Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2012., 22:29   #661
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Sta znaci usb/usb host?
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2012., 22:39   #662
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
jedan usb host (za 3g stick, recimo) i drugi mini usb port za, recimo usb memory stick. dakle, nema (ili barem ne bi trebalo biti) potrebe za usb OTG adapterom.


EDIT:

ako nekoga interesira, iz LC-Powera su mi poslati upute, pa ako netko želi, može ih skinuti odavde.

inače, na upit o google playu (marketu), kažu da ga imaju na tabletu. no, u uputama je ikona od starog marketa (sa androida 2.x) i ne zove se google play, nego "e market". e, sad, što to znači, da li samo tiskarska greška ili je nekakva kopija, ne znam. treba vidjeti tablet u živo.


EDIT2:

upute su od starog androida, pa otud i one stare ikone.
slika homescreena i instaliranih aplikacija:

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 27.07.2012. u 12:01. Razlog: prevelika slika...
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2012., 21:37   #663
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Jel ovaj lc power prima vanjske 3G stickove, bio danas u links jos ga nemaju u ducanu nego na skladistu i doci ce u ducan u ponedjeljak pa jos neznaju jel prima sve vanjske stikove
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 11:12   #664
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
da, po svemu napisanome, prima ih. da sad ne prepisujem sve, evo ti iz uputa. s time da ovi modeli što su napisani, mogu raditi svi, može raditi dio, a mogu raditi stickovi koji uopće nisu navedeni.
npr, na android boxu (za priključivanje na tv), koji isto tako prima stickove nije naveden MF190 (kod nas ga prodaje tele2). stick ne da radi, nego radi bolje od bilo kojeg od navedenih. huawei hoće-neće. vodafone 222 ili 220 radi, ali ovaj, nenavedeni u popisu, od prve. čak nije trebalo ni restartati uređaj. tako da sve ove popise treba uzeti sa rezervom.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 27.07.2012. u 12:00. Razlog: 3 mege slika...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 11:38   #665
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Tnx, a kakav je prestigio 5097 cpro sto se tice 3g stickova, dvoum se izmedju lc powera i tog prestigia pa ako imate kakav savjet...
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 13:01   #666
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
napisao sam ti, 3g stickovi mogu raditi svi, ne mora raditi ni jedan. sve ovisi koliko je pisac softvera i drivera uvrstio modela i drivera u sam android. dakle, JEDINI pravi način provjere je uzeti stick sa sobom i u trgovinu. pa ako se trgovcu da zezati sa otvaranjem i paljenjem probati na licu mjesta. s time da bi se trebao tablet paliti sa uštekanim stickom, da bi se driver aktivirao, to je jedno, a drugo je da ti treba OTG kabel/adapter, ako ga tablet nema u sebi. lc ga ima, za prest. nisam siguran.
savjet - prestigio u svakom slučaju ima bolji prikaz na suncu i jako osvjetljenom, ali da li je to dovoljno dobar razlog... to tebi prepuštam. s time da je i razlika u cijeni nemala - skoro 400kn.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 13:07   #667
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Al 3g stickovi rade s prestigiom, jer u linksu mi je frajer reko da nemoze ic 3g stick na njega( nije bitan model sticka- bitno da radi s nekima)
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 13:36   #668
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Situacija sa tim 3g stickovima je jako cudna.Recimo imao sam prije par dana slucaj sa Mediacom Smartpad 844i (skoro pa isti kao 5080b od Prestigia, razlika je u rezoluciji ekrana i kolicini interne memorije).
Naime kolegica je kupila 3G stick u Vipu od ZTE koji je prema specifikacijama proizvodjaca radi na Smartpadu. Ukopcali smo ga i nije htio raditi,kao ima signal ali 3G mreze nista.
Onda sam taj ZTE stick probao na mom Prestigiju 5080b i ista prica.
Da stvar bude bolja ja imam Huawei stick E1552 koji radi na oba tableta,unutar je takodjer Vip kartica.
Nakon toga sam isao probati moju karticu koja radi staviti u taj ZTE stick i naravno stvar je sljakala bez greske.

Zatim sam probao staviti karticu koja je dosla za ZTE stickom (vipova) u moj huawei stick i opet nije htjelo raditi.

Kopao sam po netu ali nisam nasao nista smisleno sto bi objasnilo gore opisanu situaciju.

Rekoh sebi nemamo sto izgubiti idem probat otkljucati taj ZTE stick, i naravno kada sam ga otkljucao stvar je proradila?????????????

Naravno da mi sad nije jasno kakve veze ima otkljucavanje sticka s tim da kartica radi na tabletu, jer je ista kartica probana u huawei sticku koji je otkljcan i nije radila??!!

Sorry na poduzem postu ali mislim da je zanimljivo sve to skupa, i naravno ako netko ima kakvo logicno objasnjenje neka slobodno kaze.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 20:34   #669
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
acer, nema ti tu što biti čudno. jednostavno, nema pravila, nema logike i jedine dvije stvari su ti driveri i postavke u apns-conf.xml datoteci. ako u toj datoteci nema postavki za tvoju karticu/providera desit će ti se upravo što si napisao-ima signala, tj, stick je prepoznat, driver je tu, al' nema postavki za pristupne točke. sve ostalo je u domeni čiste sreće.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2012., 23:34   #670
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Ma sve to je ok,ali kartica istog providera u oba stick radi,a druge dvije ne rade,a prorade nakon otkljucavanja sticka?

Svejedno jos uvijek mi je upitnik nad glavom
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2012., 10:30   #671
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
da, nema logike, ali nekakav network lock zeza stvar. ugl, bitno da radi. a ovako barem imaš otključani stick! ;-)
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2012., 15:30   #672
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
a jel prestigio ima mogucnost sheranja neta s mobitela (iphone 3gs) putem kabla posto 3gs nema mogucnost sheranja putem wi-fi a prestigio nema BT
__________________