Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2012., 11:51   #481
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
ja sam uzeo PMP 5080B, i sve je super osim sto je zvuk po meni uzasno slab, to je po menmeni jedina zamjerka zasad sta sam uocio
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 18:48   #482
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor Loborek Pregled postova
Ekipa...
trebao bih Vašu stručnu pomoć oko izbora tableta... bira se tablet za poklon starijoj osobi.
na drugom forumu sam ti odgovorio.
viking.software je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2012., 00:11   #483
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ma, kvragu, popustio sam napasti, trebalo je djelovati brzo - naletio na Iconiu A500 za 2000
(garancija do kraja godine, praktički nekorišten)

Prvi dojmovi - izvrsno!
Gore je Android 3.2.1.
Nemam trenutno u stanu wireless pa zasad samo brljam po onome što je već instalirano, no jako mi se sviđa sve skupa.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 15.03.2012. u 00:18.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 08:40   #484
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Imam A501 i malo sam nezadovoljan jakošću wi-fi signala. Isto tako sam primjetio da ima laga kad gledam filmove na njemu bez obzira na player koji koristim. Provjeri je li tako i kod tebe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 09:38   #485
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Evo novosti iz kampa prestigia, ujedno i preporuka svima koji planiraju kupovati mid range tablet da se strpe, naime, dolazi pmp 9.7" pro (po spec cini mi se da ce biti isti kao 5080 samo sto ce imati ips screen dijagonale 9.7") i kostati oko 200€ u de http://www.youtube.com/watch?v=ebmGQB-rUds
Te dolazi i 5080c, koliko sam uspio naci na netu bit ce malo laksi od b inacice. Oba modela ce pogoniti android 4.0.
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 12:23   #486
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ako je to ovo:
Technical Specification
  • Display Size 9.7” | 24.6cm
  • Resolution 1024 x 768 pixels
  • Backlight LED ISP + MatrixMulti touch screen
  • OS Android™ 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Memory NAND Flash 8GB
  • RAM 1GB DDR3
  • 4-way G-sensor
  • CPU ARM Cortex-A8 1GHz
  • 240.6 x 187.7 x 9.7mm
  • 0,3Mpx front webcam
  • WIFI 802.11b|g|n
  • microSD™ Card (up to 32GB)
  • HDMI out
  • USB2.0 highspeed port,
  • 3.5mm Earphone
  • Speakers Stereo, built-in
  • Microphone built-in
onda nisam baš siguran koliko su puno novosti napravili. više mi smrdi na to da će za trenutnu 5xxx seriju prestati raditi update. 1500kn nije neka lova, sadašnja 5xxx toliko košta. ali, veći ekran, više radne memorije i novi soft, koji, ako bog da, neće zeznuti sa svojim prilagodbama, mislim da bi mogla biti dobra kupovina. evo, TU ga već imaju u prednarudžbi. travanj, pa dok dođe kod nas, nekako mi se čini ništa prije jeseni.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 13:42   #487
ogy_dogy
Registered User
 
ogy_dogy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Viškovo
Postovi: 260
Pa najveća prednost je taj veći display (ips plus, što je ja mislim prvi niže rangirani tablet sa istim) i 1giga rama. e sad, kad ce doc kod nas? to je dobro pitanje...
p.s. 5080c ima 1gb rama i ics. sve imam neki osjećaj da bi mi sa 5080b mogli popušiti što se tiče ics-a, da su zato izdali novi model, ali obećali su pa ćemo još malo sačekati...
__________________
Nokia Lumia 710 & Prestigio PMP 5080b
ogy_dogy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 13:53   #488
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
veći display nije nužno i prednost. pogotovo ako naprave nekakav čudan omjer stranica (acer a100, na primjer). veći ekran-brže se troši baterija.

što se 5080c tiče, je, više je memorije, ali je procesor i dalje isti, kao i u 5080b kao i u ovom novom, 9" modelu. tako da...
istu stvar je napravila i čipoteka sa uvozom ovih novih kyrosa-ista pašta drugo pakovanje.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 17:44   #489
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam A501 i malo sam nezadovoljan jakošću wi-fi signala. Isto tako sam primjetio da ima laga kad gledam filmove na njemu bez obzira na player koji koristim. Provjeri je li tako i kod tebe.

