno racunalo spojio na Lan port. Imam internet, ali naravno ne vidim svoju mrezu od fritzboxa. Na netgearu sam stavio static adress i dobio od fritzboxa 192.168.178.24. Ali lan-ovi su mi 192.168.1.1 i tako pristupam setup-u netgeara... Kako to na praviti... i da li se to uopce sa ovim routerom moze napraviti... odnosno ako ne moze sa cime se moze napraviti...

Unaprijed hvala...
martantoni je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2013., 20:11   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Pokušaj promijeniti adresu Netgear na 192.168.178.2. Spoji kabal iz Lan prvog rutera u jedan Lan port drugog, te ćeš imati dodatna 3 Lan porta, a svi će biti u istoj domeni.
__________________
duty demagogue
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2013., 13:27   #3
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Hvala
martantoni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na