Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2008., 21:49   #1
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
Novi Baldur's Gate u izradi!

čitao ja malo po gamespotu i vidio današnju frišku vijest (za one koji su mislili da je riječ o Dragon Age-u, ne nije). Izdat će se novi Baldur's Gate, ali da ne duljim evo linka na taj info....http://www.gamespot.com/news/6201815...dlines;title;1

a ono šta nas zanima je ovo:
"Atari then moved on to its own internal brands, such as the Dungeons & Dragons franchises Neverwinter Nights and the long-dormant Baldur's Gate. Developed by BioWare and published by then-D&D rights holder Interplay, the 1998 original Baldur's Gate is considered one of the best role-playing games of all time. Though former Interplay developers at Obisidian Entertainment are developing Neverwinter Nights 2 for Bioware, who also handled the original, it is unclear who might develop the new Baldur's Gate."

dajte nam novi baldurs !! najbolji Rpg ikada (uz Fallout) !!
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 00:21   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Heh, bilo bi lijepo. Baldur da Dodje, onda neka ekspanzija, onda Fallout MMORPG da uspiju napraviti.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2008., 01:55   #3
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Uf Baldurs Gate....
Nadam se da ce ostavit bar neki privid izometrije kroz visoko lockanu kameru.
Sto se tice same igre ne vjerujem da se u danasnje vrijeme moze napravit Baldurs Gate koji bi opravdao svoje ime, vidjet cemo kako ce proc Dragon Age
BTW ne mogu vjerovat da jos nema Storm of Zehir topica na igrama
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 02:02   #4
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Uf Baldurs Gate....
Nadam se da ce ostavit bar neki privid izometrije kroz visoko lockanu kameru.
Sto se tice same igre ne vjerujem da se u danasnje vrijeme moze napravit Baldurs Gate koji bi opravdao svoje ime, vidjet cemo kako ce proc Dragon Age
BTW ne mogu vjerovat da jos nema Storm of Zehir topica na igrama
ima, samo što se razglaba o storm of zehiru na topicu neverwinter nights 2....ali, što se tiče same igre zehir, pa dobila je 6.0 na gamspotu, znači da je tapija...ja sam je jako malo igrao i ok mi je ali opet to je previše subjektivno....

što se tiče baldursa, moguće da će igru radit Obsidian....po meni dobar odabir ako bude tako....zehir ima dosta spika iz "odl school" rpg-ova, dosta toga iz baldursa....pa bi bili dobar izbor za novi baldurs gate 3....kako to lijepo zvuči, wohoo
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 11:45   #5
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Uf Baldurs Gate....
Nadam se da ce ostavit bar neki privid izometrije kroz visoko lockanu kameru.
Sto se tice same igre ne vjerujem da se u danasnje vrijeme moze napravit Baldurs Gate koji bi opravdao svoje ime, vidjet cemo kako ce proc Dragon Age
BTW ne mogu vjerovat da jos nema Storm of Zehir topica na igrama
Samo da neispadne bljak ko fallout...
što se tiče izometrije barem joj je diablo osto vjeran
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 17:46   #6
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Diablo je jos dosta daleko od izlaska, stignu ga jos usrat
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 18:01   #7
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Samo neka ga radi Obsidian ili Bioware i sve pet...

Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Diablo je jos dosta daleko od izlaska, stignu ga jos usrat
srecom da ga radi blizzard...inace bi vec bio iz prvog lica sa "konzolaskim suceljem"...i hrpa klinaca bi raspravljala kako je odlicna grafika i kako izvest koji kombo potez
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 19:22   #8
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Blizzard me i brine, htjeli to oni ili ne Diablo ce presudit WoWu tak da me je strah kalkuliranja jer kad dojde do tog kvalitete nemoze bit predobra, strah me je cuspajz proizvoda
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2008., 19:25   #9
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
diablo mi se nikad nije sviđao....ne volim te rpg-ove tipa hack & slash....volim ove kao što su baldurs, fallout, planescape torment itd...
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 18:34   #10
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Samo neka ga radi Obsidian ili Bioware i sve pet...



srecom da ga radi blizzard...inace bi vec bio iz prvog lica sa "konzolaskim suceljem"...i hrpa klinaca bi raspravljala kako je odlicna grafika i kako izvest koji kombo potez
u potpunosti se slazem s E.T-om
Gemmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2008., 20:09   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
srecom da ga radi blizzard...inace bi vec bio iz prvog lica sa "konzolaskim suceljem"...i hrpa klinaca bi raspravljala kako je odlicna grafika i kako izvest koji kombo potez
Mislim da se jos nije rodio netko tko bi mogao ujebati nazovi-rpg bez ikakve price, bez "nacina borbe" (sta ce staviti dvoklik za udarac pa sve unistiti? ), sugave ponavljajuce grafike....jesam zaboravio nesto?
Ukratko - diablo ne mogu ujebat sve i da hoce jer osim toga sto je prvi u totalnom pojednostavljanju RPG zanra na nesto sto prosjecni klinac (danas diablo fanatik) moze progutati diablo nije imao ama bas niti jednu osobinu koja bi igru cinila dobrim materijalom za sjebati novim, modernim nastavkom.