Hm, za wifi ne znam, još nije korišten.
Video materijal - mp4 ide glatko, mov/mkv ne prepoznaje (ovo što trenutno imam od playera), avi zatrzava; ali to još nisam detaljno isprobao.

Brzinsko: može li se (i kako) s Marketa skinuti aplikacije na PC, pa onda na tablet? Ako sam dobro shvatio, trebaju mi samo .apk fajlovi za instalaciju.
(nemam trenutno wireless u stanu, do daljnjega)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 17:52   #490
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Skini apk na komp, baci na usb stick kojeg ubodeš u usb na Iconiji. Skini i neki file manager jer ćeš s njime lakše raditi. Iskopiraj apk na tablet, nađi ih, pa dupli tap po njoj da bi je instalirao. Možda bi upalilo i instaliranje direktno sa sticka.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2012., 18:19   #491
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Skini apk na komp, baci na usb stick kojeg ubodeš u usb na Iconiji. Skini i neki file manager jer ćeš s njime lakše raditi. Iskopiraj apk na tablet, nađi ih, pa dupli tap po njoj da bi je instalirao. Možda bi upalilo i instaliranje direktno sa sticka.

Ma, jasno mi je to (usput, imam na tabu Astro file manager), nego ne znam može li se ikako doći do .apk fajlova bez da sam registriran - tj. nemam trenutno vezan device uz Gmail račun. Javlja mi tu grešku i ne da dalje.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 20:41   #492
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
na android market NE možeš ići bez da ga vežeš uz neki gmail acc. znači, ostaju ti ili third-party aplikacije (appbrain, npr) ili skidanje preko kompjutera, pa prebacivanje na tablet. ali, market, bez gmail računa-ne.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2012., 21:22   #493
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Jasno mi je to sve, nisam dobro objasnio što me zanima. Dakle, nemam trenutno WiFi pristup pa ne mogu vezati tab na Gmail račun (ništa od Marketa, a ni AppBrain ne ide) - ima li ikoji drugi način za skinuti .apk fajlove na PC pa ih onda instalirati na tablet preko USBa? Spominješ i sam skidanje preko kompjutera - odakle i kako?

(Našao sam, doduše, brdo toga po torentima, ali nema nikakvih opisa aplikacija - samo popisi šta je unutra)



EDIT:

@ viking

Nije, dakle, problem u tome da ne razumijem proceduru oko instalacije, nego da uopće ne mogu doći do prokletih .apk fajlova (niti na Marketu niti na AppBrain i sličnim servisima) ako nemam pristup netu preko tableta. Zanimalo me postoji li način za zaobići taj korak (dok si ne osposobim wireless u stanu) - PM je pomogao, hvala
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 16.03.2012. u 12:17.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 09:36   #494
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
A da nabaviš 3G usb stick pa skidaš preko mobilnog interneta?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 11:44   #495
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Jasno mi je to sve, nisam dobro objasnio što me zanima. Dakle, nemam trenutno WiFi pristup pa ne mogu vezati tab na Gmail račun (ništa od Marketa, a ni AppBrain ne ide) - ima li ikoji drugi način za skinuti .apk fajlove na PC pa ih onda instalirati na tablet preko USBa? Spominješ i sam skidanje preko kompjutera - odakle i kako?