Ali s obzirom na godine koje su prosle i neizbjezne procese koji su se desili u glavama onih spomenutih diablo fanatika i razvijanja njihove osobnosti ocekujem da ce novi nastavak biti popljuvan za svih strana i da cemo slusat komentare tipa "igra je smece, umjesto da su napravili pravog nasljednika diabla dobili smo titan quest".


Baldur's Gate....tu vec imaju materijala za unistavanje iako ne bas previse
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 20:18   #12
darthzejdr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Mislim da se jos nije rodio netko tko bi mogao ujebati nazovi-rpg bez ikakve price, bez "nacina borbe" (sta ce staviti dvoklik za udarac pa sve unistiti? ), sugave ponavljajuce grafike....jesam zaboravio nesto?
Ukratko - diablo ne mogu ujebat sve i da hoce jer osim toga sto je prvi u totalnom pojednostavljanju RPG zanra na nesto sto prosjecni klinac (danas diablo fanatik) moze progutati diablo nije imao ama bas niti jednu osobinu koja bi igru cinila dobrim materijalom za sjebati novim, modernim nastavkom.

Ali s obzirom na godine koje su prosle i neizbjezne procese koji su se desili u glavama onih spomenutih diablo fanatika i razvijanja njihove osobnosti ocekujem da ce novi nastavak biti popljuvan za svih strana i da cemo slusat komentare tipa "igra je smece, umjesto da su napravili pravog nasljednika diabla dobili smo titan quest".


Baldur's Gate....tu vec imaju materijala za unistavanje iako ne bas previse

hehe, pa naravno da nebu valjal, kad su zadnji put napravili nastavak koji fanovi nisu popljuvali? uvijek nekej ne stima, evo recimo po ovim screenshotovima se vec vidi da je sve presareno, oruzja su prevelika i ko zna ke sve ne. xD Ocemo diablo 2 s novom grafikom koji nema nis novoga u grafiki, ocemo pricu koja bude nova i zanimljiva al ista ko i u dvojki itd. neko se uvijek zali.

inace ke se baldurs gate-a tice, jedva cekam, dvojka je bila legendarna.
darthzejdr je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 20:26   #13
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
lol greg ako ne priznas Baldurs Gate kao vrhunski RPG sto onda priznas?
Sto se tice Diabla moras mu priznat da radi savrseno glatko na svakom smecu od kompa, ima odlicnu atmosferu i iako je linearan koristi tu linearnost da bi se stalno nesto dogadalo i da bi bilo zanimljivo. Ubacis tu jos koju legendarno dobru animaciju da zakuhas stvari i di ces bolje.
Svi znaju da je jedina i najveca snaga Diabla njegova nevjerojatna atmosfera.
Meni je najdrazi D&D RPG ali volim i odigrat nesto drugo ukoliko je kvalitetno izvedeno.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 22:57   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
neces vjerovati ali nisam bas nesto puno igrao Baldurs Gate, nisam ga imao kad je bio zanimljiv a kasnije poceo al doslo ljeto kada standardno zaboravim na komp pa ga vratio vlasniku i zaboravio na njega. Tako da mi je mogucnost komeniranja ogranicena na ono malo igre pa radije ne idem u detalje. Nit mi smrdi nit mirise....

Sto se tice diabla - normalno da radi na svakom smecu kada je star 10 godina, bem ti argumenta. Ostalo necu komentirati, prvo je subjektivno a ovo ostalo previse besmisleno i kontradiktorno da bi trosio rijeci
A i idemo previse OT
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2008., 23:24   #15
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Bilo je takvih glasina i prije od Atarija. Sto se najnovije tice eurogamer ovdje http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=323024

Kaze nesto ovako:
Atari plans to revisit the likes of Baldur's Gate, Dungeons & Dragons, Neverwinter Nights and Test Drive Unlimited, but not in the next 12 months.
"You will hear more from these but not today, because we're focused on 2009," Infogrames president Phil Harrison told hacks assembled at a press event this afternoon.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 00:25   #16
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
@ greg
Baldurs 1 je jako zgazilo vrijeme i danas ga malo tko moze igrat, Baldurs 2 i expanzija jos uvijek iznenadujuce dobro izgledaju i ako volis takav stih RPG-a to je jedinstvena igra koju se nesmije propustit. Ako ces imat vremena svakako odigraj jer neces naci bolji RPG tog tipa a posluzit ce i kao uvod u treci dio
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:18   #17