(Našao sam, doduše, brdo toga po torentima, ali nema nikakvih opisa aplikacija - samo popisi šta je unutra)
sad ćemo nas dva u krug. na pc skineš .apk fajlove, prebaciš ih na tablet ili sa usb sticka ili sa sd kartice.
preko torenta nema smisla skidati nešto od parsto kilobajta. to na torentina su možda paketi sa nekoliko stotina aplikacija.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 17:29   #496
iblaic2
ahoj@optinet.hr
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 9
Fler evo ti najgospodskije riješenje:uštekaj neki USB WI-FI stick u PC.Ako Windowsi ne povuču sami driver onda naravno instalirati driver za karticu.Skini i instaliraj free program Connectify.Malo ga treba poštelati ali nije bed.On će tvoj PC "pretvoriti" u WI-FI hotspot ili po naški bežičnu pristupnu točku.Sad se svojim Acerom gospodski spoji na net.Za sve ovo uvjet je da je OS na PC-iju Windows 7.Pozdrav.
iblaic2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 20:36   #497
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Danas se pojavio novi iPad u EU i imao sam prilike igrati se sa njim. Što reći? Totalni deja vu, isto dosadno sučelje, ikone koje skrolamo lijevo desno, ekran više rezolucije koji uopće ne ostavlja amazing osjećaj. Po meni preširoki rub oko ekrana, kao i kod svih tableta. Znam da treba biti mjesta za prste ali toliko je ipak previše.
Apple bi stvarno mogao unijeti neku novinu/redizajn jer ovo sučelje je možda bilo revolucionarno kad se pojavio prvi iPhone. Da stvar bude gora unatoč jednostavnosti sučelja i puno jačeg hardvera uređaj je povremeno trzao. Možda zbog veće rezolucije. Učitavanje aplikacija je daleko od trenutnog. Recimo iBooks nakon brzog starta dugo stoji s praznom policom dok učita tih nekoliko knjiga (možda su u oblaku pa ih skida?). Probao sam i druge aplikacije sa sličnim učinkom. Prilično neobično za uređaj koji dolazi sa svime integriranim i optimiziranim (barem ga tako reklamiraju) u sebi bez mogućnosti proširenja dodatnom memorijskom karticom.

Nakon toga sam prošetao i bacio pogled na Samsung Galaxy Tab 10.1 3G. Puno bogatije sučelje od iPadovog ali uz cijenu još trzavijeg rada. Istina svaki desktop je bio pretrpan widgetima. Dizajn je praktički isti, ponovno široki crni rub oko ekrana.

Jedini tablet koji me doista impresionirao je Asus Eee Pad Transformer TF101G (mora se priznati da Apple barem ima jednostavnije nazive) iako i on ima preširoki crni rub. Sve je radilo glatko iako kao je kao i Samsung još uvije na Androidu 3.2. No bilo bi žalosno da sa 4+1 jednom jezgrom nije tako. Sa ICS-om bi se stvar mogla dodatno poboljšati. Kao dodatna vrijednost je što se Transformer može pretvoriti u laptop. Ima prilično korisnih dodataka za njega te ga se može iskoristiti i za ozbiljniji rad. Za razliku od većine ostalih tableta koji su još uvijek samo preskupe igračke.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 22:49   #498
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
neboj se, i trojka će imati svoju publiku, sad' će početi po oglasnicima dvojke na prodaju... samo gledaj...
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 07:16   #499
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kao što netko reče, bolje bi bilo da su ga nazvali iPad 2S jer je to realnost. Ovo je vjerojatno najiskreniji rivju istoga
http://www.funnyordie.com/videos/c22...iew?rel=player

EDIT: Google Nexus tablet će raditi Asus. Imati će 7". Predstvaljanje bi trebalo biti na sajmu u New Orleansu 8-10.05.
http://androidandme.com/2012/03/opin...as-low-as-149/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 17.03.2012. u 07:33.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 08:02   #500
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Jedini tablet koji me doista impresionirao je Asus Eee Pad Transformer TF101G (mora se priznati da Apple barem ima jednostavnije nazive) iako i on ima preširoki crni rub. Sve je radilo glatko iako kao je kao i Samsung još uvije na Androidu 3.2. No bilo bi žalosno da sa 4+1 jednom jezgrom nije tako.
TF101G nema 4+1 jezgru. To je prvi Transformer sa Tegra 2 čipom a "G" oznaka mu je za ugradjeni 3G.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2012., 12:37   #501
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
TF101G nema 4+1 jezgru. To je prvi Transformer sa Tegra 2 čipom a "G" oznaka mu je za ugradjeni 3G.
Hvala na ispravci. Tim bolje ako radi tako glatko na Tegri 2. Onda novi radi još bolje
__________________